Особливості дизайну сучасної кухні з газовою колонкою

Зміст статті:

 • Особливості сучасних газових колонок
 • Вимоги до розміщення газової колонки
 • Розташування колонки меблів
 • Газова колонка на кухні в хрущовці
 • Як приховати комунікації

Наявність газової колонки на сучасній кухні не є чимось особливим. Такий агрегат здатний забезпечувати сім’ю гарячою водою цілодобово. Газова колонка на кухні, фотографії та відеоматеріали якої є в загальному доступі, повинна бути гармонійно вписана в кухонний інтер’єр. Тобто, колонка не повинна виділятися своїми габаритами із загального меблевого ряду. Правильно зробивши розведення газових труб, що зазвичай робиться завжди в процесі ремонту, можна забезпечити плавне вписування приладу в інтер’єр кухні.

Дизайн кухні з газовою колонкою може бути створений і без перенесення газових труб і самої колонки. У цьому випадку замовляється меблевий гарнітур відповідної форми і потрібного розміру. Інакше кажучи, меблі підлаштовується під колонку.

Особливості дизайну сучасної кухні з газовою колонкою   Особливості дизайну сучасної кухні з газовою колонкою

Особливості сучасних газових колонок

Дизайн кухні з газовим котлом залежить від розмірів і кольору колонки. Поступово відходять у небуття величезні металеві ящики, до яких звикли люди старшого покоління. Сучасні газові колонки мають набагато менші розміри, володіючи такими ж або навіть кращими функціями. Так що розмір не має вирішального значення. Зовнішній вид колонки також може бути відмінний від традиційного виду, до якого всі звикли. Поряд з білим кольором корпусу, зараз випускаються колонки з корпусами з нержавіючої сталі, з імітацією різних матеріалів, з малюнками на корпусах.

Є навіть можливість підігнати забарвлення колонки під колір меблів. Як говориться, величезна свобода вибору. Але навіть білий корпус приховує в собі чудові можливості для вільної творчості. Використовуючи термостійкий фарбу або такі самі наклейки, можна домогтися абсолютно унікального виду такого простого побутового приладу.

Особливості дизайну сучасної кухні з газовою колонкою

Вимоги до розміщення газової колонки

Газова колонка на кухні, як можна помітити на фото, може перебувати не в будь-якому місці. Її розташування регламентується певними документами, в яких робиться наголос на безпеку при її використанні. Ось основні обмеження:

 • Колонку заборонено підвішувати безпосередньо над газовою плитою. Мінімальна відстань від колонки до плити має становити 10 див.
 • Забороняється ховати колонку в глухий шафа, в якому немає циркуляції повітря.
 • Відстань між корпусом колонки і стінками поруч розташованих шафок має становити не менше 3 див.
 • Газові труби, відповідні до колонки, можна ховати в стінах. Доступ до труб постійно повинен бути забезпечений.
 • Кухонні шпалери не повинні розташовуватися безпосередньо за колонкою і поруч з нею, щоб уникнути загоряння шпалер. Місце поруч із колонкою і за нею найкраще обкласти керамічною плиткою або пофарбувати водоемульсійною фарбою.

Особливості дизайну сучасної кухні з газовою колонкою

Розташування колонки меблів

Досить рідко газова колонка на кухні знаходиться на стіні в самоті. Найчастіше вона оточена кухонними меблями. Головне завдання дизайнера полягає в забезпеченні непомітності колонки на загальному тлі. Зробити це можна по-різному, залежно від наявності на кухні меблів і розмірів приміщення. Наприклад, газову колонку на кухні невеликий хрущовці заховати буде набагато складніше, ніж у просторій кухні. Колонка може бути розташована в наступних поєднаннях з меблями:

 • Колонка прихована всередині шафи. Слід зауважити, що такий шафка не повинен мати дна, кришки і задньої стінки. Через ці сторони до колонці підводяться комунікації. Ще краще буде, якщо і бічні стінки у такого шафки будуть відсутні. Таким чином, газову колонку буде лише прикривати дверцята. Плюсом такого підходу є безпека експлуатації газового обладнання, а також наявність до нього вільного доступу.
 • Колонка розташована між сусідніми підвісними шафками. Зазвичай висоту шаф підбирають такий же, як і висота колонки. Дизайн кухні з газовим котлом буде ще краще, якщо забарвлення кухонних меблів буде відповідати забарвленню колонки.
 • Колонка закріплена в кутку кухні. По обох її сторонах розташовуються підвісні шафи. Якщо закрити корпус колонки якої-небудь декоративної дверцятами, то при заході на таку кухню буде взагалі складно виявити колонку.

Газова колонка на кухні в хрущовці

Невеликі розміри кухонного приміщення накладають свій відбиток на дизайн кухні з газовою колонкою. Колонка займає надто багато місця. Тому вас виручить тільки грамотне планування даного приміщення. Раціональніше всього використовувати не дуже габаритну меблі, в яку можна помістити тільки саму необхідну кухонне начиння. Використання меблів з обтічними формами і відсутністю гострих кутів дозволить вам помітно заощадити місце в приміщенні.

Особливості дизайну сучасної кухні з газовою колонкою

Великі побутові прилади, наприклад, холодильна і морозильна камери, повинні бути розміщені в далеких кутах кухні, не захаращуючи собою прохід. Можна навісні шафки зробити більш високими. Це дасть можливість обійтися без частини кухонних меблів. Освітлення також важливо. Світлі кольори шпалер, кахельної плитки і самої меблів здатні створити відчуття більшого простору. Газова колонка на кухні в хрущовці необхідна, це зрозуміло всім. Важливо лише гармонійно вписати її в інтер’єр, поєднавши з елементами меблевого гарнітура.

Як приховати комунікації

Дизайн кухні з газовим котлом передбачає, що всі підходять і відходять комунікації повинні бути хоча б мінімально приховані. Оскільки в стіні ховати їх не можна, рекомендується придбати спеціальні короби з пластику, призначені саме для цих цілей. Вони виготовляються з таким розрахунком, щоб їх легко можна було розібрати і отримати доступ до труб. Якщо ж придбати такі короби ніде, то доведеться виготовити їх самостійно. В якості матеріалів використовуються пластик, листовий метал, гіпсокартон. Під такими саморобними коробами можна приховати газові та водяні труби. Єдина умова — наявність ревізійних лючків і можливість розбирання коробів.

Набагато важче приховати витяжну магістраль, що йде від колонки вгору. Зазвичай вона являє собою жорстку оцинковану трубу, зовнішній вигляд якої псує весь дизайн кухні з газовою колонкою. Для неї необхідний більш об’ємний короб, або багаторівневий стеля.

Приховати газову колонку або органічно вписати її в кухонний дизайн — завдання цілком здійсненне. Було б бажання, а можливості для фантазій та їх реалізації завжди знайдуться.