Оформлення дизайну невеликої кухні в 7 квадратних метрів

Зміст статті:

 • Вбудована техніка
 • Компактна меблі
 • Дотримуємося правил
 • Вибирайте правильну обробку

Маленькі кухні сьогодні є найпоширенішою і сучасною проблемою, оскільки такі приміщення не дозволяють помістити в собі велику і комфортну меблі. Сучасні дизайнери і інженери знайшли безліч способів оформлення дизайну кухні 7 метрів, які дозволять це маленьке приміщення зробити максимально функціональним і комфортним.

Оформлення дизайну невеликої кухні в 7 квадратних метрів

Дуже часто 7 метрові кухні оформляють Г-подібним гарнітуром, тому що він вважається самим оптимальним варіантом для такого невеликого приміщення. Однак такі компактні варіанти планування 7 метрової кухні дозволяють поставити на кухню не тільки необхідну меблі, а також пральну машину, холодильник та іншу велику побутову техніку.

Вбудована техніка

На сьогоднішній час ринок побутової техніки пропонує настільки широкий асортимент товару, що підібрати вбудовувану побутову техніку можна без всяких проблем. Причому вбудованої може бути не тільки плита, духова шафа, посудомийна машина, а також пральна машина та інші прилади. Навіть звичайна пралка може компактно поміститися під стільницею, якщо з неї просто зняти кришку. Посудомийні машини, на жаль, потрібно купувати заздалегідь, тому що вони бувають вбудованими і окремостоячим. Останній вид посудомийки ви не зможете вбудовувати в кухонні меблі. Те ж саме відноситься до плити. Оформити дизайн кухні 7 метрів з вбудовуваною технікою можна практично в будь-якому стилі.

Оформлення дизайну невеликої кухні в 7 квадратних метрів

Компактна меблі

Дизайн кухні 7 квадратних метрів може бути не тільки затишним, але і функціональним. Наприклад, замість звичайного квадратного обіднього столу можна використовувати стіл, який в зібраному вигляді не потребує багато простору, а в розкладному вигляді такий стіл буде служити великою поверхнею для обідів. До речі, в маленькій кухні можна і зовсім обійтися без обіднього столу. Збільшення підвіконня може стати прекрасним місцем для обідів, але тільки за умови, що ваша сім’я складається з двох осіб.

Оформлення дизайну невеликої кухні в 7 квадратних метрів

Щоб кухонні шафи не загромождались різної кухонного начиння, використовуйте рейлінги. Це дуже зручно, так як потрібні і часто використовувані речі будуть завжди під рукою. Рейлінги відмінно підійдуть для дизайну інтер’єру кухні в стилі прованс, так як цей стиль сприймає відкрите зберігання речей на полицях і різних гачках.

Кутова робоча і обробна поверхню заощадить дорогоцінні квадратні метри на кухні. До речі, кутові шафки з вбудованими механізмами у вигляді полиць зроблять його використання ще більш зручним. Висувні конструкції — це революція у галузі функціональної і компактною меблів, яка на кухні стає ідеальним і малогабаритним помічником.

Поняття зручності у кожної людини має свої уявлення, які можуть докорінно відрізнятися від стандартних і класичних правил, тому оформляючи свою 7 метрову кухню, беріть до уваги свої уподобання, смаки та бажання. Експериментуйте, тому що експеримент — це можливість дати волю своїй фантазії і втілити свої індивідуальні дизайнерські задуми в реальність.

