Що таке килим: килим що це таке, типи килимів, сучасні технології

Незважаючи на те що в сучасний час експлуатацію такого виробу, як килим, все рідше можна зустріти, у цій статті розглянемо різновиди, а також спробуємо дізнатися, які бувають вдосконалені моделі.

Що таке килим: килим що це таке, типи килимів, сучасні технології

Килим — що це

Зміст статті

  • Килим — що це
  • Типи килимів
  • Трохи історії
  • Сучасні технології

Перед безпосереднім поглибленням в тему, необхідно розібратися з визначенням предмета. Таким чином, килим являє собою якусь ткану матерію, щільність якої досить висока. Якщо говорити про матеріалі, то в його ролі може виступати різного роду пряжа, що використовується найчастіше у виготовленні покриття підлоги або стін.

Сам об’єкт використовується не тільки для утеплення простору, але і для декорування приміщень. Це пояснюється тим, що виріб має найчастіше привабливий зовнішній вигляд як наявності візерункових і багатобарвних складових.

Що таке килим: килим що це таке, типи килимів, сучасні технології

Типи килимів

Так як сам предмет був виявлений досить давно, за цей час людство встигло умовно розділити його на кілька різновидів. Кожен з них буде розглянуто окремо нижче:

  • Циновки, так звані, безворсові килими. Назва, в принципі, говорить саме за себе. Дану категорію можна підрозділити на кілька аспектів. Перший варіант виконання — килими. Спочатку виробляються з такими особливостями, як максимальна міцність, надійність і довгий термін експлуатації. Що стосується зовнішнього вигляду, то вони нагадують двосторонні вироби з-за того, що як на задній стороні, так і на передній зображений ідентичний малюнок. Наступна модель — сумахи. Винайдені спеціально для тривалого збереження тепла за рахунок довгих ниток.
  • Що таке килим: килим що це таке, типи килимів, сучасні технологіїІнша категорія, що має більш складну технологію — ворсові. Робляться вони на основі вузликової техніки, тобто одна нитка обв’язується, відповідно, навколо іншої. Самі вузли можуть бути різними. Найчастіше можна зустріти таке виконання як симетричні і асиметричні. Завдяки цьому, міцність виробу набагато збільшується і залишається в оновленому стані довгі часи.
  • Ручної роботи. У цьому пункті точно можна зазначити, що самостійне виготовлення являє собою валяння, а матеріал — овеча вовна. За рахунок цього знижується практичність і довговічність.
  • Між ручним виготовленням і тим, де використовується спеціальна машинка, є тонка грань. Такі килими мають найменування тафтингові.

Трохи історії

Що таке килим: килим що це таке, типи килимів, сучасні технологіїЗ самого початку застосування людство експлуатувало килими в якості прикраси свого житла. Таким чином, можна було зрозуміти власників про матеріальне забезпечення. Крім цього, вручну пов’язані шматки служили джерелом утримання тепла в приміщенні. Якщо говорити про першу дату, коли тільки почали в’язати, то варто згадати проміжок між 16 і XIX століттями до нашої ери. Отже, такий факт заснований на знаходженні зображення в гробниці. Найдавніший килим зберігся і донині, він був зроблений в п’ятому столітті до н.е. Археологи виявили його в Алтаї. На даний момент його можна побачити в Ермітажі.

УВАГУ. Існує безліч версій, точна відсутня. Ще одним припущенням виступає скіфське походження. На думку деяких фахівців, саме перше виріб було створено в Ірані.

Сучасні технології

Як можна помітити, що з кожним роком все речі модернізуються, причому часом до невпізнанності. Таким чином, на сьогоднішній день покупцям надається величезний асортимент, в якому полягає вироби, різні не тільки за формою, кольором, але і за матеріалом.

Якщо говорити безпосередньо про двадцятому столітті, то обов’язково треба торкнутися, що стали застосовувати синтетику. Завдяки їй в кінцевому рахунку собівартість значно знижується, а технічні характеристики практично не поступаються початкової специфіці матеріалу. Звичайно ж, боятися таких виробів з супримом, віскозою та іншими добавками не варто. Це пояснюється тим, що саме такі килими набагато легше чиститься, мають меншу вагу і інші переваги. Безумовно, до цих пір виробники намагаються експериментувати на основі змін фактури, незважаючи на те, що використовуються все ті ж тисячолітні принципи роботи.

Що таке килим: килим що це таке, типи килимів, сучасні технології