Ламінат на стіні в інтер’єрі кухні з фото: оформлення стін ламінатом на кухні: плюси і мінуси, вибір ламінату для кухонної стіни, варіанти дизайну кухонних стін.

Ламінат на стіні в інтерєрі кухні з фото: оформлення стін ламінатом на кухні: плюси і мінуси, вибір ламінату для кухонної стіни, варіанти дизайну кухонних стін.Останнім часом набуває популярності такий спосіб обробки стін житлових приміщень, як обшивка ламінатом. Незважаючи на те, що покриття спочатку було призначене для підлоги, воно показало себе цілком придатним для декорування стін.

Оформлення стін ламінатом на кухні: плюси і мінуси

Зміст статті

 • Оформлення стін ламінатом на кухні: плюси і мінуси
 • Вибір ламінату для кухонної стіни
 • Методи укладання панелей
 • Варіанти дизайну кухонних стін з ламінату з фото

Перше, що приходить в голову, коли мова заходить про кухонних стінах – це фартух в зоні приготування їжі. Але ж це не єдина поверхня на кухні, для якої потрібна оздоблення! У чому переваги ламінату перед іншими матеріалами, застосовуваними для обшивки стін:

 • Матеріал дуже декоративний і здатна облагородити навіть бетонну перегородку у звичайній «хрущовці» або «брежневке».
 • Ламінат не вимагає складного догляду – достатньо регулярно витирати з нього пил і бризки.
 • Він досить простий в укладанні, якщо для цього не потрібно вирівнювати основу.
 • Покриття здатне надати приміщенню більш респектабельний і доглянутий вигляд за умови вибору малюнка, копіює цінні породи дерева.
 • Ламінат дозволяє господареві приміщення висловити своє творче бачення, рясніючи кольорами та фактурами, які можна комбінувати по своєму смаку.
 • У фінансовому плані матеріал цілком доступний, що є одним з основних його переваг.
 • Ламінат на стіні в інтерєрі кухні з фото: оформлення стін ламінатом на кухні: плюси і мінуси, вибір ламінату для кухонної стіни, варіанти дизайну кухонних стін.

  До недоліків матеріалу, можна віднести його чутливість до води і агресивних миючих засобів. Також не слід забувати, що він не настільки екологічний, як його презентують: хоч він і створений, по суті, з паперу, для його виробництва використовуються клей і смоли, які здатні негативно впливати на людський організм у певних умовах.

  Вибір ламінату для кухонної стіни

  Варто відразу визначитися, з якою метою ви вирішили обшити стіни ламінатом. Якщо мета – маскування проваленою штукатурки, то підійде будь, лише б він був досить жорстким на прогин. Якщо ж ви хочете додати інтер’єру приміщення більш дорогий вид, а також скомбінувати різні забарвлення, то варто врахувати наступні фактори:

  • не варто використовувати ламінат з замком, що передбачає гнучкість покриття відносно ребра жорсткості (виняток – обробка округлого еркера, але в цьому випадку укладання матеріалу доставить чимало), оскільки хвиляста стіна виглядає не краще стіни з нерівностями штукатурки, скоріше навпаки;
  • при підборі ламінату різних забарвлень потрібно враховувати, що навіть візуально однакові замки на ділі можуть не замикатись, в результаті чого між плитами залишаться щілини, які буде складно закрити (а за умови високої вологості в приміщенні ламінат від стиків дуже швидко почне «здутися животик»), перевірити сумісність замків слід ще на етапі покупки;
  • кухня – приміщення з підвищеною вологістю, тому вибирайте найбільш вологостійкий клас ламінату;
  • враховуйте зміна товщини стіни після обшивки – не беріть занадто товсті панелі, якщо ви не збираєтеся зашивати ними всю стіну від підлоги до стелі — згодом буде складно задекорувати верхній край панелей.

  Ламінат на стіні в інтерєрі кухні з фото: оформлення стін ламінатом на кухні: плюси і мінуси, вибір ламінату для кухонної стіни, варіанти дизайну кухонних стін.

