Стіни з гіпсокартону своїми руками

Стіни з гіпсокартону своїми рукамиГіпсокартон укладається на стіни в дуже різних випадках – для вирівнювання, обшивки, створення фальш-стін, утеплення і навіть коли потрібно прибрати з очей деякі комунікації, а тому, перед початком робіт, слід точно визначити, який саме процес необхідний.

 

Види стін

Гіпсокартонні стіни можна класифікувати за призначенням.

У ванній

Не тільки зал, дитяча, передпокій – місця, де використовується гіпсокартон. Застосовується він і для обшивки стін у ванній.

Нюанси обшивки ванної:

 • Використовується тільки вологостійкий матеріал;
 • Фарба і шпаклівка повинні з маркуванням для приміщень з високою вологістю;
 • Звичайні світильники у ванній не встановлюються, можливо лише пристрій специприборов для вологих приміщень.

В іншому ж технологія обшивки залишається колишньою.

Стіни з гіпсокартону своїми руками

Глиняні

Глиняні стіни перед обшивкою вимагають вирівнювання. Якщо цього не провести, то під матеріалом глина почне кришитися і обсипатись.

Тому або вирівнювання цементною штукатуркою з подальшим приклеюванням гіпсокартону, або встановлення все того ж металевого каркаса допоможе вирішити проблему.

Несучі

Мова йде про обшивці несучої стіни.

Обшивати несучу стіну можна двома способами:

 • Кріплення плит до готової несучої стіни. Можливо, якщо стіна ідеально рівна.
 • Каркасний спосіб передбачає вирівнювання несучої стіни своїми руками.

При другому способі конструкція робиться впритул до стіни або з невеликим зазором для встановлення комунікації.

Стіни з гіпсокартону своїми руками

Міжкімнатні

Щоб побудувати таку перегородку в будь-якій кімнаті, будь то вітальня (зал) або дитяча, використовується вищевказаний каркасний метод.

Між встановленими металлопрофилями йде укладання звукоізоляції, а всі дефекти та шурупи обшивки зашпаровуються шпаклівкою.

Стіни з гіпсокартону своїми руками

Натяжні

Натяжні стіни – поняття, яке з’явилося з-за помилкового вживання слів. Натяжних стін, тим більше з ГКЛ в цьому сенсі бути не може. Гіпсокартон – матеріал, яким каркас можна обшити, в крайньому випадку, обтягнути, але от слово «натяжні» не зовсім доречно.

Якщо вживати ці два поняття разом, то в питанні кріплення натяжної стелі до гіпсокартонної стіні.

У цьому випадку можна згадати три відомих способу:

 • Французька система кріплення (застосовується, коли йде укладання невеликого прямокутного полотна);
 • Голландський спосіб, вживається при кріпленні полотна круглої форми або абстрактної;
 • Кулачковий спосіб, а його правильно застосовувати, коли потрібно кріпити фігурний натяжна стеля ГКЛ до стіни.

Стіни з гіпсокартону своїми руками

Обшивка

Обшивка стін гіпсокартоном своїми руками відбувається в тому випадку, коли стіна утеплюється або звукоизолируется. Для цього встановлюється необхідної глибини каркас, який ховає під собою шар утеплювача і є несучою конструкцією для стіни з гіпсу.

Також рекомендуємо прочитати:Плитка гіпсокартон у ванній кімнаті
Товщина гіпсокартону для вирівнювання стін
Як позбутися від мотлоху і почати жити
Важливо мати закриті труби у ванній кімнаті і туалеті?

Каркас може бути створений з дерев’яних планок (монтажні рейки) або металевого оцинкованого профілю. Він повинен бути встановлений строго по розмітці, стійко і міцно, щоб готова конструкція не хиталася. Надійність стіни визначає не тільки каркас, але і сам гіпсокартон, який слід підібрати за суворим характеристиками – відповідність приміщення, висока якість матеріалу, правильно підібрана товщина і так далі.

Стіни з гіпсокартону своїми руками

Облицювання

Найбільш часто, облицювання стін гіпсокартоном відбувається в тих випадках, коли в процесі потрібно отримати суміжний варіант стіни високої якості – несуча стіна і ідеально рівна поверхня. Наприклад, це може бути стіна у ванній кімнаті, де ви хочете поклеїти на якісну поверхню керамічну плитку або інший декоративний матеріал, або ж стіна в кухонному приміщенні, де на неї ще будуть підвішені певні аксесуари або елементи меблів. Тому, важливо не тільки якісно облицювати стіну гіпсом, але і грамотно створити каркас, який зможе витримати певну вагу того, що буде розміщено на стіну додатково.

Стіни з гіпсокартону своїми руками

Вирівнювання

Вирівняти стіни ГКЛ можна досить просто, якщо, наприклад, стіна готується під шпалери або фарбування, а панельна плита недостатньо рівна для декоративних робіт. Саме в цьому випадку і використовується гіпсокартон, який можна не тільки встановити на каркас з профілю або дерева, але і просто приклеїти на поверхню основної стіни. Даний процес ми докладно описали в нашій тематичної статті, а тому, якщо вам необхідно провести даний вид робіт, то ласкаво просимо до її вивчення.

