Особливості виробництва гіпсокартону в Росії

Особливості виробництва гіпсокартону в РосіїВажко сьогодні знайти квартиру, де в якості чорновий внутрішньої обробки не застосовувався б гіпсокартон. Він здатний не тільки швидко вирівняти стіну, але і змонтувати перегородку, колону, нішу, арку, барну стійку, підвісна стеля і безліч інших функціональних або декоративних покриттів. Висока популярність цього матеріалу пов’язана з його універсальними можливостями і характеристиками: тепло – і звукоізоляцією, вогнестійкістю, паронепроникність, дихаючим ефектом, малим вагою, екологічністю. Але про те, як здійснюється цей матеріал в Росії знають не багато.

Ситуація у Росії

Виробництво ГКЛ, який можна бачити на прилавках магазинів в Росії, Казахстані, Україні, в основному належить компаніям Knauf, British Plaster Board і Lafarge Group.

Бізнес вітчизняних виробників відрізняє більш скромний обсяг виробництва, номенклатури і ціни гіпсокартону. Серед російських виробників найбільший – Волгоградський гіпсовий завод, який випускає ГКЛ під торговою маркою Волма. Інший популярний бренд – Магма. У різних регіонах розгортають гіпсокартонний бізнес і свої, місцеві виробники, так в Казані ТОВ «Аракчинский гіпс» випускає декілька видів ГКЛ під маркою Abdullingips.

Як роблять гіпсокартон (відео)

Сировину

Судячи з назви будматеріалу, гіпсокартон роблять з гіпсу і картону. Але для формування плити необхідний клей і добавки, що поліпшують характеристики сухої штукатурки.

Основні інгредієнти ГКЛ:

 • порошок природного гіпсу – 85%;
 • листи облицювального картону – 1180х1250 мм;
 • крохмаль – 70%;
 • клей – полівінілацетатна емульсія;
 • синтетичний піноутворювач.

Крім основних компонентів, склад гіпсокартону можуть доповнювати скловолокном, целюлозою, іншими добавками для контролю швидкості затвердіння гіпсової суміші і додання гіпсокартону різних властивостей (вологостійкість, вогнетривкість).

Особливості виробництва гіпсокартону в Росії

Особливості виробництва гіпсокартону в Росії

Технологія

Замішують гіпсову масу, додаючи необхідні для конкретного виду ГКЛ наповнювачі. Безперервні полотна листа формуються на конвеєрі спеціальною технікою-формувачем. Автоматично гіпсове тісто розливають між листами картону, які подає установка, шари проклеюються, вальці краю.

По мірі просування По конвеєру спресована стрічка підсихає і потрапляє під машину, нарезающую полотно на окремі шматки. Далі листи пропускають через сушильну установку, укладають готову продукцію штабелями і упаковують.

Також рекомендуємо прочитати:Профіль для ГКЛ
Профіль для гіпсокартону Кнауф
Стрічка паперова Кнауф для гіпсокартону
Барна стійка для бару

Особливості виробництва гіпсокартону в Росії

Обладнання

Для виробництва ГКЛ необхідні не один-два верстата, а ціла автоматизована лінія обладнання, що складається з машин, вымешивающих гіпс, техніки, дозуючої і подає суміш, клей, картон та інші добавки у відповідності з конкретною технологією.

Список доповнюють машини, що формують листи, сушарки і конвеєри, установки, обрізають край і оформляють кромки, пакувальні автомати та інша техніка.

Виробництво оснащується системами для контролю вологості, температури, для формування певного типу плит, заміру фіксованого значення для різання ГКЛ, подачі суміші і т. д..

Подібне обладнання пропонують різні виробники, найчастіше Китай. Стартова ціна невеликого комплексу – $120 тисяч.

Особливості виробництва гіпсокартону в Росії

Виробництво направляючих

Профіль для гіпсокартону – сталеві кріплення, що формують каркас для ГКЛ. Міцні підстави дозволяють надійно закріплювати перегородки, обшивати стіни і т. п.. Металевий профіль легко різати і зручно кріпити. Він більш довговічний порівняно з дерев’яним.

Каркас для ГКЛ – довгомірний елемент з тонкої сталевої стрічки. Холодний прокат та сталь спеціальних марок забезпечують необхідну жорсткість і довговічність, оцинковане покриття захищає поверхню профілю від корозії.

Для зручного монтажу випускають широкий спектр профілів різної області застосування:

 • Стієчний — для стійок каркаса перегородок і облицювань.
 • Стельовий – для каркасу стелі і облицювань стін, кріплять до несучої основи підвіси. Краї загнуті всередину для упору при установці крабів.
 • Напрямний – для стійкового і стельового профілю, а також для установки перемичок.
 • Направляючий стельовий – для направляючих ПП-профілю при установці каркаса стелі і облицювання.

