Як вибрати і встановити терморегулятор для теплої підлоги

Комфортне перебування в приміщенні з встановленою системою «тепла підлога» безпосередньо залежить від наявності терморегулятора і його грамотної настройки. Саме терморегулятор для теплої підлоги відповідає за рівень температури і своєчасне відключення підігріву підлоги. Завдяки технологіям сучасні термостати володіють можливістю програмування, встановлення таймера і дистанційного керування.

Як вибрати і встановити терморегулятор для теплої підлоги

Терморегулятори для теплої підлоги необхідні для підтримки комфортної температури в приміщенні

Зміст

 • Що таке терморегулятор теплої підлоги
 • Види терморегуляторів
 • Монтаж терморегулятора
 • ? Що таке терморегулятор теплої підлоги

  На сьогоднішній день будь-який мало-мальськи потужний нагрівальний електроприлад має термостатом або, інакше кажучи, терморегулятором. Він призначається для контролю і підтримки певного рівня температури за допомогою термодатчика. На ринку можна знайти електронні, механічні і багатофункціональні інтелектуальні пристрої, які використовуються при облаштуванні, як водяних, так і електричних теплих підлог.

  Такий регулятор теплої підлоги має досить просту і надійну конструкцію, яка складається з термодатчика і термостата. Датчик укладається між нагрівальними елементами теплої підлоги, а термостат встановлюється в нішу в стіні або просто навішується поверх стіни. Датчик передає сигнали про температуру підлоги на термостат, який включає або відключає роботу системи при досягненні певного рівня температури. Таким нехитрим способом підтримується оптимальна температура в приміщенні, і заощаджуються енергоресурси.

  Найпростіший регулятор теплої підлоги складається з термодатчика і термостата з механічною ручкою для встановлення рівня температури. Більш просунуті моделі мають додатковий датчик температури і рівня вологості в корпусі термостата, а також обладнані рідкокристалічним дисплеєм, можливістю програмування і таймером. Температурний режим на всіх терморегуляторах теплої підлоги задається в діапазоні від +5°C до +40°C. Корпус термостатів виготовляється з міцного і легкого пластику, що відповідає вимогам безпеки для електроприладів.

  Основними функціями терморегулятора теплої підлоги є:

  • вимкнення та увімкнення системи «тепла підлога»;
  • підтримання певного рівня тепла;
  • автопідігрів до необхідної температури в певний час;
  • економія енергії;
  • контроль витрат електроенергії;
  • захист від перепадів напруги і короткого замикання.

  ? Види терморегуляторів

  На сьогоднішній день існує досить багато різних модифікацій і моделей терморегуляторів теплої підлоги. Але серед усього розмаїття регуляторів можна виділити чотири основних групи – механічні, електронні, сенсорні і програмовані.

  Механічний терморегулятор для теплої підлоги являє собою найбільш просту і дешеву конструкцію. Такий регулятор дозволяє разово встановлювати певний рівень температури з наступною його корекцією. Після того як тепла підлога нагрівся, спрацьовує термостат, який і відключає всю систему. Але якщо знадобиться відрегулювати температуру, то доведеться все зробити самостійно. Такий терморегулятор підходить для приміщень з малою площею та не дозволяє достатньо ефективно контролювати витрату енергоресурсів.

  Електронний терморегулятор являє собою більш просунуту версію механічного. Він оснащений РК-дисплеєм і дозволяє більш точно контролювати рівень температури.

  Програмувальний регулятор температури теплої підлоги являє варіант електронного терморегулятора, але оснащеного додатковими опціями для встановлення часових та температурних режимів. Такий регулятор дозволяє заздалегідь виставити час і температуру підігріву, а також може самостійно змінювати рівень нагріву і підтримувати постійну температуру на певному рівні.

  Як вибрати і встановити терморегулятор для теплої підлоги

  Сенсорні терморегулятори для теплої підлоги відрізняються великим набором додаткових функцій

  Сенсорні терморегулятори є вершиною технологічних розробок. Вони володіють усіма можливостями електронних програмованих регуляторів, але є більш досконалими і надійними. Найбільшим плюсом таких терморегуляторів є набір додаткових опцій і функцій, які розширюють їх і без того величезні можливості по контролю над мікрокліматом в приміщенні.

  При виборі того чи іншого терморегулятора необхідно звернути увагу і на їх класифікацію, згідно з якою можна підібрати термостат певної потужності, типу монтажу, типу управління системою, функціональними можливостями і зовнішнім виглядом. Особливу увагу слід приділити потужності терморегулятора. Так при виборі термостата необхідно враховувати потужність системи «тепла підлога» і, якщо загальна потужність теплої підлоги буде перевищувати потужність терморегулятора, тоді доведеться встановлювати кілька термостатів, а сам пол розбити на зони.

