Як вибрати килим у коридор: яким має бути килим для коридору, види килимів, критерії вибору.

Як вибрати килим у коридор: яким має бути килим для коридору, види килимів, критерії вибору.Передпокій є не менш важливим місцем у будинку, ніж кухня або вітальня. Саме вона «зустрічає» гостей і створює перше враження про будинок. Коридор, як і інші кімнати, прикрашають дрібні деталі, які допомагають доповнити загальний стиль інтер’єру. До таких належить і килим, що виконує не тільки декоративну, але і захисну функцію. Тому при його виборі необхідно врахувати кілька важливих моментів.

Яким має бути килим для коридору

Зміст статті

 • Яким має бути килим для коридору
 • Види килимів
 • Критерії вибору килима для коридору
  • Функціональні характеристики
  • Колір і дизайн

Покриття для підлоги, розташоване в коридорі, виконує відразу декілька функцій. При його виборі необхідно враховувати ряд критеріїв:

 • Захисні якості. Килим запобігає подальше проникнення бруду з вулиці вглиб будинку. Рекомендується вибирати вироби, які мають спеціальним прорезиненим покриттям. Воно захищає підлогу від забруднення, а сам килимок від передчасного зношування.
 • Стиль оформлення. Покриття повинне підбиратися в повній відповідності з загальної дизайнерської задумом.
 • Розмір. Невеликі килимки служать для захисту від бруду, вологи і піску. Довгі вироби, що займають всю площу коридору, сприяють усунення залишків бруду та пилу.
 • Як вибрати килим у коридор: яким має бути килим для коридору, види килимів, критерії вибору.

  ДОВІДКА! На ринку також можна знайти вироби у вигляді фігурок тварин, відбитків ступень, інших незвичайних елементів.

  Види килимів

  Сучасні виробники випускають широкий асортимент килимків для передпокою. Вони мають свої плюси і мінуси, володіють різною структурою і характеристиками.

  Види:

 • Килимові доріжки. Виготовляються з синтетичних і натуральних матеріалів. Вони відрізняються великою довжиною і яскравим орнаментом. Основними плюсами є властивість добре вбирати надлишки вологи, бруду та пилу. Оригінальні малюнки здатні доповнити і гармонійно прикрасити інтер’єр. Особливістю килимової доріжки є її універсальність. Вона підійде для розташування в будь-якій кімнаті — не тільки при вході в квартиру.
 • Влаговпітивающие покриття. Розташовують ворсистою частиною і прорезіненой основою. Ворс допомагає усунути з взуття залишки бруду, гумовий шар утримує її усередині, запобігаючи осіданню на підлоговому покритті. Додатковим плюсом є антиковзка поверхню.
 • Гумовий варіант. Відрізняється протиковзкою поверхнею і ретельним видаленням бруду з підошви черевиків.
 • Килимки з підігрівом. Оптимальний варіант. Вони не тільки усунуть надлишки бруд з підошви взуття, але і посприяють її швидкому висиханню. Подібна доріжка може бути будь-якого розміру і декору.
 • Вироби з бортиками. Ідеальні, коли на вулиці дощова погода. Виступаючі бортики запобігають поширенню вологи. Матеріал виготовлення може бути як гумовий, так і ворсистий.
 • Як вибрати килим у коридор: яким має бути килим для коридору, види килимів, критерії вибору.

  ДОВІДКА! Реалізується також особливий вид покриття — діелектричні килими. Для використання в будинку їх вибирають вкрай рідко, основне застосування вони отримали у виробничих цехах.

  Критерії вибору килима для коридору

  Купуючи килим в коридор, потрібно враховувати відразу кілька параметрів.

  Функціональні характеристики

  Килим, розташований в коридорі, виконує не тільки декоративну функцію. Основним призначенням є видалення грязі і вологи з взуття при вході в будинок. Він повинен не тільки усунути надлишки забруднень, але й запобігти їх проникненню вглиб будинку. Найбільшою популярністю користуються килими з ворсом на прорезіненой основі. Ворсинки видалять забівшуюся в рельєф підошви бруд і вбере надлишки вологи, а гума запобіжить її поширення.

  Крім цього, слід приділити увагу додатковим якостями, наприклад, тепла. Використання холодних покриттів для підлог (плитка або камінь) викликає неприємні відчуття. Килим стає додатковим джерелом тепла. Він створює відчуття затишку і не викликає дискомфорту.

  Як вибрати килим у коридор: яким має бути килим для коридору, види килимів, критерії вибору.

  ВАЖЛИВО! Окрему увагу слід приділити стійкості до забруднень. Килим повинен не тільки надійно очищати взуття від бруду, але і розташовувати зручними параметрами для чищення або прання.

  Колір і дизайн

  При обліку декоративних якостей рекомендується орієнтуватися на загальний дизайн кімнати. Краще підбирати килимки темних відтінків. Вони гармонійно доповнять інтер’єр, а на їх поверхні практично не видно забруднення.

  Як вибрати килим у коридор: яким має бути килим для коридору, види килимів, критерії вибору.

  Вироби світлої палітри швидко втрачають свою привабливість через частих прань. Ворс стає скачати і починає лисніти. Це значно погіршує зовнішній вигляд килима. Якщо для підтримки загального інтер’єру необхідний матеріал світлої палітри, рекомендується зупинитися на більш глибоких тонах. Тут підійде кавова, блакитний, бузковий, сіра гама.

  Потреба в наявності орнаменту або зображення безпосередньо залежить від інтер’єру. Наприклад, при стилі мінімалізм слід підбирати вироби без візерунка. Прованс відрізняється використанням великої кількості квітів і додаткового декору. Якщо інтер’єр витриманий в такому стилі, то грамотним доповненням буде килимок з малюнком у вигляді квітів і рослин. Класичний інтер’єр доповнить плетений килим або виріб з вплетеними золотими і срібними нитками.

  Килим, розташований в коридорі, виконує відразу декілька функцій. Він не тільки захищає будинок від забруднень, але й доповнює дизайн кімнати. Кілька правил допоможуть вибрати відповідне виріб і захистити будинок від надлишків бруду.