Створення дизайну робочої зони кухні – справа захоплююча

Зміст статті:

 • З чого почати розробку дизайну кухні?
 • Матеріали, використовувані в дизайні робочої зони кухні
 • Варіанти облаштування робочої зони за допомогою плитки
 • Підсвічування робочої зони кухні може бути різною

Ось і настав довгоочікуваний ремонт на кухні – мабуть, найулюбленішою кімнати всіх членів сім’ї. Парадоксально, але факт: незважаючи на те, що кухня, найчастіше, є самим маленьким приміщенням у всьому будинку, проблем з її оформленням зазвичай найбільше. Це відбувається з тієї простої причини, що саме тут намічається широкий фронт робіт: потрібно ретельно продумати загальний дизайн (в тому числі, можливо, об’єднуючи її з іншими приміщеннями), правильно розпланувати освітлення, грамотно зонувати простір, придбати багато нової (обов’язково корисною!) побутової техніки. І, звичайно ж, окремим розмовою йде розробка дизайну робочої зони.

Створення дизайну робочої зони кухні – справа захоплююча

Враховуючи те, що дизайн робочої зони кухні може бути самим несподіваним та незвичайним, різноманітним і сміливим, попрацювати над ним доводиться чимало.

З чого почати розробку дизайну кухні?

Ось стоїть просто на секунду задуматися над тим, як буде проводитися ремонт в кухні – і відразу ж в голові виникають десятки райдужних варіантів, один іншого краше. Питання в тому, чи вони підійдуть кожному конкретному випадку.

Дійсно, переглядаючи фото вже готових рішень у інтернеті, розумієш, наскільки все неоднозначно – часи стереотипизированных кухонь давно пройшли. Звичайно, базові поняття нікуди не поділися: робоча стіна, все так само, повинна відповідати певним вимогам. Вона повинна бути:

 • функціональної;
 • зручною у всьому (тут має бути все під рукою);
 • гігієнічній (легко піддається миття і прибирання).

Створення дизайну робочої зони кухні – справа захоплююча

Якщо ці вимоги виконуються, сам дизайн може бути сверхразнообразным. Обмеженням тут можуть виступати лише фінансові можливості і політ фантазії дизайнера.

Матеріали, використовувані в дизайні робочої зони кухні

Які ж основні мотиви користуються попитом при розробці дизайну робочої зони кухні?

 • Найпростішим, втім, не так вже і часто використовуваним способом, можна назвати деревно-стружкові плити. Так-так, саме той матеріал, з якого, як правило, і зроблена кухонні меблі. Фактично, з їх допомогою можна максимально спростити собі життя, плануючи дизайн своєї кухні. Ці панелі, які використовуються як вставки між тумбами і навісними шафами, зазвичай повністю збігаються з ними по дизайну і обробці. Однак, такий варіант може бути реалізований інакше: плити ламінуються, мають контрастні відтінки або розписуються вручну професійними художниками-декораторами (хоча, як раз, останній пункт найменш імовірний – адже основною ідеєю у випадку з застосуванням ДСП є здешевлення конструкції і спрощення її облаштування).
 • Використання пластику в облаштуванні робочої зони підтверджує той факт, що матеріали, використовувані в цій процедурі, можуть бути самими незвичайними. Зрозуміло, при всій простоті облаштування і дешевизні самого матеріалу, такий дизайн теж може бути надзвичайно цікавим. Майстри можуть зробити так, що навіть робоча зона з пластику або «вагонки» не буде виглядати дешево. Зовсім інше питання – чи буде вона такою ж функціональною, як інші матеріали. Тут доводиться визнати, що при використанні зовсім вже недорогих пластикових панелей, вони можуть бути вкрай непристосованими, як до механічних пошкоджень, так і до банального натисканні. Зовнішній вид окремих типів пластику також може бути не дуже естетичним.
 • Феєрично, а часто, і дуже пафосно, виглядає дзеркальна плитка. Безперечно, це безумовний хіт сезону: таке оформлення буде залучати погляд будь-якого гостя, а у самих господарів щодня тішити їх ЧСВ. Крім суто «пропагандистської» цілі, у вигляді ефектного «перформансу», така плитка дасть додаткову функціональність, візуально розширюючи простір, особливо на кухнях, не володіють розмірами, схожими з невеликим стадіоном.
 • Ще одним, досить «выпендрежным», проектом останніх років, є скляна плитка. Така плитка недешева, навіть у порівнянні з найкращими пропозиціями від виробників керамічної плитки. Все її єство кричить про те, яка вона ексклюзивна і «штучна». Так, скляна плитка додасть робочій зоні ні з чим не порівнянний вид, особливо в сполученні з грамотно підібраної підсвічуванням.Створення дизайну робочої зони кухні – справа захоплюючаОднак, не слід забувати про те, що її облаштування може бути довірено виключно професіоналам, як на етапі проектування, так і у фазі фактичного виконання. Якщо все пройшло вдало, така плитка буде виблискувати всіма кольорами веселки і, безсумнівно, стане родзинкою всього кухонного ансамблю. Крім шикарного зовнішнього вигляду (вона також може мати будь-який малюнок), плитка дуже витривала і здатна добре опиратись стиранню (малюнок розташовується всередині плитки, він невразливий).
 • Різновидом скляної плитки вважається триплекс. Це тришарове скло, загартоване, йому не страшні подряпини і, що набагато важливіше, воно не б’ється (не розпадається на осколки). Тобто, осколки, у випадку неакуратне буйного поведінки, будуть, але порізатися ними неможливо – схоже виріб використовується в автомобілях. Дизайн робочої зони кухні, виконаний з допомогою скляної плитки або триплексу, може дати щось неймовірне. Під скло можна поміщати гербарій, дитячі малюнки, картини, панно, фото, рецепти, натюрморти та ін. Можна скільки завгодно сперечатися про доцільність таких рішень, але те, що це дуже оригінально і незвично, однозначний факт.
 • Ну і, нарешті, найбільш популярним варіантом, які користувалися попитом з давніх часів, є використання керамічної плитки. Навіть самі прості, надекономні рішення при розробці дизайну робочої зони кухні з використанням плитки можуть виглядати дуже привабливо. Найголовніше – вони надзвичайно функціональні, недорогі і досить прості у виконанні. Звичайно, буває й по-іншому: за допомогою плитки можна викладати цілі неймовірно красиві композиції, причому тут мають значення:
  • сама плитка;
  • тип плитки;
  • спосіб укладання;
  • різні поєднання різних типів і відтінків плитки (як у самій робочій зоні, так і в поєднанні з підлоговою плиткою);
  • комбінування; підбір незвичайних рішень; відступ від шаблонних розкладів; сміливі, нестандартні ходи в дизайні.

