Монтуємо будинку: короб з гіпсокартону своїми руками

Монтуємо будинку: короб з гіпсокартону своїми рукамиВ гіпсокартонних роботах дуже часто використовуються каркаси і короби, з допомогою яких можливе виконання різноманітних декоративних елементів. Сьогодні ви дізнаєтеся про те, як можна зробити короб з гіпсокартону своїми руками під практично будь-який проект.

Кожен подібний короб складається з каркаса і гіпсокартонної обшивки, тобто, дерева або металевого профілю, і самого матеріалу.

Складність пристрою короби з ГКЛ повністю залежить від типу конструкції і її прямого призначення, тому не варто відразу переживати, якщо ви зрозуміли необхідність у подібному коробі під час ремонту.

Монтуємо будинку: короб з гіпсокартону своїми руками

Монтуємо будинку: короб з гіпсокартону своїми руками

Яка роль

Гіпсокартонні короба в сучасному ремонті використовуються досить часто. Основне завдання даної конструкції – приховати непривабливі оці елементи. Це можуть бути труби і батареї опалення, електропроводка та інші кабелі, елементи вентиляційної системи, гофри витяжки, карнизи для штор і завіс, система водопроводу та інші комунікації. Також всередині короба з ГКЛ може ховатися матеріал, утеплюючий стіни. Крім функціональної складової, короб з ГКЛ також може служити в якості чисто декоративного елемента, будучи частиною арки, стіни або перегородки.

На стелі

Подібний короб має величезну вагу в будівництві, так як з його допомогою створюється підвісний багаторівневий стеля. Природно, це може бути найпростіший стельовий короб, наприклад, для того щоб сховати нерівності стелі і деякі комунікації. Але, це може бути і короб з підсвічуванням з гіпсокартону, в який встановлюються спеціальні точкові світильники, вентиляція, системи кондиціонування. Це вже більш складна робота, яка під силу лише професіоналам, а тому, щоб досягти такого рівня, необхідно вивчити безліч матеріалів і спрацювати на практиці.

Монтуємо будинку: короб з гіпсокартону своїми руками

Стельовий короб з неоновим підсвічуванням може бути функціонально-декоративною частиною натяжної стелі.

Короб на стелі початківцю майстру зібрати дуже складно, не маючи помічників або спеціального допоміжного обладнання, яке включає в себе різні фіксатори, власники і підйомники для ГКЛ аркушів, а також професійний інструмент для роботи з гіпсокартоном.

Також рекомендуємо прочитати:Як зробити стіну з гіпсокартону
Ніша з гіпсокартону під телевізор
Фігурні стелі з гіпсокартону
Як зробити витяжку на кухні з гіпсокартону

На стіні

Дана конструкція набагато простіше, ніж стельовий короб, але також вимагає певної уваги. Створюється короб на стіні з тих самих матеріалів, але служить абсолютно іншим цілям. Тепер, це не тільки вирівнювання поверхні і утеплення стіни, як при стандартній обробці ГКЛ, але і створення поличок, ніш, декоративних прикрас, складних фігур, наприклад, короба під телевізор з гіпсокартону.

Розглядаючи останній варіант, а саме гіпсокартонний короб для телевізора, необхідно задуматися і про посилення конструкції, адже тепер вона буде утримувати певну вагу, а значить, повинна бути задана міцність і стійкість.

Монтуємо будинку: короб з гіпсокартону своїми руками

У ванній

Даний варіант має специфічну назву – короб сантехнічний. Він має пряме призначення – спеціальний відсік під укладання утеплення стіни, а також, труб подачі води та каналізації, інших комунікацій. Нерідко гіпсокартонний короб в туалеті або ванній будується для того, щоб створити ілюзію вбудованої сантехніки, тобто, раковина або унітаз частково зашиваються в стіну. Прикладом може бути навіть інсталяція під унітаз, яка часто зашивається ГКЛ.

Гіпсокартонний короб у ванній кімнаті найбільш правильно буде обробити тими ж матеріалами, що і стіни.

Крім того, короби в санвузлі відмінно маскують ніші з лічильниками, кранами, а також, доповнюють дизайн ванної кімнати новими полками і антресолями, які створюються на основі подібних конструкцій. Варто враховувати тільки один факт – для короби у ванній чи туалеті, необхідно обов’язково використовувати вологостійкий ГКЛ і додаткову його захист.

Монтуємо будинку: короб з гіпсокартону своїми руками

Фігурний і кутовий короб

В даному розділі за основу можна взяти короб для каміна з гіпсокартону, він підійде найкращим чином. Це дійсно складна конструкція, яка зажадає від майстра певних навичок. Монтаж ГКЛ короба під подібний аксесуар або декорацію відбувається строго за проектом і спеціальної технології, де враховуються не тільки розміри і стандартні будівельні чинники, але і характеристики матеріалів для створення.

Можна сміливо заявити, що людина, яка вміє будувати подібні короба, є професіоналом в даному напрямку, і довірити йому можна практично будь-яку роботу з ГКЛ.

