На що приклеїти гіпсокартон до стіни

На що приклеїти гіпсокартон до стіниНайчастіше гіпсокартон просто на прибивають напрямні, але існують ситуації, коли потрібно діяти нестандартно. Чим же приклеювати гіпсокартон до стіни?

Підготовка

Перед наклеюванням гіпсокартону поверхня повинна бути готова до наклеювання.

Підготовка стіни полягає:

 • Очищення від старої фарби, шпалер, штукатурки;
 • Очищення від пилу;
 • У видаленні всього зайвого зі стін до цегельного або бетонного підстави.

Якщо стіни в квартирі і так рівні, то не варто їх намагатися вирівняти ще більше. Всю проводку ховаємо в стіну, а не в широкий шар клею і штукатурки.

По-перше, необхідно зробити спеціальні канавки для поміщення туди проводів. Ці отвори можна спорудити за допомогою зубила з молотком, а також перфоратором. Але врахуйте, що перший спосіб значно повільніше другого.

Тепер можна заховати дроти, але через кожні 50 сантиметрів закріплюйте їх за допомогою хомутиків, зробленими, наприклад, з кришки консервної банки або інший тонкої жерсті. Врахуйте, що гнізда під розетки краще всього спроектувати і спорудити відразу, щоб в гипсокартоне пізніше не робити зайвих отворів для проводки.

Далі можна і потрібно загрунтувати підготовлену стіну. Ґрунтовка перед приклеюванням гипсокартона до стіни, зміцнить її поверхневий шар.

На що приклеїти гіпсокартон до стіни

Грунтовка

Тепер, коли зроблена проводка, можна почати грунтувати стіну (звичайно ж, якщо вона бетонна). Фарбовані стіни необхідно рятувати від фарбування.

Якщо стіна була пофарбована фарбою на водній основі, то її можна просто змити без яких-небудь зайвих зусиль. Якщо ж фарба олійна, то позбутися від неї можна двома способами.

Перший спосіб не представляє з себе нічого незвичайного. Вам потрібно просто за допомогою будь-якого підручного інструменту зняти фарбу зі стіни. Другий спосіб передбачає нанесення спеціальної грунтовки (на упаковці ви зустрінете написи «бетон-контакт», або щось подібне). Саме ця грунтовка має прекрасні характеристики за зчепленні, так що триматися вона буде дуже міцно.

Також рекомендуємо прочитати:Як позбутися від мотлоху і почати жити
Важливо мати закриті труби у ванній кімнаті і туалеті?
Підготовка гіпсокартону до поклейки шпалер: важливий етап ремонту
Докладний інструктаж: як закріпити телевізор на стіні з гіпсокартону

Щоб приклеїти гіпсокартон до стіни, потрібно визначитися, який з трьох популярних спосіб саме у вашому випадку.

На що приклеїти гіпсокартон до стіни

Чим приклеїти до бетонної стіни

Можна використовувати для цього монтажний клей для гіпсокартону. Його можна наклеїти на бетон, цегла або газобетон. Чому саме клей для гіпсокартону?

Переваги даного клею:

 • Швидкий монтаж гіпсокартону на клей;
 • Зручність і простота в застосуванні;
 • Економія – не потрібно витрачатися на кріплення та металопрофіль.

Але ось на дуже нерівних стінах не зовсім правильно застосовувати клейовий метод. Відхилення від рівня не повинно перевищувати 30 мм по всій висоті стіни.

На що приклеїти гіпсокартон до стіни

Вибір клею

У списку лідерів декілька популярних марок. І якщо питання «клеїмо самі гіпсокартон на стіну» не вирішено вибору клею, перегляньте наступні варіанти.

Популярний клей для ГКЛ:

 • Перфликс – універсальний варіант;
 • Силікон – правильно застосовувати його, якщо йде обклеювання керамічної плитки та інших глянсових поверхонь;
 • Фугенфюллер – шпаклівка, яка наноситься тонким шаром;
 • Церезіт СМ 11— суміш для плитки, але підійде і для ГКЛ.

Розмітка перед наклеюванням обов’язкове.

