Стеля з гіпсокартону своїми руками: родзинки процесу

Стеля з гіпсокартону своїми руками: родзинки процесуЗ ГКЛ самому можна без особливих навиків зробити гарний підвісна стеля, дизайн якого буде сучасним. При цьому можна орієнтуватися на готові зразки, фото яких удосталь є в мережі.

Який тип стелі вибрати

При розробці плану ремонту своєї обителі існує кілька варіантів акценту. Найчастіше «яскравою плямою» стає стелю. А чому б і ні? Це чудовий плацдарм для накопичився дизайнерського потенціалу.

Якщо вибір впаде на підвісну конструкцію з гіпсокартону, то вона може стати відмінним варіантом приховування дір і похибок базової стелі, допоможе приховати всілякі проводу та трубопровід, а в старовинних приватних будинках і горищних приміщеннях – стане неповторним притулком громіздким і неестетичним балках.

Стеля з гіпсокартону своїми руками: родзинки процесу

Однорівневий

Любителі класичного стилю і простоти форм з усього розмаїття підвісних конструкцій з гіпсокартону віддають перевагу ненав’язливості одноярусного стелі.

В даному випадку його головними цілями використання є:

 • Приховування дефектів базової поверхні;
 • Розміщення комунікацій;
 • Додаткове освітлення приміщення за рахунок монтажу точкових освітлювальних приладів.

Однорівневі стелі з гіпсокартону швидко і легко монтуються.

Тому вони підійдуть у тому випадку, якщо ремонт необхідно зробити якомога швидше, з мінімальними фінансовими та трудовими витратами.

Стеля з гіпсокартону своїми руками: родзинки процесу

Багаторівневий

Багатоярусні стелі вибирають люди, які віддають перевагу більш креативні рішення в ремонтних завданнях. Причому, кількість рівнів буде залежати виключно від двох факторів: уяви дизайнера і габаритних розмірів приміщення. І якщо фантазія – це річ дуже суб’єктивна, то на параметрах ремонтованої кімнати варто звернути особливу увагу. Тут усе дуже навіть просто. Потрібно лише пам’ятати, що чим менше приміщення, тим менш громіздкою повинна бути стельова конструкція. Те ж правило стосується і висоти квартири.

Другий і наступні рівні гипсокартонового стелі можуть мати різні форми: від строгих геометричних, до плавних і вигадливих фантазійних.

Після того, як креслення майбутнього стелі був нанесений на папір, необхідно задуматися про вигляді підсвічування і її розташуванні. Це дуже важливий етап, оскільки після того, як стеля зашивається гіпсокартоном, який закриває собою закладені всі комунікації, буде вельми проблематично що-небудь змінити. Але все ж доступ до проводів, а, можливо, і до трубопроводу слід забезпечити з допомогою люка, своєчасно передбаченого проектом.

Стеля з гіпсокартону своїми руками: родзинки процесу

Конструкція

Є кілька видів підвісних стель, які зустрічаються в інтер’єрі найчастіше.

Види стель:

 • Плиткові стелі;
 • Гратчасті;
 • Рейкові
 • Панельні;
 • Касетні.

Для них виготовляються готові ГКЛ, які відрізняються високою вогнестійкістю, екологічністю і, звичайно, міцністю.

Як відбувається влаштування модульних підвісних стель з гіпсокартону:

Також рекомендуємо прочитати:Фігурні стелі з гіпсокартону
Водостійкий гіпсокартон
Акценти створення: двоярусні стелі з гіпсокартону
Основні моменти: обробка стель гіпсокартоном своїми руками

 • Спочатку виконується завмер і розбивка поперечних і поздовжніх осей (від центру до краю);
 • Після цього виміряється кількість аркушів, а також розміри крайніх частин;
 • Потім виміряли місця, де розміщуватимуться світильники і вентиляція;
 • Далі через кожні півметра на стіни кріпляться дюбелями опорні обрамляють куточки;
 • Після цього потрібно кріпити до несучих перекриттів тяги підвісів;
 • Потім потрібно робити каркас – монтуються Т-образні профілі стелі, після монтуються поздовжні і поперечні профілі;
 • Змонтована конструкція в горизонтальній площині вирівнюється рівнем.

Завершується робота тим, що потрібно кріпити ГКЛ на полички профілю. Листи крайні підганяються за розміром так, щоб вони дуже щільно прилягали до стінки. Дана технологія передбачає проведення електропроводки під гіпсокартон, а також вентиляції.

