Монтаж підвісної стелі з гіпсокартону своїми руками

Монтаж підвісної стелі з гіпсокартону своїми рукамиВивчивши поетапно арки з гіпсокартону, створення ніш і фальшстени, розглянувши процеси встановлення гіпсу на стіни і зашивання комунікацій гіпсокартоном своїми руками, ми вирішили перейти до не менш важливої теми, яка допоможе нам якісно провести монтаж підвісної стелі з гіпсокартону.

Стеля з гіпсокартону встановлюється своїми руками в багатьох випадках: коли необхідно вирівняти поверхню під декоративну обробку, приховати деякі комунікації і закласти в стелю оригінальне освітлення, а іноді і з причини того, що дуже хочеться бачити в спальні, на кухні і у вітальні красива стеля, який допоможе ідеально завершити дизайн приміщення.

Монтаж

Дану роботу ми б хотіли розбити на кілька обов’язкових етапів.

Монтаж підвісної стелі з гіпсокартону своїми руками

Підготовка

Почнемо з прибирання стелі: знімемо стару побілку або шпалери, зачистимо стелю, приберемо з нього все зайве, що може заважати процесу. Обов’язково визначтеся з тим, що буде проходити по стелі: канали вентиляції, магістралі для кондиціонування повітря, можливо, зональне декоративне освітлення. Все це необхідно встановити заздалегідь, закріпивши труби, кабелі та гофри на стелі, або ж після установки каркаса.

Монтаж підвісної стелі з гіпсокартону своїми руками

Розмітка

Тут потрібно використовувати професійний інструмент, так як з першого разу коректно проставити розміри з однією тільки рулеткою і рівнем буде вкрай складно. Ми рекомендуємо лазерний рівень, яким необхідно відбити точну лінію монтажу підвісної стелі з гіпсокартону по стіні. Ставиться лінія на тій висоті, на який ви хочете бачити готовий стеля. Врахуйте, що без певного досвіду ви можете допустити деякі помилки у вимірах, а отже, будьте готові, що стеля виявиться на 1-2 см вище або нижче.

Також рекомендуємо прочитати:Монтаж стелі з гіпсокартону (інструкція)
Який стеля краще: з гіпсокартону або натяжна
Як вкласти клінкер
Акценти створення: двоярусні стелі з гіпсокартону

Існує й інший, альтернативний спосіб точної розмітки. Вам необхідно буде встановити самий нижній кут стелі в приміщенні, зробити від нього завмер, 8, 10 або 12 см (на якій відстані ви хочете бачити підвісна стеля від існуючого), натягнути шнури за рівнем монтажу профілю під гіпсокартон, і точно заміряти їх горизонталі рівнем.

Важливо і використання водяного рівня в подібних роботах, адже багатьом майстрам набагато простіше створювати розмітку саме з його допомогою.

Не забувайте і про правильне відступі гіпсокартонної стелі (відстані між основним перекриттям і гіпсом), так як в нього можна закласти комунікації, утеплювач і освітлення, а тому, розмітка повинна бути точною.

Монтаж каркасу

А ось тут слід не тільки дотримуватися послідовність, але і ні в якому разі не втрачати деталі:

 • По лінії розмітки стіни під установку стелі, нам необхідно покласти на стіни направляючий профіль і закріпити його на дюбелі з кроком в 30-40 см. Кріплення від кутів має відбутися на відстані не більше 10-15 див Коли направляючий профіль встановлений по всьому периметру, відзначаємо по подовжнім стінам місця установки стельового профілю, кроком у 60 див.
 • Якщо ширина приміщення перевищує довжину профілю, рекомендуємо протягнути шнури для полегшення роботи з установкою каркаса. Шнури повинні йти по нижній лінії направляючого профілю, поперек через кімнату.
 • Далі, по лініях розмітки встановлюються підвіси, з відстанню в 60-70 див. вони Кріпляться до стелі на два дюбеля, далі ж будуть з’єднуватися з металопрофілем саморізами.
 • Тепер можна приступати до установки стельового профілю. Якщо довжини профілю достатньо, то він закладається в направляючий профіль з розмітки, і закріплюється до поверхні стельового перекриття на встановлені підвіси. Тут вже слід орієнтуватися на натягнутий шнур (при з’єднанні підвісу з профілем), щоб дотримуватися задану висоту, але якщо довжина профілю не велика, достатньо буде просто закріпити його підвісами до стелі так, як він уже розташований краями в спрямовуючий профіль.
 • Після установки профілю, відбувається його закріплення на саморізи, перевірка правильності ліній рівнем, і поправки в разі неякісної та неточною роботи.
 • Монтаж підвісної стелі з гіпсокартону своїми руками

