Різні шпалери на гіпсокартон: як клеїти

Різні шпалери на гіпсокартон: як клеїтиОблицювання стін житлових приміщень гіпсокартоном передбачає тільки їх вирівнювання під подальшу обробку, способів якої може бути досить багато. Декоративна обробка стін і стелі – фінішна частина ремонту, залишилося правильно приклеїти шпалери, і можна розслабитися. Але, як завжди, розслаблятися на фініші – справа програшна. І поклейка шпалер на гіпсокартонну поверхню – не виняток.

Гіпсокартон вважається ідеальним матеріалом для вирівнювання стін в будь-якому внутрішньому приміщенні, але, щоб стіна була дійсно симпатичною і виглядала гідно, вона не може залишатися без подальшої обробки, її необхідно прошпаклювати, загрунтувати і обробити фінішним матеріалом. На даний момент це можуть бути спеціальні стінові панелі, фарба та інші матеріали, але сьогодні нас цікавлять саме шпалери, і ця наша стаття буде присвячена тому, як правильно клеїти шпалери на ГКЛ.

Різні шпалери на гіпсокартон: як клеїти

Чи можна клеїти шпалери на гіпсокартон

Відповідь однозначна – звичайно, можна. Але в наклейці шпалер на лист гіпсокартону є маленькі деталі, не враховувати які буде помилкою. Так, наприклад, деякі господарі вирішують обійтися без шпаклівки. Але підготовка стін або, якщо ви обклеювати стелю, стельової поверхні, обов’язковий.

Шпаклювання швів і капелюшків саморізів – без цього правильно поклеїти шпалери на гіпсокартон не можна. Так і специфічні написи на гіпсокартонних плитах можуть просвічувати через деякі види шпалер. Як не крути, без шпаклівки не обійтися.

Які шпалери клеїти

Тут можна довго сперечатися і, в той же час, шукати правильне думка серед фахівців різного роду, але відповідь на це питання тільки один – на гіпсокартон можна клеїти будь-які шпалери, і це неодноразово доведений факт. Але, щоб ця думка працювало, необхідно правильно підготувати гіпсокартон під обклеювання шпалерами, тільки в цьому випадку ви не побачите після ремонту тріщин, міхурів, стиків та інших можливих дефектів.

Різні шпалери на гіпсокартон: як клеїти

Алгоритм дій

Після того, як стіни облицьовані гіпсокартоном і ви закупили матеріал для подальшої обробки, тобто, шпалери для поклейки, вам необхідно дотримуватися чіткого плану дій, про який ми і поговоримо в даному розділі.

Грунтовка поверхні

Перший етап – ґрунтування. Грунтувати поверхню потрібно незалежно від того, які шпалери ви зібралися клеїти.

Ґрунтовка захищає поверхню, будь то стіна або стеля, від різних негативних впливів. Без грунтовки її може вразити той же грибок або цвіль. До того ж грунтовка забезпечить хорошу адгезію зі шпаклівкою. Що стосується вибору грунтовки, правильно використовувати акрилову.

Витрата грунтовки зазвичай вказується на упаковці. Наноситься вона широким пензликом на стелю або стіну з гіпсокартону.

Найчастіше використовується акрилова грунтовка або будь-яка інша, до якої звик майстер. Готується вона строго по інструкції виробника, але можна придбати вже готову грунтовку, яку залишається тільки нанести на стіну стандартної щіткою. Обов’язково слід простежити за тим, щоб шар грунтовки був нанесений рівномірно.

Проклеювання стиків серпянкой

Серпянка – скловолоконна або лавсанная стрічка, яка з вигляду дуже схожа з медичним бинтом. Вона наклеюється на шви між листами гіпсокартону за допомогою власного клеїть речовини. Якщо воно поганої якості або клею на стрічці мало, можна додати трохи ПВА. Далі, у шов поміщається шпаклівка, і стик вирівнюється із загальною поверхнею, після, місце нанесення шпаклівки обробляється дрібним наждачним папером.

Також рекомендуємо прочитати:Стрічка для швів гіпсокартону
Як використовувати паперову стрічку для підвищення тріщиностійкості стиків ГКЛ і ГВЛ по ГОСТу
Як позбутися від мотлоху і почати жити
Важливо мати закриті труби у ванній кімнаті і туалеті?

При наклеюванні серпянки на шви між гіпсокартонними плитами, обов’язково потрібно простежити за якісним заповненням швів. Повітряні подушки, залишилися в швах після закладення, можуть зіпсувати всю роботу в майбутньому.

Стики проклеюються стрічкою-серпянкой, а потім шпаклюються. Шпаклівка проводиться двома шпателями: широким і вузьким. Через добу після шпаклівки можна робити затірку наждачним папером.

