Укоси з гіпсокартону своїми руками

Укоси з гіпсокартону своїми рукамиЗробити на вікна чи двері укоси з ГКЛ досить просто, незважаючи на передбачувану складність процесу. Проробивши таку роботу один раз, ви будете знати не тільки матеріали та інструменти, необхідні для цього, але і розуміти всі тонкощі установки укосів з гіпсокартону.

Природно, завжди є можливість поставити готові ПВХ укоси на вікна або витратити час на штукатурку і шпаклівку, але в даних процесах є свої мінуси. Укоси з пластику кволі і їх часто веде від підвищеної температури, а укоси з штукатурки займають занадто багато часу, а по вартості ніяк не дешевше. Ми не будемо стверджувати, що обробка укосів гіпсокартоном – самий ідеальний варіант, але він досить близький до цього.

Отже, щоб робити укоси з ГКЛ на вікна чи двері своїми руками, вам знадобиться цілий список порад, який ми з задоволенням надаємо. Прочитавши наш матеріал, ви будете знати не тільки обов’язковий набір матеріалів та інструменту для проведення робіт, але і навчитеся здійснювати монтаж укосів з гіпсокартону своїми руками.

Чому ГКЛ

Ми вже згадали два можливих варіанти укосів, які можна встановити замість ГКЛ, але не маємо бажання і далі говорити про їх недоліки. Краще ми приділимо деякий час і опишемо переваги укосів з гіпсокартону. Отже, чим же гарні дані укоси?

  • Екологічно чистий матеріал без токсинів і запаху, який не впливає негативно на людей.
  • Швидкий монтаж матеріалу на поверхні, найпростіша робота.
  • Чудовий зовнішній вигляд після обробки, ідеально рівна поверхня, висока естетика.
  • Довговічність обробки. При правильному підборі матеріалу, термін служби в кілька десятиліть.
  • Можливість вирівнювання поверхні, корекції товщини стіни і отвору, закладки всередину утеплювача, комунікацій.
  • Матеріал відмінно підходить для обробки дверних прорізів, віконних прорізів і балконів.

Укоси з гіпсокартону своїми руками

Матеріали та інструмент

В роботі головне передбачити абсолютно все, щоб не втрачати час на поїздки в будівельний магазин за відсутніми матеріалами або інструментом у процесі.

Також рекомендуємо прочитати:Стіни з гіпсокартону своїми руками
Оздоблення балконів та лоджій гіпсокартоном
Дизайн арки з гіпсокартону для кухні: складні конструкції в інтер’єрі
Як повісити карниз на гіпсокартон

В роботі по обробці укосів гіпсокартоном своїми руками, необхідно мати під рукою: гіпсокартон звичайний або вологостійкий, утеплювач (мінеральна вата), монтажну піну, клей для ГКЛ, грунтовку, шпаклівку, фарбу, елементи кріплення, спеціальні профілі для установки, дюбелі, саморізи, а також, дриль або перфоратор, будівельний віночок, набір шпателів, тертку для ГКЛ, будівельний ніж, ганчір’я, ємність, рівень, висок, рулетку і олівець.

Погодьтеся, чималий набір, але якщо всі матеріали та інструменти будуть придбані, ви зможете закінчити роботу в лічені години.

Укоси з гіпсокартону своїми руками

Установка

Сам процес установки починається з підготовчих робіт, загалом, все як завжди. Стіни і інші поверхні якісно очищаються, з ним робиться точна розмітка, всі розміри переносяться на ГКЛ, з якого і шматки нарізаються необхідні для роботи. Далі, вам необхідно подбати про постійно вільному доступі до вікна або дверей, де буде відбуватися пристрій гіпсокартонних укосів, і розкласти поруч все необхідне.

Тепер, коли підготовчі роботи закінчені, починаємо сам процес. Попередньо, до виготовлення укосів з гіпсу та їх закріплення на периметрі, необхідно встановити на раму вікна або двері стартову пластикову смугу, яка дуже допоможе в процесі. Це L-подібна або трохи зміненої форми смужка ПВХ, яка фіксує один край ГКЛ, вирівнює його і надає певної жорсткості конструкції. Працювати з нею просто, а якщо говорити, наскільки сама смужка для укосів з ГКЛ полегшує працю, то це і взагалі, чи можна їй стоячи аплодувати. Зручний і практичний матеріал присутній у продажу будь-якого будівельного супермаркету, а значить, знайти його буде нескладно.

