Як відремонтувати стару кухонну меблі своїми руками

Зміст статті:

 • Наводимо меблі у порядок своїми руками
 • Шліфування елементів дерев’яних меблів
 • Обклеювання фасадів гарнітура полівінілхлоридною плівкою
 • Етапи роботи з плівкою, що самоклеїться
 • Фарбування меблів
 • Декупаж кухонних меблів

Оновити і значно поліпшити кухонний гарнітур без істотних капіталовкладень можна самостійно. Якщо кухонні меблі вже «дихає на ладан», не варто поспішати позбуватися її, адже при наявності бажання і надалі докласти певних зусиль, з неї можна зробити «цукерочку».

Наводимо меблі у порядок своїми руками

Ремонт кухонного гарнітура варто розділити на кілька етапів:

 • ремонт шаф і заміна петель на дверцятах;
 • ретельне очищення меблів від бруду;
 • знежирення поверхонь;
 • декорування фасадної частини та стільниць найбільш прийнятним способом (самоклеючою стрічкою, лакуванням, фарбуванням, технікою декупажу або іншими схожими методами).

Як відремонтувати стару кухонну меблі своїми руками

Реабілітація кухонних меблів, зрозуміло, завжди починається з вилучення усього вмісту шаф. Для того, щоб поліпшити загальний вигляд меблів, бажано її повністю перебудувати або, як мінімум, підтягти у всіх потрібних місцях. Також зовсім незайвим буде змастити всі петлі, прибере скрип і інші сторонні звуки.

Якщо мова йде про гарнітурі з натурального дерева, меблі, швидше за все, збереглася краще, ніж її аналоги з МДФ або ДСП. Це пов’язано з тим, що дерев’яні меблі з закінченням часу не деформується, а лише покривається подряпинами та іншими вадами, від яких досить легко позбутися.

Шліфування елементів дерев’яних меблів

Як оновити старий кухонний гарнітур з дерева, вдихнувши в нього нове життя? Якісна дерев’яна меблі варте того, щоб трохи «заморочити» і ґрунтовно зайнятися приведенням у порядок її зовнішнього вигляду. Поверхня дерев’яних меблів відмінно піддається банальної шліфуванні, яка прибирає шорсткості, сколи та інші дефекти, причому для проведення таких маніпуляцій не потрібні ні дорогі інструменти, ні багатий досвід. Це можна здійснити наждачним папером або циклею, металевим прямокутником з ріжучою кромкою.

Деякі думають, що шліфувати циклею складно, хто навіть не уявляє собі цей інструмент «у плоті». Насправді, це звичайний скребок і призвичаїтися їм працювати простіше простого. Інструмент беруть двома руками і роблять поступальні рухи за напрямом деревних волокон. По завершенню грубої шліфовки, поверхня дерев’яних елементів доводять до ідеального стану наждачним папером.

Як відремонтувати стару кухонну меблі своїми руками

По завершенню роботи, поверхню покривають грунтовкою, щоб надати обробленої меблів водовідштовхувальні якості і кращу адгезію для наступних робіт.

Згодом меблі розкривається лаком для додання блиску. Лакове покриття також надійно захищає деревину від небажаних комах, плісняви і грибка.

Техніка нанесення лаку нічим не відрізняється від фарбування. Це робиться за допомогою звичайного пензлика і лаку для дерева.

Обклеювання фасадів гарнітура полівінілхлоридною плівкою

Рестайлінг кухонних меблів за допомогою самоклеючої плівки можна також назвати одним з найбільш популярних способів на сьогоднішній день, так як оновити дверцята кухонних шаф саме таким способом досить нескладно.

Як відремонтувати стару кухонну меблі своїми руками

Відмінною особливістю методу є його простота і доступність. Крім того, забарвлення полівінілхлоридної плівки може бути різною: від імітації натуральних матеріалів (таких, як дерево або мармур) до яскравих абстрактних малюнків. Самоклеюча плівка не боїться води і легко миється, тому є вдалою нової «одягом» для кухонних меблів.

Етапи роботи з плівкою, що самоклеїться

Для того, щоб оновити кухонні меблі і поліпшити її зовнішній вигляд за допомогою самоклеючої плівки, необхідно діяти обережно і технічно. Етапи роботи тут будуть такими:

 • підготувати поверхню;
 • нарізати самоклеющуюся плівку;
 • акуратно приклеїти матеріал.

