Як вирівняти стіни гіпсокартоном ванної: всі варіанти обробки

Як вирівняти стіни гіпсокартоном ванної: всі варіанти обробкиКоли на будівництві не знали далекомірів і лазерних нівелірів, вирівнювали стіни по натягнутому шнуру. Якщо бригадир натягував мотузку правильно, вони виходили прямими. Якщо робота виконувалася «на око», стіни могли відрізнятися один від одного, додаючи роботи новоселам. Як же виконують вирівнювання стіни своїми руками сьогодні, щоб з кривого периметра вийшов абсолютно рівний прямокутник?

Проблемні стіни нашого житла – справжній головний біль при будь-якому вигляді ремонту, вирівнювання гіпсокартоном – найкраще рішення, яке допоможе з нею впоратися.

Гіпсокартон є універсальним будівельним матеріалом, який дозволяє нам не тільки створювати деякі елементи декору у внутрішніх приміщеннях, арки і перегородки, але вирівнювати стіни з найменшими витратами часу і фінансів. З вирівнюванням проблемних стін може впоратися і новачок, якщо, звичайно, скористалася порадами фахівців.

Що таке проблемні стіни?

Кожна людина, яка хоча б раз в житті робив ремонт у квартирі, приватному будинку або офісному приміщенні, прекрасно розуміє, що таке проблемні стіни. Це нерівні поверхні з тріщинами і вибоїнами, з великим перепадом площині, з оголеною арматурою, просвітами між панелями і так далі. Витрачати гроші і сили на штукатурку, задувку щілин і приведення поверхні стін в ідеальний порядок перед остаточною обробкою, не завжди зручно, а тому, на допомогу у цій ситуації приходить саме гіпсокартон.

Проблемні стіни, оброблені ГКЛ, стають ідеально рівними і практично відразу готові під обклеювання шпалерами, фарбування, встановлення панелей і так далі. Тому, якщо тріщини в приміщенні, де ви робите або тільки задумали ремонт, поганої якості і обробний матеріал на них нанести просто неможливо, використовуйте ГКЛ, щоб привести стіни в порядок.

Як вирівняти

Вирівнювання стін гіпсокартоном можливо у двох варіантах: каркасному і безкаркасний. У першому випадку спочатку збирають каркас, на якому саморізами будуть закріплені ГКЛ. Другий метод дозволяє закріпити листи з допомогою клею і без каркаса. Крім металевого профілю, для основи іноді використовують дерево, правда, складання дерев’яного каркаса з подальшим облицюванням технічно складніше.

Також рекомендуємо прочитати:Гіпсокартон у ванній
Як шпаклювати стіни
Чи можна кріпити гіпсокартон до стіни без профілю
Як позбутися від мотлоху і почати жити

Щоб конструкцію згодом «не повело», брус повинен бути добре просушеним.

Своїми руками каркас з металопрофілю збирають з таких елементів і направляючих. Спочатку до стелі і підлозі паралельно один одному прикручують напрямні, потім з інтервалом в 40-60 см вставляють в них стієчні профілі. Треба врахувати ширину ГКЛ (120 см), так як краю сусідніх панелей повинні бути закріплені на одному стоєчном профілі.

Листи на каркасі закріплюють саморізами із кроком 30-40 см, капелюшок саморіза повинна бути злегка втоплена. Місця з’єднання листів обробляють грунтовкою і шпаклюють. Повторна обробка проводиться з використанням сітки. Після просушування можна шпаклювати ГКЛ.

Як вирівняти без профілю

Зробити ремонт своїми руками швидко і недорого – мрія будь-якого господаря. Якщо немає навичок монтажу каркасу і вільних ресурсів для покупки профілю, вирівнювання стін ГКЛ можна зробити і без нього, з допомогою клею.

  • Підготовчий етап включає видалення старої фарби і шпалер, шпаклівку старих тріщин і сколів. Для гігроскопічної поверхні потрібна ще й глибоке просочення шпаклівкою.
  • Підготовку клею для гіпсокартону обов’язково проводити в пластиковій посуді. Ступінь густоти перевіряють на стіні – він не повинен стікати. На 1 аркуш йде 10-12 кг клею.

Клей зберігає свої властивості до 60 хвилин, тому не варто розводити його багато.

Масу наносять з інтервалом 500 мм Товщину нанесення визначають нерівності стіни.

