Передпідсилювач для мікрофона своїми руками: схема, як зробити

При спробі запису голосу на дешевий мікрофон, багато хто стикається з проблемою, що мова виявляється занадто тихою, а крім неї записуються ще й дивний шум, який заглушує її зовсім.Передпідсилювач для мікрофона своїми руками: схема, як зробити

Щоб позбавитися від цієї проблеми має сенс використовувати попередню підсилювальну схему, яка буде посилювати надходить сигнал з мікрофона, і відправляти його на кінцевий пристрій (в цьому випадку комп’ютер).

Схема

Зміст статті

  • Схема
  • Як зробити передпідсилювач для мікрофона своїми руками

 

Передпідсилювач для мікрофона своїми руками: схема, як зробити

Як зробити передпідсилювач для мікрофона своїми руками

Для того, щоб зібрати цей прилад знадобиться:

  • Чотири резистора номіналом 4.7 До (2 штуки) 470К і 100К
  • Три конденсатора 4.7 мк, 10 мк, 100 мк
  • Один транзистор — КТ315 або КТ3102.

Увага! КТ3102 більше підходить для цього каскаду, так як він володіє великим коефіцієнтом посилення і менше схильний до впливу шумів.

  • А також світлодіод або діод.

Для роботи так само знадобляться інструменти, такі як паяльник, плоскогубці, клей, ножиці, кусачки.

В якості плати можна використовувати навіть саморобну поверхню, це не настільки важливо. Потім збираємо каскад за схемою. Як видно з малюнка транзистор включений за схемою з загальним емітером. Це дозволяє забезпечити найкращу посилення, уникаючи побічних шумів.

Після того як всі елементи знаходяться на своїх місцях, слід припаяти вхідні і вихідні роз’єми. В якості вхідного слід використовувати Джек 6,3, так як це найбільш поширений порт для мікрофона. В якості вихідного роз’єму має сенс зробити miniJack 3,5.

Також необхідно не забути включити в схему тумблер живлення. В якості живильного елемента буде використовуватися звичайна батарейка.

Для більшої надійності і краси слід вибрати корпус, в якому буде знаходитися цей підсилювач. На панелі корпусу слід висвердлити отвори для роз’ємів. Якщо користувач увімкнув у схему світлодіод, то слід створити отвір і для нього. Найзручніше буде розташувати його на верхній панелі.

Після того як схема зібрана, потрібно підключити мікрофон в один роз’єм, а інший під’єднати до комп’ютера через спеціальний кабель miniJack-miniJack. Після цього на пристрої слід включити живлення і перевірити якість звукозапису. Шуми мають піти, а гучність і якість звуку збільшиться.

Увага! Дані дії допоможуть тільки у випадку, якщо користувач користується недорогим мікрофоном. У більш якісних моделей такий каскад вбудований в сам пристрій і необхідності ще раз підсилювати сигнал немає.