Види додаткового підсвічування стелі з гіпсокартону і способи їх установки

Види додаткового підсвічування стелі з гіпсокартону і способи їх установкиДієвим декоративним прийомом для створення оригінального інтер’єру приміщення служить додаткова підсвічування стелі з гіпсокартону. Таке освітлення легко впишеться і в класичний, і в мінімалістичний стиль інтер’єру, головне, створити грамотний проект майбутньої стельової конструкції.

Простота технологічних процедур дозволяє втілити в життя навіть самі оригінальні дизайнерські задумки. Це стосується не тільки типу освітлення, а також кількості та геометрії ярусів гіпсокартону. У нашій статті ми розповімо про види джерел додаткового освітлення, опишемо їх переваги та недоліки, а також викладемо послідовність дій при влаштуванні гіпсокартонної стелі з додатковим підсвічуванням. Крім того, ви отримаєте кілька практичних порад про те, як це правильно зробити своїми руками.

Види додаткового підсвічування стелі з гіпсокартону і способи їх установки

Створення дизайну і вибір освітлення

Отже, для того щоб реалізувати задумане, слід уявити, що ви хочете отримати на виході. Придумайте форму і розміщення світильників.

Види додаткового підсвічування стелі з гіпсокартону і способи їх установки

При цьому радимо дотримуватися наступного правила: чим менше приміщення, тим простіше має бути конструкція.

 • У величезних залах з високими стелями кілька ярусів гіпсокартону і ряди підсвічують лампочок створять ефект урочистості. І в той же час в невеликій кімнаті подібний пристрій викличе ефект нагромадження і візуально зменшить простір. Так що в будь-якому випадку дуже важливо не перестаратися.
 • Якщо ви живете в звичайній квартирі з середньою висотою стелі, то одного рівня гіпсокартону буде цілком достатньо, щоб створити вигадливу композицію гри світла і тіні, при цьому зберегти розміри і відчуття простору. При цьому слід пам’ятати, що гіпсокартон «з’їдає» 15 сантиметрів висоти стіни, так що чим нижче стеля в кімнаті, тим менше можливостей для багаторівневих конструкцій.
 • Що стосується ідей для загальної композиції, ви можете придумати їх самостійно або ж запозичити готові рішення з інтернету. Крім геометричних форм рівнів важливу роль відіграє система освітлення, яку потрібно також продумати заздалегідь.

Види додаткового підсвічування стелі з гіпсокартону і способи їх установки

Існує кілька способів пристрої підсвічування:

 • Підсвічування для загального освітлення з відкритим типом підсвічування. Освітлювальні прилади монтуються зверху на вже встановлений стеля з гіпсокартону.
 • Цільова підсвічування. Її суть полягає в різній насиченості светоподачи: більш яскраві лампи встановлюються в робочих зонах, більш приглушені і матові – у зонах відпочинку.
 • Мультицветное освітлення – це спосіб додаткового освітлення, при якому світильники монтуються в прихованих нішах, тому світло струмує з щілин, що дуже своєрідно і ефектно.
 • Залежно від способу влаштування підсвітки і бажаного кінцевого результату (художнього оформлення) може бути використано декілька видів додаткового освітлення.

  Види додаткового підсвічування стелі з гіпсокартону і способи їх установки

  Розглянемо докладніше кожен з варіантів.

  Також рекомендуємо прочитати:Монтаж стелі з гіпсокартону (інструкція)
  Стелі з гіпсокартону з підсвічуванням
  Стелі з гіпсокартону з підсвічуванням
  Акценти створення: двоярусні стелі з гіпсокартону

  Точкові світильники

  Це, мабуть, самий звичний спосіб – світильники спрямованого світла, які можуть бути неповоротними, що є більш економічним варіантом, або ж поворотними – з можливістю завдання певного напряму світлового потоку. Монтаж їх вважається досить простим, особливо щодо ремонту своїми руками: за допомогою ножа для гіпсокартону до стелі вирізують отвори, в які назовні вставляються світильники.

  Види додаткового підсвічування стелі з гіпсокартону і способи їх установки

  Дюралайт

  Цей вид підсвічування не дуже поширений, на відміну від попереднього. Вся справа в тому, що трубка з дюралайта складена з невеликих ламп розжарювання. При цьому у разі перегорання однієї з них необхідно замінити всю трубку, тобто полагодити складене ланка неможливо. Тим не менш, дюралайт є екстраординарним прийомом за рахунок своєї надзвичайної яскравості.

  Трубка з дюралайта досить гнучка і може використовуватися не тільки як додаткова підсвічування на стелі, але також як елемент декору на стінах.

  Види додаткового підсвічування стелі з гіпсокартону і способи їх установки

  Світлодіодні стрічки

  Подібний вид освітлення зарекомендував себе найкращим чином, як користувачів, так і у майстрів, які роблять установку освітлення у стелі гіпсокартоном. Ці стрічки встановлюються в нішах, попередньо запланованих поглибленнях в гіпсокартоні. Ними можна скористатися тільки на певних ділянках, наприклад, щоб підсвітити окремі елементи стелі.

  Світлодіодні стрічки часто використовують в декількох кольорах одночасно (багатобарвні стрічки) або комбінуючи теплі і холодні тони, створюючи вигадливі композиції.

  Види додаткового підсвічування стелі з гіпсокартону і способи їх установки

  При цьому:

  • В їх використанні є одна безперечна перевага: при роботі вони не виділяють тепла, що ідеально забезпечує повну пожежну безпеку в пристрої гіпсокартонної стелі. До того ж така стрічка споживає мінімальну кількість електроенергії.
  • Монтувати стрічки дуже легко: одна із сторін має самоклеящуюся поверхню, приклеїти її неважко – треба просто зняти захисну плівку. У роботі з стрічкою слід бути уважним: різати її можна тільки у спеціально позначених місцях.
  • Роботу стрічки та інтенсивність подачі світла можна регулювати за допомогою спеціального контролера. Цей вид освітлення – один з найекономічніших: 10 метрів стрічки коштує близько 15 доларів.

