Стяжка під тепла підлога: плюси і мінуси сухої стяжки

Комфорт в нашому повсякденному житті багато значить, тому рішення укласти тепла підлога в квартирі — дуже правильне. Адже хочеться приходити ввечері не в холодний будинок і кутатися в теплий халат, а ходити босоніж по своєму підлозі і відчувати, як тепло гріє п’яти. Добре зробити теплу підлогу в своєму будинку – це важливо, але при цьому не менш важливо якісно виконати стяжку над ним. Адже дуже товстий шар заливки знизить ефективність теплої підлоги, занадто тонкий – розтріснеться, а неакуратно залита стяжка і зовсім виведе його з ладу. Отже, спробуємо відповісти на питання, якою має бути якісна стяжка під тепла підлога? Зміст

 • Для чого потрібна стяжка під тепла підлога?
 • Види стяжки
 • Плюси і мінуси сухої стяжки
 • Рекомендації з укладання стяжки під тепла підлога
 • ? Для чого потрібна стяжка під тепла підлога?

  Стяжка на теплу підлогу використовується при монтажі нагрівальної системи, щоб вирівняти поверхню підлоги. Шар бетону покриває кабель, проникаючи у всі порожнечі і заповнюючи простір між витками. Таким чином, обігріваюча система виявляється усередині бетонної стяжки, що надійно ізолює її від зовнішнього середовища, зменшуючи втрати тепла при роботі.

  Стяжка під тепла підлога: плюси і мінуси сухої стяжки

  Бетонна стяжка надійно ізолює обігрівну систему від зовнішнього середовища, зменшуючи втрати тепла

  Додавання спеціального пластифікатора сприяє видалення бульбашок повітря з бетону, збільшуючи тим самим щільність стяжки і покращуючи її теплоізоляційні властивості. Зовнішній шар стяжки є підставою для декоративного підлогового покриття.

  Стяжка під тепла підлога: плюси і мінуси сухої стяжки

  Зовнішній шар стяжки є підставою для декоративного покриття підлоги

  Важливо! Стяжка під тепла підлога водяна виконує не тільки функцію захисту трубопроводів від ушкодження, але ще і рівномірного розподілу тепла по поверхні підлоги. Крім того, вона підтримує тепло – і звукоізоляцію нижніх перекриттів.

  ? Види стяжки

  Стяжка під тепла підлога буває декількох видів:

 • 1. Цементно-піщана або бетонна стяжка. Готують її з рівних пропорцій піску і цементу, додаючи невелику кількість клею ПВА. В цементну стяжку зазвичай поміщають систему трубопроводів водяної теплої підлоги з тим, щоб захистити її від механічного впливу.
 • 2. Суха стяжка,з застосуванням сипких матеріалів і сухих сумішей, спеціально розроблених для теплих підлог. Її монтують у наступному порядку: на бетонну підставу укладається гідроізоляційний матеріал – поліетиленова плівка, а на неї насипається шар керамзиту і по верху – листи ГКЛ.

  Стяжка під тепла підлога: плюси і мінуси сухої стяжки

  Укладання сухої стяжки під тепла підлога

 • Останнім часом все частіше при укладанні теплої підлоги стали використовувати суху стяжку, причому як професіонали, так і любителі удосконалити своє житло. Це зручніше, простіше і швидше. Пристрій сухої стяжки в значній мірі прискорить процес укладання підлоги.

  ? Плюси і мінуси сухої стяжки

  Перед тим як вибрати суху стяжку під теплу підлогу, потрібно позначити всі її плюси і мінуси щодо бетонної стяжки, щоб бути впевненим у своєму виборі або ж обрати інший спосіб заливки:

  • на відміну від монтажу бетонної стяжки, який вимагає досвіду, знань і навичок, суху стяжку може зробити людина без спеціальної підготовки;
  • суху стяжку можна виконати у декілька етапів, не кваплячись, цементна ж заливка вимагає обробки великої поверхні за короткий період часу, в іншому випадку розчин загусне і стане непридатним для роботи;
  • за піщано-цементній стяжці можна буде ходити лише через 4 тижні, після її повного висихання, а суха стяжка дозволяє продовжувати ремонт в приміщенні практично відразу;
  • використовується при сухому облаштуванні підлоги керамзит є хорошим тепло – і звукоізолятором, на відміну від бетону;
  • в сипучий шар крім системи теплої підлоги можна помістити і комунікації, і електропроводку.

  Мінуси сухої стяжки:

  • суха засипка є хорошим середовищем для розмноження гризунів і комах;
  • при утворенні протікання волога залишається усередині підлоги і не виключена поява запаху цвілі, тоді підлогу доведеться повністю переробляти;
  • стяжка з використанням ГКЛ не зможе витримати додаткові перегородки у приміщенні з блоків або цегли: вона продавиться і в результаті підлога буде хвилеподібним.

  ? Рекомендації з укладання стяжки під тепла підлога

  Щоб стяжка під тепла підлога вийшла якісною, потрібно враховувати деякі особливості та правила укладання:

 • Виконуючи монтаж обігрівальної системи, перед заливанням розчину обов’язково потрібно очистити поверхню від будівельного сміття, пилу і бруду, інакше розчин, затвердівши, може відшаруватися повністю від підстави.
 • Укладання стяжки починається від стін, протилежних до входу.В стяжці роблять маленькі отвори (4-5 см). Це забезпечить міцне з’єднання стяжки з нижнім підставою, а також швидке висихання поверхні.
 • Оптимальна товщина бетонної стяжки – 3-5 див.Стяжка під тепла підлога: плюси і мінуси сухої стяжки

  Оптимальна товщина стяжки під теплу підлогу — від 3 до 5 см

  Якщо зробити шар товщі 5 см, то підлога буде нагріватися занадто повільно, а якщо тонше 3см – покриття може перегрітися і потріскатися. У тому разі, коли потрібна більш тонка стяжка, скажімо 2 см, розчин треба додавати пластифікатор або використовувати самовирівнюючі суміші.

  Стяжка під тепла підлога: плюси і мінуси сухої стяжки

  Стяжка з самовирівнюється суміші

 • Щоб підлога не деформувався і не розтріснувся під впливом температурних розширень, вздовж стін та біля дверей рекомендується застосувати деформаційні шви, уклавши компенсаторну смугу з пінополіуретану.
 • При влаштуванні сухої стяжки засипка повинна бути абсолютно сухою. Для забезпечення щільної консистенції стяжки розмір часток не повинен бути більше 5 мм Між листами ГКЛ і використовуваної засипанням не повинно залишатися порожній простір.
 • Важливо знати! Щоб запобігти занадто швидке висихання, після закінчення заливання розчину стяжку накривають поліетиленовою плівкою або ж оббризкують її поверхню за кілька разів на добу водою з пульверизатора. При кімнатній температурі стяжка витримується до повного висихання не менше 30 діб, тоді вона не розтріснеться ще в самому початку експлуатації.

  Перший запуск системи обігріву (через місяць з дня заливки стяжки) проводиться в двох етапах:

  • перший етап – поступове збільшення температури в системі з мінімального значення до максимального (протягом перших 7 днів);
  • другий етап – поступове зниження температури в обігрівальної системи з максимальної до мінімальної (протягом наступних 7 днів).

  Дотримання вищевказаних рекомендацій з укладання стяжки, грамотне проведення випробувань і правильний запуск системи теплих підлог дозволять користуватися багато років рівним і теплим покриттям підлоги.

  Стяжка під тепла підлога: плюси і мінуси сухої стяжки