Ремонт своїми руками – підрозетник у гіпсокартон

Ремонт своїми руками – підрозетник у гіпсокартонСучасний будинок повністю укомплектований побутовими електроприладами, тому при обшивці стін гіпсокартоном питання грамотної і естетичної установки розеток дуже актуальним, тим більше, що від звичайного монтажу підрозетників в цегляну або бетонну стіну установка підрозетників в стіну з гіпсокартону відрізняється істотно.

Монтаж

Для прихованого монтажу розеток і вимикачів в ГКЛ застосовують підрозетники, призначені спеціально в гіпсокартон. Від звичайних настановних коробок для бетону їх відрізняє наявність «лапок» — це кріплення, яке притискує підрозетник до гіпсокартонному листу. Для зручного монтажу блоку розеток «лапки», розташовують вертикально.

Ремонт своїми руками – підрозетник у гіпсокартон

Для монтажу підрозетників треба приготувати інструменти:

 • коронку для гіпсокартону – якщо немає спеціальної, може підійти і коронка по дереву або металу;
 • лінійку або рулетку – для контролю відстаней між подрозетниками, що монтуються у гіпсокартон;
 • олівець – для розмітки;
 • будівельний пилосос – гіпсова пил не корисна для здоров’я;
 • рівень – для контролю вертикалі і горизонталі підрозетників, закріплених у гіпсокартон.

Якщо на одній лінії багато підрозетників, що монтуються у гіпсокартон, можна скористатися лазерним рівнем, встановлюючи його по всьому периметру – всі розетки можна буде кріпити на одній висоті.

Якщо під гіпсокартоном стіна з дерева, в цілях пожежної та електричної безпеки, щоб попередити прямий контакт підрозетника під лист гіпсокартону і дерева, дроту можна обмазати гіпсовою шпаклівкою. Якщо стіни з бетону або цегли, така страховка не потрібна.

Починають роботи з розмітки стіни. Вивчають проект, де вказані висота від підлоги і відстань до сусідньої стіни. Треба врахувати, що вказують висоту від підлоги до центру вирізуваного кола, а відстань до стіни – це відрізок довжини від центру блоку підрозетників, закріплених під гіпсокартон до стіни. Бувають у проектах і особливі позначки, наприклад, вказується відстань до рамки підрозетників.

Ремонт своїми руками – підрозетник у гіпсокартон

Також рекомендуємо прочитати:Розмір листа гіпсокартону
Чим ріжуть гіпсокартон
Як закрити дірку в гіпсокартону (відео)
Як позбутися від мотлоху і почати жити

Установка

Перед початком монтажу коробки треба перевірити, щоб відстань між базовою стіною і ГКЛ було достатнім для встановлення підрозетника у гіпсокартон. Стандартна установочна коробка займає глибину 45 мм, якщо вона в цей зазор не поміщається, можна зубилом або перфоратором зробити невелике поглиблення в цегляній або бетонній стіні.

Кріплення одинарної настановної коробки просте – в стіни з ГКП вирізають отвір ? 68 мм. Сильно натискати на лист не можна, так як він дуже тендітний.

Ножем різати гіпсокартон незручно і неакуратно, для висвердлювання отворів можна скористатися «гипсовкой» (ножівкою для гіпсокартону), шуруповертом або електродрилем з коронкою.

Якщо треба прикріпити кілька розеток (220 в, ТВ, Інтернет, телефон і ін), треба зробити розмітку, позначаючи центри майбутніх отворів для підрозетників, що встановлюються під гіпсокартон.

Зорієнтувавшись по висоті, на стіні прокреслюють горизонтальну лінію і перевіряють її будівельним рівнем.

На лінії позначають центри коробок. Якщо треба кріпити блок з 4-5 розеток, то проміжок між центрами становить 72мм. Іноді доводиться додавати ще один або кілька підрозетників праворуч або ліворуч під гіпсокартон. Для цього відмірюють від центру – правого або лівого крайнього підрозетника на гіпсокартон 100 мм і продовжують розмітку аналогічно.