  УВАГА! На початку статті було згадано фартух у кухонній зоні – ламінат не підходить для застосування на цій ділянці! Знову ж таки через чутливість до вологи та побутової хімії. Для цього ділянки більше підійдуть кахель або пластикові стінові панелі.

  Методи укладання панелей

  Слід відразу обмовитися: оформляти ламінатом стіну складніше, ніж стелити його на підлогу – чисто фізично.

  При укладанні на бетонну стіну, потрібно розпочати роботу з її вирівнювання (що є трудомістким заняттям) або з установки напрямних по периметру зашиваемой поверхні (що зменшить загальний обсяг приміщення, при сильних нерівності стіни, створить сприятливі умови для гризунів).

  Якщо простір дозволяє, краще встановити на стіну дерев’яні бруски, до яких згодом будуть пришивати листи ламінату, але це допустимо тільки в тому випадку, коли вас не бентежить наявність на поверхні покриття капелюшків цвяхів або саморезов. Знову ж таки, якщо ви переслідуєте мету імітації обшивки з натурального дерева, слід вибрати саме такий вид кріплення для повноти картини.

  Ламінат на стіні в інтерєрі кухні з фото: оформлення стін ламінатом на кухні: плюси і мінуси, вибір ламінату для кухонної стіни, варіанти дизайну кухонних стін.

  У тому випадку, якщо цвяхи і саморізи на поверхні плит для вас неприйнятні, можна скористатися «рідкими цвяхами», проте такий спосіб вимагає ідеального вирівнювання стіни і не передбачає легкої заміни покриття – існує ризик обвалення штукатурки при демонтажі обшивки.

  ВАЖЛИВО! Не слід прокладати під ламінат підкладку при його використанні на стіні, особливо якщо у квартирі або будинку велика кількість конденсату – це негативно позначиться і на зовнішньому покритті, і на самій стіні. При монтажі на дерев’яні бруски можна використовувати будівельну пароізоляцію, але в цьому випадку необхідно встановлювати бруски за принципом: рейка — контррейки, мембрана між ними, так як вона не має стосуватися жорстких покриттів. Такий спосіб дозволить значно знизити тепловтрати (актуально для квартир на нижніх поверхах і приватних будинків), але «вкраде» внутрішній об’єм приміщення.

  Приготуйте лобзик або «болгарку», якщо на зашиваемой стіні є розетки і вимикачі! Випиляти отвори під них вручну в ламінаті неможливо!

  Варіанти дизайну кухонних стін з ламінату з фото

  При розробці дизайну приміщення слід спиратися на колірні поєднання: підбирайте панелі такого кольору, щоб вони гармоніювали із загальною колірною гамою кухні – підлога, меблі, штори.

  Ламінат на стіні в інтерєрі кухні з фото: оформлення стін ламінатом на кухні: плюси і мінуси, вибір ламінату для кухонної стіни, варіанти дизайну кухонних стін.

  Якщо ви збираєтеся використовувати різні забарвлення, текстура повинна бути однаковою. Якщо ж ви хочете зіграти на контрасті глянцю/матовості, кольори повинні в точності повторювати ті, що вже є в кімнаті, панелі, підібрані за принципом близької схожості, будуть виглядати незграбно.

  Ламінат на стіні в інтерєрі кухні з фото: оформлення стін ламінатом на кухні: плюси і мінуси, вибір ламінату для кухонної стіни, варіанти дизайну кухонних стін.

  Найпоширенішим варіантом дизайну є кольорове зонування територій приготування і прийому їжі. У цьому випадку перехід кольорів слід оформляти «шаховим» способом, тобто стики по короткій стороні в сусідніх рядах не повинні опинитися на одній лінії (цей критерій застосовується для посилення стійкості покриття до продавлювання).

  Ламінат на стіні в інтерєрі кухні з фото: оформлення стін ламінатом на кухні: плюси і мінуси, вибір ламінату для кухонної стіни, варіанти дизайну кухонних стін.

  Ширина і довжина листів ламінату найчастіше виражається у відношенні 1:6, що дозволяє комбінувати горизонтальну і вертикальну укладання. Таким чином можна навіть створити подобу панно, яке не потребуватиме додаткових декорацій, так як саме по собі може стати витвором мистецтва.