Поради домашнього майстра – як зібрати каркас з профілю для гіпсокартону своїми руками

Поради домашнього майстра – як зібрати каркас з профілю для гіпсокартону своїми рукамиБудівельний ринок пропонує чимало матеріалів для євроремонту, але конкуренцію гіпсокартону, що дозволяє втілити будь-яку дизайнерську ідею, скласти важко. Він не тільки ідеально вирівнює будь-яку поверхню, але і економить простір. Адже металевий каркас на основі спеціального профілю не займає багато місця, не піддається корозії, витримує значні навантаження, його не пошкоджують комахи. Перегородки і стелі, ніші, арки будуть служити довго, якщо монтаж каркасу для обшивки його гіпсокартоном буде виконаний правильно.

Принципи складання і характеристика матеріалів

Поради домашнього майстра – як зібрати каркас з профілю для гіпсокартону своїми руками

Монтаж каркаса виконують із застосуванням декількох видів профілю:

 • Направляючий профіль ud визначає площину майбутньої конструкції. Використовується не тільки для з’єднання вироби з основою, але і для об’єднання декількох площин створюваного виробу.
 • Несучий профіль cd витримує вагу готової поверхні, так як гіпсокартон закріплюється саме на ньому.
 • Профілі для перегородок і cw uw від попередніх типів відрізняються тільки розмірами, так як використовують їх при створенні гіпсокартонних перегородок. Випускають і cw uw різної ширини: 50 мм, 75 мм, 100 мм, 125 мм і 150 мм
 • З’єднувачі профілів бувають 3-х видів: прямий cd, хрестоподібний cd («краб») і дворівневий cd. Перший тип застосовують для подовження несучого профілю, другий – для хрестоподібних з’єднань і третій з’єднує несучі профілі в різних площинах.
 • П-подібний кронштейн розроблений спеціально для кріплення до стелі або стін несучого профілю.
 • Быстроподвес застосовують у створенні стельових форм. Він складається з спиці з петлею, закріплює її на стелі, і засувки пружини, яка ковзає по спиці. Пристрій дозволяє швидко вирівнювати каркас по рівню. Серед недоліків – неможливість застосування на невеликій відстані від стелі до плит перекриття.

Профіль для гіпсокартону – не єдина складова майбутнього каркаса.

Крім перерахованих профілів, установка металевого каркаса вимагає кріпильних деталей:

 • тексов-саморізів ? 3,5 мм і довжиною 9,5 мм, що з’єднують профілі;
 • саморізів по металу ? 3,5 мм і довжиною 25 мм, закріплюють гіпсокартон;
 • дюбелів ? 6 мм для монтажу профілів та інших кріплень на стіни та плити перекриття.

Технологія виготовлення каркаса для стелі

Поради домашнього майстра – як зібрати каркас з профілю для гіпсокартону своїми руками

Каркас для стельової конструкції має вигляд сітки, яку формують несучі профілі cd, закріплені на стінах з допомогою направляючих ud і на стелі П-образними кронштейнами або быстроподвесом.

Монтаж сітки в одну паралель здійснюють профілями з кроком 400 мм, а перпендикулярно – через кожні 2,5 м.

Також рекомендуємо прочитати:Види профілів для гіпсокартону
Самонарізи для профілю під гіпсокартон
Як зробити нішу в стіні з гіпсокартону
Арки з гіпсокартону в коридорі

Стеля, обшитий гіпсокартоном, сховає встановлені в будь-якому порядку світильники або світлодіодну стрічку.

Перемички використовуються для з’єднання листів один з одним, встановлюють за допомогою крабового з’єднувача cd.

До перекриттів каркас закріплюють підвісами або П-образними кронштейнами, які треба встановити з проміжками в 500 мм під кожен несучий профіль.

На кожному етапі каркас для кріплення листів гіпсокартону необхідно контролювати рівень – гідравлічним або лазерним. Напрямні профілі перевіряють за рівнем, а несучі – з натягнутої нитки. Можна зафіксувати лінію олівцем або відбити шнуром.

Монтаж каркасу під гіпсокартон для обшивки стін

Поради домашнього майстра – як зібрати каркас з профілю для гіпсокартону своїми руками

Порівняно з технологією виготовлення стельового каркаса підстава для стіни з гіпсокартону виготовити простіше. Вертикальні несучі профілі встановлюють з кроком 600 мм по центру. Два розміщують по краях гіпсокартонного листа і третій посередині.

Площину стіни правильно формувати таким чином: на першому етапі монтаж направляючого профілю здійснюється на підлозі, потім – з допомогою рівня – на стіни і на останньому кроці – на стелю.