Перед тим, як приступити до обклеювання фасадів кухонних меблів плівкою, необхідно підготувати поверхню. Цей етап передбачає ретельну очистку поверхонь від будь-якого виду забруднень. Якщо після підготовчих робіт поверхню меблів має шорсткості, перед обклеюванням її бажано зашпатлевать, зробивши гладкою – інакше кінцевий результат може вилитися в розчарування. Затверділу шпаклівку зачищають дрібним наждачним папером.

Правильно нарізати плівку – також дуже відповідальний момент. Для того, щоб досягти чітких рівних ліній, спочатку, на зворотному боці матеріалу, роблять правильну розмітку, по ній буде максимально зручно вирізати шматки потрібних розмірів.

Як відремонтувати стару кухонну меблі своїми рукамиЩоб уникнути помилок при наклеюванні полівінілхлоридної плівки, слід вивчити рекомендації щодо її застосування, які можна знайти на упаковці. Крім порад, там є докладний покроковий опис роботи з даним видом матеріалу. Приступаючи до наклеювання, спочатку відокремлюють захисний папір від плівки, потім спокійно і плавно прикладають матеріал до поверхні, розгладжуючи зверху вниз. Рухатися потрібно поступово, весь час позбавляючись від скупчень повітря, виганяючи його назовні (за аналогією з шпалерами).

Якщо щось пішло не так, плівку можна відразу зняти і переклеїти належним чином, однак, краще до цього не доводити, оскільки при відкриванні матеріалу можуть виникнути проблеми. Крім того, робити це потрібно відразу ж, оскільки через пару годин декоративний матеріал повністю «схопиться», і тоді вже доведеться зчищати його і робити все по новій. Якщо в процесі роботи від нав’язливих бульбашок все ж не вдалося позбутися, виправити ситуацію можна голкою, проколів місце скупчення повітря і акуратно розгладивши його.

Фарбування меблів

Оновити меблі на кухні можна також за допомогою фарби. Фарбування кухонних меблів своїми руками – справа нескладна. Якщо прийнято рішення реанімувати меблі саме цим методом, то знадобляться:

 • грунтовка;
 • чисте ганчір’я;
 • кілька кистей (кутова, звичайна);
 • валик;
 • фарба.

Як відремонтувати стару кухонну меблі своїми руками

Роботу починають з розбирання меблів і зняття дверцят з шаф. По закінченні робіт петлі і фурнітуру можна замінити, що також піде меблів на користь. Потім всі поверхні очищають від бруду і старого покриття, при необхідності, ошкурівать дрібнозернистим наждачним папером. Для досягнення ідеально рівною і гладкою поверхні, грунтовку наносять кілька разів з інтервалами 6-8 годин. Після повного висихання можна приступати до нанесення фарби, в один або декілька шарів.

Декупаж кухонних меблів

Креативні люди, можливо, захочуть прикрасити старі меблі на кухні технікою декупажу, яка передбачає прикраса фасадів різними аплікаціями і малюнками.

Для роботи знадобляться:

 • матеріали для аплікації (гарні серветки або ілюстрації журналів);
 • ножиці;
 • плоскі пензлики (тонкі і широкі, для нанесення лаку та клею);
 • спеціальний клей для декупажу;
 • малярський скотч;
 • глянцевий, матовий або акриловий лак;
 • акрилові фарби.

Як відремонтувати стару кухонну меблі своїми руками

Якщо поверхня меблі вже була очищена, достатньо її знежирити за допомогою спирту або рідини для миття стекол. Далі, беруть у руки пензель і починають покривати білою акриловою фарбою те місце, де буде розташована аплікація. Така процедура бажана для більш виразного вигляду малюнка, але її можна пропустити. Потім готують і вирізують картинки, які будуть прикрашати меблі. За основу можна взяти серветки або фотографії. Вирізавши візерунок потрібного розміру, від нього відділяють нижні шари, після чого верхній прикладають до заздалегідь підготовленого місця на меблях, наносячи на нього зверху шар лаку, прозорого акрилу або звичайного клею ПВА. Щільний папір, на якій нанесений малюнок, також можна потоншити із зворотного боку допомогою дрібнозернистої наждачного паперу. Коли нанесена аплікація висохне, роботу доводять до досконалості, за допомогою нанесення фарби на кордоні між аплікацією та меблями. Це роблять губкою, змоченої у фарбі. Після того, як фарба висохне, важливо зафіксувати малюнок матовим лаком, який слід наносити в 2-3 шари, з проміжною висиханням. Цей прийом допоможе остаточно вирівняти поверхню і зробити її гладкою.