Маючи навички роботи з гіпсокартоном, ви можете сміливо приступати до будь-якого вище зазначеного процесу. Якщо ж досвіду створення стін і перегородок, каркасів і остаточної обробки у вас немає, наступний розділ статті спеціально для вас.

Стіни з гіпсокартону своїми руками

Детальна інструкція

Завжди зручно розглядати який-небудь процес на певному прикладі, щоб не заплутатися і не наробити помилок. Ми пропонуємо вам загальний матеріал, в якому постараємося зачепити абсолютний максимум робіт.

Давайте розглянемо варіант, якщо вам необхідно утеплити стіну, скажімо, на кухні. Але плюс до цього, не тільки утеплити, але і зашити в цю стіну комунікації, а також, встановити на неї кілька поличок.

Інструмент і матеріали

Знову говорити про те, що вже було, дуже не хочеться, а тому, нагадаємо тільки головне:

 • Матеріал: гіпсокартон товщиною 12,5 мм, напрямний і стієчний профіль, дюбелі для закріплення на стіні, саморізи для кріплення до гіпсу, грунтовка і шпаклівка для ГКЛ, серпянка і перфоуглы, утеплювач та його кріплення, кріплення і ізоляція для комунікацій.
 • Інструмент: дриль і болгарка для роботи зі стінами і профілем, просікач для кріплення профілю, шуруповерт для кріплення профілю і ГКЛ, ножівка та викрутки, молоток, кисті і ємності, шпателі та скребки.

Стіни з гіпсокартону своїми руками

Підготовка

Пам’ятайте, що навіть якщо стіна буде зашивати гіпсокартоном, її необхідно підготувати і не залишати брудною, з шматками шпалер або облізлою штукатуркою, так як все це буде заважати роботі. Витратьте всього півгодини, але оббейте зіпсовані матеріали старої обробки, обметите пил, дістаньте зі стіни старий і непотрібний кріплення.

Після, обов’язково обробіть стіну антисептиками, в два-три шари. Не шкодуйте на подібній обробці, адже якщо в готовій стіні заведеться грибок, витрати на демонтаж та зведення нової стіни будуть значно вище.

Стіни з гіпсокартону своїми руками

Розмітка

Робота по збірці каркаса починається з розмітки стіни під ГКЛ. Спочатку визначте товщину зазору між стінкою і обробкою – вона залежить від того, потрібна вам додаткова звукоізоляція. Якщо потрібна, то відстань між стінкою і обробкою буде рівною товщині використовуються для звукоізоляції матеріалів.

Всі конструкційні частини майбутнього каркаса потрібно розмістити в одній площині. Для цього в арсеналі майстра є кілька способів.

Починайте розмітку зі стелі, так простіше буде розмітити все правильно. Від стіни в декількох місцях відкладайте необхідну відстань, намітьте точки, а потім з’єднайте ці точки в одну лінію. Потім цю лінії просто скопіюйте на підлогу.

Далі по точках на підлозі, з орієнтацією на висок, проведіть ще одну лінію. Лінії з’єднуються олівцем і довгою рейкою по стінах.

Стіни з гіпсокартону своїми руками

Виготовлення каркасу

Металевий каркас, зібрати який потрібно обов’язково, буде служити опорою майбутньої конструкції. Це так званий хребет стіни, який забезпечить їй міцність і стійкість.

Іноді застосовується дерев’яний каркас, але його пристрій вимагає особливих умов, і в квартирі це робиться рідко.

Установка каркаса під гіпсокартонну стіну відбувається досить швидко – напрямний профіль, краби за розміром, установка стійкового профілю з правильним кроком, поперечены і ребра жорсткості, а також, що обов’язково, кілька додаткових упорів для стіни, щоб вона набрала необхідної жорсткості.

Весь цей процес відбувається за допомогою перфоратора або дрилі, дюбелів (все для встановлення направляючого профілю і упорів), а також, просекателя, саморізів і шуруповерта, щоб закріпити ребра жорсткості і стієчний профіль. Далі створюємо з оцинкованого профілю додаткову жорсткість під майбутні полички, надягаємо на труби ізоляцію і встановлюємо кріплення на комунікації.

Тут важливо не забути правильно створити каркас близько комунікацій, адже в деяких місцях доведеться проводити труби крізь каркас. Тут профіль вирізається і закріпляється з двох боків труб до стіни, так як ми трохи зіпсували цілісність конструкції. Саме в цих місцях і знадобляться додаткові краби, упори.

Стіни з гіпсокартону своїми руками

Мінімальна товщина стіни

Завдання «будуємо нову стіну з гіпсокартону» завжди має на увазі деякі стандарти конструкції. Загальноприйнята думка говорить, що мінімальна товщина стіни з ГКЛ може становити 12,5 мм. Мова йде саме про гіпсокартон, який використовується в обшивці. Зменшувати цей показник не можна! Міцність і спроможність конструкції від цього явно не покращаться.