Вирізаючи необхідні кола, вставляють коробки, попередньо продевая проводу в спеціальні отвори. Вирізати треба акуратно, щоб не пошкодити тонку перегородку між отворами. Підрозетники закріплюють у гіпсокартон, підтягуючи проводу гвинтами. Знімають кришку для кабелю або проводу.

Коли коробки вдалося успішно закріпити, можна зайнятися підключенням і установкою вимикачів і розеток. Але краще це робити на останньому етапі ремонту.

Якщо треба закріпити поруч кілька підрозетників одним блоком під гіпсокартон, що їх з’єднують кабель-каналом СЗАЗ. Додатковий плюс «метелики» ? гарантія однакової відстані між центрами.

Живильний провід або кабель заводять з запасом, закручуючи 2 бічних самореза. Головне – не перестаратися при закручуванні, щоб не пошкодити край ГКЛ.

Якщо монтаж гіпсокартону закінчений і провід стирчить з невеличкого отвору (при найманої робочої сили – це звичайне явище), то монтувати підрозетники можна з таким варіантом.

Для цього відгинають провід вгору і під ним обережно, щоб не зачепити ізоляцію, для підрозетника просвердлюють у гіпсокартон місце. Отвір сховає накладна декоративна рамка розетки, яка перекриває його на 1 див. Можна проштовхнути дріт всередину і просвердлити отвір, контролюючи, щоб коронка по гіпсокартону не провалилася всередину і не пошкодила проводку.

Провід вставляють і встановлюють підрозетник в прорезанном отворі з гіпсокартону, виставляючи гвинти для фіксації рамки розетки в горизонтальному положенні.

Ремонт своїми руками – підрозетник у гіпсокартон

Гвинти приводу «лапок» закручують до тих пір, поки коробка підрозетника не втягується всередину отвору. Це означає, що фіксація дійшла до межі. Потім їх можна трохи послабити і перевірити надійність. Вушка підрозетника притягаються до іншої сторони ГКЛ і щільно утримують коробку в отворі.

Розміри

Для установки підрозетників під стіни з гіпсокартону є певні стандарти:

 • висота монтажу розеток – 30см від підлоги до центру отвору;
 • висота для розетки, яка монтується у ванній для пральної машини – 1 м;
 • висота монтажу розетки над стільницею кухонних меблів – 1м 20 см;
 • висота для монтажу вимикача – 90 см від центру вимикача до підлоги і 18 см від краю дверної коробки без урахування наличників;
 • відстань між ГКЛ і стіною – не менше 50см, інакше підрозетник не увійде;
 • кабель для освітлення – перетином від 1,5 мм2 до 2,5 мм2
 • діаметр підрозетника – 68 мм

Середньостатистичні розміри не є обов’язковими, якщо в конкретному випадку зручні інші стандарти, можна вибирати свій варіант.

Ремонт своїми руками – підрозетник у гіпсокартон

Корисні поради

Є ще кілька важливих моментів, які треба врахувати при встановленні підрозетників в гіпсокартонну стіну.

 • На етапі розмітки треба звертати увагу на металеві профілі: отвори і напрямні не повинні співпадати! При установці перегородок це питання треба узгодити з монтажниками.
 • Від грамотної розмітки повністю залежить вигляд рамки з розетками -вимикачами, тому горизонтальні та вертикальні рівні треба дотримуватися точно.
 • Підрозетники, як і всю електропроводку, треба вибирати якісні, не дивлячись на те, що ці деталі залишаються прихованими.
 • Якщо перетягнути притискуючи гвинт, можна зламати ГКЛ, це набагато ускладнює кріплення підрозетників.
 • Як бачимо, виконати такий монтаж цілком під силу будь-якому домашньому майстрові, головне – виконувати монтаж акуратно і не поспішаючи.

  Ремонт своїми руками – підрозетник у гіпсокартон

  Установка підрозетників у гіпсокартон (відео)