У просторі між стіною і гіпсокартоном можна прокласти утеплювач, звукопоглинальний матеріал, касетний кондиціонер.

На стінах несучий профіль фіксують П-образними кронштейнами, розташовуються з кроком 600 мм При обшивці стіни спочатку обробляють одну стіну (від монтажу профілю до установки гіпсокартону) і тільки потім монтують каркас наступного стіні.

Монтаж каркасу для стін і перегородок (відео)

Монтаж каркасу для перегородок

Монтаж каркасу для гіпсокартонної перегородки має свої відмінні особливості, головна з яких – відсутність кріплень на стінах: підстава розклинюють між стелею і підлогою. Так само, як і в попередніх варіантах каркаса, поверхня перегородки формують напрямні профілі uw, що закріплюються на стінах, на стелі, на підлозі.

На їх основі фіксують вертикальні несучі профілі cw з інтервалом в 400 мм. Економити на варіантах профілю не можна: якщо встановлювати стійки з довільним кроком, перегородка буде нестійкою і недовговічною.

Поради домашнього майстра – як зібрати каркас з профілю для гіпсокартону своїми руками

Якщо в перегородці планується дверний отвір, його монтаж повинен бути під особливим контролем. В профілі, які закріплені по периметру отвору, вставляють дерев’яний брус. Він допоможе надійно закріпити і втримати двері будь-якого розміру.

Побудова каркасу для ніші або іншої об’ємної конструкції

Монтаж каркасу для арки або ніші – відносно складна робота, що вимагає досвіду і фантазії. Об’ємний каркас монтується за принципом короби.

З наступного відео ви дізнаєтесь, як зробити нішу-стелаж з гіпсокартону:

Тонкощі, які потрібно враховувати:

 • Всі кути (в тому числі і непрямі) збирають з скручених направляючих профілів. Для заокруглення їх можна підрізати. Кутовий профіль розклинюють перемичками між двома суміжними стінами.
 • Прорізи формують дві вертикально розташовані напрямні ud, сполучені один з одним перемичками, що обмежують отвір по горизонталі. Якщо зробити по-іншому, каркас не буде стійким.
 • Монтаж каркасу для полиць: основу з ud-профілю встановлюють по периметру, потім його підсилюють несучими профілями.

Ніші і алькови можна оригінально оформити підсвічуванням, сховавши труби, проводку або вентиляцію під листи гіпсокартону.

При складанні об’ємного каркаса для гіпсокартону доводиться комбінувати різні способи, які описані в статті. Один фрагмент може бути зібраний за таким же принципом, як і монтаж стелі, інший – як перегородка, третій – за принципом обшивки стіни, а четвертий може бути взагалі комбінованим. Тут немає єдиних стандартів – включаючи інженерну кмітливість, важливо враховувати, що будь каркас, перш за все, повинен бути жорстким і стійким, щоб вільно витримувати передбачуване навантаження і радувати око оригінальним інтер’єром.

Поради професіоналів

Поради домашнього майстра – як зібрати каркас з профілю для гіпсокартону своїми руками

 • Якщо ремонт включає обробку стін і стелі, спочатку треба монтувати каркас на стелі. Ідеальні прямі кути на стелі зустрічаються не часто, якщо почати монтаж профілів зі стін, підганяти листи гіпсокартону буде складно.
 • При розмітці поверхні для установки профілю точка відліку – найнижчий кут або височина базової стелі. При наявності вікон розмітка стін починається з цих ділянок, так як укоси вимагають особливої уваги.
 • Якщо підвісів недостатньо, їх неважко зробити самостійно. Для цього можна взяти шматок звичайного ПП профілю. Після уточнення довжини підвісу ножицями по металу відрізають частина профілю потрібної довжини.
 • Якщо ремонт передбачає утеплення стіни, відстань між стіною і гіпсокартоном повинно враховувати товщину утеплювача.
 • При плануванні монтажу люстри, важких картин, кронштейнів для якихось приладів ще на етапі монтажу профілю каркас в цих зонах підсилюють.
 • Всі комунікації в будинку прокладаються тільки тоді, коли зборка каркаса з завершено профілю. Запас проводу при електромонтажних роботах – 10-15 см від нового стелі. При встановленні точкових світильників ретельно планують прокладання металевих елементів.
 • З профілю для гіпсокартону можна виготовити каркас для теплиці, причому вартість такої конструкції буде в кілька разів дешевше аналогів без вибору між ціною і якістю.

Якщо розібратися з принципом монтажу металевого профілю і для початку підготувати найпростішу конструкцію під гіпсокартонні листи для стіни, то в подальшому можна братися і за більш складні проекти у вигляді багаторівневої стелі, арочних прорізів, декоративних ніш.