Скрип дерев’яної підлоги: причини і способи розв’язання проблеми

Дерево, яке використовується для виготовлення підлог, матеріал досить довговічний. Дерев’яні підлоги використовуються людством з давніх часів. Вони красиві, екологічно чисті, затишні і теплі. Незважаючи на появу сьогодні різних нових технологій, дерев’яна підлога, як і раніше популярний і є показником високого рівня і достатку. Але час не щадить і це благородне покриття. На нього впливають різні негативні фактори: неправильна експлуатація, вологість, вік підлоги. Дошки з часом всихають, гниють, прогинаються, між ними утворюються щілини. В результаті раніше чи пізніше дерев’яна підлога починає огидно скрипіти. Це поширена проблема, але її можна вирішити. Як усунути скрип дерев’яної підлоги? Нижче ми розповімо вам про це.

Скрип деревяної підлоги: причини і способи розвязання проблеми

Чому скрипить дерев’яна підлога?

Зміст

 • Чому виникає скрип дерев’яної підлоги?
 • Способи усунення скрипу
  • Побивання клинів
  • Заливка монтажною піною
  • Використання металевих анкерів
  • Укладання фанери на дерев’яну підлогу
  • Протяжка саморізами
  • Стяжка дерев’яної підлоги
 • Усунення щілин дерев’яної підлоги
 • Резюме
 • ? Чому виникає скрип дерев’яної підлоги?

  Будь дерев’яну підлогу з плином часу починає скрипіти. Це пояснюється схильністю до всихання дерева: дошки прилягають один до одного вже не так щільно, що утворюються між ними і лагами зазори дають простір для руху і взаємного тертя, ось вони і починають скрипіти.

  А щоб знати, як усунути скрип дерев’яної підлоги, необхідно з’ясувати причину його виникнення. Такими причинами можуть бути:

  • зменшення в результаті всихання розмірів лад чи дощок;
  • рух відносно один до одного дощок і торців лад;
  • розхитане цвяхове з’єднання;
  • немає зазору між дошками і стіною.

  ? Способи усунення скрипу

  Скрип деревяної підлоги: причини і способи розвязання проблеми

  Усунення скрипу дерев’яного статі

  Щоб повернути дерев’яній підлозі колишню красу і міцність, краще всього було б переробити його повністю. Але на це піде багато сил, часу і коштів, тому розглянемо більш прості способи позбавлення від турбує вас скрипу.

  Ось вони:

 • Побивання клинів
 • Заливка монтажною піною
 • Використання металевих анкерів
 • Укладання фанери на дерев’яну підлогу
 • Протяжка саморізами
 • Стяжка дерев’яної підлоги
 • ? Побивання клинів

  Основною причиною виникнення скрипу є погане кріплення дощок до балок або лагів. При ходьбі по підлозі дошки труться один об одного, і тоді з’являється цей неприємний звук. Для запобігання цього тертя між дошкою і лагой або балкою слід забити клини. Коли знизу підлоги доступу немає, дошки фіксують до лагів зверху.

  Скрип деревяної підлоги: причини і способи розвязання проблеми

  Усунення щілин підбиттям клинів

  У тих випадках, коли скрип виникає через тертя дощок між собою, слід вбити в щілини клини через кожні 15-20 див. Потрібно простежити при цьому, щоб клини не виступали над рівнем підлоги. Для виконання цієї процедури знадобляться дерев’яні клини, молоток і добійник або шматок металевого прутка.

  ? Заливка монтажною піною

  Скрип підлоги можна спробувати усунути за допомогою монтажної піни. Підпільне простір зазвичай досягає 9см. Заливка в нього монтажної піни додасть жорсткість підлозі на якийсь час і запобіжить його скрип. Але в процесі експлуатації піна поступово промінается і руйнується і скрип відновиться. Тому даний спосіб, хоча і досить витратний, але тимчасовий і проблему скрипу вирішить ненадовго.

  ? Використання металевих анкерів

  Металеві анкера використовуються у випадках, коли під дерев’яним покриттям лежить бетонна плита. Анкери кріплять вручну. За допомогою потужної дрилі (а краще перфоратора) бурять невелике наскрізний отвір крізь дошку і лагу в бетон, потім встановлюють металеву оболонку, в яку вкручують шпильку анкера. Рекомендована відстань між анкерами – 1 м.

  Безумовно, такий спосіб ефективний для видалення скрипу дерев’яного статі, однак вимагає чимало затрат, адже на ремонт знадобиться не менше 200 анкерів (вартість кожного становить 10-15 рублів).

  ? Укладання фанери на дерев’яну підлогу

  Якщо дерев’яна підлога рівний, а все одно скрипить, то на нього можна настелити 12-міліметровий (більш тонкий лист не вирішить проблему) лист фанери і приклеїти. Листи рекомендується укладати під кутом до напрямку укладання дощок. Цей метод ремонту підлоги не дає впевненості у зникненні скрипу назавжди, але позбавить від нього на тривалий час.

