Оздоблення дверного отвору з гіпсокартону: види та ідеї дизайну

Оздоблення дверного отвору з гіпсокартону: види та ідеї дизайнуСвоїми руками змінювати зовнішній вигляд свого житла – найулюбленіша справа багатьох господарів. І гіпсокартон – матеріал, який в питаннях ремонту є багатофункціональним засобом. Відомо, які незвичайні, розкішні стелі можна зробити з гіпсокартону, як перегородки з ГКЛ одну кімнату перетворюють в дві, як листи гіпсокартону використовуються для конструювання полиць або ніш. Так і дверний отвір можна обшити ГКЛ, і зробити це бюджетно, красиво і, головне, своїми руками.

Як зробити дверний отвір з гіпсокартону своїми руками

Оздоблення дверного отвору з гіпсокартону: види та ідеї дизайну

Обробляють гіпсокартоном дверний проріз найчастіше в процесі перепланування квартири. Найпростіший варіант – прямокутна форма отвору, але все частіше господарі воліють внести родзинку в інтер’єр і надати дверного отвору кривоугольную форму.

Оздоблення дверного отвору з гіпсокартону: види та ідеї дизайну

Перший етап ремонту – демонтаж старих дверей. Молоток і обценьки згодяться на цьому етапі. Спочатку двері обережно знімається з петель, витягуються наличники і, власне, двері демонтується. Якщо на підлозі закріплені косяки, вони відпилюють і акуратно знімаються.

Після цього настає етап найголовніший – обшивка отвору листами гіпсокартону. Даний процес не обходиться без деяких технологічних особливостей.

Монтаж дверного отвору з гіпсокартону

Оздоблення дверного отвору з гіпсокартону: види та ідеї дизайну

Роботи по зведенню дверного отвору з гіпсокартону виконуються в кілька етапів:

 • Жорсткий каркас. Це основа майбутнього отвору, конструкція, на яку кріпляться листи обшивки. Щоб отримати такий каркас, потрібно закріпити перегородку з профільних систем UW і СW. UW-профілі фіксуються на підставі стелі і підлоги – це деталі підстави, а вертикальні стійкові системи профілів СW ляжуть з боків від прорізу.
 • Щоб зафіксувати верхні габарити отвору, потрібна поперечна планка – вона розміститься вгорі.
 • Висота і ширина отвору дверей визначать параметри коробки.
 • Розкрій гіпсокартону і підготовка матеріалу. Враховуючи габарити блоку дверей, а також кімнати, розкроюється ГКЛ. Якщо є необхідність в звукоізоляції, придбайте мінеральну вату або скловату.
 • Фіксувати листи гіпсокартону потрібно на саморізи, опускаючи капелюшки саморезов в основу на 2 мм.
 • Монтаж завершується тим, що стрічкою-серпянкой заклеюються шви, здійснюється шпаклівка, і завершує роботи грунтовка.

Оздоблення дверного отвору з гіпсокартону: види та ідеї дизайну

Також рекомендуємо прочитати:Види арок з гіпсокартону
Як зробити арку з гіпсокартону
Арки з гіпсокартону в коридорі
Креативні ідеї: перегородка для зонування кімнати з гіпсокартону

Коли поверхня висохне, отвір очікує фінішна декоративна обробка.

Створення дверного отвору з гіпсокартону (відео-інструкція)

Міжкімнатні двері з гіпсокартону – варіант арки

Арочний міжкімнатний отвір – улюблений варіант інтер’єрного рішення для багатьох співвітчизників. Пояснюється це геометричним досконалістю конструкції, а також тим, що монтаж і оздоблення не складні, і таким чином видозмінити дверний проріз можна своїми руками.