Стеля з гіпсокартону своїми руками: родзинки процесу

Види каркаса

Підвісна конструкція має так званий скелет, який може бути виконаний як з металевого профілю, так і з застосуванням дерев’яних рейок та/або бруса. Останнім часом перевага віддається саме металевого каркасу, т. к. дерев’яний, не дивлячись на свою екологічність, має низку особливостей, за яких багато майстрів відмовляються працювати з цим матеріалом.

Недоліки рейкового каркаса:

 • На вибір дерев’яних рейок (або бруса) йде багато часу. Вони повинні бути рівними і добре обробленими. В іншому випадку домогтися потрібної площині при монтажі гипсокартонового стелі буде вельми проблематично.
 • Деревні матеріали вимагають додаткової обробки протигрибковими засобами. Необхідно також проводити профілактичні заходи, які захистять деревину від шкідників.
 • Каркас з дерева можна монтувати в кімнатах, де вологість повітря може змінюватися або її рівень стабільно високий.

Деревне каркас має право на існування тільки тоді, коли дерев’яна основа передбачена проектом приміщення. Це, як правило, відноситься до мансард відносять. У цьому випадку монтувати підвісний каркас з металевих профілів може бути недоцільним заходом. При цьому необхідно подбати про правильний мікроклімат в приміщенні.

Металевий каркас монтується з двох видів профілів, виконаних з оцинкованої сталі: ПП 60/27 (стельовий) та ПП 28/27 (направляючий).

Стеля з гіпсокартону своїми руками: родзинки процесу

Для їх монтажу до базової поверхні застосовують різні кріпильні елементи, тип яких буде залежати від виду каркаса, а також передбачуваного навантаження:

 • Найбільш часто майстри застосовують прямі підвіси, які мають П-подібну форму, які розраховані на навантаження, що не перевищує 40 кг. Вони кріпляться до базової стелі за допомогою саморізів. Такий кріпильний елемент використовується в основному для однорівневої стелі (або для першого ярусу багаторівневої конструкції).
 • Пружинний (анкерний) підвіс, регульований щодо необхідної висоти. Він має вигляд спиці, яка «ходить» між двома пластинами. Такий вид кріплення застосовується для багатоярусних конструкцій, а також при значній відстані між базовим і монтується стелями. Анкерний кріплення розрахований на навантаження не більше 25 кг В нижній частині такого підвісу є фіксатор, за допомогою якої він кріпиться до профілю. Крім того, пружинні підвіси мають різну довжину.
 • Також для монтажу використовуються однорівневі з’єднувальні елементи (так звані краби). З їх допомогою створюється сітка з несучих профілів під прямим кутом.
 • Для з’єднання профілів під необхідним кутом, а також необхідної площині використовуються універсальні з’єднувальні елементи.
 • Для закріплення елементів між собою використовуються саморізи (проколюючі і свердлувальні), анкерні цвяхи. Крім того, можуть знадобитися різні хомути.
 • Стеля з гіпсокартону своїми руками: родзинки процесу

  Ізолюючі матеріали

  З метою утеплення і звукоізоляції пустот конструкції, які утворилися між базовою стелею та майбутньої обшивкою, застосовують різні прокладочні матеріали:

  • Найбільше поширення серед них одержала мінеральна вата, яка в свою чергу поділяється на кілька типів: скловата, шлакова та кам’яна, а також ековата.
  • Низькою теплопровідністю відрізняються пінопласт і піноізол. Крім того, ці матеріали стійкі до впливу різних мікроорганізмів.
  • Хорошими тепло – і шумоізоляційними властивостями володіє керамзит. Його рекомендовано використовувати для утеплення стель з гіпсокартону в приватних будинках, т. к. керамзит не придатний для життя гризунів.

  Стеля з гіпсокартону своїми руками: родзинки процесу

  Процес монтажу каркасу

  Як змонтувати каркас – на це питання можна відповісти короткою, але місткою інструкцією.

  Покрокова інструкція – як зробити каркас:

  • Визначивши найнижчий кут, встановіть в цьому місці лазерний рівень, за його світловим ліній можна визначити місце розташування напрямних профілів (відзначте їх олівцем);
  • Приставивши до себе направляючий профіль, перфоратором через нього зробіть отвори з кроком 40 см;
  • Вставте дюбелі і саморізи, і закріпіть профіль до стіни, і так треба робити по всьому периметру;
  • Далі слід зробити розмітку на стельової частини, куди встановляться стельові профілі (від краю стіни з кроком 60 см прокладете паралельні поздовжні лінії, по яким потрібно кріпити підвіси);
  • Далі потрібно зробити стельові профілі, надлишки відрізаються, а недоліки нарощуються – довжина профілю в будь-якому випадку повинна бути на 10 мм менше довжини тієї зони, на яку він накладається;
  • Між поздовжніми направляючими натягаються паралельні нитки – ними можна робити горизонтальну площину, в ній і розташується каркас;
  • Далі можна робити установку профілів, які прикріплюються до контуру направляючих і тим же прямим підвісів, вся конструкція буде орієнтуватися по натягнутих ниток.

