Види ковроліну: їх характеристики, як виробляють

Перед кожним рано чи пізно постає питання, якими способами зробити своє житло більш комфортним, теплим і затишним. І одним із варіантів вирішення поставленої задачі є укладання на підлогу ковроліну. Але часто виникають питання, які заважають зробити правильний вибір. Щоб допомогти краще розібратися в цьому відносно новому вигляді покриття (воно з’явилося в 50-х роках минулого століття) варто розглянути всі його особливості і відмінні характеристики.

Які виділяються види ковроліну

Зміст статті

 • Які виділяються види ковроліну
 • Характеристики різних видів ковроліну
 • Як виробляють різні види ковроліну

Види ковроліну: їх характеристики, як виробляютьВибираючи ковролін треба відразу віддавати собі звіт, що це покриття може бути як натуральним, так і синтетичним. І кожне з них має свої переваги і недоліки.

Бавовна, вовна, сизаль, джут, льон, бамбук, кокосове волокно надають екологічність і натуральність покриттю. Забезпечують його хорошу гігроскопічність. Вони не піддаються сильній електризації, відповідно не притягує і не затримує на своїй поверхні пил і бруд. Але зносостійкість їх набагато менше, ніж у синтетичних килимів.

Як синтетики використовуються полиакрилы, поліефірні волокна, поліаміди, олефіни і інші роблять такий вигляд покриття «неїстівним» для різного виду комах. Служить синтетичний ковролін набагато довше свого натурального побратима, та до того ж на ньому і бруд помітно значно менше.

Крім цього, таке килимове покриття може відрізнятися структурою поверхні. Розрізняють:

 • Ткані поверхні – ці старі технології дозволяють створити досить міцну структуру. Не схильна до швидкого стирання. В якості основи використовується джут, в який і вплітають нитка. Але така технологія досить висока за ціною.
 • Тафтинг. По-іншому така поверхня ще називається прошивний. Цей спосіб найбільш поширений і доступний на сьогоднішній день. Також має основу, в якості якої найчастіше використовується – джут, фелті, гума.
 • Голкопробивна технологія дозволяє отримати фактуру верхнього шару, що нагадує повсть. Волокно на такому килимі сплутується, утворюючи як би єдину масу.
 • Флокірована поверхню найбільш нова і отримувана з допомогою впливу електричного струму на синтетичне волокно, яке займає правильно положення під його впливом, після чого і кріпиться до основи. Результат – бархатиста, щільно набита фактура.
 • Якщо говорити про пишноти і м’якості килима, то вони залежать від висоти ворсу покриття, яке може коливатися від 2 до 12 мм.

  Характеристики різних видів ковроліну

  Види ковроліну: їх характеристики, як виробляютьЯкщо потрібно вибрати ковролін, то в першу чергу слід врахувати, в яке приміщення він буде стелитися. Це важливий момент, оскільки різні кімнати висувають свої, специфічні експлуатаційні вимоги.

  Якщо кімната надмірно піддана впливу вологи, то варто вибирати синтетичні волокна, так як в натуральних можуть дуже швидко розлучитися спори цвілі і грибів. І вирішити цю проблему можна буде лише видаливши таке покриття і провівши обробку підлоги під нею спеціальними розчинами. Наприклад, для кухні або столових краще вибирати синтетику в підлоговому покритті.

  Якщо це дитяча кімната, то краще вибрати натуральні матеріали з середнім по висоті ворсом, вони допоможуть підтримати в приміщенні, де перебувають діти екологічно благополучне обстановку. Такі матеріали не виділяють в простір ніяких шкідливих речовин.

  Для вітальні можна вибрати будь-який матеріал. Тут швидше спираються на вимоги стилістики кімнати.

  Для спальні теж можна вибрати як синтетику, так і натуральний матеріал. В цій кімнаті можна постелити такий ковролін, який має більш високий ворс, забезпечивши тим самим більше затишку.

  Як виробляють різні види ковроліну

  Види ковроліну: їх характеристики, як виробляютьЗалежно від технології виробництва ковролін може мати як одну висоту ворсу, так і бути багаторівневим. Так досягається велика художня виразність.

  Якщо говорити про способи забарвлення, то варто зазначити, що ковролін може бути пофарбований після формування поверхні, а може використовувати попередньо прокрашенние нитки, які, вплітаючись у певному порядку, утворюють задуманий візерунок.

  Більшість ковролінових покриттів використовують такого роду технологію, при якій на обрану основу вплітають нитка, тим або іншим способом. Можуть на звороті утворюватися вузлики, які потім можуть состригаться з наступною фіксацією. Але в даному випадку важливо яку кількість стібків (або простіше кажучи ударів голками) проводиться на квадратний дюйм. Для того щоб виріб служило як можна довше і не истиралось занадто швидко, то таких ударів голкою, тобто стібків повинно бути не менше 800. Оптимально, коли цей параметр знаходиться в межах від 800 до 1200.