Суміші для вирівнювання підлоги і їх витрата

Фінішна обробка підлоги за допомогою сучасних матеріалів проводиться лише після влаштування міцною, ідеально рівною і довговічною основи. Вирівняти підлогу, доводиться не тільки в будинках, придбаних на вторинному ринку житла, але і в новобудовах. Забудовники здають квартири з чорновою обробкою поверхні базового статі, яка не завжди відповідає нормативним вимогам. Для виправлення цього недоліку використовують готові суміші для вирівнювання підлоги, які швидко розводяться водою відповідно до інструкції і наносять шаром необхідної товщини на основу.

Зміст

 • Що входить до складу сумішей для вирівнювання основи підлоги
 • Особливості вибору вирівнюючих сумішей для підлоги
 • Як вирівнюють поверхню бетонної підлоги
 • Як проводять підготовку підстави на розділовому шарі
 • Як вирівнюють сумішами дерев’яні підлоги
 • Як уникнути помилок при вирівнюванні підлоги
 • Суміші для вирівнювання підлоги і їх витрата

  Дуже важливо при вирівнюванні підлоги користуватися спеціальними сухими сумішами

  ? Що входить до складу сумішей для вирівнювання основи підлоги

  Суміші, реалізовані в сухому вигляді в мішках, називають ровнителями. При цьому всі матеріали подібного призначення можна розділити на дві основні групи. До першої з них відносять самовирівнюючі суміші, які мають після розведення рідку субстанцію, легко растекающуюся по підлозі. Після нанесення розчину утворюється рівна горизонтальна поверхня без особливого втручання людини. У другій групі знаходяться прості ровнители, які після замішування перетворюються в розчин густої консистенції. Для розподілу такого розчину по підставі чорнової підлоги доводиться використовувати спеціальні інструменти, а саме шпатель і правило.

  Суміші для вирівнювання підлоги і їх витрата

  Швидко розподілити самовирівнюється суміш по поверхні підлоги можна з допомогою шпателя

  В якості сполучного (в’яжучого) речовини в більшості самовирівнюються сумішей найчастіше виступає цемент, набагато рідше — гіпс. Заповнювачем може служити кварцовий пісок, а також мелений вапняк, фракції якого мають округлу форму. Від розміру фракцій заповнювача залежить товщина выравнивающегося шару. Грубе вирівнювання підлоги з численними дефектами проводять за допомогою сумішей, що містять великі фракції (до 1,2 мм). Незначні шорсткості підстави заливаються сумішами, розмір фракцій заповнювачів яких становить 0,3-0,5 мм. За поліпшення адгезії і збільшення здатності до розтікання відповідають модифікуючі добавки, які не дозволяють матеріалу тріскатися і розшаровуватися.

  Важливо!
  Міцність на стиск готового підстави, отриманого після остаточного затвердіння самовирівнюється суміші, становить 10-30 МПа. Це гарантує стабільність форми, необхідної для якісного укладання підлогових покриттів всіх видів.

  ? Особливості вибору вирівнюючих сумішей для підлоги

  Вибір матеріалу-ровнителя залежить від безлічі факторів, головним з яких є призначення приміщення. При цьому цементні суміші вважаються більш універсальними, оскільки можуть застосовуватися практично в будь-яких умовах. Самовирівнюючі стяжки, для влаштування яких набуваються сухі суміші для вирівнювання підлоги на основі гіпсу, які зазвичай використовують у приміщеннях з нормальним ступенем рівня вологості. Виробники вказують тип приміщень, для яких підійде конкретний вид ровнителя. Тому уважно вивчайте текст інструкції.

  Суміші для вирівнювання підлоги і їх витрата

  Виробники випускають сухі суміші для вирівнювання підлоги для різних підстав, що необхідно враховувати при виборі матеріалу

  Також важливо при виборі вирівнюючої суміші враховувати тип несучої підстави, для якого призначений матеріал. Це може бути:

  • цементно-піщана стяжка;
  • бетон;
  • гіпс;
  • азбоцемент або ангідрит;
  • гіпсокартонні листи;
  • перекриття з дерев’яних дощок та ін.

