Укладання теплої підлоги під лінолеум: особливості поєднання лінолеуму та теплої підлоги, види систем обігріву для підлоги, етапи установки.

Укладання теплої підлоги під лінолеум: особливості поєднання лінолеуму та теплої підлоги, види систем обігріву для підлоги, етапи установки.Теплі підлоги заслужено користуються великою популярністю. Вони створюють додатковий обігрів приміщення, в першу чергу підлоги, що дозволяє завжди тримати ніжки в теплі. При виборі постає питання не тільки про різновиди обігріву, але і про правильному підборі підлогового покриття. До одного з поширених варіантів відноситься лінолеум. Таке поєднання допоможе створити необхідну комфортну температуру і підтримати тепло.

Особливості поєднання лінолеуму та теплої підлоги

Зміст статті

 • Особливості поєднання лінолеуму та теплої підлоги
 • Види систем обігріву для підлоги
 • Етапи установки

Комбінування лінолеуму та теплої підлоги має деякі характерні риси, які виділяють ці матеріали серед інших, що використовуються для додаткового обігріву. В першу чергу слід виділити економічну вигоду. Лінолеум відрізняється досить прийнятною ціною, порівняно з аналогічними підлоговими покриттями. Це допоможе значно заощадити фінанси при ремонтних роботах.

Укладання теплої підлоги під лінолеум: особливості поєднання лінолеуму та теплої підлоги, види систем обігріву для підлоги, етапи установки.

 

 

Швидке укладання та введення в експлуатацію займають кілька днів при правильній послідовності дій. Після проведених робіт підігрів можна запускати в роботу. Крім цього, сама установка теплої підлоги та покриття лінолеуму не відрізняються високим рівнем складності, що дозволяє провести роботу самостійно.

При виборі слід враховувати характеристики і якість самого лінолеуму. Наприклад, алкідний відрізняється високою теплоізоляцією, але при регулярному нагріванні буде деформуватися. Протягом короткого терміну таке покриття втратить свій привабливий зовнішній вигляд і правильну внутрішню структуру. Нітроцелюлозний є досить міцним матеріалом і характеризується водовідштовхувальними властивостями, але при регулярному нагріванні має схильність до займання. Наявність з виворітного боку підкладки у вигляді декількох шарів тканини також небажано. Лінолеум з такою підстилкою значно знижує теплопровідність, а значить необхідне тепло не буде надходити до підлоги.

Оптимальним вибором є мармолеум або покриття на основі вінілового полотна. Перший відрізняється складом на натуральній основі, стійко переносить нагрівання, не деформується і зберігає свої позитивні якості протягом тривалого періоду.

Укладання теплої підлоги під лінолеум: особливості поєднання лінолеуму та теплої підлоги, види систем обігріву для підлоги, етапи установки.

УВАГА! Мармолеум підійде для установки в будинках, де проживають люди, схильні до алергічних реакцій.

Вінілове полотно — стійкий, міцний і еластичний матеріал. Виділяється також вигідною ціною. У виробничих цехах або громадських місцях даний вид є найбільш поширеним при установці.

Види систем обігріву для підлоги

Серед різноманіття, представленого на сучасному ринку, виділяються три основні категорії підігріву підлоги. Вони відрізняються функціоналом, способом установки, мають свої особливості та переваги.

Різновиди:

 • Інфрачервоний вважається найбільш вигідним і простим в установці. Він являє собою тонку еластичну плівку, яка ефективно обігріває все приміщення. З переваг також виділяється економія: фінішне покриття витрачає набагато менше електроенергії. Установка температури відбувається за допомогою спеціального регулятора.
 • Електричний дозволяє автономне використання. Велика перевага для квартир, підключених до центрального опалення. Являє собою нагрівальний кабель, що прокладається між підставою і піщано-цементною стяжкою.
 • Водяний підходить для установки в приватних будинках. Складається з трубок для руху гарячої води. При установці газового котла можна обладнати теплі підлоги разом зі всієї опалювальної системою. Це дозволяє заощадити електрику, раніше пішло на обігрів. При установці слід приділити особливу увагу ізоляції: при прориві труби істотно зростає ризик підтоплення.
 • Укладання теплої підлоги під лінолеум: особливості поєднання лінолеуму та теплої підлоги, види систем обігріву для підлоги, етапи установки.

  ДОВІДКА! Якщо прийнято рішення стелити лінолеум поверх теплої підлоги електричного типу, то слід вибирати покриття високої якості. Неправильний підбір стане причиною появи неприємного запаху, сам лінолеум деформується в короткі терміни.

  Етапи установки

  Послідовність дій при встановленні теплих підлог залежить від того, яка різновид обрана. Деякі дії відрізняються аналогичностью. Розглянемо, як покласти плівкове покриття під лінолеум.

  В першу чергу необхідно підготувати підставу. Для цього бетонну площину слід вирівняти. Рекомендується використовувати стяжку на основі піщано-цементного розчину. Поверхня повинна бути рівною, без виступів.

  Укладання теплої підлоги під лінолеум: особливості поєднання лінолеуму та теплої підлоги, види систем обігріву для підлоги, етапи установки.

  ВАЖЛИВО! Розмір допустимих виступів не повинен перевищувати 3 міліметрів.

  Після повного висихання поверхні можна приступати до укладання гідроізоляції. Тут підійде звичайна плівка, на яку укладаються листи клеєної фанери. Для фіксації використовуються дюбеля, розставлені в шаховому порядку.

  УВАГА! Замість плівки нагоді модифікована бітумна мастика.

  Наступним етапом є виміри та складання розрахунків розташування плівкового покриття. Тут слід врахувати всі особливості планування, розміщення розеток і кабелів. Відразу можна вибрати і місце розташування термостата для регулювання. Рекомендується підбирати точку, розташовану поблизу розеток або вимикачів.

  Під термоплівку рекомендується постелити термоізолятор, який оснащений алюмінієвою фольгою. Це допоможе уникнути втрати тепла і поліпшити продуктивність теплоізоляції. Стики термоізолятору можна фіксувати скотчем або скобами степлера.

  На поверхні плівки позначені спеціальні контури, за якими слід робити розрізи. Місця розрізу ізолюються у відповідності з вказівками, наданими в інструкції. Затискачі слід щільно скріпити плоскогубцями. Щоб виключити можливі зрушення, смуги фіксуються скотчем. Потім приєднуються провід живлення. Для забезпечення додаткової безпеки затискачі ізолюються бітумної плівкою.

  ВАЖЛИВО! Ігнорувати даний пункт не можна. Це не тільки забезпечить додаткову безпеку, але і запобіжить ризик можливого загоряння і окислення.

  На закінчення встановлюється терморегулятор. Дроти підключаються відповідно з інструкцією. Можна приступати до тестування. Сам лінолеум фіксується гвоздиками. При вбиванні слід передбачити розташування струмопровідних елементів.

  Тепла підлога допомагає підтримувати комфортну температуру і створює додатковий обігрів в кімнаті. Одним з оптимальних варіантів підлогового покриття при установці теплої підлоги є лінолеум. При правильній послідовності дій і грамотній установці обидва компоненти будуть доповнювати один одного і створять необхідну комфортну атмосферу.