Особливості виробництва гіпсокартону в Росії

Обладнання для виробництва профілю

Гіпсокартонна індустрія – це не тільки випуск ГКЛ, але також виготовлення стійкового і направляючого профілю, включаючи підвіси і інші комплектуючі, без яких неможливий монтаж плит. Великі виробники, типу Кнауф, випускають повний комплект для гіпсокартонщиків, включаючи підвіси, шпаклівки та інші оздоблювальні матеріали.

Верстати для виготовлення профілю – це:

 • профілегибочний модуль;
 • стаціонарний або летючий рез пневматичної гільйотини для різання після профілювання;
 • автоматична система управління.

Опціональна сенсорна панель оператора спрощує введення та контроль параметрів, що дозволяє вносити в пам’ять 10 режимів. При роботі з рулону потрібен один оператор, заправляє смугу і задає АСУ режим роботи.

Побачити повний цикл виробництва гіпсокартону і комплектуючих у Росії можна в цьому відео-ролику.

Виробництво гіпсокартону (відео)

Бізнес-план

Будівельна лихоманка в Росії викликала величезну потребу в гипсокартоне, яка щороку зростає на 20%. Лідери вітчизняного будівельного ринку німецька фірма Knauf і французький концерн Compagnie de Saint-Gobain SA завантажені замовленнями, так що час, щоб прорахувати план запуску власного виробництва найсприятливіший. У Росії виробляють лише 4% світового обсягу гіпсокартону, в той час як в Америці – 42%.

План по бюджету міні-проекту – 5-6 млн. руб, необхідних на оренду приміщень, закупівлю сировини та обладнання, на виробництво ГКЛ для випуску 200 000 м2/рік (200 ГКЛ/день).

Гіпсокартонний бізнес-план – переваги:

 • Висока рентабельність – низьке енергоспоживання і мала чисельність співробітників забезпечить таку ж собівартість продукції, як і при великих потужностях на 2 млн. м2/рік. У ГКЛ розмірами 1,2 м х 2,5 м х 9,5 мм і $3,05 собівартості оптова ціна становить $4,86, а це $1,81 прибутку з одного аркуша!
 • Прийнятна ціна міні-заводу – від €160 тис., при зазначеній прибутку і норму випуску місячний дохід складе $ 10860, річний — $130320. Бізнес план окупається за 12-18 місяців.
 • Для великого підприємства – 1000 м2 виробничої площі і 800 тис. м 2 продуктивності і з такою ж прибутком дохід складе $1500/день і 450 тис./міс.

Особливості виробництва гіпсокартону в Росії

Підготовка приміщення та обладнання

Мінімальна площа цехів – 600 м2 при висоті стель 4,5 м. у приміщеннях повинен бути газ, водопровід, електропостачання. Температура в цеху повинна бути не нижче 15°. Заощадити на навчанні та забезпечити гарантію якості продукції допоможе ретельний відбір персоналу.

Структура виробничої лінії: формування листів – автоматичний конвеєр – сушарка – гільйотина – упаковка – відвантаження в торгові точки.

Стартові виробничі блоки:

 • пристрій для розмотування і подачі паперу;
 • модуль, що формує листи, автомат для склеювання;
 • конвеєри – стрічковий, роликовий, перехідний, з ходовим прискоренням, з зворотним ходом, виходу листів, сушильний;
 • гільйотина;
 • стрічки транспортер – поздовжня і поперечна;
 • автомат для швидкої обрізки торців;
 • поверхня для видачі продукції;
 • сушарка і піч;
 • теплообмінний пристрій;
 • автомат для дозування сухої сировини;
 • змішувачі для гіпсу і для крохмалю і води.

Особливості виробництва гіпсокартону в Росії

Після пусконалагоджувальної профілактики лінію запускають в експлуатацію. До запуску треба перевірити заземлення, тиск газу, безперервну подачу електроенергії, вентиляцію, так як будь-яка несправність здатна викликати аварійну ситуацію. Персонал повинен бути забезпечений захисними окулярами і респіраторами.

Для безперебійного виробництва необхідні 12 операторів:

 • подача гіпсу – 1;
 • нагрівання і подача води в змішувач – 2;
 • формування листа – 2;
 • стрічковий конвеєр – 1;
 • подача картону – 2;
 • вхід і вихід ГКЛ в сушарку – 2;
 • упаковка готової продукції – 2.

Для перевірки обладнання потрібен електрик, для контролю робочого процесу — майстер-технолог.

Компанія World Green Building Council проаналізувала бізнес план виробництва ГКЛ: на кожному інвестованому в будівництво доларі економлять $2 на енергоспоживанні. Справа в тому, що гіпсокартон здатний підтримувати температуру в цехах 20-30° без додаткового обігріву. Крім цього, без перепадів температури сповільнюється знос будівлі – непоганий початок для реклами бізнесу в Росії?

Виробництво гіпсокартону, бізнес-план (відео)