Оздоблення дверного отвору з гіпсокартону: види та ідеї дизайну

Спорудження арочного отвору:

 • Розробка проекту. Визначається висота і діаметр. Найпростіше зробити маленький ескіз на папері, який потім стане основою шаблону в натуральну величину.
 • Монтаж металопрофілю. П-подібний профіль буде кращим рішенням. Він і жорсткий і міцний, і підходить для того, щоб зробити арочну дугу. Розраховується довжина профілю, на відрізаній частині спеціальними ножицями робляться надрізи (крок – 1 см) для додання форми каркаса. Згідно шаблону профіль згинається.
 • Монтаж гіпсокартону – підготовка. З одного боку смуги гіпсокартону, яку потрібно зігнути робляться суцільні надрізи з сантиметровим кроком. Смуга потім надломлюється по надрізах, з’являється можливість надати їй потрібну форму. Знизу арки повинна знаходитися сторона, де приклеєний гіпс. А зверху виявиться сторона з надрізами.
 • Монтаж арки. Поверхня дверного отвору попередньо вирівнюється, з обох сторін отвору зміцнюється металопрофіль. З допомогою шаблону вирізаються боковини арки. Боковина контролю заради прикладається до місця. Якщо підійшла одна боковина, готується друга. Тобто в цьому місці зразка буде вже перша боковина. Далі потрібно прикріпити вигнутий раніше профіль до встановленого прямим.

Коли будете загвинчувати саморізи, на ручку шуруповерта дуже сильно не тисніть, інакше металопрофіль може прогнутися, і конструкція позбутися своєї форми.

Оздоблення дверного отвору з гіпсокартону: види та ідеї дизайну

Далі міжкімнатні отвори потрібно декорувати. Звичайно, заздалегідь варто закрити стики і шви серпянкой, потім зробити шпаклівку і грунтовку. Потім отвір або забарвлюється, або обклеюється шпалерами.

Обробка гіпсокартоном дверного отвору у вигляді арки: види арок

Міжкімнатні отвори, які своїми руками можна перетворити в красиві арки, бувають різні. Комусь ближче класика, комусь потрібна екзотика або оригінальність.

Оздоблення дверного отвору з гіпсокартону: види та ідеї дизайну

Види арок та їх особливості:

 • Романтична. Кути такий арки закруглені, а верхня частина пряма. Не надто поширений варіант, але якщо є завдання заощадити на матеріалі, даний вид арок цієї мети відповідає.
 • Класика. Відрізняються такі арки заокругленою верхньою частиною, радіус арки – половини ширини дверного отвору. Будьте уважні ті, хто споруджує цю арку в просторі з низькими стелями – така конструкція ще більше «з’їсть» простір.
 • Полуарка. Це або зовсім маленький радіус кола, або тільки один закруглений кут. Уживається в будь-якому сучасному інтер’єрі.
 • Модерн. Підходить для оформлення товстих перекриттів. Великий радіус закруглення.

Відео-інструкція: як зробити арку з гіпсокартону

А що ж робити, якщо ви вирішили закласти дверний проріз гіпсокартоном?

Дверні прорізи з гіпсокартону: варіант «зашивання»

Робиться це у кілька етапів, не такі складні, щоб не впоратися своїми руками.

Процес покроково:

 • Демонтаж старих дверей і дверної коробки.
 • Зачистка отвору.
 • Профіль встановлюється на стелю отвору.
 • Дві бічні стійки встановлюються по краях дверного отвору, одна – посередині (вертикальна).
 • З ГКЛ вирізається смуга за розміром каркаса, до металевої обрешітки вона кріпиться саморізами.
 • Точно так само дійте з іншого боку. Виходить, що обшивка ведеться з обох сторін.

Як закрити дверний проріз гіпсокартоном (відео)

Ну а далі – стандартна обробка, декоративне оформлення.

Та монтаж та демонтаж дверного отвору не так складні. Головне – взяти правильні заміри, не полінуватися виготовити шаблон, і всі необхідні надрізи робити якісно і акуратно.

Оздоблення дверного отвору з гіпсокартону: види та ідеї дизайну

У дверного отвору з гіпсокартону безліч «плюсів», основні зводяться до того, що ця конструкція робиться своїми силами, а матеріал використовується недорогий. Спробуйте і ви змінити своє житло таким нехитрим, але ефектним способом.

Галерея: дверний отвір з гіпсокартону (20 фото)