Шафа з гіпсокартону своїми руками

Шафа з гіпсокартону своїми рукамиКомплектація будь-якої кімнати нашого житла часто ставить нас перед вибором: яку саме меблі вибрати, як її розташувати в приміщенні? Сьогодні ми пропонуємо розглянути шафа з гіпсокартону.

З одного боку, здається, що шафа з гіпсокартону нереальний, адже це не самий симпатичний матеріал, так і призначений він для будівництва, а не для інтер’єрного оформлення. Але, на сьогоднішній день, фахівці гіпсокартонних робіт пропонують настільки цікаві ідеї, що відмовитися від них просто неможливо. Це і практичні ніші, і шафи, і навіть шафи-купе з гіпсокартону.

Шафа з гіпсокартону своїми руками

Побудувати своїми руками шафа, вийде дешевше, ніж придбати готову конструкцію. Тим більше, зроблений вами шафа вбудуватися в дизайн вашого житла однозначно краще, ніж будь-яка річ з магазину.

Переваги

У чому ж переваги таких шаф, чому вони починають користуватися надзвичайним попитом? Справа в тому, що зручний і практичний у роботі матеріал допомагає створити конструкцію абсолютно будь-якої форми і розміру, тим більше, що витрати тут будуть дещо нижче, ніж при роботі з дорогим деревом і навіть ламінованим ДСП.

Шафа з гіпсокартону своїми руками

Варто відзначити і те, що даний шафа може бути абсолютно будь-якої зовнішності, а це вже помітна заявка на перемогу в протистоянні з одноликими дерев’яними, пластиковими та комбінованими шафами. Обкладіть шафа хоч керамічною плиткою, хоч скляними панелями, але, в залежності від його розміщення, ви завжди зможете зробити його оригінальним.

Крім того, завжди можливі варіанти, і професійний майстер, або навіть ви самі зможете зробити:

 • Звичайний шафа з гіпсокартону;
 • Кутова шафа з гіпсокартону;
 • Шафа-купе з ГКЛ, і не тільки.

Шафа з гіпсокартону своїми руками

Особливості

Звичайно, ці конструкції відрізняються від звичайної меблів, і зараз ми розкажемо вам, чим саме.

По-перше, це можливість створення шафи за власним кресленням, будь-якої форми і розміру.

По-друге, простий і швидкий монтаж, звичайно ж, у тому випадку, якщо у вас готовий якісний проект – креслення шафи з гіпсокартону, план дій, кошторис.

По-третє, шафа з гіпсокартону набагато стійкіше будь-який інший меблів, так як він може бути закріплений до стіни або навіть бути її практично нероздільної частиною, наприклад, як вбудований шафа-купе з гіпсокартону.

Шафа з гіпсокартону своїми руками

Серед особливостей подібних виробів і можливість зробити шафу відкритим або зі спеціальними фасадами, в будь-який момент модернізувати деякі деталі шафи, зробити його з шухлядами або без і так далі.

Крім цього, ми вже згадували зовнішню обробку, яка є однією з головних особливостей, так як зовнішність шафи з гіпсокартону можна зробити який завгодно.

Також рекомендуємо прочитати:Створення ніші з гіпсокартону
Ламінована гіпсокартон
Підйомник для гіпсокартону своїми руками (креслення)
Дизайн арки з гіпсокартону для кухні: складні конструкції в інтер’єрі

Шафа з гіпсокартону своїми руками

Які інструменти знадобляться

У будь-яку кімнату ви не збиралися зробити шафу, приблизно один і той же перелік інструментів знадобиться вам у роботі.

Матеріали та інструменти:

 • Листи гіпсокартону;
 • CD і UD металопрофілі та додається кріплення;
 • Необхідна меблева фурнітура;
 • Металеві захисні куточки (але можна і пластикові);
 • Саморізи;
 • Забивні дюбелі;
 • Розсувна система з фасадами;
 • Малярська сітка;
 • Шпаклівка;
 • Будівельний рівень;
 • Ніж для гіпсокартону;
 • Шуруповерт;
 • Перфоратор;
 • Електролобзик;
 • Різні пристосування для шафи типу штанги для одягу;
 • Декоративне покриття для ГКЛ.