  З’єднання металевого профілю

  Може статися так, що довжини профілю не вистачить, щоб дістати від однієї стіни до іншої. Тоді нам доведеться використовувати спеціальні з’єднання. Подовжити профіль можна на самих підвісах, просто скріпивши два шматки одним підвісом і саморізами, а можна використовувати і подовжувач, в який вкладаються профілі та скріплюються шурупами або саморізами.

  Пам’ятайте, якщо ви використовуєте подовжувач профілю, то з обох боків з’єднання профілю буде потрібно установка підвісів, за 7-10 см до з’єднання. Необхідно пам’ятати і те, що місця подовження поперечного профілю, який прокладено з кроком 60 см, з’єднання не повинні опинятися на одній лінії. Набагато краще робити подовження поперемінно, то з одного боку, то з іншого.

  Якщо ми працюємо з нестандартним розташуванням, тобто, великих розмірів, нам обов’язково знадобляться краби – з’єднувачі профілю на хрестоподібних стиках.

  Не забувайте про ребрах жорсткості, які повинні бути в каркасах великої площі, але завжди підтримуйте подібні конструкції додатковими підвісами.

  Проміжні роботи

  Після якісної установки каркаса під стелю, перевірки його на міцність і точність, можна приступити до прокладання кабелів, магістралей і так далі, якщо це не було зроблено заздалегідь.

  Пам’ятайте, що для закладки електрики необхідно буде використовувати спеціальні гофри. Крім того, якщо в стелі немає ревізійних віконець, то не слід робити з’єднання труб над стелею, труби повинні бути цільними.

  Далі укладається утеплювач, в якості якого ми вибираємо мінеральну вату. Вона вставляється між профілями і закріплюється в розпірку, адже розміри не дозволяють кріпити її на клей, грибочки і так далі.

  Не забудьте підігніть підвіси по закінченню установки каркасу, прокладання комунікацій та закладці в стелю утеплювача. Саме вони можуть допомогти з кріпленням мінеральної вати.

  Монтаж підвісної стелі з гіпсокартону своїми руками

  Обшивка

  Листи встановлюються на профіль, кріпляться без хрестоподібних стиків, на саморізи, які слід трохи «топити» в матеріалі. Обов’язково дотримується і відстань між листами, буквально в кілька міліметрів.

  Монтаж підвісної стелі з гіпсокартону своїми руками

  Технологія монтажу гіпсокартонної стелі своїми руками (відео)

  Галерея: підвісна стеля з гіпсокартону (20 фото)

  Монтаж підвісної стелі з гіпсокартону своїми рукамиМонтаж підвісної стелі з гіпсокартону своїми рукамиМонтаж підвісної стелі з гіпсокартону своїми рукамиМонтаж підвісної стелі з гіпсокартону своїми рукамиМонтаж підвісної стелі з гіпсокартону своїми рукамиМонтаж підвісної стелі з гіпсокартону своїми рукамиМонтаж підвісної стелі з гіпсокартону своїми рукамиМонтаж підвісної стелі з гіпсокартону своїми рукамиМонтаж підвісної стелі з гіпсокартону своїми рукамиМонтаж підвісної стелі з гіпсокартону своїми рукамиМонтаж підвісної стелі з гіпсокартону своїми рукамиМонтаж підвісної стелі з гіпсокартону своїми рукамиМонтаж підвісної стелі з гіпсокартону своїми рукамиМонтаж підвісної стелі з гіпсокартону своїми рукамиМонтаж підвісної стелі з гіпсокартону своїми рукамиМонтаж підвісної стелі з гіпсокартону своїми рукамиМонтаж підвісної стелі з гіпсокартону своїми рукамиМонтаж підвісної стелі з гіпсокартону своїми рукамиМонтаж підвісної стелі з гіпсокартону своїми рукамиМонтаж підвісної стелі з гіпсокартону своїми рукамиМонтаж підвісної стелі з гіпсокартону своїми рукамиМонтаж підвісної стелі з гіпсокартону своїми рукамиМонтаж підвісної стелі з гіпсокартону своїми рукамиМонтаж підвісної стелі з гіпсокартону своїми руками