  Завершує роботу установку поперечок. Вони вирізаються з стельових профілів, довжину яких потрібно зробити трохи менше 60 див. Потім через кожні півметра поперечки монтуються, і кріпити їх треба крабами.

  Вибір типу гіпсокартону

  Для обшивки каркаса використовується гіпсокартон, який прийшов на зміну плит ДВП і ДСП. Залежно від типу приміщення і мікроклімату в кімнаті необхідно вибрати відповідний вид облицювального матеріалу.

  Він буває чотирьох основних видів:

  • Стандартний гіпсокартон (ГКЛ). Його застосовують в приміщеннях зі стабільним мікрокліматом, з низькою і нормальною вологістю. Виробники випускають ГКЛ сірого або синього кольору.
  • Вологостійкий гіпсокартон (ГКЛВ). В даному випадку матеріал сердечника гіпсокартонного листа вносять спеціальні протигрибкові і водовідштовхувальні добавки. Його застосовують при обшивці стелі в приміщеннях з високим рівнем вологості. При цьому кімната повинна бути забезпечена витяжкою, а для захисту лицьовій поверхні гіпсокартонного полотна слід використовувати водостійку грунтовку, гідроізоляційний матеріал, водовідштовхувальну фарбу і т. п. Колір ГКЛ зелений або синій.
  • Гіпсокартон вогнетривкий (ГКЛО). В матеріалі сердечника даного листа є спеціальні армуючі добавки, за рахунок чого значною мірою підвищуються захисні властивості гіпсокартону від впливу відкритого полум’я. ГІПСОКАРТОН має червоний або сірий колір
  • Комбінований вид гіпсокартону (ГКЛВО). Такий вид матеріалу одночасно має властивості гіпсокартону ГКЛВ і ГІПСОКАРТОН. Зовні його можна відрізнити по червоному кольору.

  Стеля з гіпсокартону своїми руками: родзинки процесу

  Монтаж листів

  Після каркаса почнеться процес монтажу листів. Але передує його контрольна перевірка рівності профілів, тільки після цього можна робити обшивку.

  Перед тим, як кріпити лист, з його країв знімається фаска. А знімається фаска під кутом в 45 градусів, а глибина – 3мм. Далі гіпсокартонні листи подаються наверх і фіксуються. Якщо це девятимиллиметровые листи, кріпити їх треба на пятнадцатимиллиметровые саморізи.

  Доведеться зробити застереження: гіпсокартон буває стіновий, стельовий. Стельовий в товщину має 9 мм, а стіновий – 12 мм. Іноді можна почути поради, що краще кріпити гіпсокартон стіновий, адже стельовий може провиснути. Але провисання буде, якщо не витримана технологія монтажу.

  Стельовий гіпсокартон – ось з чого все ж краще робити стелю, щоб знизити навантаження на матеріал.

  Обробка стиків і швів

  Після того, як стеля з гіпсокартону був набраний, утеплений і «зашитий», необхідно перейти до завершального етапу, від якої залежить наскільки довго підвісна конструкція буде радувати око і серце господарів квартири.

  Всі необроблені шви слід ретельно зачистити. Потім приклеюється монтажна стрічка, на яку наноситься безпосередньо шпаклювальний матеріал. Після того, як шпаклівка застигне, всі нерівності і шорсткості зачищають за допомогою затирочної щітки.Завершити свою роботу слід фінішною обробкою. Найчастіше стелю фарбують у потрібний колір.

  Стеля з гіпсокартону своїми руками: родзинки процесу

  Підвіс

  У цьому пункті хочеться вказати помилки, які часто трапляються з підвісами для стелі з гіпсокартону.

  Як не робити помилок при спорудженні стелі:

  • Використовуються ті профілі, які сприймає технологія;
  • Використовуйте дев’ятиміліметровий гіпсокартон;
  • Каркас стелі потрібно робити міцним – то є чим вже крок між профілями, тим краще;
  • Несучий профіль гіпсокартонний лист закріплюються шурупами до напрямного профілю;
  • Закладайте шви правильно – з армуючою стрічкою і накрывающим шаром.