Шафа з гіпсокартону своїми руками

Приготувавши інструменти, ви визначаєтеся, що саме хочете зробити своїми руками – ескіз і креслення майбутньої конструкції. Створюючи креслення, пам’ятайте, що зручний шафа в глибину повинен бути не менше 60 див.

У місці, де буде стояти шафа, робляться всі виміри, які потім переносяться на папір. Потім робляться позначки на стіні згідно з кресленням.

Шафа з гіпсокартону своїми руками

Як побудувати

Вивчивши особливості та переваги подібних шаф, у багатьох може виникнути питання: як зробити шафа з ГКЛ своїми руками? Насправді, це досить складно, так як вам необхідно мати практику, навички, інструмент, а також досвід складання креслень і планів робіт. Але якщо ви готові до труднощів, то можна і спробувати.

Особливості монтажу шафи можуть відрізнятися, залежно від приміщення, в якому планується звести конструкцію.

Шафа з гіпсокартону своїми руками

Шафа-купе

Найчастіше шафа-купе з гіпсокартону роблять після ремонтних робіт у квартирі – і це раціональне рішення, так як залишки будматеріалів задіюються для ще одного корисної справи.

Перший етап – монтаж каркасу:

 • Встановлюєте вертикальні профілі з обов’язковою перевіркою рівнем. Якщо поверхня стін і стелі кам’яна, використовуєте дюбелі, в інших варіантах – саморізи.
 • Після влаштування вертикальних профілів кріпите горизонтальні. Фіксуються вони тільки в місцях закріплення полиць і інших механізмів.
 • У фіналі монтажу перемичок робиться креслення з розмірами, де зазначаються всі середні лінії перемичок.

Шафа з гіпсокартону своїми руками

Після спорудження каркаса у шафи-купе для гіпсокартону починається робота з ГКЛ. Листи потрібно розкроїти, а щоб зробити це максимально економно, користуйтеся спеціальними креслярськими сервісами. А в якості інструментів для розкрою підійдуть лінолеумний ніж і рейшина.

Закріплювати листи до каркаса потрібно так, щоб саморізи повністю вкручувались в лист, і десь на 1 мм потопали в ньому.

Полиці кріпити теж нескладно – потрібно по чотири меблевих куточка на кожну полицю, а ще чорні саморізи по металу. Буває, що потрібно прибрати надлишки з бочков полиці, робиться це шліфувальною машинкою.

Після обшивки каркаса грунтуються стіни, стеля і полиці. Вони висихають, наноситься шпаклівка, потім здійснюється затірка, потім іде ще один шар грунтовки.

Завершує роботу декоративна обробка.

У туалеті

Шафа в туалеті робиться за тим же принципом, але можуть бути свої нюанси, наприклад, з установкою полиць.

Як робляться полиці в шафі в туалеті:

 • Після необхідних замірів робляться заготовки полиць;
 • До вертикальних брусків (а каркас може бути дерев’яним) саморізами кріпляться рейки або металлоуголки;
 • Шафа в туалеті зазвичай встановлюється так, щоб була захоплена труба – вона припаде на середину шафи;
 • При монтажі полиць робляться отвори для пропуску труби – полку просвердлюється в місці, де буде виїмка, а потім лобзиком робиться виїмка для труби;
 • Полки кріпляться на куточки.

Дуже важливо добре задекорувати шафа в туалеті. Бічні розрізи частенько заклеюють декоративної кромочной стрічкою. Двері тумбочки обклеюється ламінованим папером. Замість дверей для шафи в туалеті часто використовуються рольставні.

Шафа з гіпсокартону своїми руками

У ванній

Для ванної підійдуть невеликі гіпсокартонні шафки, які споруджуються своїми руками досить швидко. Іноді достатньо у ванній просто полиць з ГКЛ (в туалеті, до речі, можна також зробити полиці замість шафи).

