Однорівневий стеля з гіпсокартону своїми руками

Однорівневий стеля з гіпсокартону своїми рукамиСтелі з гіпсокартону можуть бути настільки різноманітними, що всі наявні види і моделі не в силах знати ні один майстер. Справа в тому, що кожен день в нашій країні будується ще один ексклюзивний стелю, про який ми дізнаємося тільки в майбутньому. Ну, а поки, стандартний однорівневий стеля з гіпсокартону.

Сьогодні ми поговоримо про те, як зробити простий однорівневий стелю з ГКЛ, яку технологію нам для цього необхідно буде дотримуватися, які матеріали та інструменти знадобляться.

Коли приступати до монтажу

Існують деякі фактори, які регулюють час початку і завершення даної роботи. Дуже бажано виконувати монтаж стелі, однорівневого або навіть багаторівневого комбінованого у теплу пору року. Але основна вимога тут звичайно ж до рівня вологості в приміщенні.

Однорівневий стеля з гіпсокартону своїми руками

Якщо ж ви вирішили робити монтаж підвісної конструкції восени або взимку, в квартирі повинні працювати опалювальні прилади.

Дуже важливо розуміти і те, що до початку установки однорівневого стелі, підготовка стін до обробки повинна бути повністю завершена. Також бажано виконувати установку до малярних робіт.

Однорівневий стеля з гіпсокартону своїми руками

Також рекомендуємо прочитати:Підвісні стелі з гіпсокартону
Монтаж стелі з гіпсокартону (інструкція)
Акценти створення: двоярусні стелі з гіпсокартону
Основні моменти: обробка стель гіпсокартоном своїми руками

Матеріали та інструменти для установки

Так як наша конструкція не є найскладнішою, то і ми будемо використовувати звичайний інструмент і матеріали, які використовуємо в будь-якій роботі з гіпсокартоном.

Що стосується інструменту, так це спеціальний будівельної ніж, шпателі, шуруповерт і перфоратор, рівень і рулетка, ножиці по металу і болгарка, просікач, наждачка і водяний рівень.

Якщо говорити про список матеріалів, то він також не дуже великий: гіпсокартон, профілі, дюбеля і саморізи, краби, шпильки і підвіси, шпаклівка та інше, що необхідно для декоративної обробки.

Однорівневий стеля з гіпсокартону своїми руками

Розрахунок

В першу чергу, як і в будь-якій іншій роботі, нам необхідно провести розрахунки. Ми вважаємо кількість гіпсокартону, який буде необхідний для монтажу стелі, підраховуємо профілі і кріпильний матеріал, а також приділяємо окремий час спеціальним елементам, кріпленню і допоміжним розхідників.

Однорівневий стеля з гіпсокартону своїми руками

Необхідні матеріали:

  • Гіпсокартон вважаємо за площі стелі, примножуючи його довжину на ширину (багато майстри беруть невеликий запас ГКЛ).
  • Профіль. Його кількість підраховується також просто – направляючий профіль по периметру, поздовжній профіль поперек ширини кімнати з кроком 40 см, ребра жорсткості.
  • Дюбелі, саморізи доведеться прораховувати самостійно, відштовхуючись від частоти кріплення матеріалу до профілю і так далі.

