Тепла підлога під ламінат – поради по монтажу своїми руками

Ламінат — один із найпопулярніших підлогових покриттів. Переваги його безперечні, а характеристики такі, що використовувати його можна практично у всіх кімнатах квартири або приватного будинку. Правда, в деяких приміщення, таких як ванна, передпокій, балкон, лоджія, веранда, не обладнаних опалювальними приладами, можна зіткнутися з проблемою холодних підлог. Тепла підлога під ламінат здатний знищити цю проблему на корені.

Тепла підлога під ламінат  поради по монтажу своїми руками

Тепла підлога під ламінат — комфорт для всієї родини

Зміст

 • Коли тепла підлога під ламінат є необхідністю?
 • Типи теплої підлоги під ламінат
 • Монтаж теплої підлоги
  • Особливості монтажу водяної теплої підлоги
  • Особливості монтажу електричного теплого статі
 • Корисні поради по монтажу для новачків
 • ? Коли тепла підлога під ламінат є необхідністю?

  Зовсім не обов’язково «утепляти» ламінат за допомогою системи теплих підлог в тих квартирах, в яких і без того тепло, проте, навіть в самому жаркому житло може виникнути потреба у розширенні простору. Старі радіаторні батареї, хоч і не займають багато місця, але все ж досить сильно заважають у створенні оригінального інтер’єру без зайвих деталей. Ці чавунні монстри безглузді в сучасному оздоблення квартир, вони вбивають ексклюзив і псують картину. Тепла підлога позбавить дизайнера від болісних роздумів над тим, як же приховати батарею і який матеріал для цього використовувати.

  Подібна система може повністю замінити собою основне опалення в будинку, квартирі, на дачі або ж підсилити його ефект, адже не завжди можна позбутися обридлих «чугунков». Поєднання «тепла підлога» та центральне опалення дає відмінний результат — приміщення прогрівається рівномірно і швидко, та й атмосфера в ньому стає куди приємніше.

  А для ванних кімнат, передпокоїв, коридорів, веранд, лоджій і балконів система теплих підлог взагалі не замінима, адже ці приміщення, як правило, не мають навіть банальних батарей опалення. Згадайте свою ванну або балкон взимку — стояти босоніж на крижаному підлозі не дуже-то приємно, а якщо під ламінатом буде змонтована система теплих підлог, то ваші ніжки зможуть насолоджуватися теплом і комфортом навіть у найлютіші морози.

  ? Типи теплої підлоги під ламінат

  «Утепляти» ламінат можна всіма нині існуючими видами теплих підлог. Електричні і водяні системи однаково добре зарекомендували себе в співдружності з ламінованим підлогою. Однак, кожен тип має свої конструктивні особливості, переваги та недоліки.

  Так, водяний тепла підлога під ламінат хороший тим, що для обігріву використовується та ж сама вода, що циркулює по опалювальній системі будинку. Монтується конструкція у вигляді тонкого трубопроводу безпосередньо під самим ламінатом. Не дивлячись на уявну простоту і економічність, даний вид теплих підлог досить дорогий, причому це стосується не тільки придбання самої системи, але і її монтажу, експлуатації і ремонту.

  Електричний тепла підлога з застосуванням кабелів не дуже підходить для утеплення підлог. Вся справа в особливостях його монтажу, які полягають в тому, що кабелі укладають у стяжку, а для остаточного їх закріплення використовують додатковий шар суміші піску і бетону. Кабель прогріває спочатку стяжку і тільки після цього тепло передається до ламінату. В результаті, ваші витрати на оплату електроенергії зростуть у кілька разів. Доцільніше електричний тепла підлога використовувати в приміщеннях з керамічною плиткою в якості підлогового покриття. Цей матеріал володіє високими теплопровідними характеристиками, тому швидко нагрівається, витрачаючи при цьому мінімум енергії.

  Тепла підлога під ламінат  поради по монтажу своїми руками

  Електричний тепла підлога на основі кабелів

  Плівкова тепла підлога під ламінат, мабуть, можна назвати самим економічним варіантом з усіх вищеназваних. Він досить простий в монтажі і експлуатації, ефективний, екологічний і підходить абсолютно для всіх видів ламінату. Чи означає це, що плівковий пол — єдино вірний спосіб обігріти холодний балкон, лоджію або ванну? Ні, звичайно. Адже ви можете зупинити свій вибір і на водяній системі, і на електричних кабелях, однак, інфрачервона підлога в плані економії — самий підходящий варіант.

