Варіанти дизайну стін з гіпсокартону в передпокої

Варіанти дизайну стін з гіпсокартону в передпокоїСтіни в передпокої, як і в решті квартирі, простіше і вигідніше вирівнювати гіпсокартоном. З цього матеріалу можна створювати складні конструкції. Це можуть бути всілякі ніші, арки, колони, полиці. Під гіпсокартон легко можна ховати електропроводи, тому доречно освітлення вбудовувати в конструкцію.

 

Варіанти функціонального та декоративного оформлення

 • Ніші – декоративні поглиблення в стіні – це найпопулярніший вид оформлення стіни в передпокої. У нішах можна розташувати полиці, освітлення, вішак, дзеркало. Тут може лежати купа корисних дрібниць або самотньо стояти ваза. Все залежить від смаку і потреб господаря. Потрібно пам’ятати один важливий момент: якщо в гіпсокартонній стіні влаштовуються ніші, то фальш-стіна буде виступати вперед, займаючи простір передпокою, настільки, яка буде глибина ніш.
 • В залежності від наявності в передпокої вільного місця, можна звести в ній вбудована дзеркальна шафа-купе з гіпсокартону для взуття і верхнього одягу. Дзеркальна стіна до того ж допоможе візуально розширити простір. Виходячи з заданого метражу передпокою і вимог до кінцевого результату, можна ергономічно скомбінувати елементи меблів і декору передпокою в улюбленому стилі. Стилістично потрібно враховувати і вже готові елементи передпокої, наприклад, стеля, двері. Їх лінії повинні перегукуватися з контурами ніш, арок і інших елементів.
 • Актуальні також полиці з гіпсокартону. Їх можна виконати у вигляді коробів, виступаючих із стіни.
 • Колонами і напівколонами можна прикрасити вхід у кімнату і сховати в них полки.

Варіанти дизайну стін з гіпсокартону в передпокої 

Оригінально виглядають декоративні елементи з гіпсокартону, переходять зі стіни на стелю, колони складної форми, ніші і полки, що перегукуються з контурами багаторівневої стелі.

Варіанти дизайну стін з гіпсокартону в передпокої

Основні етапи монтажу

Коли детальний ескіз готовий, необхідно запастися матеріалами та інструментами.

Також рекомендуємо прочитати:Як зробити нішу в стіні з гіпсокартону
Як позбутися від мотлоху і почати жити
Важливо мати закриті труби у ванній кімнаті і туалеті?
Підготовка гіпсокартону до поклейки шпалер: важливий етап ремонту

Варіанти дизайну стін з гіпсокартону в передпокої

Порахувати скільки потрібно напрямних профілів (з них роблять периметр стіни і її горизонталі), скільки стоєчних (це вертикалі з силовим навантаженням, на них кріпиться гіпсокартон). Також знадобляться спеціальні кріплення.

Варіанти дизайну стін з гіпсокартону в передпокої

Інструменти: ножиці по металу, дриль, шуруповерт, висок, шпалерний ніж, рулетка, будівельний рівень.

 • Перш, ніж робити каркас і обшивати стіну гіпсокартоном, роблять розмітку поверхонь. Для початку, треба знайти самі виступаючі місця стіни. Найпростіше зробити це за допомогою зважування. Прокреслити на підлозі лінію, відмірявши від стіни 3,0-3,5 см і з допомогою тих же схилом перенести розмітку на стелю і стіни.
 • По контуру розмітки периметру майбутньої стіни кріпляться направляючі профілі. Їх нарізають заздалегідь ножицями по металу. Потім в хід йдуть стієчні профілі. Їх вставляють в напрямні суворо вертикально з кроком 60 см і кріплять саморізами по металу або “просекателем”.
 • Жорсткість каркаса надають кріплення до стіни прямими підвісами стоєчних профілів через кожні 50-60 см по вертикалі.

Варіанти дизайну стін з гіпсокартону в передпокої

Звичайно, вище описані лише загальні моменти, що використовуються при формуванні тієї чи іншої конструкції з ГКЛ.

Варіанти дизайну стін з гіпсокартону в передпокої

Складність роботи і вид металевої підконструкції буде залежати від конкретного типу формованої гіпсокартонного вироби.

Варіанти дизайну стін з гіпсокартону в передпокої

Поради фахівців початківцям майстрам

 • У тому випадку, якщо інтер’єр передпокою буде прикрашений нішами, потрібно врахувати їх глибину на етапі розмітки і висунути каркас на потрібну відстань вперед. Стінки і контури самих ніш теж виконуються з металопрофілю.
 • Якщо ніші мають арочну форму або напівкруглі виступи, то робота ускладнюється. Щоб зігнути металопрофіль, необхідно зробити надрізи рівномірно на його ребрах, а спинку його зігнути до потрібного радіусу. Якщо необхідно зробити кут 90 градусів, то робляться 2 надрізу на протилежних ребрах, спинка згинається, ребра скріплюються один з одним саморізами.
 • Всі комунікації (електропроводи і витяжки) необхідно оптимально розмістити всередині каркаса до початку обшивки його гіпсокартоном.
 • Прикріплюють листи гіпсокартону до стоєчних профілів каркаса спеціальними саморізами через 20-25 см. Важливо поєднувати стики листів рівно в середині профілю. Цим правилом обумовлена стандартна ширина листа гіпсокартону – 120 див.
 • Якщо для обшивки стіни гіпсокартон потрібно різати, то аркуші прикріплюються вразбежку до необхідне в цьому випадку металевих перемичок . Ріжуть гіпсокартон поетапно: спочатку по розмітці прорізають верхній шар картону, а потім ламають гіпсокартон по лінії зрізу, після цього прорізають залишився шар картону. Більш досвідчені будівельники користуються іншим способом різання гіпсокартону, його вважають більш швидким, вимагає менших зусиль: вже закріплений на каркас гіпсокартон прорізається, ламається, дорезается. При другому способі, дійсно, листи підігнані один до одного найбільш щільно.
 • Щоб підготувати вигнуті гіпсокартонні деталі їх вирізують, перфорують голчастим валиком і змочують водою. Після висихання гіпсокартонного листа, форма зберігається.

Варіанти дизайну стін з гіпсокартону в передпокої

Ремонт в передпокої (відео)

Варіанти декоративної обробки

Перед фарбуванням або обклеюванням шпалерами гіпсокартонна стіна, встановлена в передпокої, шпаклюється. Для фінішної декоративної обробки стіну в передпокої можна облицювати різними матеріалами.

 • Можна місцями або повністю обробити фальш-стіну декоративною плиткою.
 • Штучний камінь підійде під багато стилів інтер’єру. Його приклеюють на гіпсокартон за допомогою плиткового клею, тому гіпсокартон краще вибирати вологостійкий (зазвичай зелені листи). Або віддати перевагу рідким цвяхам.
 • Найбільше можливостей відкриває оздоблення поліуретаном. Зі спіненого пластику виготовляються всілякої форми деталі, що нагадують гіпсову ліпнину. Їх можна фарбувати або покривати поталлю.

Варіанти дизайну стін з гіпсокартону в передпокої

Гіпсокартон – найбільш простий і універсальний обробний матеріал. За допомогою нього можна не тільки вирівнювати стіни і стелі. Технологія роботи з ним дозволяє конструювати різні декоративні елементи. При обробці та оздобленні їх сучасними матеріалами, виходить створити неповторний інтер’єр у вітальні кімнаті. Рекомендуємо прочитати статтю про промисловому стилі в інтер’єрі.

Варіанти дизайну стін з гіпсокартону в передпокої

Галерея: дизайн стін з гіпсокартону в передпокої (20 фото)