У разі якщо туалет суміщений з ванною, з конструкцією можна поекспериментувати. Спорудити, наприклад, закритий шафка, повісити його над раковиною. А полиці або ніші з гіпсокартону повісити у ванній на стіни. У шафці зручно зберігати предмети, які не варто відкривати погляду, а на відкритих полицях у ванній можна розмістити красиві ємності з уходових косметики і т. д.

Іноді з того ж гіпсокартону робиться перегородка у ванній, поєднаної з туалетом. Перегородка може оснащуватися поличками. Простір ванної можна своїми руками перетворити, гіпсокартонні конструкцію допоможуть зонувати цю кімнату.

Шафа з дверцятами

З ГКЛ дверцята робити не варто – під вагою стулки кріплення неминуче обірвуться. Тому дверцят роблять з ламіновані, МДФ і ДВП.

Взагалі ж багато фахівців вважають, що шафа з гіпсокартону можна вважати меблями – це окрема будівельна конструкція. Тому меблева технологія виготовлення сюди не підійде, потрібні саме будівельні технології.

Шафа з гіпсокартону своїми руками

В передпокою

У передпокої зазвичай встановлюють вбудований шафа. Каркас можна зробити з металопрофілю, або з дерев’яних рейок. Якщо вирішили вибрати дерево, підбирайте сухий якісний матеріал.

Каркас споруджується так само, як і у випадку шафи-купе.

Чому саме вбудований шафа з гіпсокартону? Є, як мінімум, чотири причини для того, щоб його спорудити.

Вбудований шафа в передпокої:

 • Можна обладнати між двох протилежних стін;
 • Внутрішнє наповнення шафи можна спланувати так, як потрібно вам;
 • За рахунок стін і стелі істотно економиться матеріал;
 • Нарешті, шафа споруджується своїми руками.

Шафа з гіпсокартону своїми руками

Кутова конструкція

Кутовий шафа зазвичай встановлюють в квадратній кімнаті або ж кімнаті з кутовою нішею. Дана конструкція не захаращує простір, зовні виглядає цікавіше, ніж прямолінійна. А якщо ви вирішите обладнати даний шафа дзеркальними дверима, розмір кімнати за рахунок цього візуально збільшиться.

Ну а в якості задніх стінок такої шафи використовуються стіни кімнати, передні ж стінки робляться з гіпсокартонної плити з металопрофілю, або дерев’яного профілю.

Особливих знань для виготовлення гіпсокартонних шаф не потрібно. Правила кріплення профілів стандартні, принципи обшивки також повторюються. Як розкроїти матеріал, підкаже онлайн-сервіс, а вибір декоративної обробки дуже великий.

Шафа з гіпсокартону своїми руками

Як зробити ніші з гіпсокартону (відео)

Галерея: шафа з гіпсокартону (20 фото)

Шафа з гіпсокартону своїми рукамиШафа з гіпсокартону своїми рукамиШафа з гіпсокартону своїми рукамиШафа з гіпсокартону своїми рукамиШафа з гіпсокартону своїми рукамиШафа з гіпсокартону своїми рукамиШафа з гіпсокартону своїми рукамиШафа з гіпсокартону своїми рукамиШафа з гіпсокартону своїми рукамиШафа з гіпсокартону своїми рукамиШафа з гіпсокартону своїми рукамиШафа з гіпсокартону своїми рукамиШафа з гіпсокартону своїми рукамиШафа з гіпсокартону своїми рукамиШафа з гіпсокартону своїми рукамиШафа з гіпсокартону своїми рукамиШафа з гіпсокартону своїми рукамиШафа з гіпсокартону своїми рукамиШафа з гіпсокартону своїми рукамиШафа з гіпсокартону своїми рукамиШафа з гіпсокартону своїми рукамиШафа з гіпсокартону своїми руками