Плитковий клей для теплої підлоги — як вибрати і як нанести

Керамічна плитка — матеріал, що має чимало переваг. Одне з них — можливість укладання на «теплу підлогу», який дозволить забути про неприємні відчуття при контакті з холодною поверхнею. Тепер підлоги у ванній кімнаті будуть не тільки практичними і гарними, але й теплими. Однак щоб плиткове покриття вийшло надійним, при монтажі і купівлю матеріалів необхідно врахувати деякі важливі моменти. І перше, про що слід замислитися — як вибрати плитковий клей для теплої підлоги. Зміст

 • Так необхідний «особливий» клей?
 • Характеристики плиткового клею
 • Різновиди клейових матеріалів
 • Правила приготування
 • Технологія нанесення
 • ? Так необхідний «особливий» клей?

  Тепла підлога — не зовсім звичайне покриття, тобто традиційний клей, що використовується для укладання керамічної плитки, в даному випадку не підходить. Чому? Експлуатація теплої підлоги припускає постійні перепади температури, що в стандартних клейових розчинах веде до лінійних розширень і скорочення обсягів при охолодженні. Як наслідок керамічна поверхня розтріскується і відшаровується, під плиткою утворюються порожнини, заповнені повітрям.

  Плитковий клей для теплої підлоги — як вибрати і як нанести

  Підлоги у ванній будуть не тільки красивими, але і теплими

  Підлогове покриття не тільки не «тримається», розсипаючись прямо на очах, але й створює перешкоди для проходження тепла. Саме тому монтаж плитки на теплу підлогу передбачає використання спеціального клею.

  ? Характеристики плиткового клею

  Те, що звичайний клей для укладання плитки на теплу підлогу не підходить зрозуміло. Але як розпізнати ідеального кандидата?

  • не повинен впливати на інертність прогріву;
  • еластична структура, легке нанесення;
  • створення міцного зчеплення з чорновою підлогою і керамікою;
  • відсутність реакції на критичні температурні показники (-30, +150 градусів);
  • здатність переносити перепади температур.

  Поліпшення споживчих властивостей клею досягається шляхом додавання до складу полімерних модифікаторів. Ці речовини захищають компонент, від розширення і стиснення. Маркування повинна містити відомості про кількість циклів, яке розчин переносить без зміни структури.

  ? Різновиди клейових матеріалів

  Асортимент плиткових клеїв сьогодні величезний. Вибір буде залежати від різних чинників: вологості приміщення, місця проведення робіт (зовні або всередині), технічних характеристик плитки. В залежності від умов клей буде володіти різними властивостями: одні марки відрізняються високою пластичністю, інші — вологонепроникністю, треті — підвищеною міцністю.

  Плитковий клей для теплої підлоги — як вибрати і як нанести

  Асортимент плиткового клею для теплої підлоги широкий

  За складом плиткові клеї діляться на цементые, одне – і двухкомпонентые. Однокомпонентые виготовляються у вигляді готових паст і зручні для непрофесіоналів, т. к. мають тривалий час схоплювання.

  Двокомпонентні складаються з епоксидних смол і поліуретанів, випускаються у вигляді 2-х інгредієнтів, які змішуються перед використанням. Цементні клеї — це сухі порошки, які необхідно розчиняти у воді. Для фіксації підлогової плитки, що укладається поверх теплої підлоги, фахівці рекомендують цементні розчини, промарковані як М500.

  Це важливо!
  Клей марки М500 збагачений пластифікаторами, а значить, тепла підлога негативно впливати на структуру не буде.

  Багатошарова конструкція з легкістю витримає випали на її долю без освіти під керамічною плиткою повітряних пустот.

  Плитковий клей для теплої підлоги — як вибрати і як нанести

  Схема облаштування теплої підлоги під плиткою

  Двухкомпонентые клеї також заслуговують пильної уваги. Вони стійкі до температурних коливань і здатні гарантувати стійку адгезію. Головна перевага однокомпонентних складів у можливості коригування дислокації плитки в протягом 10-20 хвилин після монтажу. Таким чином, при необхідності змінити положення керамічної плитки зробити це буде неважко.

  ? Правила приготування

  Незалежно від обраної марки клею, перше, що необхідно зробити перед початком робіт уважно прочитати інструкцію.

  Це важливо!
  Виконання зазначеної послідовності дій — обов’язкове правило!

  Чітке дотримання схеми змішування, пропорцій та періоду дозрівання клею — гарантія формування властивостей, незамінних для якісного зчеплення. Також необхідно дотримуватися термінів зберігання готової клейової маси. Розчин втрачає притаманні особливості після закінчення 3-х годин, тому готувати клей про запас не варто.

  ? Технологія нанесення

  За великим рахунком принципи нанесення клею на плитку під тепла підлога не відрізняються від загальноприйнятих стандартів.

  • поверхня повинна бути рівною, чистою, не містити слідів жиру, лаку, фарби;

  Плитковий клей для теплої підлоги — як вибрати і як нанести

  Нанесення плиткового клею

  • кількість клею, що наноситься залежить не тільки від досвіду виконавця, але і від розмірів елементів підлоги. Наприклад, якщо сторона плитки не перевищує 30 см, то оптимальна площа обробки — 0,7 м2. Якщо ж плитка велика, то допускається нанесення клею на ділянку 0,8-1 м2;
  • «яка зачісується» склад зубчастим шпателем. Краще, якщо зубці будуть квадратної форми, а ось розмір зубців визначається калібруванням обраного матеріалу. Чим більше габарити елементів, тим більше повинні бути зубці, оптимізують адгезію;

  Плитковий клей для теплої підлоги — як вибрати і як нанести

  Формування швів — обов’язкова умова

  • формування швів — умова, виключає розтріскування і викривлення. Для цього використовуються пластикові хрестики;
  • до затірки можна приступати через добу після монтажу, а до експлуатації підлоги — після остаточного затвердіння клею (читайте інформацію на упаковці).

  Плитковий клей для теплої підлоги — як вибрати і як нанести

  Не упускайте шансу скористатися перевагами теплої підлоги

  Тепер ви знаєте не тільки як вибрати плитковий клей, але і як правильно його нанести. Це означає, що керамічна плитка, укладена під теплу підлогу, стане чудовою прикрасою і надійним покриттям, яке буде служити вірою і правдою багато років.

  Плитковий клей для теплої підлоги — як вибрати і як нанести