Види штукатурки та їх особливості

Види штукатурки та їх особливостіШтукатурка. Перше, що приходить в голову людині при згадці цього слова – це в’язка суміш, якої вирівнюють стіни. Звісно, в цьому є частка правди: з допомогою даної внутрішньої обробки дійсно можна вирівняти стіни і зробити їх придатними до подальшої обробки. На жаль, знання більшості людей обмежуються тільки цим стереотипом: вони не в курсі, що це слово характеризує дуже багато різних видів обробки, які можуть зробити набагато більше, ніж просто вирівняти стіну.

Види звичайної штукатурки для стін

Здавалося б, звичайна штукатурка для вирівнювання стіни – що може бути простіше? Насправді, навіть цей тип штукатурки теж має свої види.

Види штукатурки та їх особливості

Найпоширеніші сучасні види штукатурки:

 • Глиняний розчин. Даний вид обробки зроблений на основі піску і глини. Найчастіше застосовуються під час внутрішніх робіт: хоча, нерідко її використовують і для обробки фасадів;
 • Цементно-піщаний розчин. Це класичний варіант штукатурочной суміші: слово «штукатурка» асоціюється саме з даним матеріалом, оскільки він зарекомендував себе ще в часи СРСР;
 • Вапняно-піщаний розчин. Дана різновид штукатурки найкраще підійде для новачків: вона легка в застосуванні і в замішуванні. Самий головний її недолік – токсичність: вона може пошкодити здоров’я того, хто її замішує. Цей мінус можна легко уникнути, якщо дотримуватися техніку безпеки і придбати спеціальний будівельний костюм.
 • Існують ще деякі види звичайної штукатурки, але їх настільки багато, що якщо розповідати про кожну, то на це піде дуже багато часу: вище були представлені найпоширеніші види штукатурки, які добре себе зарекомендували в ремонтних справах.

  Види штукатурки та їх особливості

  Для внутрішньої обробки приміщень

  Як було озвучено раніше, мета більшості видів штукатурки – приведення стіни в належний стан. Не секрет, що існують види штукатурних сумішей, які здатні не тільки вирівняти стіну, а й прикрасити ваш інтер’єр.

  Види штукатурки та їх особливості

  Також рекомендуємо прочитати:Декоративна штукатурка для внутрішньої обробки стін
  Венеціанська штукатурка для передпокою
  Новинка в палітрі відтінків — Дуб Panforte Grande
  Правильна шпаклівка для пластику

  Саме тому, штукатурку для внутрішньої обробки приміщень можна поділити на два види:

  • Звичайна;
  • Декоративна

  Навіть почувши назву, вже можна зрозуміти їхнє призначення: про першому варіанті вже була озвучена деяка інформація, а про декоративній штукатурці — ні. Отже, декоративна штукатурка володіє багатьма властивостями звичайної, і при цьому, якщо її використовувати, то можна відмовитися від інших сучасних видів опорядження.

  Види штукатурки та їх особливості

  Яку штукатурку правильніше використовувати для внутрішніх робіт (відео)

  Венеціанська штукатурка

  Самим визначним видом штукатурки, який не схожий на інші види – це венеціанська штукатурка. Напевно, всі чули про венеціанка та її якості виконання. Як правило, вона імітує мармур і деякі інші гірські породи. Її особливість полягає в тому, що її майже неможливо нанести на нерівну стіну: тобто, перед монтажем потрібно обов’язково підготувати стіну, як перед поклейкою шпалер, прошпаклевав і прогрунтувавши її.

  Види штукатурки та їх особливості

  Вона володіє хорошою звуко – і теплоізоляцією, а також вона зробить інтер’єр квартири особливим. Існує популярна практика в світі ремонту — оформлення спеціальних декоративних колон з використанням венеціанки.

  Види штукатурки та їх особливості

  Призначення

  Якщо розглядати штукатурки з їх призначенням, то можна відзначити деякі її види.

  Види штукатурок за їх призначенням та застосуванню:

 • Суха. Застосовується для внутрішньої обробки приміщень: даний тип штукатурної суміші застосовується тільки для внутрішньої обробки при невеликих дефектах стін;
 • Мокра. Більш дорогий варіант штукатурки: він універсальний, і підійде як для внутрішніх так і для зовнішніх робіт. Їх універсальність пояснюється тим, що вони не піддаються зовнішньому впливу і не чутливі до вологи або прямим сонячним променям.
 • Види штукатурки та їх особливості

  Незважаючи на те, що основне призначення мокрої штукатурки – зовнішня обробка, її бажано застосовувати для обробки стін у ванній або на кухні, де майже завжди присутня контакт води і стін: суха штукатурка зможе з часом зіпсуватися. Навіть якщо дотримуватися всіх умов експлуатації і берегти стіни, то суха штукатурка здатна прослужити не більше 10-15 років. Це дуже мало, порівняно з мокрою штукатурочной сумішшю: вона здатна радувати ваше око близько 20-30 років.

  Якість і популярність

  В залежності від того, наскільки якісно зроблена штукатурка, її застосування теж може розрізнятися: все-таки, навряд чи хтось буде в житловій квартирі використовувати штукатурку, яка зазвичай застосовується для обробки різних складських або технічних приміщень.

  За якістю виконання, штукатурка ділиться на наступні види:

  • Проста;
  • Покращена;
  • Високоякісна.

  Види штукатурки та їх особливості

  Яка штукатурка краще? Природно, останній варіант: він застосовується для обробки стін в театрах, концертних залах або просто для оформлення фасадів. Вона дуже дорога, і дозволити собі може не кожен. Найпоширеніший вид для оздоблення житлового приміщення – поліпшена штукатурка. Вона виглядає досить естетично, і при цьому, вона досить дешева. Проста штукатурка застосовується в тих приміщеннях, де зовнішній вигляд не так важливий, а потрібні тільки технічні характеристики: наприклад, склади, комори та інші допоміжні приміщення.

  Види штукатурки та їх особливості

  Вибір

  Для житлового приміщення кращим рішенням буде декоративна штукатурка: вона володіє багатьма перевагами, на відміну від звичайних шпалер. До того ж, на декоративну штукатурку можна наносити різні малюнки в самих сучасних стилях.

  Сухі штукатурні суміші (відео)

  Важливо запам’ятати головне: навіть сама якісна штукатурка втрачає свої властивості, якщо неправильно її завдати. Вибір високоякісної штукатурки – великий ризик: але якщо у вас все вийде, то інтер’єр вашої квартири зможе здивувати навіть самих прискіпливих гостей.

  Галерея: видова різноманітність штукатурки (20 фото)