  ? Монтаж теплої підлоги

  Перш ніж приступати до укладання теплої підлоги (будь-якого типу) необхідно підготувати приміщення та матеріали. До останніх відноситься ламінат, підкладка під нього, теплоізоляційний матеріал і сама конструкція теплої підлоги. У кімнаті потрібно буде демонтувати труби і старі радіатори (якщо передбачається опалювати приміщення за допомогою системи теплих підлог), а також підготувати робочий вузол для монтажу конструкції та її регулювання.

  ? Особливості монтажу водяної теплої підлоги

  Теплі водяні підлоги під ламінат припускають застосування металопластикових або поліетиленових трубок малого діаметру, які дозволять полегшити монтаж за рахунок своєї гнучкості і зроблять систему опалення більш надійною і довговічною.

  Під трубки необхідно настелити теплоізоляційний матеріал, а поверх нього встановити арматурну сітку, до якої і будуть кріпитися трубки водяної теплої підлоги. Крім цього, металеві прути будуть грати роль каркасу для бетонної стяжки.

  Заливати стяжку потрібно після того, як труби з теплоносієм будуть рівномірно покладені по поверхні основи підлоги. А перед монтажем ламінату потрібно буде переконатися, що система працює справно.

  Тепла підлога під ламінат  поради по монтажу своїми руками

  Монтаж водяної теплої підлоги

  ? Особливості монтажу електричного теплого статі

  Перед тим, як змонтувати плівкова тепла підлога під ламінат — відео сюжет на цю тему ви можете побачити нижче — необхідно вирівняти підставу. В якості теплоізоляції можна вибрати відображають, фольговані та інші матеріали, які підходять для укладання під інфрачервоний підлогу.

  Уклавши підкладку по всій площі приміщення і закріпивши стики між собою скотчем, можна приступати до монтажу плівкового теплої підлоги. Укладати його можна не на всій поверхні основи, а частково з урахуванням розміщення меблів.

  Важливо: укладати плівку внапуск категорично забороняється.

  Проводку закріплюють паралельно плівці за допомогою все того ж скотчу, а на місця з’єднання двох проводів накладають ізоляцію.

  Терморегулятор, за допомогою якого буде задаватися температурний режим, може бути зовнішнім або внутрішнім. Перший варіант більш економічний, він передбачає установку пластикового короба на стіні. Другий відніме трохи більше часу і сил, так як доведеться довбати в стіні поглиблення для розміщення в ньому терморегулятора, а також потрібно буде проштробити отвори для проводки.

  Після того, як монтаж теплої підлоги під ламінат завершено, необхідно перевірити його працездатність. Включивши теромрегулятор, потрібно переконатися, що всі сегменти конструкції нагріваються рівномірно, а для більшої впевненості в правильності всіх дій, можна перевірити тестером місця з’єднань проводів і зрізів.

  Тепла підлога під ламінат  поради по монтажу своїми руками

  Укладання плівкового теплої підлоги під ламінат

  ? Корисні поради по монтажу для новачків

  Укладання теплої підлоги під ламінат може здійснюватися і без допомоги професійного майстра, однак, якщо є така можливість, то краще довірити цю роботу йому, ну або хоча б уточнити у нього нюанси і тонкощі цього процесу. Саме про них і піде мова далі:

  • У квартирах з низькими стелями краще всього використовувати плівкові системи теплої підлоги, так як їх товщина сама мінімальна.
  • Обов’язково застосовуйте теплоізолюючі матеріали, які не дадуть теплу йти вниз.
  • Захищайте тепла підлога від вологи за допомогою гідроізоляції (у разі, якщо підлога межує з грунтом або підвалом).
  • Розташовуйте термодатчик ближче до середини конструкції. Це дозволить заощадити дроти. бажано, щоб місце для його розміщення було прохолодним.

  Самостійно створювати затишок легко, звичайно, якщо ви знаєте, як правильно це зробити. Система теплих підлог — це як раз таки найпростіший спосіб перетворити свій будинок у острівець комфорту і гармонії.

  Тепла підлога під ламінат  поради по монтажу своїми руками