  Створення дизайну робочої зони кухні – справа захоплююча

  Все це, звичайно ж, може сильно різноманітити приїлися, багаторазово заїжджені схеми.

  Варіанти облаштування робочої зони за допомогою плитки

  Дизайн робочої зони на кухні, здійснений за допомогою керамічної плитки, може дуже сильно відрізнятися, в кожному конкретному випадку. Розглянемо згадані раніше способи докладніше.

 • Для початку, сама плитка буває різною. Вона буває різної товщини, розмірів, фортеці, може мати різний малюнок. Отже, будуть дещо відрізнятися і способи її укладання. Якщо плитка має хитрий візерунок, який повинен збігатися (наприклад, падають зерна кави), то і укладання її займе досить багато часу, а також вимагає наявності професійних навиків. Створення дизайну робочої зони кухні – справа захоплюючаТе ж саме можна сказати і про складних варіантах дизайну: з широким використанням фризів, при нестандартних розмірах плитки, укладці встик, укладанні на поверхні складної геометричної форми, облаштуванні витяжок та ін.
 • Тип плитки може сильно впливати на ступінь складності укладання, так і на кінцевий результат. Зрозуміло, працювати з керамогранітом (свердлити отвори, обрізати) набагато складніше, ніж зі звичайною плиткою. Точно так само справа йде і з укладанням мозаїки. Крім непростий чисто технічної складової, тут теж доведеться чітко дотримуватися певного малюнку.
 • Поєднання різних малюнків, кольорів, фактури, особливо якщо сюди підключається і підлогова плитка – може бути настільки непростою роботою, що робота з мозаїкою здасться «дитячим садом» порівняно з цим процесом. Не потрібно боятися підходити до реалізації самих незвичайних рішень, навпаки, якщо підійти до справи «з вогником», не боятися експериментувати, відходити від напрацьованих раніше схем, стереотипів і шаблонів, кухня зможе вразити навіть бувалих гостей.
 • Підсвічування робочої зони кухні може бути різною

  Як стверджують дизайнери, і у нас немає причин з ними не погоджуватися, оформлення робочої зони на кухні може сильно змінитися від того, яка при цьому використовується підсвічування. По зрозумілій причині, найбільш сильно різні типи підсвічування будуть впливати на робочі зони, облаштовані за допомогою дзеркальної, скляної, фактурної плитки або ламінованих панелей.

  Освітлення робочої зони на кухні можна розділити на кілька видів:

  • основне освітлення;
  • підсвічування окремих зон робочої області;
  • декоративне освітлення.

  Кожне з них, зрозуміло, вибирається і монтується, відповідно до побажань та уподобань господарів і дизайнерів приміщення. Однак, є певні вимоги, які непогано б дотримуватися. Наприклад, ступінь освітленості кухні, у порівнянні з іншими кімнатами, повинна бути вище, згідно загальновідомим нормативам. Оптимальною вважається освітленість 75 Вт/м2. Як правило, на кухні використовуються світильники теплого світла. Галогенними світильниками користуватися не рекомендується, так як вироблений ними холодне світло синюватого відтінку спотворює колір продуктів і має кілька депресивний вплив на психіку. Взагалі, на кухні краще уникати різних «альтернативних» способів освітлення.

  Створення дизайну робочої зони кухні – справа захоплююча

  Зате вдало підібрана приховане підсвічування, нехай навіть «білого» діапазону, може значно перетворити робочу зону, додавши як до естетичної складової, так і до загальної освітленості. Тут же часто використовують світлодіодну стрічку, яка може добре вписатися у підсвічування зони робочого столу.

  А ось підлогову підсвічування, особливо з використанням яскравих люмінесцентних і просто отруйних квітів, потрібно застосовувати з великою обережністю, оскільки те, що в перші дні може викликати захоплення, через пару тижнів нічого, крім роздратування, викликати не буде.

  Відмінним рішенням показала себе підсвічування, що дає м’яке розсіяне світло – вона не напружує ні очі, ні мозок, ні психіку. Особливо хороша вона при проведенні вечірніх посиденьок, як романтичних, так і в колі сім’ї.