Різні шпалери на гіпсокартон: як клеїти

Шпаклівка

Незважаючи на те, що стіни з гіпсокартону досить рівні, вони вимагають обов’язкової шпаклівки перед тим, як приступити до наступного етапу. На це є кілька дуже вагомих причин:

 • Матеріал фінішної обробки стін – шпалери, є тимчасовим, і коли-то його доведеться зняти зі стіни, щоб зробити наступний ремонт. Якщо стіни не прошпаклювати, то шпалери просто зіпсують гіпсокартон, так як при знятті їх з стіни, вони потягнуть за собою шар картону, а бути може, і гіпсовий сердечник. В такому випадку, кожному зрозуміло, що гіпсокартонна стіна, яка могла б прослужити десятки років, буде дуже швидко зіпсована;
 • Якщо ігнорувати шпаклівку, гіпсокартонна стіна може дати плями стиків через шпалери, тобто, при поклейці світлих шпалер на гіпсокартон, крізь них будуть проглядатися шви.

Завдяки одноразово проведених робіт по шпаклівці гіпсокартонної стіни, ви зможете уникнути постійних витрат при наступних ремонтах, а тому, не відкидайте один з найбільш обов’язкових кроків правильної послідовності

Отже, як же відбувається шпаклівка стіни з гіпсокартону? Для цього береться спеціальна суха суміш, основою якої є цемент або гіпс, і чітко за інструкцією змішується з водою. Використовується для цього містка ємність і будівельний міксер. Також ви завжди можете придбати готову шпаклівку для роботи, але будьте уважні, оскільки в продажу є стартова шпаклівка (для ефекту вирівнювання) і фінішна шпаклівка (для закладення дрібних дефектів стіни).

Робота відбувається наступним чином. Майстер бере 3 спеціальних шпателя – один невеликий і два шпателя по 40 і 60 см, відповідно, а також, ванночку для готової шпаклівки. Далі, маленьким шпателем шпаклівка набирається з ванночки і переноситься на шпатель побільше, яким наноситься на стіну. Для цього слід використати особливий прийом, який вважається найбільш підходящим для нанесення шпаклівки на стіну – довгий мазок по колу під кутом в 45 градусів. Мазок повинен бути рівним і рівномірним, шар шпаклівки на стіні не перевищувати 1-2 мм. Після, з великого шпателя маленьким видаляється залишок нанесеної на стіну шпаклівки, і вся процедура повторюється з самого початку.

Різні шпалери на гіпсокартон: як клеїти

Для першого шару шпаклівки використовується стартова шпаклівка, для закінчення робіт – фінішна. Якщо є бажання, між шарами шпаклівки можна прокласти ще один шар грунтовки, вона в даному випадку не завадить.

Під час шпаклівки стін не варто намагатися прибрати зі стіни дефекти, наприклад, яскраво виражені смужки шпаклівки, так ви тільки зіпсуєте шматок роботи і доведеться починати з початку. Будь-які дрібні дефекти можна прибрати наступним кроком підготовки стін до обклеювання шпалерами – затиранням наждачним папером.

Затирка шпаклівки

Після того, як стіна якісно прошпакльована і добре просохла, її необхідно ретельно затерти. Використовувати для цього потрібно два види наждачного паперу, з великим і дрібним зерном. Тут варто діяти дуже акуратно і не поспішаючи, інакше можна дуже просто сколупнути шпаклівку і знову опинитися «обличчям до обличчя» з поверхнею гіпсокартону. А це може означати тільки одне – вам знову доведеться починати шпаклівку стіни заново. Результатом же якісної і правильної затирання шпаклівки повинна бути дуже рівна і гладка стіна.

Під час затирання стін будьте дуже обережні, обов’язково використовуйте засоби захисту власної від дуже дрібної і їдкою пилу.

Повторна грунтовка

Повторна ґрунтовка гіпсокартонної стіни після нанесення шпаклівки необхідна для забезпечення хорошого зчеплення шпалер з поверхнею. Також, ґрунтовка попередить надмірне всмоктування основою клею або ж відставання шпалер від стіни згодом. Грунтувати стіну з гіпсокартону після шпаклівки і затірки рекомендується два рази.

Поклейка шпалер на гіпсокартон

Ми згодні з тим, що наш матеріал більш схожий на керівництво по шпаклівці гіпсокартонної стіни, а не на поради про те, як можна клеїти шпалери на ГКЛ. Але, без ретельної та якісної підготовки стін ви не зможете добре нанести шпалери на поверхню, а, навіть якщо це і вдасться, то ефект буде тимчасовим.

