Як вибрати гарнітур для маленької кухні в хрущовці

Зміст статті:

 • Види планування в маленькій кухні
 • Вибираємо гарнітур для хрущовки
 • Якими повинні бути навісні шафи
 • Вибираємо підлогові шафи
 • Робоча поверхня і обідній стіл
 • Колір і світло

Найпростішим рішенням для кухні невеликих розмірів є перепланування, однак цей варіант влаштовує не всіх. Отже, переходимо до плану «Б» і вибираємо такий гарнітур для кухні в хрущовці, який візуально збільшить її габарити і зробить дане приміщення комфортним як для приготування, так і для прийому їжі.

Види планування в маленькій кухні

Для невеликих площ оптимальними є два варіанти планування:

 • Лінійний.
 • Він добре підходить для прямокутних приміщень, до того ж такий вибір найдешевший в силу простоти виготовлення і монтажу.

 • Г-подібний.
 • Відмінно впишеться в приміщення, більш наближені до квадратної форми, але і для подовженою кухні цей варіант може виявитися оптимальним рішенням, все залежить від особливостей обраного гарнітура.

  Вибираємо гарнітур для хрущовки

  Виробники пропонують багато готових рішень, тому вибрати гарний кухонний гарнітур для хрущовки – не питання. Однак, на що треба звертати увагу, коли ви розглядаєте красиві фотографії? Тут є кілька ключових моментів:

  • Форма, розміри, фасади навісних шаф
  • Конфігурація підлогових шаф
  • Розташування робочої поверхні і обіднього столу
  • Колір і світло

  Якими повинні бути навісні шафи

  Отже, оскільки ми маємо справу з маленькою кухнею, де треба зручно розташувати багато різного начиння, то навісні шафки краще вибирати максимально високі, буквально під саму стелю. Так, предмети, що лежать на їх верхніх полицях, без допомоги табуретки не дістанеш, однак вище можна покласти те, чим ви користуєтеся не часто, наприклад, приладдя для консервації, формочки для випікання. Шафки «стеля» дозволять помістити в них буквально все необхідне, а ще на їх верхній кришці не буде накопичуватися жирна пил.

  Як вибрати гарнітур для маленької кухні в хрущовці

  Якщо обрана г-подібне планування, то в кутовому шафі можна розмістити обертову полку-карусель, щоб не тягнутися, дістаючи щось з далекого кута. Цей же варіант полички гарний і для підлогових рішень. Хочете купити кухонний гарнітур з відкритими шафами? Тоді приготуйтеся до того, що всі предмети на них завжди потрібно розташовувати в ідеальному порядку, а пил витирати доведеться частіше. Якщо не бажаєте морочити голову з наведенням музейної чистоти, то нехай ваші шафки з дверцятами. До речі, останні повинні бути відкидними або підйомними. По-перше, тому що про кут відкритою навстіж дверцята можна боляче вдаритися, адже ми в маленькій кухні-хрущовці. По-друге, вони забирають простір, якого і так не вистачає, чого не скажеш про відкидної, підйомний варіант.

  Як вибрати гарнітур для маленької кухні в хрущовці

  Вибираємо підлогові шафи

  Тут найголовніше те, як вони відкриваються: розпашний варіант, знову-таки, буде «красти» простір, тому добре, коли в підлогових шафах багато висувних ящиків. Звичайно, кухонні гарнітури для маленької кухні в хрущовці з висувними ящиками коштують дорожче, але їх ціна цілком себе виправдовує. Крім економії простору, це ще й додатковий комфорт – не треба сильно нахилятися або ставати на коліна, дістаючи далекий предмет. Щоб заощадити, придбайте шафки з двома-трьома великими висувними ящиками, внутрішній простір яких ви самі зможете розмежувати роздільниками для більшого порядку. Ергономічність гарнітура для маленької кухні підвищують вузькі висувні пенали. При плануванні кухні-хрущовки часто залишаються ніші, для яких важко щось придумати, як їх заповнити, тому в даному випадку висувні пенали дуже підійдуть.

  Як вибрати гарнітур для маленької кухні в хрущовці

  Робоча поверхня і обідній стіл

  Іноді, як не крути, а обідній стіл доведеться винести в іншу кімнату, хоча часто виручає відкидний його варіант. У деяких випадках оптимальним рішенням буде адаптація підвіконня, який може служити як робочою поверхнею, так і обіднім столом. Якщо кухня в хрущовці поєднана з балконом, його можна утеплити і зробити таким собі продовженням даної кімнати, розмістивши там стіл для прийому їжі. Що стосується робочої поверхні, то важливим показником є її ширина і скругленість кутів, забезпечує безпеку. Яка ширина підійде вашій кухні, можете визначити самостійно, сходивши туди з рулеткою. Деякі виробники пропонують підлогові шафи і стільниці неправильною, фантазійної форми – це хороший варіант «пограти» з візуальним розширенням простору і підвищенням комфорту роботи.

  Колір і світло

  Для маленької хрущовської кухні категорично не підійдуть темні тони, складні візерунки і фактури. Тут важливо створити відчуття легкості, тому вибирайте обстановку пудрових, пастельних, світлих кольорів. Дуже добре виглядають однотонні глянсові поверхні, що відбиває здатність яких візуально розширює площу приміщення. Фартух теж треба робити світлим, можна навіть дзеркальним. Взагалі, для невеликої кухні наявність хромованих деталей в оформленні буде виграшним варіантом. Що стосується світла, то крім основної люстри варто організувати підсвічування меблів і робочої поверхні. У поєднанні з глянцевими і хромованими поверхнями це дасть ефект збільшення простору. І наостанок: чим менше дрібних предметів стоїть на увазі, тим «легше» сприймається кімната, особливо це актуально для маленької кухні в хрущовці. Тому відмовтеся від ідеї десятка горщиків з квітами, вазочок, пляшечок і інших милих дрібниць. Вони захаращують простір, створюючи відчуття безладу, і значно збільшують час прибирання.