Установка точкових світильників у гіпсокартон без єдиної помилки

Установка точкових світильників у гіпсокартон без єдиної помилкиТочковий світильник сьогодні не стільки джерело світла, як найважливіший елемент декору. У створенні затишку в кімнаті він приймає величезне значення, і це очевидно – ланцюжок невеликих красивих вогників, вдало вписана в стельову конструкцію, має величезну інтер’єрну привабливість.

З чого почати

Звичайно, велике значення має вибір самих світильників. Він впливає не тільки на зовнішній вигляд стелі в майбутньому, але і на те, яким складним виявиться монтаж.

Точкові світильники – це освітлювальний прилад, що випромінює пучки світла, спрямовані вниз. Правда, є такі конструкції, де світло можна направляти, але використовуються вони не так часто.

Корпус цього приладу може бути виготовлений з пластику. Це найдешевший варіант, який не так вже й поганий, але тривалість його використання може бути підставлена під сумнів. Альтернатива пластику – скло, термопластик, метали і їх сплави. Найчастіше, щоб надати світильника розкішний вигляд, прилад покривається бронзою, хромом або полірованої латунню.

Установка точкових світильників у гіпсокартон без єдиної помилки

Найбільшим попитом користуються три види ламп:

 • Звичайна лампа розжарювання. Вона все ще використовується, але прогнозують, що незабаром від старої доброї лампи розжарювання доведеться відмовитися – вона значно поступається своїм більш сучасним конкурентам. Якщо вам все ж сподобався саме цей варіант, його монтаж зажадає зайняти до 12 см простору від стелі до підлоги. Зазвичай використовується відкритий тип конструкції, закритий застосовується тоді, коли вологість в приміщенні вище норми.
 • Галогенна лампа. Безумовно, більш цікавий варіант. Монтаж таких світильників займе не більш 6 см простору. Такі лампи будуть більш економічним варіантом, та їх довговічність, звичайно, набагато вище, ніж у традиційної лампи. Але є деякі нюанси, які неможливо приховати: практично всі галогенні лампи живляться від двенадцативольтного джерела напруги, а значить, доведеться купувати трансформатор. Його маскують за листами гіпсокартону. Можна знайти і галогенні лампи в 220 В, але їх термін експлуатації буде невеликим.
 • Світлодіодні лампи. Цей параметр змушує розщедритися, але платити є за що. По-перше, лампи використовуються дуже довго. По-друге, зовні вони виглядають краще своїх конкурентів. Але і для їх підключення потрібен трансформатор.

Практично всі світлодіодні стрічки забезпечені вбудованим контролером, який може задавати різні програми та ефекти. Щоб встановити світлодіодну стрічку з контролером, стеля повинен бути хоча б дворівневим.

Установка точкових світильників у гіпсокартон без єдиної помилки

Також рекомендуємо прочитати:Світильники вбудовані в стелю з гіпсокартону
Як закрити отвір під розетку у гіпсокартон
Як закріпити гачок в розбитому отворі гіпсокартону
Як закрити дірку в гіпсокартону (відео)

Розміри

За формою, кольором і розміром точкові світильники відрізняються один від одного. Розмір світильника підбирається під параметри стельової конструкції, зазвичай це з’ясовується в процесі роботи – ви дивитеся на майбутній дизайн стелі, визначаючи, як повинні вбудуватися в нього світильники, і яке місце в загальній композиції відводиться їм.

Вибираючи світильник, подивіться на ступінь захисту приладу, це зазначено на упаковці. Перша цифра – це розмір частинок, які здатні проникнути в лампу. Наприклад, маркування з першою цифрою 1 означає, що частинки в 50 мм можуть потрапити в прилад. А якщо перша цифра буде 4, то прилад можуть потрапити частинки в 1мм.

Вказується на упаковці і ступінь вологостійкості. Наприклад, «одиничка» на маркуванні говорить про те, що прилад захищений від крапель, які падають вертикально. А цифра 7 означає, що лампа здатна витримати коротке занурення.

Установка точкових світильників у гіпсокартон без єдиної помилки

Розміщувати світильники можна за наступними параметрами:

 • Відстань від світильника до стіни – не більше ніж 0,6 м;
 • Відстань між рядами вбудованих точкових ламп – не більше, ніж 1 м;
 • Відстань між світильниками в одному ряду – не більше півтора метрів.

