Найбільший килим у світі: які ще килими відомі своїми розмірами.

Найбільший килим у світі: які ще килими відомі своїми розмірами.Килимові покриття можна зустріти практично в кожному будинку. Вони бувають як невеликі, так і вкривають майже всю площу кімнати. Однак, існують підлогові покриття, розмір яких вражає.

Найбільший килим ручної роботи

Зміст статті

  • Найбільший килим ручної роботи
  • Які ще килими відомі своїми розмірами

Відвідуючи різні громадські місця, наприклад, картинні галереї, можна побачити килимові доріжки, які не покривають один квадратний метр простору. Але всі вони тьмяніють перед полотном, виконаним повністю вручну працьовитими ткачихами з Ірану в місті Нішапур. Як відомо, саме на території цієї країни виробляється найбільша кількість килимів ручної роботи.

Найбільший килим у світі: які ще килими відомі своїми розмірами.

ДОВІДКА! Це незвичайне за своїми розмірами підлогове покриття було виготовлене за замовленням ОАЕ шейха Заїда і зараз знаходиться в Абу-Дабі в його особистій мечеті. До речі, цей храм є найбільшим за площею на всій території Еміратів, а також є їх головною святинею.

Площа гігантського виробу становить 5627 квадратних метрів, розмір дорівнює 48 х 133 метра, а вага складає більш 48 тонн. Вартість виробу дорівнює 700 000 000 доларів США.

Вся його поверхня покрита перськими візерунками, виконаними в традиційному стилі.

При огляді вироби, представники «Книги рекордів Гіннесса» зробили підрахунки. Виявилося, що ткалі при виготовленні полотна зробили більше 2 млрд вузлів. Враховуючи, що над ним працювало 1200 працівниць, кожна з них зав’язала в середньому по одному мільйону ста шістдесяти тисяч вузликів. Робота над гігантським полотном зайняла більше півтора років. Наполеглива і кропітка праця ткаль, був дуже високо оцінений і оплачений — загальна сума склала 2 300 000 доларів США.

Якщо дивитися на полотно зі сторони, то воно виглядає дуже схожим на футбольне поле з вкрай незвичайним малюнком. Щоб покриття можна було доставити на необхідне місце, спочатку сплели 9 окремих частин, а після транспортування пошили їх в один виріб.

Зараз гігантський килим є однією з визначних пам’яток Еміратів і велику кількість туристів прагнуть побачити і сфотографувати його.

Які ще килими відомі своїми розмірами

Найдовше підлогове покриття в світі було виготовлено в Китаї, в провінції Сіньцзян-Уйгур. Воно також повністю виконано вручну. Над його виготовленням працювали близько 700 ткаль. Ткался килим за старовинною технологією, а на його виготовлення пішло більше 1,5 тонни ниток. Довжина виробу склала 1160 м, ширина дорівнює приблизно полуметру.

Найбільший килим у світі: які ще килими відомі своїми розмірами.

Не менш знамениті килими зберігаються в єдиному «Музеї килимів», розташованому в Ашхабаді. Так, там знаходиться покриття, яке раніше займало перше місце в «Книзі рекордів Гіннесса», поки його не змістила з п’єдесталу килим з Абу-Дабі. Площа цього виробу становить 301 квадратний метр.