  Деякі склади можна наносити лише на висохлий і остаточно «дозрілий» бетон, вік якого обчислюється шістьма місяцями і більше. Інші суміші виробник дозволяє наливати безпосередньо на свіжоукладені стяжки, вологість яких відрізняється підвищеним рівнем, або ж на «молодий» бетон. З особливою обережністю слід вибирати сухі суміші для вирівнювання основи дерев’яної підлоги. При цьому перевага віддається тільки високоеластичним вирівнюючим матеріалів, які наносяться на основу, оброблене особливим праймером, значно поліпшує адгезію поверхні. Можна придбати суміш для вирівнювання дерев’яної підлоги Vaateri Fine (Vetonit), виготовлену на цементній основі з додаванням скловолокна.

  Важливо!
  Завжди вимагайте від продавців інформації про умови застосування пропонованої сухої суміші. Особливо це актуально для матеріалів, що не мають на упаковці необхідних даних. Остерігайтеся підробок, якими переповнений ринок будівельних та оздоблювальних матеріалів.

  Впливає на вибір матеріалу-ровнителя і термін, відведений замовником на виконання робіт. Якщо необхідно провести вирівнювання підлоги у стислі терміни, то купуються швидкотверднучі суміші. Існують матеріали, що висихають протягом кількох годин. При цьому, за отриманою поверхні підлоги можна не тільки ходити, але і стелити фінішне покриття, вибране для підлоги. Більшості наливних підлог дають тиждень на остаточне висихання і затвердіння, після чого спокійно приступають до укладання ламінату, ковроліну, плитки та інших підлогових покриттів.

  Важливо! При заливці підлоги у великих приміщеннях, площа яких перевищує 100 квадратних метрів, використовують матеріали, випущені для машинного нанесення. При цьому задіюються спеціальні растворосмесительные машини, що дозволяють кільком робочим за одну зміну залити вирівнюючої сумішшю до однієї тисячі квадратних метрів статевої поверхні.

  ? Як вирівнюють поверхню бетонної підлоги

  • Роботи починають з ретельного очищення поверхні бетонної підлоги.
  • Потім щіткою з жорстким ворсом наносять шар ґрунтовки, призначеної для підстав з великим ступенем поглинання.
  • Далі замішують будівельним міксером розчин з сухої суміші, дотримуючись рекомендацій виробника.
  • Відразу ж проводять заливку підлоги підготовленою сумішшю до потрібного рівня.
  • В цей час помічник готує чергову порцію розчину, щоб забезпечити безупинну заливання бетонної основи.
  • За допомогою голчастого валика рівномірно розподіляють суміш в місцях з’єднання окремих порцій розчину.

  Суміші для вирівнювання підлоги і їх витрата

  Розмішування сухої суміші для вирівнювання підлоги з водою проводять за допомогою будівельного міксера або дрилі, забезпеченою спеціальною насадкою

  Важливо!
  На час, необхідний для повного висихання і затвердіння завданих, самовирівнюються сумішей, впливає товщина шару, рівень температури та вологості у відремонтованому приміщенні. При цьому наливна підлога, влаштований із сумішей з цементною основою, оберігають від дії протягів і повітряної тяги. Це необхідно робити з метою запобігання нерівномірного застигання суміші.

  ? Як проводять підготовку підстави на розділовому шарі

  У деяких випадках наливні підлоги влаштовують з допомогою розділових матеріалів, що забезпечують автономність поверхні покриття від базового підстави. При цьому роботи виконуються за наступним алгоритмом:

  • Спочатку на стіні, використовуючи рівень, відзначають простим олівцем висоту заливки вирівнюючої суміші.
  • Потім на основу стелять ізолюючу плівку, заводячи її краю на стіну і закріплюючи їх скотчем.
  • Далі встановлюють по всьому приміщенню маяки-триніжки.
  • З допомогою регулювання центрального стрижня маяка встановлюють висоту майбутньої підлоги.
  • За допомогою рівня вирівнюють всі маяки, коректуючи при цьому висоту центрального стрижня.
  • Після цього наливають в чисту ємність воду, а потім засипають тонкою цівкою суху суміш, активно перемішуючи розчин міксером. Почекавши 2-3 хвилини, повторюють перемішування розчину за допомогою будівельного міксера або дрилі, забезпеченою спеціальною насадкою.
  • Виливають підготовлену суміш на підлогу і швидко замішують наступну порцію. Розчин виливають на підлогу доти, поки рівень його поверхні не співпаде з мітками на стінах і маяками.
  • Поверхня наливної підлоги обробляють голчастим валиком, що забезпечує рівномірність розподілу використовуваної суміші.
  • До експлуатації підлоги приступають через час, вказаний виробником в інструкції. Зазвичай мова йде про двох-чотирьох годинах.

