Теплоізоляція для теплої підлоги: поради щодо вибору та монтажу

Система «тепла підлога» представляє собою досить складну конструкцію, налагоджена робота якої залежить від правильно підібраних і встановлених на своє місце всіх її компонентів. Особливої уваги потребує теплоізоляція для теплої підлоги. Цей елемент конструкції допомагає зберігати і направляти тепло всередину приміщення, заощаджуючи енергоресурси і гроші. Облаштування теплоізоляції займає зовсім мало часу, головне, вибрати необхідний матеріал і правильно його укласти.

Теплоізоляція для теплої підлоги: поради щодо вибору та монтажу

Для теплоізоляції теплої підлоги необхідно використовувати матеріали, рекомендовані виробниками теплих підлог

Зміст

 • Види теплоізоляції для теплої підлоги
 • Особливості монтажу теплоізоляції
 • ? Види теплоізоляції для теплої підлоги

  Ринок теплоізоляційних матеріалів може похвалитися своєю кількістю і різноманітністю. Більшість з цих матеріалів застосовуються і для теплих підлог. Це можуть бути мати мінеральної вати, технічна пробка, екструдований пінополістирол, спінений поліетилен і поліпропілен, Пеноплекс чи інші матеріали. Але при виборі теплоізоляції для теплої підлоги все-таки варто прислухатися до виробників теплих підлог. Їх рекомендації щодо теплоізоляції зводяться до кількох матеріалів, які найбільш підходять для водяних та електричних теплих підлог.

  До таких матеріалів відносяться:

  Теплоізоляція для теплої підлоги: поради щодо вибору та монтажу

  Поліетиленова плівка — не основний, а додатковий утеплювач в системі «тепла підлога»

  • Поліетиленова плівка з розміткою для теплої підлоги. Від звичайного поліетилену її відрізняють висока міцність і надійність. Сам матеріал не є 100% утеплювачем, але він використовується в якості додаткового утеплення.

  Теплоізоляція для теплої підлоги: поради щодо вибору та монтажу

  Фольгована плівка для теплоізоляції добре відбиває тепло всередину приміщення

  • Фольгована плівка з розміткою для теплої підлоги. Основною перевагою цього матеріалу є його здатність відбивати тепло назад. Це допомагає зберегти і спрямувати в потрібному напрямі 97% тепла від загального теплового потоку. Існують 4 типи такої плівки: A, B, C і D. Вони відрізняються між собою кількістю шарів, кількістю сторін з фольгою, а також експлуатаційними характеристиками. Найпростіший тип – А, самий «наворочений» – D. Плівка типу D є повноцінною відбиває теплоізоляцією і має звуко-, тепло – і пароізоляційними властивостями.

  Теплоізоляція для теплої підлоги: поради щодо вибору та монтажу

  Полотно спіненого поліетилену з ламінованої поверхнею стійко до механічних навантажень і служить гідро-, звуко – і теплоізоляцією

  • Полотно з ламінованого спіненого поліетилену з фольгированной поверхнею (з розміткою для теплої підлоги) товщиною 2 – 5 мм. Даний матеріал по своїй структурі нагадує фольговану плівку типу А, але має низку якісних відмінностей. По-перше, в її основі – спінений поліетилен. Він є тепло-, звуко – і частково гідроізоляцією. По-друге, поверхня з ламінована фольгою, що підвищує стійкість полотна до механічних пошкоджень.

  Теплоізоляція для теплої підлоги: поради щодо вибору та монтажу

  Плити екструдованого пінополістиролу з розміткою для теплої підлоги здатні витримувати великі механічні навантаження

  • Плити з екструдованого пінополістиролу без або з канавками для труб або кабелів теплої підлоги. Такі плити володіють рядом переваг, серед яких висока міцність і простота монтажу. Один з варіантів плит володіє вбудованими всередину утеплювача трубами. Така теплоізоляція для водяної теплої підлоги є практично ідеальною конструкцією в силу простоти і швидкості монтажу всієї системи.
  • Технічна пробка. Мабуть, це єдиний абсолютно натуральний матеріал, який використовується для теплоізоляції підлоги. Пробка володіє прекрасними теплоізоляційними властивостями, що в поєднанні з екологічністю і робить її вельми популярним теплоізоляційним матеріалом.

  Крім перерахованих теплоізоляційних матеріалів використовуються ще й такі витратні матеріали для створення якісного ізоляційного покриття:

 • Демпферна стрічка шириною 100 – 120 мм і товщиною 8 – 10 мм. Так як найчастіше тепла підлога укладається під бетонну стяжку, а бетон при нагріванні трохи розширюється, доводиться залишати компенсаційні зазори біля стін. Але крізь ці невеликі щілини може губитися частина тепла. З цим допомагає боротися демпферна стрічка, яка володіє достатньою еластичністю і хорошими теплоізоляційними якостями.
 • Т-подібний демпферний профіль (спінений поліетилен). Для приміщень з великою площею доводиться укладати кілька контурів теплої підлоги і відповідно робити стяжку з невеликою площею, залишаючи між квадратами компенсаційні шви. Щоб зберегти тепло і ізолювати контури з різною температурою, якраз і застосовується Т-подібний демпферний профіль.
 • Фольгований скотч. Цей витратний матеріал потрібно для ізоляції стиків між листами або полотнами основний теплоізоляції.
 • ? Особливості монтажу теплоізоляції

  Монтується теплоізоляція під теплу підлогу досить просто. Для її монтажу не потрібно якихось особливих навичок, достатньо уміння у поводженні з інструментом і розуміння виконуваної роботи.

  Теплоізоляція для теплої підлоги: поради щодо вибору та монтажу

  Схема монтажу теплої підлоги пошарово

  1. Теплоізоляція під тепла підлога укладається на раніше підготовлену міцне і рівна основа.

  2. Поверхня основи необхідно якісно гідроізолювати і лише після цього укладати теплоізоляцію.

  3. При створенні водяної теплої підлоги необхідно врахувати той факт, що труби з теплоносієм володіють певною вагою. І з часом вони під вагою стяжки і підлогового покриття частково або повністю продавлять теплоізоляційний матеріал. Щоб уникнути цього: по-перше, необхідно вибирати теплоізоляцію певної міцності. По-друге, під труби і поверх них необхідно укладати армуючу сітку, щоб рівномірно розподілити вагу стяжки і підлогового покриття. По-третє, можна використовувати плити з екструдованого пінополістиролу з канавками під труби.

  4. При укладанні будь-якого типу теплоізоляції всі шви і стики слід проклеювати фольгованим скотчем. Як писалося вище, він допоможе зберегти тепло.

  5. Також для збереження цілісності бетонної стяжки і для додаткової ізоляції всі стики між стіною і стяжкою потрібно обклеїти демпферної стрічкою. Якщо існує декілька теплових контурів і у кожного своя температура, використовується Т-подібний демпферний профіль.

  Створення теплоізоляційного шару під теплу підлогу – не стільки розкіш, скільки необхідність. Неякісно зроблена теплоізоляція теплої підлоги спричинить за собою малопомітні негативні наслідки, але упущення при її створенні досить відчутно відіб’ються на комфорті і якості опалення. До всього іншого, відсутність хорошої теплоізоляції – це зайва розтрата грошей та енергоресурсів.

  Теплоізоляція для теплої підлоги: поради щодо вибору та монтажу