Розміщувати вбудовані лампи можна в шаховому порядку, це означає, дотримуючись зміщення рядів. Це поліпшить якість освітленості кімнати.

Отвори під світильники

Є кілька способів, як зробити отвір в гипсокартоне під світильник. Цю роботу можна виконати і професійними інструментами, різними підручними засобами.

Установка точкових світильників у гіпсокартон без єдиної помилки

Способи створення отворів:

 • За допомогою електролобзика. Цим інструментом можна зробити отвір буквально будь-якої форми і будь-якого розміру і отримати дуже близьке до круглого отвір. Бічна поверхня гіпсокартонної плити в цьому випадку шліфується шліфувальною шкуркою.
 • З допомогою кругового свердла по кахлю. Більш звична назва – «балеринка».І хоча «балеринки» призначені висвердлювати отвори в керамічній плитці, дуже стане в нагоді такий інструмент і высверливаний отворів під світильники. Найголовніше – можливість виставлення діаметра отвору з міліметровою точністю.
 • З допомогою коронки по гіпсокартону. Цей спосіб дозволяє зробити все максимально швидко. Можна на будь-якому будринку придбати набір з полотнами семи діаметрів і одним держателем. Максимальна глибина пропилу складе 18 мм.
 • З допомогою полотна ножівки по металу. Це і є те саме підручний засіб, яке завжди знайдеться в коморі або гаражі. Зніміть з ножівки по металу полотно, свердліть в гипсокартоне декілька отворів малого діаметра, а потім вставляйте полотно в отвір.
 • За допомогою дриля. Тут доведеться зробити максимальну перфорацію гіпсокартонної плити. Близько до контуру отвору будь свердлом з зручним діаметром просвердліть багато отворів поруч один з одним. Потім акуратно вибийте середину, ножем видаліть залишилися зубці, після чого скористайтеся шліфувальною шкуркою.
 • Шляхом створення наколки. У готовальне для креслення, якщо є така у вас, візьміть вимірник, і, виставивши його на потрібний радіус, проколіть листок через 2-3 мм. Ножем проріжте лист по контуру отвори з двох сторін. Потім лист покладіть на підпори, щоб під отвором не було опори, а поруч з отвором опора була. Вдарте молотком по центру контуру – так виб’ється отвір.

Є й інші способи, наприклад, вирізування ножем, але вони більш трудомісткі.

Установка точкових світильників у гіпсокартон без єдиної помилки

Як відбувається монтаж

Особливих навичок даний процес не вимагає, та й фізично зробити це не важко. Головне – правильно зробити розмітку, добре вибити отвору, а вже монтаж буде справою техніки.

Установка точкових світильників у гіпсокартон буде виглядати так:

 • Розмітка – на гіпсокартоні намічаєте розташування світильників;
 • Будь-яким способом висвердлюєте отвори, за розміром збігається з діаметром світильників;
 • Витягуєте через отвір знеструмлений електрокабель, до нього приєднуєте джерело світла;
 • Пружинними затискачами фіксуєте прилад в отвір (затискачі йдуть в комплекті);
 • Після того, як прилад встановлений, вкрутіть лампочку і надіньте зовнішнє декоративне кільце.

Після цього перевірте, чи працюють світильники.

Установка точкових світильників у гіпсокартон без єдиної помилки

Монтаж з урахуванням техніки безпеки

Якщо на точкових світильниках вже є клеми, ви просто їх приєднуєте. Якщо таких немає, доведеться їх придбати. Вибирайте ті, які розраховані на струм не менше 6 ампер.

Якщо ви вмієте паяти, то і такий спосіб з’єднання підійде, але без досвіду пайки краще цього не робити.

На кожному приладі традиційно є три дроти – «0», земля і фаза. Якщо у вашому помешканні немає заземлення, клему залиште вільною. Коли закінчите, приєднання, перевірте – чи правильно зроблений монтаж, працюють світильники. І тільки після цього вставляти їх в отвір.

Якщо на виробі дуже пружна пружина, її буде важко стиснути, монтаж ускладниться. Тому кінці пружин-вусиків можна стягнути заздалегідь тонким дротом, після цього наполовину прилад вставити в отвір, а дріт переріжте.

Установка і підключення точкових світильників у гіпсокартон (відео)