  Суміші для вирівнювання підлоги і їх витрата

  Пристрій наливних підлог необхідно виконувати кільком робочим, щоб забезпечити якісне зчеплення суміші на окремо залитих ділянках поверхні підстави

  Важливо!
  Встановлення маяків для влаштування наливної підлоги великої товщини проводять з допомогою проміжних опор, виконаних з кубиків відповідного розміру. Висоту цих пристосувань контролюють рівнем. До основи кубики фіксують за допомогою розчину, який має аналогічний склад, що і вирівнююча суміш. Потім розкладають на кубики профілі-маяки. Природно, всі комунікації прокладаються заздалегідь до початку робіт з вирівнювання підлоги.

  ? Як вирівнюють сумішами дерев’яні підлоги

  Дерев’яні підлоги можна також вирівняти самовирівнюються сумішами, призначеними спеціально для даного виду підстави. При цьому вдається отримати рівну поверхню незалежно від ступеня викривлення елементів дерев’яної підлоги. При цьому товщина самовирівнюючого покриття може досягати 5-20 міліметрів. Від товщини шару безпосередньо залежить витрата суміші для вирівнювання підлоги в конкретному приміщенні.

  Підготовка поверхні дерев’яної підлоги відрізняється від аналогічної процедури, виконуваної на бетонній основі. Адже в цьому випадку доводиться закріпити саморізами або шурупами рухливі дошки підлоги. Капелюшки цвяхів і інших кріпильних елементів заглиблюють нижче рівня підлоги. Потім проводять шліфування дерев’яної підлоги, звільняючи матеріал від залишків фарби та лаку. Великі щілини зашпаровують самовирівнюється сумішшю, замішаної густіше, ніж рекомендовано виробником. Також для закладення щілин використовують акрилову шпаклівку. Необхідно дати час для висихання матеріалу, нанесеного в щілини.

  Потім проводять грунтовку поверхні дерев’яної підлоги водозахисним складом, що перешкоджає проникненню вологи і забезпечує краще зчеплення матеріалів. Стіни закривають ізоляційною плівкою. У місцях з’єднання підлоги та стін по периметру приміщення прокладають шов з пінополістиролу. Відзначаємо рівень майбутньої підлоги.

  Важливо!
  На грунтоване дерев’яну підлогу укладають спеціальну армовану сітку, захльостуючи полотна на 5 сантиметрів. Сітку фіксують професійним будівельним степлером.

  Суміші для вирівнювання підлоги і їх витрата

  Голчастий валик забезпечує рівномірний розподіл суміші в місцях з’єднання окремих порцій розчину

  Далі залишається лише замішати суміш по інструкції і провести її швидке нанесення на поверхню дерев’яної підлоги. Також голчастим валиком допомагають суміші рівномірно розподілитися по всьому основи. Сушку наливної підлоги проводять в умовах, рекомендованих виробником самовирівнюється суміші.

  ? Як уникнути помилок при вирівнюванні підлоги

   

  Щоб якісно провести роботу з вирівнювання підлоги за допомогою сухих сумішей, розведених в необхідній пропорції, необхідно слідувати інструкції, прикладеної виробником до кожного виду матеріалів. Всі помилки пов’язані з зневажливим ставленням до рекомендацій, розміщених на упаковці сухої суміші. Пам’ятайте, що надмірне додавання води з метою збільшення обсягу одержуваного розчину знижує експлуатаційні характеристики наливної підлоги. Також слід дотримувати температурні вимоги, особливо, якщо роботи проводяться в міжсезоння. Взагалі, краще довірити вирівнювання підлоги професійним бригадам, які мають навички роботи з усіма видами вирівнюючих сумішей.

  Суміші для вирівнювання підлоги і їх витрата