Установка каркаса під однорівневий стелю з ГКЛ

  • Однорівневий стеля з гіпсокартону своїми рукамиСпочатку, проводиться розмітка і відбиття ліній, за якими ми будемо встановлювати основу каркаса – направляючий профіль по периметру. Встановлюється він на дюбелі, з обов’язковим використанням водного рівня.
  • Після, ми робимо розмітку стелі під несучі направляючі, крок яким ми вже визначили. Розмітку можна зробити стандартно, з допомогою рулетки і відбиття шнуром. Важливо пам’ятати, що ця розмітка передбачає прямі і строго паралельні лінії.
  • По розмітці відбувається установка стандартних підвісів, які і будуть тримати основну частину несучого профілю, який ми використовуємо для пристрою каркаса під однорівневий стелю. Підвіси встановлюються строго уздовж ліній розмітки, кріпляться на дюбелі до стелі.
  • Далі, несучий профіль встановлюється у пази напрямної, і рівномірно закріплюється. Для визначення точної площині майбутньої стелі необхідно використовувати натягнуті шнури або ж лазерний рівень, що більш практично.
  • Встановивши профіль у пази напрямної, регулюємо його точно по лінії розбиття, в лапках підвісів, і закріплюємо в підвіси на саморізи. Бажано робити крок 40 см, щоб створити найбільшу жорсткість каркасу. Використовуйте підвіси і додаткові кріплення, наприклад, краби для гіпсокартону, якщо вам необхідно подовжити профіль або створити хрестоподібний стик матеріалів каркаса.
  • Після закріплення профілів, загніть лапки підвісів вгору, щоб вони не стали перешкодою до рівномірного закріплення гіпсокартону на площині каркаса.

Однорівневий стеля з гіпсокартону своїми руками

Обшивка каркаса

Кріплення гіпсокартону на каркас однорівневого стелі можна починати з кута, по більшій стороні, щоб старт робіт пішов з цілого листа. Але далі поспішати не потрібно, адже працюємо ми в розбіг, за принципом шахового порядку, а невеликі отвори, що залишилися в тому ж шаховому порядку, потім закриваємо шматками ГКЛ за розміром.

Однорівневий стеля з гіпсокартону своїми руками

Монтаж ГКЛ починається від стіни, але між матеріалом і гіпсом завжди залишається 2-3 мм, щоб конструкція не була глухою і могла дихати.

Гіпсокартон монтується дуже просто, на саморізи по металу з кроком в 15-25 см, обов’язково з мінімальним утоплением капелюшку саморіза в матеріал.

Однорівневий стеля з гіпсокартону своїми руками

Шпаклівка

Щоб дизайн однорівневих стель з гіпсокартону був витриманий в тому стилі, що вам необхідно, і його не зіпсували скоси або тріщини після обробки, ви повинні виконати якісно не тільки установку і обшивку каркаса, але і шпаклівку стелі.

Тут не буде нічого нового, особливо для людей, які систематично читають наш сайт. Грунт, шпаклівка, затірка, але обов’язково з якісним заповненням швів і стиків, з прокладкою серпянки і так далі.

Однорівневий стеля з гіпсокартону своїми руками

Пам’ятайте, саме якість шпаклівки однорівневого стелі найбільш відображається на готовій під декоративну обробку поверхні.

Пристрій однорівневого стелі (відео)

Галерея: однорівневий стеля з гіпсокартону (20 фото)

Однорівневий стеля з гіпсокартону своїми рукамиОднорівневий стеля з гіпсокартону своїми рукамиОднорівневий стеля з гіпсокартону своїми рукамиОднорівневий стеля з гіпсокартону своїми рукамиОднорівневий стеля з гіпсокартону своїми рукамиОднорівневий стеля з гіпсокартону своїми рукамиОднорівневий стеля з гіпсокартону своїми рукамиОднорівневий стеля з гіпсокартону своїми рукамиОднорівневий стеля з гіпсокартону своїми рукамиОднорівневий стеля з гіпсокартону своїми рукамиОднорівневий стеля з гіпсокартону своїми рукамиОднорівневий стеля з гіпсокартону своїми рукамиОднорівневий стеля з гіпсокартону своїми рукамиОднорівневий стеля з гіпсокартону своїми рукамиОднорівневий стеля з гіпсокартону своїми рукамиОднорівневий стеля з гіпсокартону своїми рукамиОднорівневий стеля з гіпсокартону своїми рукамиОднорівневий стеля з гіпсокартону своїми рукамиОднорівневий стеля з гіпсокартону своїми рукамиОднорівневий стеля з гіпсокартону своїми рукамиОднорівневий стеля з гіпсокартону своїми рукамиОднорівневий стеля з гіпсокартону своїми рукамиОднорівневий стеля з гіпсокартону своїми рукамиОднорівневий стеля з гіпсокартону своїми руками