Як вибрати ковролін для будинку або квартири: які існують види ковроліну, їх характеристики, плюси і мінуси покриття.

Як вибрати ковролін для будинку або квартири: які існують види ковроліну, їх характеристики, плюси і мінуси покриття.Ковролін є підлоговим покриттям, яке характеризується відмінними функціональними характеристиками і створює атмосферу домашнього затишку і тепла. Головна відмінність виробу від килима полягає в тому, що це рулонний матеріал і настил його відбувається повністю на все приміщення.

Які існують види ковроліну, їх характеристики

Зміст статті

  • Які існують види ковроліну, їх характеристики
  • Плюси і мінуси покриття
  • Які критерії враховувати, вибираючи ковролін для дому
  • Як вибрати ковролін для квартири, в залежності від його призначення

Волокнистий покрив може бути натуральним або штучним. У виробництві штучного полотна застосовують мінеральні, рослинні і синтетичні матеріали. Волокна з натуральних матеріалів мають тварина або рослинне походження. Найбільш міцними і довговічними вважаються синтетичні покриття.

Ковролін може мати різний тип ворсу – цілісний, петельний, розрізаний або комбінований. Волокнистий покрив розрізняється по висоті – довгий, густий, високий, однорівневий і багаторівневий.

Однорівневим ворсом називають цілісні петлі однієї довжини. За допомогою компактних покриттів створюються різні ефекти. Ковролін з таким ворсом має високу міцність, чудовий зовнішній вигляд, але його якість залежить від довжини і щільності ворсу.

Багаторівнева висота ворсу дозволяє виконати об’ємний малюнок. Таке покриття додає приміщенню незвичайний зовнішній вигляд. Подібний волокнистий покрив одночасно може містити в собі розрізані, цілісні, а також різнокольорові петлі.

Як вибрати ковролін для будинку або квартири: які існують види ковроліну, їх характеристики, плюси і мінуси покриття.

ДОВІДКА! Імітація вовняного килима є найдорожчим видом ворсу. Нитки щільно скручуються, потім відбувається зрізання вершини у вигляді конуса, що надає ворсинкам форму олівця.

Для збільшення попиту виробники намагаються розширити свій асортимент, надаючи структурі ковроліну оригінальний вигляд шляхом обробки ворсу з допомогою стрижки, розчісування і розпускання петель. Сучасна технологія виготовлення дозволяє створювати унікальні вироби, що раніше виготовлялися вручну. Застосовується друк різноманітних малюнків на поверхню, що покращує експлуатаційні якості покриття.

Плюси і мінуси покриття

Позитивні та негативні якості підлогового покриття багато в чому залежать від типу використовуваного волокна. Полотно з натурального матеріалу має погані властивості по вологостійкості і довговічності. До плюсів виробів з вовни можна віднести високі протипожежні властивості, а також пружність і міцність. Для них характерна низька теплопровідність. Але таке покриття нестійкий до забруднення, висока ймовірність утворення цвілі, поразки міллю. При цьому ковролін з вовни накопичує статичну електрику.

Як вибрати ковролін для будинку або квартири: які існують види ковроліну, їх характеристики, плюси і мінуси покриття.

Колірна гамма виробів з вовни обмежена спокійними відтінками із-за труднощів, що виникають при фарбуванні, що не можна сказати про вироби з синтетичних волокон. Виключити ряд негативних характеристик допомагає обробка антистатичним, противомолевым і брудовідштовхуючим складами. Для підвищення зносостійкості натурального покриття, застосовують комбінований спосіб виготовлення волокон.

Ковролін з синтетичних матеріалів не вимагає особливого догляду, довговічний і стійкий до зношування. Багаторічна експлуатація не призводить до деформації покриття, воно легко очищається від забруднення. Якість напряму залежить від матеріалу підстави. У більшості випадків для основи застосовують гуму, джут або штучний повсть.

Які критерії враховувати, вибираючи ковролін для дому

Акцентувати увагу при виборі ковроліну стоїть на вид використовуваного матеріалу. Покриття, виготовлене із застосуванням вовняних або рослинних матеріалів, найбільш прийнятне для будинку або квартири. Такий матеріал не вицвітає, а також є найбільш екологічним. Звичайно, ціна такого підлогового покриття вище.

Як вибрати ковролін для будинку або квартири: які існують види ковроліну, їх характеристики, плюси і мінуси покриття.

З недорогих варіантів краще віддати перевагу акриловий килим. Він не електризується, а за зовнішніми характеристиками нагадує полотно з натуральних матеріалів. Його недоліки: малий термін експлуатації, невисока вологостійкість, а також труднощі при чищенні.

Покриття з поліпропілену має хорошу термостійкість, за ним легко доглядати. У такого варіанту ковроліну практично відсутній захист від вологи, а також залишаються сліди від зовнішнього впливу.

Як правило, у ковроліну, володіє хорошою пластичністю, пружністю і антистатичністю, швидше за все, буде відсутня вологостійкість. Висока стійкість до зносу, легка чистка при збереженні початкового виду характерна для поліамідного матеріалу.

Як вибрати ковролін для квартири, в залежності від його призначення

Враховуючи експлуатаційні характеристики, для кожної кімнати в квартирі потрібно підбирати певний тип ковроліну. Найбільш уважно потрібно поставитися до вибору підлогового покриття для дитячої кімнати. Основні характеристики покриття для кімнати дитини:

  • ворс повинен бути м’яким, але при цьому міцним — такий покрив дозволить зменшити травмування при іграх;
  • хороша теплопровідність — це дозволить виключити переохолодження;
  • гіпоалергенність — дана вимога дуже складно виконати, т. к. у дитини може бути алергія на штучний, так і на натуральний матеріал;
  • легкість чищення — прибирання повинна виконуватися без застосування хімічних засобів;
  • малюнок повинен мати естетично привабливий вигляд.

Як вибрати ковролін для будинку або квартири: які існують види ковроліну, їх характеристики, плюси і мінуси покриття.

Для спальних кімнат рекомендується купувати щільні види покриття, що володіють хорошою стійкістю до ультрафіолету. Саме у спальні проводиться третину життя (під час сну), а спокійна колірна гамма підвищить якість сну/відпочинку.

Як вибрати ковролін для будинку або квартири: які існують види ковроліну, їх характеристики, плюси і мінуси покриття.

В передпокій рекомендується купувати ковролін з коротким ворсом і основою з повсті або прорезиненого матеріалу. Такі вимоги зумовлені підвищеною прохідністю і забрудненістю, які характерні для цього приміщення.

Як вибрати ковролін для будинку або квартири: які існують види ковроліну, їх характеристики, плюси і мінуси покриття.

При оформленні вітальні вибору підлогового покриття слід приділяти особливу увагу, оскільки тут домочадці проводять більше всього часу. Ковролін для цієї кімнати повинен відрізнятися відмінною стійкістю до зносу, довговічністю, а також відповідати по дизайну загальною стилістикою інтер’єру.

ДОВІДКА! Як правило, покриття з довгим ворсом використовують для оформлення приміщення в класичному стилі, а з коротким – для сучасних напрямків у дизайні.

Вибираючи підлогове покриття, слід орієнтуватися не тільки на рекомендації фахівців, але і враховувати власні уподобання.