Ламінат: плюси і мінуси покриття, чого боїться

Ламінат — одна з порівняно недавніх розробок, яка швидко здобула популярність серед власників квартир. Його приваблива вартість поєднується з простотою монтажу і пристойним асортиментом малюнків. Разом з тим, це підлогове покриття радує легкістю у догляді, а виробники гарантують його тривалий термін служби. Але чи так все просто насправді?

Ламінат: плюси і мінуси покриття, чого боїться

Ламінат — від чого залежать характеристики

Зміст статті

  • Ламінат — від чого залежать характеристики
  • Переваги покриття
  • Недоліки

Всі переваги і недоліки естетичного підлоги безпосередньо залежать від особливостей будови його елементів. Дошка найчастіше складається з чотирьох шарів:

  • нижня меламінова прошарок, що запобігає деформацію ламелі;
  • плита з деревно-волокнистого полотна (MDF або HDF) — підстава, від якого залежить міцність ламінату;
  • папір з нанесеним малюнком і фактурою, забезпечує декоративність покриття;
  • акрилатних захисний шар, уберегающий від стирання.

У деяких випадках дошки доповнюються восковим покриттям замків, підвищує вологостійкість просоченням і навіть звукоізоляційну підкладку, нанесеної виробником на тильну сторону виробу. Але всі ці нововведення характерні лише для дорогої продукції преміум класу.

А найкращий спосіб визначити переваги та недоліки матеріалу — детальний огляд середнього цінового сегмента.

Ламінат: плюси і мінуси покриття, чого боїться

Переваги покриття

Перше, що кидається в очі при ознайомленні з асортиментом ламінату — різноманітність дизайнерських рішень.

Найбільш поширені на ринку імітації різних сортів цінної деревини. Але при належній старанності можна знайти ламінат, візуально відрізнити від різних порід декоративного каменю, і навіть складаються в мозаїку плити.

Більш детальне вивчення ламелей привертає увагу різноманітністю будови замкових систем. Кожен виробник намагається привнести щось нове, що полегшує збірку покриття і підвищує надійність зчеплення дощок між собою. І їм це вдається — монтаж ламінату став посильним завданням навіть для тих, хто ніколи раніше не працював з будівельними матеріалами.

Ламінат: плюси і мінуси покриття, чого боїться

Заявлена виробником зносостійкість — ще одна перевага ламінату. Правда, щоб покриття відслужило всі 8-10-15 років без втрати естетичних якостей, важливо правильно підібрати його товщину і впевнено орієнтуватися в маркуванні. Там всього пара цифр. Перша вказує на призначення: 2-будинок, 3-громадське місце. Друга — на міцність: 1 — для місць з малою прохідністю, 2 — з середньою, 3 – витримує велике навантаження.

Серед «громадських» є навіть 34 клас — ламінат для аеропортів і вокзалів. Але вибирати його для будинку небажано — це вже буде дорогим надмірністю.

Простота в догляді, мабуть, один з найбільш привабливих плюсів. Для підтримки ламінату в ідеальній чистоті досить пропилососити і протерти вологою ганчіркою. З якісного покриття легко прибираються навіть завдані маркером або фломастером мистецтва. І ніяких натирань до блиску, як у випадку з паркетом — акрилатна прошарок виглядає ідеально аж поки повністю не зітреться.

Ламінат: плюси і мінуси покриття, чого боїться

Міцність порадує тих, хто до цього був знайомий з лінолеумом. Ніяких слідів від меблів, каблуків або випадково падаючих предметів на ламінаті не залишиться. Дорогі покриття навіть з честю витримують випробування вогнем — впала свічка або сигарета не залишають після себе непривабливих опіків.

Недоліки

Їх трохи менше, ніж переваг, але вони є.

Найсерйознішою слабкістю ламінату виявилася звичайна вода. Незважаючи на всі спроби виробників збільшити вологостійкість покриття, зробити його абсолютно невразливим не вдалося. Тому кухня і ванна зі списку кімнат з оригінальним підлогою викреслюються — достатньо всього на годину залити покриття водою і він прийде в повну непридатність. Правда, випадкові калюжки, які прибираються моментально, ламелям не зашкодять.

Якщо все-таки вдалося подряпати або зламати міцну дошку, відремонтувати її неможливо. Дрібні пошкодження тимчасово ховаються замазкою відповідного відтінку, але більш серйозні пошкодження вимагатимуть повної заміни ламелі. Саме з цієї причини завжди рекомендується купувати ламінат з невеликим запасом.

Ламінат: плюси і мінуси покриття, чого боїться

Ламелі добре проводять звук. Навіть звукоізоляційна підкладка не справляється з гучною луною незалежно від її товщини. І якщо в приватному будинку це невелика проблема, то в багатоквартирному краще продумати звукоізоляцію чорнової підлоги. В іншому випадку сусіди знизу будуть чути кожен крок.

Ну і наостанок — ламінат холодний. Якщо під них не прокласти систему теплої підлоги, ходити босими ногами по ламелям нагадає про ходінні по сирому бетону.