Мозаїчні підлоги з мармурової крихти: поетапне облаштування підлогового покриття

Мозаїчні підлоги з мармурової крихти стають все більш затребуваними, тому що їх можна побачити в квартирах преміум-класу, в освітніх установах, в торгових центрах, на автомийках. Чому ж вони настільки популярні? Суть полягає в тому, що такі покриття відрізняються високими експлуатаційними характеристиками, а також хорошою декоративністю.

Зміст

 • Різновиди та переваги мармурової крихти
 • Облаштування бетонно-мозаїчної підлоги крок за кроком
 • Як доглядати за підлогою з мармурової крихти
 • Мозаїчні підлоги з мармурової крихти: поетапне облаштування підлогового покриття

  Особливої уваги потребує догляд за плиткою з мармурової крихти

  ? Різновиди та переваги мармурової крихти

  Мармурова крихта – натуральний матеріал, дрібні уламки гірських порід, що мають зернисто-кристалічну форму. Видобувається він в мармурових кар’єрах шляхом дроблення і подальшої розфасовки відходів розробок на фракції.

  Це важливо знати:
  використовується розглянутий матеріал не тільки для створення заливного підлоги, але і для виробництва декоративної плитки.

  За спектром застосування та ступеня декоративності мармурова крихта поділяється на три класи: сіра, біла, кольорова. А ось група кольорових каменів представлена найрізноманітнішими кольорами: червона, бежева, чорна, зелена. Крім того, відтінки можуть бути природні, тобто пропоновані природою, і штучно створені, в залежності від побажання замовника.

  Мозаїчні підлоги з мармурової крихти: поетапне облаштування підлогового покриття

  Кольорова мармурова крихта відкриває широкі можливості і дозволяє проектувати будь-які малюнки

  Підлоги з мармурової крихти характеризуються рядом істотних переваг, на яких потрібно зупинитися детальніше. Зокрема, маються на увазі такі позитивні властивості:

  • екологічність – ні про які шкідливих домішках мови бути не може, оскільки це безпечний натуральний матеріал;
  • відмінна міцність і зносостійкість покриття – дані показники можна додатково збільшити з допомогою спеціальних зміцнювачів. Цей момент є особливо актуальним для громадських приміщень з високою прохідністю;
  • низька займистість – мармурова крихта, порівняно з іншими матеріалами, сама вогнестійка;
  • підлоги укладаються без застосування високотехнологічного обладнання. Це означає, що витрати на облаштування не дуже великі;
  • важливим якістю даного матеріалу є той факт, що навіть при падінні на підлогу металевих предметів не виникають іскри. Це свідчить про те, що покриття пожежобезпечне;
  • вологонепроникність – важливий параметр;
  • стійкість до хімічних речовин – покриття не реагує на негативний вплив емульсій, мінеральних масел, органічних розчинників, лужних розчинів;
  • привабливий зовнішній вигляд та архітектурна виразність – приміщення з такими підлогами виглядають ошатно, розкішно.

  ? Облаштування бетонно-мозаїчної підлоги крок за кроком

  Пристрій підлог з мармурової крихти – технологія не дуже складна, але все ж таки при здійсненні всього комплексу робіт потрібно дотримуватися певних правил. Щоб вникнути в суть процесу, розглянемо кожен етап окремо.

  Звичайно, спочатку необхідно ретельно підготувати підставу. Як це зробити? По-перше, поверхню потрібно очистити від сміття, по-друге, усунути серйозні дефекти, по-третє, закрити отвори біля труб. Після виконання перерахованих вище дій слід обробити поверхню електрощіткою з метою надання їй шорсткості. Потім поверхню знепилюючого і перед нанесенням суміші змочується водою. Також до початку укладання необхідно визначити рівень підлоги і нанести відповідні позначки на стіни по периметру приміщення.

  Варто звернути увагу:
  підходящим підставою для підлоги з мармурової крихти є цементно-піщана стяжка, залізобетонні плити, бетон.

  Наступним етапом вважається встановлення розділових жилок. Якщо підлога буде одноколірним, слід укласти на підставу маяки на відстані 1-1,5 м один від одного. А якщо заплановано багатобарвне покриття, на підлозі потрібно попередньо виконати розмітку у відповідності з контурами майбутнього малюнка. Для цього по контуру встановлюються розділові жилки з латуні, скла, алюмінію або з полімерних матеріалів. Вони закріплюються за допомогою цементного розчину або злегка утапливаются в стяжку, яка виконується до укладання шару мозаїки.

  Це важливо знати:
  верх жилки обов’язково повинен бути розташований на одному рівні з підлогою.