Пов’язані між собою поняття товщина листа і навантаження на стіну. Вважається, що на один квадратний метр поверхні навантаження не може становити більше 40, максимум 50 кг. тобто неважким буде припустити, що товщина листа для цієї навантаження складе 15 мм.

А далі розрахунок буде таким:

 • Якщо навантаження зростає до 70 кг, товщина гіпсокартонного листа зросте до 18 мм;
 • При навантаженні понад 70 кг, товщина листа повинна тільки збільшуватися, а частіше це робиться шляхом встановлення здвоєних ГКЛ.

В останньому випадку конструкцію каркаса доведеться підсилити – це нескладна робота. Посилення відбувається за рахунок установки вертикальних стійок, стяжок або розпірок.

 Стіни з гіпсокартону своїми руками

Закладка утеплювача

Вибираємо ми для цієї справи мінеральну вату, яку і закладаємо між стоєчним профілем. Якщо смуги мінвати великого розміру і не затримуються на стіні, рекомендується використовувати для неї спеціальне кріплення, наприклад, ті ж пластикові грибочки. Далі, пароізоляція спеціальною плівкою.

Стіни з гіпсокартону своїми руками

Обшивка металевого каркасу

Так як ми працюємо з кухонним приміщенням, то нам необхідний вологостійкий гіпсокартон, ну а якщо несуча стіна (з поличками і аксесуарами), то вибрали ми гіпс товщиною 12,5 мм

Природно, матеріал можна порізати і відразу, але простіше встановлювати цілими шматками, якщо є така можливість. Встановлюєте цілі плити на каркас, врозкид, до того моменту, поки вони влазять у формат стіни, і тільки потім нарізати шматки під закладку залишку каркаса.

Гіпсокартон встановлюється просто, на саморізи з допомогою шуруповерта. Тут вже не особливо потрібен і рівень, адже з ним ми встановлювали каркас. Просто виконуєте прорізи між листами, в кілька міліметрів, а також, намагаєтеся не створювати хрестоподібних стиків. Важливо також не залишати капелюшки саморезов поверх гіпсокартону, заводити їх слід урівень.

Дуже важливо обробити задню стінку ГКЛ антисептиками і захисними складами до установки на каркас, адже лицьову сторону можна буде обробити і після установки.

Стіни з гіпсокартону своїми руками

Оздоблювальні роботи

Після установки проводиться грунтовка в декілька шарів, закладення стиків, шпаклівка гіпсокартону і затерла, далі, декоративні обробні роботи і закріплення на стіні всього необхідного (в тих місцях, де ми встановили додаткову жорсткість).

Стіни з гіпсокартону своїми руками

Підсвічування

Зазвичай підсвічування встановлюється в гіпсокартонній ніші (часто така прикрашає зал). З відкритою підсвічуванням все зрозуміло – всі електроприлади встановлюються відразу. Робота ж по закритій підсвічуванню трохи складніше.

Закриті гіпсокартонні ніші доповнюються спеціальним бортиком, який направляє світло на стелю. Формується каркас бортика, обшивається гіпсокартоном, далі йде обробка. А вже після обробки ви своїми руками встановлюйте світлодіодну стрічку.

Стіни з гіпсокартону своїми руками

Як посилити

Посилюється зазвичай металокаркас, на який кріпиться гіпсокартон. Фахівці роблять це за допомогою підвісів, які кріпляться до стін навпаки вертикальних стійок.

Іноді посилення каркасу можна зробити за рахунок поперечок. Їх нарізають з стійкового профілю, а потім встановлюють між стійками, і прикручуються «крабами».

Так посилюється стіна або простінок, коли на неї передбачається повісити будь-які важкі предмети.

Технологія Кнауф

Можна також зробити стіну з гіпсокартону по технології Кнауф. Дана технологія передбачає, як каркасне устрій майбутньої конструкції, так і клейовий метод.

Способи кріплення ГКЛ за технологією ” Кнауф:

 • Клейовий метод кнауф;
 • Каркасний метод кнауф.

Фірма Кнауф на ринку вже більше 80 років, основна її спеціалізація — будівельні суміші.

Технологія кнауф передбачає застосування матеріалів даного бренду. Метод кнауф проходить без так званих ” мокрих процесів, суха збірка без штукатурки полегшує робочий процес. Ціна матеріалів кнауф цілком прийнятна, і часом іде в одній лінійці з матеріалами не настільки хорошої якості.

Гіпсокартон в порівнянні зі штукатуркою на стінах (відео)

Галерея: стіни з гіпсокартону (20 фото)

Стіни з гіпсокартону своїми рукамиСтіни з гіпсокартону своїми рукамиСтіни з гіпсокартону своїми рукамиСтіни з гіпсокартону своїми рукамиСтіни з гіпсокартону своїми рукамиСтіни з гіпсокартону своїми рукамиСтіни з гіпсокартону своїми рукамиСтіни з гіпсокартону своїми рукамиСтіни з гіпсокартону своїми рукамиСтіни з гіпсокартону своїми рукамиСтіни з гіпсокартону своїми рукамиСтіни з гіпсокартону своїми рукамиСтіни з гіпсокартону своїми рукамиСтіни з гіпсокартону своїми руками