  Управління всією системою теплої підлоги відбувається за допомогою датчиків, від яких надходить вся необхідна інформація. Самі датчики можуть бути прихованими або зовнішніми. Датчиків може бути декілька, і кожен датчик може контролювати лише один показник: або температуру повітря, рівень вологості, або температуру приміщення або підлоги.

  Як вибрати і встановити терморегулятор для теплої підлоги

  Прихований терморегулятор для теплої підлоги монтується в ніші стіни, на подобу розетки

   

  Як вибрати і встановити терморегулятор для теплої підлоги

  Навісний терморегулятор встановлюється на поверхні стіни

  Відповідно до зовнішнього вигляду або способом монтажу терморегулятори можуть бути прихованими або навісними і мати різну забарвлення. Щоб даний прилад естетично вписувався в загальний інтер’єр, при виборі того або іншого терморегулятора слід керуватися привабливістю і особистими побажаннями до їх зовнішньому вигляду.

  ? Монтаж терморегулятора

  Підключення терморегулятора теплої підлоги проводиться на самому початку монтажу системи «тепла підлога», але перш за все, необхідно вибрати або створити схему підключення терморегулятора. Справа в тому, що схема підключення терморегулятора теплої підлоги залежить від моделі, способу монтажу і кількості датчиків. На малюнках нижче представлені дві схеми монтажу терморегулятора:

  Як вибрати і встановити терморегулятор для теплої підлоги

  Схема підключення терморегулятора теплої підлоги прихованого типу

  Як вибрати і встановити терморегулятор для теплої підлоги

  Схема підключення терморегулятора теплої підлоги навісного типу

  Визначившись з видом термостата і схеми монтажу, можна приступати до робіт з його встановлення. Спочатку готуємо місце для установки приладу. Вибираємо місце на стіні, де терморегулятор буде менш помітний, і на нього не будуть потрапляти сонячне проміння. Якщо це буде прихований термостат, тоді видовбуємо або прорізаємо нішу в стіні на висоті приблизно 70 – 80 см від рівня підлоги. Від самої ніші робимо паз під кабель. Якщо в приміщенні планується зовнішня електропроводка, тоді можна намітити місце для прокладки короби.

  Потім маємо датчики температури підлоги. Вони завжди приховані та розміщуються між двома нагрівальними елементами теплої підлоги. Виняток становить тільки електричний інфрачервоний підлогу, в ньому датчик розташовується безпосередньо під нагрівальним елементом. Після укладання на місце прокладаємо провід від датчика до стіни і далі до терморегулятора.

  Важливо! Провід від датчика повинен розташовуватися між нагрівальними елементами і ні в якому разі не стикатися з ними. Для додаткової ізоляції дріт можна прокласти в металевою або пластиковій гофрі.

  Встановлюємо на місце термостат, який лежав весь цей час нерозпечатаний в коробці. Тепер, коли датчики і проводи покладені, приступаємо до їх підключення до термостата. Перше, що робимо, — обесточиваем всі приміщення і тільки після цього підключіть дроти від датчиків, нагрівальних елементів і електроживлення приладу. Всі необхідні контакти знаходяться під кришкою приладу, а в керівництві користувача вказується, який контакт за що відповідає. За допомогою тестера перевіряємо на предмет помилкового підключення або пошкоджень в мережі. Якщо все в порядку, можна приступати до перевірки системи «тепла підлога» і після успішного її завершення переходити до заливання стяжки і укладання підлогового покриття.

  Як вибрати і встановити терморегулятор для теплої підлоги

  Схема підключення терморегулятора водяної теплої підлоги відрізняється від електричного, в ній регулятор управляє роботою циркуляційного насосу

  Важливо! Підключення терморегулятора водяної теплої підлоги дещо відрізняється від електричного. Справа в тому, що центр комутації і модуль управління циркуляційним насосом знаходяться всередині колекторного шафи. А вже звідти прокладаються дроти до термостатам і датчикам.

  Терморегулятор теплої підлоги – це технічно складний пристрій, який виконує вимірювальні і регулюючі функції. При його виборі і покупці слід віддавати перевагу перевіреним і надійним магазинам, які можуть підтвердити сертифікацію приладу. Сам процес монтажу досить простий, і з ним можна впоратися самостійно, але якщо немає досвіду проведення подібних робіт, рекомендується звернутися до фахівця.

  Як вибрати і встановити терморегулятор для теплої підлоги