Смужка ПВХ для укосів з гіпсокартону встановлюється на верхню частину рами, врівень з кромкою. Далі, встановлюються такі ж смуги на бічні частини рами, причому, це стосується і вікон і дверей, так як їх внутрішня конструкція для обробки однакова, П-подібної форми.

Після, необхідно нарізати гіпсокартон, якщо ви цього не зробили під час підготовчих робіт. Лист розмічається за чітко знятим з розмірами отвору вікна або дверей, де відбувається обробка. Розміри знімаються по висоті отвору і ширині частині, яка буде зашивати, від самої рами і до краю отвору, тобто кута стіни.

Правильно розмічений ГКЛ нарізається спеціальним ножем, далі, готові панелі, які будуть формувати віконні або дверні укоси з гіпсокартону, приміряються за розміром, куту нахилу від рами до стіни, по входу в стартову смугу і так далі.

Коли все готово для обробки укосів гіпсокартоном своїми руками, необхідно обробити зашиваемые стіни захисними складами глибокого проникнення, і переходити до приготування клейової суміші. Готується складу строго по інструкції виробника, у чистій тарі та із застосуванням віночка, який встановлений в електричну дриль. Таким чином, на виході повинен вийти рівномірно змішаний клейовий склад без крупинок і грудочок, консистенції дуже густої сметани.

Після приготування укосів, клею і панелей, необхідно провести утеплення, якщо таке передбачено. Він проводиться з використанням мінеральної вати, строго після примірки укосів з ГКЛ на вікно, але перед нанесенням клею на укоси. Мінвата клеїться до поверхні, і далі притискається панелями ГКЛ.

Коли клейовий склад готовий, можна приступати до установки панелей на їх місця своїми руками. Обшити гіпсокартоном укоси не складе ніяких труднощів, особливо, якщо ви будете працювати удвох. В першу чергу, на край панелі з ГКЛ, яка призначена для установки на верхньому боці прорізу, наноситься клейовий склад, але тільки з однієї сторони, адже другою стороною гіпсокартон буде заходити в стартову смугу. Клей наноситься невеликими ляпухами або суцільною смугою, в 1-1,5 см заввишки від самого листа і шириною в декілька сантиметрів. Далі, панель встановлюється в стартову смугу, засувається як можна щільніше, а другий край, який з клеєм, притискається до стіни. Те ж відбувається і з бічними панелями, які заводяться в пази і притискаються на клей до стіни. Удвох працювати слід з тієї причини, що всі панелі з гіпсокартону бажано встановити одночасно, щоб швидко і якісно вирівняти всі сторони, але можна проводити обробку і самостійно, просто перечікуючи період висихання клею після кожної окремої панелі.

Робота на даному етапі обов’язково повинна відбуватися з використанням рівня і схилом, щоб створені укоси виглядали естетично по завершенню робіт.

Як обробити

Шпаклівка укосів з гіпсокартону – природний процес, який додасть гарного і акуратного вигляду після завершення чорнових робіт. Обробка дверних укосів гіпсокартоном і обробка віконних укосів гіпсокартоном супроводжується нерівностями, невеликими сколами і зрізами, іншими дефектами, які потрібно обов’язково прибрати та привести у нормальний вигляд, інакше роботу можна було і не починати.

Спочатку, прибираються всі виступи і поглиблення, зробити це можна за допомогою спеціального ножа і шпаклівки. Але це не все, адже бажано при фінішній обробці використовувати проклейку швів ГКЛ, а також, перфоуглы, які і зроблять кути укосів ідеально рівними. Тобто, після установки укосів на поверхню отвору, необхідно загрунтувати панелі, заклеїти стики, прошпаклювати їх, встановити перфоуглы на скоби для степлера і провести фінішну обробку. Ми рекомендуємо використовувати 2 шари ґрунту і 2 шару шпаклівки.

Після подібної обробки, проводиться затирка і фарбування, про що ми вже говорили в наших попередніх матеріалах. Таким чином, витративши всього кілька годин, укоси на вікнах з гіпсокартону готові. Тим же способом встановлюються і ГКЛ на укоси двері або балконні рами.

Пристрій і монтаж укосів з ГКЛ своїми руками (відео)