  ? Протяжка саморізами

  Спосіб протяжки саморізами, не розбираючи основне покриття, досить ефективний у ситуаціях, коли виникає скрип в місці зіткнення дошки з лагой. Головне, зуміти знайти скрипящую лагу. Важливо також з’ясувати, чи не проходять якісь комунікації під дефектної мостиною. Процедура полягає в закручуванні 2-3 саморізів в дошку.

  Скрип деревяної підлоги: причини і способи розвязання проблеми

  Закручування саморізів в підлогову дошку допоможе усунути скрип підлоги

  За допомогою дрилі свердлять отвір через дефектну мостину у балку або лагу. У нього вбивають цвях або краще шуруп відповідного розміру. Капелюшок цвяха або шурупа слід втопити в дошку. Після цього скрип повинен зникнути.

  ? Стяжка дерев’яної підлоги

  Переборка чи стяжка дерев’яної підлоги досить трудомісткий процес щодо усунення скрипу, але зате і більш дешевий. Сама назва способу відображає суть ремонтного процесу. Даний метод припускає перегородку з метою перевірки стану всіх лад і статевих дощок. Виявивши дефекти, їх підправляють або замінюють.

  Дієвість способу полягає в заміні всіх цвяхів на саморізи, які позбавлені характерного для цвяхів недоліку – скрипу в місцях з’єднання з деревом. Адже що тримає цвях у деревині? Це розщеплені деревні шари, щільно охоплюють метал. З часом хватка послаблюється, метал починає іржавіти, зменшуючись у діаметрі. Виник у результаті люфт і дає ефект скрипу. Цю проблему з успіхом вирішує заміна раніше використаних цвяхів на саморізи.

  Бувають випадки, коли кріплення дощок ослаблене з-за гнилих лад. Як усунути скрип дерев’яної підлоги в даній ситуації?

  Скрип деревяної підлоги: причини і способи розвязання проблеми

  Усунення скрипу дерев’яного статі — часткова заміна дерев’яного настилу

  Тут допоможе тільки демонтаж ділянки пошкодженої підлоги і заміна згнилої лаги, а іноді – і дощатого настилу.

  ? Усунення щілин дерев’яної підлоги

  Крім скрипу дефектом дерев’яної підлоги також вважаються щілини, які псують його естетичний вигляд і вважаються функціональним недоліком. Усунувши своєчасно щілини, можна запобігти та виникнення в майбутньому скрипу дерев’яного статі.

  Скрип деревяної підлоги: причини і способи розвязання проблеми

  Щілини псують естетичний вигляд дерев’яної підлоги

  Чому у дерев’яній підлозі утворюються щілини? Це трапляється від високій або надто низькій вологості, перепаду температур, а також в результаті тривалої експлуатації. Усунути щілини можна за допомогою тонких дерев’яних клинець. Але є і більш надійний спосіб – усунення щілин спеціальним герметиком для дерев’яних поверхонь.

  До складу такого герметика входить деревна стружка і лакофарбовий матеріал. Приготувати таку суміш в домашніх умовах не складе ніякої праці. Деревна стружка змішується з лаком і фарбою ( 4:1:1) і отриманою сумішшю замазують виникли на підлозі щілини.

  Є ще один дієвий спосіб для усунення щілин. Для нього буде потрібно товста синтетична мотузка, столярний клей або клей ПВА. Мотузку просочують клеєм і заганяють всередину між дошками. Далі готуємо шпаклівку з дрібних тирси і клею ПВА. Тирса не повинні містити великі елементи, їх потрібно перебрати і просіяти. Цією сумішшю заповнюють щілини, які були загнані просочені мотузки. Поверх мотузок утворюється невеликий горбок.

  Дочекавшись поки шпаклівка загусне і клей полімеризується, горбок зрізають, щоб поверхня залишилася рівною. Після цієї процедури підлога повинна добре висохнути протягом двох діб. Усунення щілин даними способом досить ефективно, оскільки клей ПВА еластичний і дошки добре склеюються один з одним.

  ? Резюме

  Хоча сьогодні з’явилося так багато красивих і практичних підлогових покриттів, ніколи не поспішайте викинути дерев’яна підлога, адже його можна відновити, і навіть дуже непогано. Старий пофарбована підлога можна оновити, притопивши в дошки капелюшки цвяхів, видаливши стару фарбу, отшлифовав циклювальної машиною. На отриману чисту і рівну поверхню досить нанести кілька шарів лаку, щоб вийшов ефектний красивий підлогу з природною структурою деревини. Усунення скрипу дерев’яного статі, як ми з вами зрозуміли, розв’язувана проблема, тому не варто міняти натуральна дерев’яна підлога на бетонну стяжку. Дерево набагато приємніше і тепліше бетону.