  При дотриманні певних умов підвіси для стелі з гіпсокартону будуть міцними, каркас жорстким, а технічна інструкція буде дотримана в повній мірі.

  Стеля з гіпсокартону своїми руками: родзинки процесу

  Варіанти

  Варіанти підвісних стель з гіпсокартону відрізняються дизайн-рішенням, а також складністю самої конструкції.

  Базові види підвісної стелі з листами гіпсокартону:

  • Однорівневі стелі;
  • Прості дворівневі і прості багаторівневі стелі;
  • Складні по конструкції підвісні стелі з гіпсокартону.

  Серед багаторівневих стель зустрічаються наступні варіанти:

  • Рамкові стелі;
  • Діагональні підвісні стелі;
  • Зональні стелі.

  Ця класифікація лише визначає основні варіанти конфігурації, які беруться робити частіше інших.

  Стеля з гіпсокартону своїми руками: родзинки процесу

  Дизайн

  Підвісна стеля з гіпсокартону своїми руками передбачає практично будь-який дизайн, який так чи інакше буде комплементарен приміщення, в якому встановлюється такий стеля.

  Можна виділити чотири дизайн-групи, які лідирують в попиті:

  • Підвісні округлі стелі з гіпсокартону;
  • Спіралеподібні стелі;
  • Хвилеподібні стелі;
  • Фігурні стелі.

  Безумовно, каркас для таких конструкцій буде складніше, він робиться з арочного профілю. Унікальний дизайн вимагає складання ескізу і креслення, які допомагають конструкції бути досконалою.

  Готові ескізи можна знайти в інтернеті або навіть скласти в спеціальних онлайн-програми.

  Який же дизайн вважається модним сьогодні? Головна вимога до нього – стильову відповідність. Це означає,підвісна стеля з гіпсокартону своїми руками за стилем не повинен відрізнятися від стилю приміщення. Еклектика доречна лише в тому випадку, якщо дизайн-концепцію становить фахівець, який дотримається всі нюанси.

  Якщо у вас приміщення в скандинавському стилі, то дизайн стелі повинен підкорятися законам цього стилю і т. д..

  Стеля з гіпсокартону своїми руками: родзинки процесу

  Підвісна стеля з гіпсокартону своїми руками (відео)

  Галерея: стеля з гіпсокартону (20 фото)

  Стеля з гіпсокартону своїми руками: родзинки процесуСтеля з гіпсокартону своїми руками: родзинки процесуСтеля з гіпсокартону своїми руками: родзинки процесуСтеля з гіпсокартону своїми руками: родзинки процесуСтеля з гіпсокартону своїми руками: родзинки процесуСтеля з гіпсокартону своїми руками: родзинки процесуСтеля з гіпсокартону своїми руками: родзинки процесуСтеля з гіпсокартону своїми руками: родзинки процесуСтеля з гіпсокартону своїми руками: родзинки процесуСтеля з гіпсокартону своїми руками: родзинки процесуСтеля з гіпсокартону своїми руками: родзинки процесуСтеля з гіпсокартону своїми руками: родзинки процесуСтеля з гіпсокартону своїми руками: родзинки процесуСтеля з гіпсокартону своїми руками: родзинки процесуСтеля з гіпсокартону своїми руками: родзинки процесуСтеля з гіпсокартону своїми руками: родзинки процесуСтеля з гіпсокартону своїми руками: родзинки процесуСтеля з гіпсокартону своїми руками: родзинки процесуСтеля з гіпсокартону своїми руками: родзинки процесуСтеля з гіпсокартону своїми руками: родзинки процесуСтеля з гіпсокартону своїми руками: родзинки процесуСтеля з гіпсокартону своїми руками: родзинки процесуСтеля з гіпсокартону своїми руками: родзинки процесуСтеля з гіпсокартону своїми руками: родзинки процесуСтеля з гіпсокартону своїми руками: родзинки процесуСтеля з гіпсокартону своїми руками: родзинки процесуСтеля з гіпсокартону своїми руками: родзинки процесуСтеля з гіпсокартону своїми руками: родзинки процесуСтеля з гіпсокартону своїми руками: родзинки процесуСтеля з гіпсокартону своїми руками: родзинки процесуСтеля з гіпсокартону своїми руками: родзинки процесуСтеля з гіпсокартону своїми руками: родзинки процесуСтеля з гіпсокартону своїми руками: родзинки процесуСтеля з гіпсокартону своїми руками: родзинки процесу