Отже, коли стіна повністю готова до оклеювання шпалерами, можна приступати до фінального етапу.

Потрібно правильно порізати і розкласти шпалери для поклейки шпалер, а також, коректно приготувати клей для поклейки шпалер на ГКЛ. Використовувати для останнього можна інструкцію виробника, яка зараз є на кожній окремій пачці.

Далі змащуєте поверхню стіни клеєм і рівномірно наклеюєте шпалери. Якщо клей швидко вбирається або висихає, або ж ви вибрали важкі шпалери, які бажано більше промочити клеєм, не соромтеся додати його на стіну або на внутрішню поверхню шпалер. Але, будьте обережні і не перестарайтеся, інакше можна дуже розмочити матеріал і порвати її при розтягуванні.

Різні шпалери на гіпсокартон: як клеїти

Шпалери слід клеїти, рівномірно розтягуючи по стіні, не поспішаючи і дуже акуратно. Також, слід використовувати суху ганчірку або спеціальну щітку, щоб виганяти бульбашки з-під стрічки шпалер.

Не забувайте вчасно прати клей в лицьовій частині шпалер, які клеїте, інакше після висихання він може стати справжнім «більмом на оці». Також дуже важливо простежити за тим, щоб стики шпалер не потрапили на стики листів гіпсокартону, якими обшита стіна.

Як клеїти бамбукові шпалери

Дана процедура повинна виконуватися згідно з рекомендаціями.

Як правильно клеїти бамбукові шпалери:

 • Спочатку підготуйте шпалери – наріжте заготовки відразу на всю стіну або стеля;
 • Шпалери з великим малюнком вимагають підбору малюнка, розмір підгонки можна дізнатися по піктограмі на етикетці;
 • Клей вибирається саме для флізелінових шпалер, гарненько розмішуйте складу, не допускаючи утворення грудочок;
 • Дайте суміші настоятися гарненько;
 • Наклеювання робите так, щоб надлишки клею завжди прибиралися вологою ганчірочкою, а ось замочити флізелін не бійтеся;
 • Листи клейте встик;
 • Щоб скріпити надійно, кут можна промащувати клеєм.

Флізелін – матеріал тонкий, тому поверхня під шпалерами може просвічуватися. Для цього і потрібні якісні грунтовка і шпаклівка.

Склошпалери

Склошпалери гарні в тому сенсі, що вони здатні покрити деякі нерівності. Якщо стеля або стіна мають маленькі дефекти, склошпалери з ними впораються.

Склошпалери мають свої особливості при наклеюванні на гіпсокартон:

 • Захистіть себе – щільна одяг, рукавички допоможуть захистити тіло від кришення такого матеріалу, як склошпалери;
 • Клей бажано брати під склошпалери, або будь-який інший клей під важкі шпалери;
 • Рулон нарізається на аркуші з деяким припуском для поєднання малюнка;
 • Після того, як склошпалери вже наклеєні на стелю або стіну, пластмасовим шпателем видаліть повітря, протріть чистою ганчіркою стики.

Інші умови, як наклеїти шпалери на гіпсокартон зі скловолокна залишаються стандартними – відсутність протягів, кімнатна температура, уникнення впливу прямих сонячних променів.

Різні шпалери на гіпсокартон: як клеїти

Вінілові шпалери

Вінілові шпалери – це шпалери, зроблені з паперу або флізеліну, на які нанесено полімерне покриття.

Як правильно клеїти шпалери з вінілу:

 • Такі шпалери клеяться на ГКЛ, з повністю висохлими шарами грунтовки та шпаклівки;
 • Шпалери клеяться встик;
 • Після висихання вони мають властивість с’ежіваться, від чого з’являються прогалини, тому клею на смуги наносити не дуже багато;
 • Шпалери до стіни притискайте не шпателем, валиком а з гуми або щіточкою з ніжною щетини.

З особливою ретельністю слід прасувати шви. Шпалери на вініловій основі також не виносять ні протягів, ні температурних перепадів.

Знову ж, обов’язково грунтуйте і шпаклюйте поверхню. В іншому випадку сучасний клей настільки міцно з’єднає шпалери з картонній частиною ГКЛ, що зняти шпалери буде вже неможливо. А отже, і поміняти старий шар на новий не вийде.

Клеїти шпалери на гіпсокартонні листи потрібно практично так само, як і на іншу поверхню. Не шкодувати сил і часу ні на грунтовку, ні на шпаклівку, ні на затірку швів. І тоді результат буде вражаючим, ви по праву зможете пишатися своєю роботою.

Як правильно клеїти шпалери на гіпсокартон (відео)