Дотримуємося правил

Раціонально організувати простір в кухні 7 квадратних метрів самостійно досить складно. Але, якщо дотримуватися наступних основних правил, то в правильній організації місця на кухні ви точно не прогадаєте:

 • Якщо вхід в кухню (двері) розташовується в кутку приміщення, то і меблі (в тому числі і раковина з плитою) повинна бути розміщена по кутах. За умови розташування кухонних дверей посередині стіни можна розставити меблі у П-подібній формі або ж паралельно з кухні. До речі, у першому варіанті розташування кухонних меблів обідній стіл можна зробити з підвіконня, просто збільшивши його.
 • Що стосується кольорів кухні, то тут все індивідуально. Це приміщення може бути оформлено у різних стилях з використанням різноманітних відтінків, але пам’ятайте, що найбільш ефектно і яскраво виглядає контраст кольорів меблів і оздоблювальних матеріалів.
 • Обідню зону не рекомендується розміщувати біля духової шафи, так як часте відкривання дверцята духової може доставляти незручність.
 • Пам’ятайте, що холодильник і варильна поверхня повинні знаходитися максимально далеко один від одного. По-перше, так буде виконано правило робочого трикутника, по-друге, це безпечно для холодильника (його не можна розташовувати поруч з технікою, яка випромінює тепло — духова шафа, варильна поверхня, хлібопічка), по-третє, таке розташування буде максимально зручним для господині.

Оформлення дизайну невеликої кухні в 7 квадратних метрів

 • Неглибокі полички, розташовані на стіні над основною робочою поверхнею, можуть стати справжнім і зручним помічником, так як всі невеликі ємності (баночки з сіллю і спеціями і т. д.) завжди будуть у вас під рукою. Те ж саме відноситься до «мертвих» зон кухні — додаткові полиці під столом і на порожніх стінах будуть прекрасним місцем для заощадження дрібних кухонних приналежностей.

Вибирайте правильну обробку

Вже після закінчення чорнових робіт можна відразу приступати до планування розстановки і вибору кухонних меблів. Цей момент можна назвати самим відповідальним моментом, так як від кольору і стилю обраної меблів повністю буде залежати її вид. Який би стиль інтер’єру для кухні 7 метрів ви не вибрали, пам’ятайте, що найкраще для маленької кухні підійдуть світлі відтінки для стін. Можна використовувати будь-принт, тільки він повинен бути дрібним.

Оформлення дизайну невеликої кухні в 7 квадратних метрів

Стіна біля робочої або обробної поверхні (іншими словами фартух) може стати акцентом в кухонному інтер’єрі. Для цього можна використовувати мозаїку, плитку або сучасну фотодрук. Якщо ціновий діапазон таких обробок вас бентежить, можете вибрати панелі МДФ, які можна підібрати будь-якого забарвлення.

Зонований освітлення (точкові світильники під навісними шафами і над робочою поверхнею) може візуально зробити вашу кухню трохи більше. Штори підбирайте або в тон до кольору стін, або злегка прозоріше. Так кухня не буде здаватися менше. Візуальному збільшенню кухні також може сприяти скляний прозорий стіл для обідів, скляні, дзеркальні або металеві вставки на фасаді.

Оформлення дизайну невеликої кухні в 7 квадратних метрів

Маленька кухня розміром в 7 квадратних метрів не повинна ставати причиною відмови від комфорту і затишку. Невеликі кухні до вашої подив мають і плюси, а саме:

 • Всі предмети (техніка, меблі і т. д.) знаходяться поруч, під рукою, що дозволяє зручно і швидко готувати їжу.
 • Прибирати і мити маленьку кухню значно простіше. Господині неодмінно знають про це.
 • Витрати на покупку меблів в маленьку кухню будуть меншими, ніж у велике приміщення. Як правило, для виготовлення маленької меблів потрібно менше матеріалів, звідси і вартість менше. Але, якщо говорити про розкладний і багатофункціональної меблів, то тут вартість ніколи не буває низькою із-за складного механізму.

Пам’ятайте, що все неможливе сьогодні можна зробити можливим, а саме помістити весь кухонний арсенал всього лише на 7 квадратних метрах. Сучасні конструкції з дизайнерськими та інженерними радами здатні навіть саму маленьку кухоньку перетворити в максимально просторе, зручне, комфортне та функціональне приміщення, не втрачаючи при цьому затишку.