  • Закріплення ГКЛ. Без особливих зусиль прикладаємо лист до стіни, контролюючи його рівнем. Невикористаним клеєм заповнюють просвіти між ГКЛ і стіною.
  • Другий лист наклеюють на протилежній стіні. Між ними натягують мотузку, за допомогою якої можна орієнтуватися при закріпленні інших аркушів.
  • Після завершення вирівнювання стін стики забивають клеєм, щоб уникнути тріщин, проклеюють армуючої стрічкою.

Установка

Вирівнювання стін ГКЛ може відбуватися декількома способами – встановленням гіпсокартону на дерев’яну обрешітку і установкою ГКЛ на металевий профіль.

Використовуючи дерев’яну обрешітку або профіль, а також спеціальні вимірювальні прилади та інструмент, ви зможете вигнати рівний по вертикалі і горизонталі каркас, зробити його ідеальним під майбутню площину, і встановити на готовий каркас гіпсокартон за допомогою саморізів. Таким чином, ви зможете отримати абсолютно нову стіну, якою стара і дефектна стіна і в підметки не годиться.

Як вирівняти стіни гіпсокартоном ванної: всі варіанти обробки

Як вирівняти стіни у ванній під плитку

Для ванної використовують ГКЛВ – матеріал стійкий до вологи гіпсокартон зеленого кольору. Якщо взяти звичайний ГВЛ (без просочення), вже при нанесенні клею у ванній він буде деформуватися. Вирівнювання спеціальним гіпсокартоном не означає, що вологість у ванній не треба контролювати. До монтажу ГКЛ, треба перевірити вентиляцію в приміщенні.

Швидко і правильно закріпити листи у ванній своїми руками можна на металевий каркас. Дерев’яний профіль в цьому варіанті малоефективний, так як матеріал погано переносить високу вологість навіть після обробки антисептиками. Грати з профілю міцно закріплюють: сторона квадрата повинна бути до 40 см, так як гіпсокартонної поверхні у ванній треба витримувати не тільки вагу листа, але і керамічну плитку. Для збільшення міцності під ГКЛ кладуть штукатурну сітку.

Для додаткового захисту від вологи краю ГКЛ у ванній по периметру обробляють мастикою чи закривають гідроізоляційної мембраною.

Вирівнювання стін своїми руками з використанням ГКЛ підходить для всіх видів обробки, але для ванної краще покласти плитку.

Штукатурка проблемних стін

Природно, позбутися багатьох дефектів допомагає і штукатурка, але цей процес проводиться тільки високооплачуваними професіоналами, які не просто проломи щілини, але й проведуть процес з дотриманням технології і за допомогою спеціального обладнання. Тільки так, не маючи власного досвіду, ви зможете отримати якісний результат.

Як вирівняти стіни гіпсокартоном ванної: всі варіанти обробки

Алгоритм робіт

Перед початком робіт і незалежно від того, яким саме способом ви хочете вирішити питання з проблемними стінами будинку (використовуючи гіпсокартон та різні способи її закріплення на стіні або ж вирівнювання стін штукатуркою), вам обов’язково потрібно привести саму стіну в порядок.

Спочатку, потрібно прибрати з неї стару обробку і весь можливий сміття. Далі, стіну слід обмести і добре висушити, перевірити на наявність наскрізних просвітів, тріщин, протікань. Якщо такі є, їх слід усунути. Після, стіни обробляються антисептиками (кілька разів), які попереджують можливість виникнення грибка або цвілі. Далі, можна остаточно вирівнювати стіни будь-яким способом.

Перевагою останніх двох, із залученням ГКЛ і каркасів, вважається те, що ви зможете не тільки вирівняти стіни, але і утеплити їх, звукоізолювати, закласти в стіну комунікації.

Чим ще можна вирівняти стіни

Вирівнювання стін, крім гіпсокартону, можна виконати за допомогою МДФ панелей, пластику, будівельної суміші. Для останнього варіанту треба визначити ступінь вирівнювання поверхні. Для цього забивають цвяхи у верхні кути стіни (лівий і правий). На цвяхах закріплюють схили. Потім додають горизонтальні лінії. Така сітка дозволяє побачити всі нерівності і визначити кількість суміші. Наносять штукатурку за допомогою шпателя. Після закінчення робіт стіна повинна повністю висохнути. Після цього її можна шліфувати наждачним папером зверху вниз. З іншими матеріалами надходять аналогічно гіпсокартону: зашивають на профіль (якщо стіни нерівні) або садять на монтажний клей. Потім стіни шпаклюють, щоб замаскувати шви.

Монтуємо гіпсокартон на проблемні стіни (відео)