Переваги світлодіодів та їх застосування

Переваги світлодіодів та їх застосуванняСвітлодіодне освітлення користується великою популярністю в нашому світі. Його застосування дозволило вирішити відразу кілька проблем. Світловіддача стала краще, термін служби приладів збільшився, до того ж, вони стали більш безпечними.

Переваги світлодіодних ламп

У порівнянні з іншими видами ламп світлодіоди мають величезну кількість переваг. Розглянемо їх докладніше.

 • Відмінна світловіддача. Лампочки Ілліча витрачають на освітлення всього 10% споживаної електрики. Галогенним лампам потрібно 50% на нагрів. Світлодіоди швидко нагріваються і дуже добре віддають світло, до того ж вони є енергозберігаючими.
 • Екологічність. Всередині світлодіодів відсутні шкідливі речовини. Найбільш шкідливими типами ламп є люмінесцентні вироби, так як в них міститься ртуть.
 • Міцність. Світлодіоди міцніше всіх інших видів ламп. Їх можна трясти, так як в конструкції замість скла використовується пластик.
 • Час роботи. Лампа розжарювання працює близько 1 тисячі годин. Галогенні вироби здатні горіти до 4 тисяч годин. Світлодіоди працюють до 100 тисяч годин!
 • Переваги світлодіодів та їх застосування

  Також рекомендуємо прочитати:оглядовий Лючок для електрики
  Колекція TASTES OF LIFE поповнилася новим відтінком — Дуб Cardamomo
  Котельне обладнання та його обслуговування
  Як вибрати меблі в ванну кімнату

  Особливості конструкції

  Світлодіодні лампи мають унікальну конструкцію. Вони складаються з наступних частин:

  • Пластиковій колби;
  • Верхнього і нижнього утримувача;
  • Плати зі світлодіодами;
  • Цоколя;
  • Радіатора;
  • Драйвера.

  Колби виробів можуть бути абсолютно різної форми – у вигляді еліпса, свічки, кулі і т. д. Плата може володіти різною кількістю світлодіодів. Радіатор у виробах необхідний для того, щоб виключити перегрів корпусу. Цоколь може бути класичним, таким же, як у ламп розжарювання, вузьким, поворотним, з стирчать контактами.

  Переваги світлодіодів та їх застосування

  Для чого застосовуються світлодіодні лампи

  Представленого типу освітлення може бути зовнішнім і внутрішнім. У приміщеннях лампи застосовуються в офісах, квартирах, на торгових точках, на промислових підприємствах. У квартирі їх використовують у стелі й підлозі, на стінах, в нішах меблів. В офісах світильники, як правило, застосовують на стелі.

  В торгових приміщеннях світлодіодні лампи оптом потрібні для акцентування уваги покупця на різні групи товарів. Крім того, їх активно встановлюють і в промислових будівлях і як аварійне освітлення в розважальних центрах, на вокзалах, в медичних установах, спортивних центрах. Аварійні світильники можуть бути евакуаційними і резервними. Перший тип вказує, куди рухатися під час евакуації. Другий покликаний підтримувати певний рівень освітлення на об’єкті.

  Переваги світлодіодів та їх застосування

  Вуличні світлодіоди також можуть бути різними. Для освітлення спортивних комплексів і територій, прилеглих до промислових підприємств, користуються прожекторними світильниками. Вони кріпляться до стін споруд. У ландшафтному дизайні лампи потрібні для підсвічування дерев, басейнів, доріжок та алей. Світлодіоди можуть бути вбудовані в стіни і камені, деякі світильники встановлюються прямо в грунт.

  На території паркових зон, залізничних станцій, магістралей висвітлюється консольними світильниками зі світлодіодами різної потужності. Для підсвічування скульптур будівель, застосовують приховане підсвічування, в цьому випадку джерела світла не видно, і можна зробити акцент на певній вибраної деталі. Також може бути використана підсвічування «графіка». У цьому випадку на стінах малюються красиві візерунки. Прикрасити фасади можна і за допомогою ілюмінації. У представленому варіанті виконуються «біжать вогні», вивішуються гірлянди або монтуються світяться фігури.

  Різновиди світлодіодних ламп (відео)

  Світлодіодне освітлення застосовується повсюдно. Його популярність обумовлена відмінним співвідношенням якості та вартості. Так як такі лампи нагріваються мінімально, мають широкий спектр колірних температур, не б’ються, їх активно використовують дизайнери і будівельники.