  Види додаткового підсвічування стелі з гіпсокартону і способи їх установки

  Неонове освітлення

  Трубки з неону, як і світлодіодні стрічки, встановлюються в спеціальних поглибленнях. При цьому неонова трубка відрізняється значною гнучкістю, що дозволяє без особливих зусиль створювати різноманітні візерунки та оригінальні дизайнерські рішення стельової підсвічування. Неон привносить в конструкцію своєрідний оптичний ефект. Трубки випускають з кількома варіантами товщини в діаметрі, що дозволяє досягти досить яскравого освітлення. До того ж сьогодні існує близько 100 варіантів їх колірних рішень.

  Цей тип додаткового підсвічування найбільш часто застосовується для багаторівневих стель. При цьому неон відрізняється підвищеною зносостійкістю. Таке освітлення прослужить набагато довше, ніж, наприклад, трубки з дюралайта. Термін служби може скласти 10 років, до того ж неонові лампи – це енергозберігаюче освітлення з мінімальною витратою електроенергії.

  Неонова підсвітка стелі (відео)

  Люстра в комплекті з зовнішніми світильниками по кутах

  Цей тип освітлення зазвичай комбінується з вище перерахованими видами, створюючи, таким чином, і основне, і додаткове освітлення. Оскільки нічого оригінального це не привносить, а установка люстри для будь-якого господаря – це справа цілком звична, ми не будемо детально зупинятися на даній різновиди освітлення.

  Види додаткового підсвічування стелі з гіпсокартону і способи їх установки

  Створення креслення і придбання матеріалів

  • Після того як ви визначилися з типами додаткового освітлення і зовнішнім виглядом конструкції, здійсніть чіткі виміри і створіть креслення. Робити його краще всього на міліметровому папері за допомогою олівця і лінійки, ретельно переносячи всі реальні розміри на папір.
  • Наступним підготовчим етапом перед установкою стелі є придбання необхідних матеріалів. Крім освітлювального обладнання та самого гіпсокартону вам знадобляться профілі, саморізи і підвіси, пластикові шурупи і дюбелі, а також звичайний будівельний рівень.

  Види додаткового підсвічування стелі з гіпсокартону і способи їх установки

  Монтаж

  Для початку необхідно привести в порядок електропроводку, замінити дроти на стелі і на стінах. Це потрібно зробити, щоб уникнути будь-яких неполадок з проведенням на майбутнє, адже наступного разу, щоб її замінити, гіпсокартон доведеться зривати.

  Підключення світлодіодної стрічки (відео)

  Умовно всі роботи по монтажу стелі можна розділити на три основних етапи:

 • Розмітка кріплень на стелі. Така розмітка буде представляти собою симетричну сітку приблизно 60 на 60 сантиметрів. Для точного результату і надалі правильного розташування гіпсокартону по відношенню до підлоги рекомендуємо скористатися лазерним рівнем.
 • Установка металевих профілів на саморізи. Для встановлення направляючого профілю – спеціального металевого куточка, на який ми будемо кріпити гіпсокартон, – в місцях його торкання зі стіною потрібно проклеїти цей профіль спеціальної ущільнювальної стрічкою. Коли монтуються підвіси, радимо використовувати виключно пластикові шурупи і дюбелі. Відстань між кріпленнями має бути близько 80 сантиметрів. Стельові профілі встановлюються від стіни, їх вставляють в направляючі, а потім закріплюють.
 • Установка гіпсокартону на профільний каркас.
 • Монтаж гіпсокартону на профілі:

  • Попередньо в листах гіпсокартону необхідно акуратно вирізати отвори для установки світильників, якщо в якості додаткового освітлення ви вибрали точкові світильники.
  • Робимо розмітку вздовж каркасного профілю, укладаємо провід світильників, самі світильники вставляємо в вирізані отвори.
  • Якщо у якості підсвічування ви вибрали неонові трубки, дюралайт або світлодіодні стрічки, необхідно влаштувати спеціальні ніші – поглиблення між рівнями гіпсокартону. Таким чином, при укладанні світильного обладнання воно буде ніби «утоплена» всередину, тобто самі трубки або стрічки видно не буде – буде видно тільки струмує світло, який стане проникати назовні.
  • Далі випускаємо в бічні щілини між гіпсокартоном і стіною дроту для подальшого підключення освітлювальних приладів.
  • І при першому, і при другому послідовності дій у процесі підготовки потрібних розмірів листів гіпсокартону слід врахувати необхідність зазорів, які залишають між гіпсокартонною стіною і стелею.
  • Листи встановлюються перпендикулярно по відношенню до напрямного профілю і кріпиться на саморізи. При цьому необхідно контролювати, щоб стики опинилися посередині каркасного профілю.

  Види додаткового підсвічування стелі з гіпсокартону і способи їх установки

  І на завершення декілька порад щодо малярних робіт.

  Для того щоб гіпсокартон виглядав рівно і суцільним полотном, без видимих стиків і швів, перед фарбуванням необхідно покрити безпіщанка, потім обробити грунтовкою, після чого пофарбувати. Щодо того, яку фарбу вибрати для фінішної обробки гіпсокартону: вибір досить широкий, види стельових фарб обчислюються десятками. Ми рекомендуємо акрилову – просту і економічну водоемульсійну фарбу. Як варіант, більш дорогу і зносостійку – латексну.

  Монтаж класичного стелі з підсвічуванням (відео)

  Галерея: додаткова підсвічування стелі з гіпсокартону (20 фото)