На що приклеїти гіпсокартон до стіни

Суха суміш кнауф

Склад цей розлучається, як і будь-склад для плитки. Можна не тільки приклеїти ГКЛ, але і вирівняти стіни.

З матеріалів знадобляться:

 • Відро або таз;
 • Рівень;
 • Мішалка з дрилем;
 • Кельня, шпатель;
 • Клей кнауф;
 • Гіпсокартонні плити.

Є кілька думок про те, як клеїти матеріал на суху суміш. Більше шанувальників методу, який свідчить, що правильно клей наносити на лист, а лист прикладати до стіни. Якщо намазати клеєм стіну, лист, швидше за все, прикрепится до стінки, і вже вирівняти його, як-то підкоригувати положення, буде неможливо.

Як клеїти стеклохолст

Іноді в цьому випадку використовується шпалерний клей. Але обклеювання цим матеріалом не буде найефективнішою – краще придбайте склади для склошпалер. Сухі суміші містять крохмаль, а він, у свою чергу, далеко не ідеально тримає стеклохолст. Тому потрібно вибирати суміш з вмістом ПВА, тільки в розведеному стані. Іноді стеклохолст клеять на шпаклівку, але може з’явитися такий дефект, як павутинка або бульбашки повітря.

Склад клею повинен бути достатньо якісним, щоб стеклохолст не довелося переклеювати.

Щоб стеклохолст лягав рівно, всі стики обов’язково проклеюються серпянкой. Потім гіпсокартон обробляється наждачним папером, після цього грунтується. Без грунтовки стеклохолст буде відставати від поверхні.

На що приклеїти гіпсокартон до стіни

Газобетон

В даному випадку фахівці радять наносити клей на стіну, а не лист. Така обклеювання необхідна, щоб добитися хорошого скріплення матеріалів.

Коли клей нанесений, лист акуратно прикладається до газобетонної стіни, після чого розрівнюється правилом. Правило прикладається до місць, які випирають. Якщо сильно натиснути на лист, його можна змістити. Щоб зсуву не було, лист закріплюється дюбелями в декількох місцях.

На що приклеїти гіпсокартон до стіни

Процес обклеювання

Тепер, коли стіни готові, можна приступати до приклеювання гіпсокартону на поверхню.

 • Хороший рада – розрізати листи гіпсокартону на частини однакового розміру. Це дозволяє набагато простіше з ними звертатися, адже вони мають меншу вагу і розміри.
 • Наступним кроком потрібно добре розмішати клей для гіпсокартону. Тут особливих складнощів у вас виникнути не повинно. При виникненні питань уважно вивчіть етикетку клею для гіпсокартону.
 • Тепер, після розмішування, слід дати невелику кількість часу для того, щоб клей міг настоятися. При цьому постарайтеся не залишати клей надовго – адже він може просто застигнути. Поки що ви можете розмітити всі розетки на ГКЛ, а також просвердлити отвори.
 • Нанесіть клей на гіпсокартонні листи. Це можна зробити, використавши звичайний шпатель (або ж шпатель із зубчиками). Нанесіть Клей по краях, а також посередині аркуша. Якщо ж у вас немає недоліку клею, можете нанести його на весь лист гіпсокартону.
 • Візьміть приготований лист гіпсокартону, витягніть дроти через отвори, вирівняйте його, а потім вже прикладіть щільніше.
 • Потім прикладіть до ГКЛ рівну довгу рейку і визначте, в якому місці він випирає. Притисніть в потрібному місці лист сильніше до стіни. Цим же способом приклейте і інші листи гіпсокартону. Шви можна замазати за допомогою шпаклівки.
 • Витрата клею

  Що ж стосується середніх даних, то відповідно їм витрата клею буде таким: до 1,8 кг на метр квадратний на 1 мм шару. Або ж витрата визначається так: до 4,8 кг на 1 кв на метр поверхні.

  До речі, в порівнянні з обклеюванням підлоги плиткою, витрата клею буде значно меншим.

  На що приклеїти гіпсокартон до стіни

  Вирівнювання стін за допомогою штукатурки і гіпсокартону (відео)