  Мозаїчні підлоги з мармурової крихти: поетапне облаштування підлогового покриття

  Такий чудовий підлогу з мармурової крихти можуть зробити тільки справжні професіонали

  Приготування мозаїчного складу – відповідальний момент, на який потрібно звернути особливу увагу. Для приготування складу використовуються такі інгредієнти: кам’яне борошно, цемент, мармурове зерно різного розміру, пігмент і вода. Тут необхідно підкреслити, що використовується велика крихта, середня і дрібна для рівномірного розподілу маси по поверхні. А от щоб підлога виглядав найкращим чином, після шліфування 80% площі повинен займати кам’яний заповнювач, 15% — розчин.

  Перед приготуванням суміші крихту промивають з метою поліпшення зчеплення з розчином. Всі компоненти перемішуються в сухому вигляді, а вода додається поступово за допомогою лійки. В ідеалі розчин повинен вийти малорухливим, жорстким. Кількість води регулюється в залежності від вологості мармурової крихти, тому що зайва вологість погіршує якість розчину.

  Це важливо знати:
  для отримання потрібного відтінку вводяться разбеливающие добавки: найчастіше це мармурова мука, ультрамарин, кобальт, окис хрому.

  Перелік етапів облаштування підлоги:

  • нижній шар виконується з цементно-піщаного розчину, який вкладається в карти і розгладжується гладилками;
  • як тільки суміш схопилася, але ще не затверділа, укладається мозаїчний розчин – він ущільнюється за допомогою гладилок, віброреек або легких трамбівок до рівня раніше укладених розділових рейок;
  • цементне молоко, які скупчуються на поверхні, видаляється гумовими шкребками. Цей момент не можна ігнорувати, тому що може утворитися цементна плівка;
  • ущільнений розчин ретельно вирівнюється і загладжується;
  • на наступному етапі знімаються маякові рейки, борозни заповнюються розчином.

  Варто звернути увагу:
  період затвердіння триває 5-7 днів. Протягом цього часу необхідно підтримувати пол у вологому стані. Для цього поверхня змочується водою один раз на добу і прикривається матами, тирсою.

  І, звичайно, заключним етапом є шліфовка і поліровка підлоги. Спочатку розглянемо особливості проведення шліфування:

  • дана робота проводиться через 6 діб після влаштування підлоги;

  Мозаїчні підлоги з мармурової крихти: поетапне облаштування підлогового покриття

  Мозаїчно-шліфувальна машина використовується для обробки великих площ

  • затверділе покриття затирається грубозернистими абразивними матеріалами, причому поверхня попередньо змочується водою і посипається кварцовим піском;
  • якщо після проведення цього процесу окремі зерна выкрошились, пошкоджені місця посипаються сухим підфарбовані/неподкрашенным цементом, який втирається в пори мармуровими брусками;
  • далі слід виконати дрібну шліфування абразивними каменями №230-325.

  Мозаїчні підлоги з мармурової крихти: поетапне облаштування підлогового покриття

  Завдяки поліровці мармур проявляється у всій красі

  Що стосується полірування, остаточний лиск наводиться за допомогою спеціального обладнання з повстяним колом.

  ? Як доглядати за підлогою з мармурової крихти

  З цього приводу можна сказати, що з часом поверхня підлоги стає тьмяною, невиразною і починає вбирати бруд. Крім того, піщинки, принесені на підошвах взуття, утворюють на поверхні підлоги непомітні мікротріщинки, подряпини. Також в місцях максимальної прохідності з’являються брудні стежки і руйнуються шви між плитками. Якщо з’явилися вищеназвані проблеми, слід провести шліфовку і поліровку підлоги.

  Мозаїчні підлоги з мармурової крихти: поетапне облаштування підлогового покриття

  Підлога з мармурової крихти красивий і довговічний, проте він потребує спеціального догляду

  Спочатку виконується вирівнює шліфування, в ході якої оновлений мармур стає схожим на монолітну поверхню з непомітними швами. Потім мармур пломбується з допомогою поліефірного клею з відтінком реставрується підлоги.

  Це важливо знати:
  перед заключною шліфуванням можна відреставрувати або замінити колір швів.

  Останнім етапом обробки мармуру є полірування методом кристалізації. Після проведення такої процедури поверхневий шар полірується до дзеркального блиску.

  Мармур любить чистоту, тому його потрібно регулярно очищати нейтральними миючими засобами. Плюс до всього, натуральний камінь боїться жорстких підошов, піску і каблуків, оскільки вони його дряпають і травмують. Щоб ці проблеми не виникали, в місцях з частою прохідністю потрібно постелити м’який килимок, тоді підлогу тривалий час буде залишатися чистим і блискучим.

  Бетонні підлоги з мармурової крихтою – красиві покриття з унікальною технологією виготовлення. З цієї причини весь комплекс робіт повинні виконувати досвідчені професіонали, які знають тонкощі процесів.

  Мозаїчні підлоги з мармурової крихти: поетапне облаштування підлогового покриття