Під витяжку

Найчастіше, короб для витяжки з ГКЛ – найпростіша конструкція прямокутної форми, яка маскує вентиляційний хід або ж просто приховує в собі решітки вентиляції і прокладені всередині гофри. Найпростіші короби даного виду для витяжки складаються з металопрофілю і самого гіпсу. Вони можуть бути Р-образними та прилягати до куті стіни, П-образними, і бути закріпленими на стелю, або ж з усіх сторін обшиті ГКЛ і триматися на підвісах.

Монтуємо будинку: короб з гіпсокартону своїми руками

Вентиляційні короби ГКЛ і короби під витяжки стали дуже популярними, і сьогодні використовуються як в домашніх умовах, так і на промислових об’єктах.

Складності в збірці короби для витяжки не представляється ніякої. Монтаж даної конструкції набагато простіше, ніж монтаж фігурного короби з безліччю декоративних елементів.

Для батареї

Елементарна конструкція, з якою легко справляється навіть новачок. Складається такий короб з простого каркаса на основі оцинкованого металевого профілю, і спеціально вирізаних шматків ГКЛ. Обшивка батареї відбувається за поняттями декоративності, якщо людина не має бажання змінювати старі радіатори, але хоче, щоб вони виглядали симпатично.

Декоративний короб, що приховує батарею опалення, може бути оброблений будь-якими матеріалами. Головна умова декоративної обробки подібної конструкції – відповідність матеріалів умов експлуатації короби.

Короби під батарею встановлюються навколо секції, закріплюються на стіну позаду радіаторів або ж на нижню частину підвіконня і до підлоги. Вони мають прорізи для виходу тепла, а часто навіть оснащуються спеціальними сітками-екранами, які естетично закривають собою дані отвори.

Для труб

Такий короб, так само, як і короб для витяжки або вентиляції, буває Г-образної або П-подібної форми. Він може встановлюватися на стіну, підлогу і стелю, як по кутку приміщення, так і повністю самостійно. Відмінна конструкція, щоб естетично замаскувати хід труб опалення, подачі води чи каналізації в будь-якому приміщенні, будь то житловий будинок або ж адміністративна будівля.

Короби для труб часто застосовуються після перепланування квартир з переміщенням кухні або санвузла в інше приміщення для того, щоб приховати вентиляційні, водопровідні, опалювальні або каналізаційні комунікації.

Монтаж короба для труб найбільш часто проводиться між підлогою і стіною, що прилягає до нього, так як основна частина труб (крім витяжки і вентиляції) проводиться саме знизу кімнати.

Монтуємо будинку: короб з гіпсокартону своїми руками

Як зробити

Коли приходить час робіт з ГКЛ, нами часто піднімається тільки одне питання: як же правильно зібрати гіпсокартонний короб? За великим рахунком, якщо це не стельовий короб, а скажімо, короб під труби, вентиляцію або полиці на стіні, зробити це надзвичайно просто.

Природно, відразу знадобиться план дій або готовий проект, з усіма розмірами та розрахунками. Від нього ви і будете відштовхуватися з самого початку робіт і до їх завершення. Дизайн-проект короби можна скласти самостійно, зобразивши ескіз конструкції на папері і вказавши його розміри в масштабі, або ж замовити професіоналу.

Гіпсокартонний короб – досить проста конструкція, проект для якої не складно скласти своїми руками. Домашні майстри, які працюють з даним матеріалом не вперше, можуть обійтися і зовсім без його складання.

Після складання проекту, ескіз або креслення та визначення моделі майбутнього короба, роботи по установці проводяться в наступному порядку:

  • Поверхня підлоги, стіни або стелі на якій планується монтаж короба, очищається від залишків старої обробки або слабко тримається штукатурки.
  • Проводиться монтаж каркасу з використанням направляючого і стійкового профілю. Пристрій короби з ГКЛ буває простим, з використанням направляючого профілю і стійкового, але може застосовуватися і спеціальний стельовий (арочний) профіль, а також, профіль самостійно модернізований, під радісно конструкції.
  • Каркас для ГКЛ короби встановлюється на поверхню і закріплюється на відповідний кріплення, вигляд якого залежить від виду поверхні, далі, каркасу надається жорсткість і міцність, шляхом скріплення частин профілю між собою. У результаті, виходить загальна конструкція, яку залишається тільки обшити гіпсокартоном. Саме це і буде готовий ГКЛ короб.
  • Зібраний з гіпсокартону короб грунтується, шпаклюється і обробляється декоративними матеріалами (шпалери, плитка, мозаїка, фактурна штукатурка, рідкі шпалери, фарба тощо).
  • Розпаячна коробка для ГКЛ

    Распредкоробки використовуються при монтажі електропроводки в стіновий або стельовий короб. Розпаячна коробка для ГКЛ відрізняється від інших різновидів розміром, матеріалом виготовлення, способом кріплення і своєю конструкцією. Монтаж Распредкоробки не являє собою особливо складного процесу і проводиться елементарно.

    Пристрій короби з ГКЛ (відео)