Як збирається барна стійка з гіпсокартону своїми руками

Як збирається барна стійка з гіпсокартону своїми рукамиЦікавою ідеєю в плані підбору меблів для кухні є барна стійка. Будівельний ринок забезпечує майстрів усіма комплектуючими, тому кожен може спробувати свої сили у виготовленні стійки своїми руками.

Барні стійки з гіпсокартону

Барну стійку з ГКЛ своїми руками встановлюють в будь-якому місці.

Як збирається барна стійка з гіпсокартону своїми руками

В залежності від розташування розрізняють стійки:

 • пристінні – однією стороною примикають до стіни;
 • півострівні – як продовження кухонних меблів;
 • острівні – розташовані окремо, в середині кухні;
 • мобільні – висувні, опускаються і інші конструкції.

Можна зробити багатофункціональну стійку для бару своїми руками з декількох рівнів.

Як збирається барна стійка з гіпсокартону своїми руками

Пристінна барна стійка підходить для вузьких і маленьких кухонь. Вона може бути гідною заміною обіднього столу. Розташування вибирають з урахуванням особливостей розміщення меблів і форми кімнати. Якщо стійка буде примикати до стіни короткою стороною, за нею можуть розміститися 4-5 осіб.

Якщо малогабаритна кухня, стійку розташовують до стіни довгою стороною стільниці. Це варіант для швидких перекусів і посиденьок з друзями у вузькому колі.

Також рекомендуємо прочитати:Стіл з гіпсокартону
Стійка-стелаж з гіпсокартону для розділення кімнати
Як залишити місце під карниз
Дизайн арки з гіпсокартону для кухні: складні конструкції в інтер’єрі

Заощадити простір дозволяє стійка, розташована біля вікна як продовження підвіконня. Відмова від обіднього столу дозволяє встановити тут додаткову побутову техніку.

Як збирається барна стійка з гіпсокартону своїми руками

Якщо немає можливості довірити розробку проекту професіоналам, можна зробити цю роботу і своїми руками, якщо скористатися спеціальними програмами.

Особливою популярністю користується і півострівної варіант барної стійки з гіпсокартону, що представляє собою продовження гарнітура, розташоване перпендикулярно меблів. Матеріалу для обробки добирають аналогічні основний меблів. Півострівні стійки роблять прямими, фігурними, з трубою-кронштейном або без нього.

Як збирається барна стійка з гіпсокартону своїми руками

Якщо конструкція з кронштейном, на ньому може монтуватися карниз з вбудованим світильником. Можна пристосувати його і як стійку для келихів.

Найпоширеніший варіант – робочого столу + стійка. По довгій стороні можна розмістити варильну поверхню або раковину, з іншого – барні приналежності. Стільницю роблять суцільний або ступінчастою. У другому варіанті робочу зону розміщують на нижньому ярусі, а барну – на верхньому.

По висоті стільниця стійки для бару соответствовует робочої поверхні кухні.

Острівна стійка з гіпсокартону ідеальна для квартири-студії, так як вона візуально розділяє зону вітальні і кухні. Це може бути стільниця на опорах або висока консоль з ящиками і поличками.

Як збирається барна стійка з гіпсокартону своїми руками

Для розкішного класичного інтер’єру підходить стійка, виконує свою основну роль: зберігання посуду і приготування напоїв.

Для дуже маленької кухні можна вибрати мобільну модель, з’являється «з нізвідки» в потрібний час. Така стійка буває підвісний, відкидний, на коліщатках. Перша підвішується до стелі і опускається на спеціальних механізмів. Друга копіює стіл-книжку, а третя вимагає фіксаторів на колеса, щоб контролювати їх обертання.

Як збирається барна стійка з гіпсокартону своїми руками

Гіпсокартон – універсальний матеріал, що дозволяє створити своїми руками різні за стилем і формою конструкції. А обробити стійку можна пластиком, ДСП, деревом та іншими матеріалами або просто надати їй відповідний колір.

Як зробити

Якщо часом запаслися, готуємо матеріали та інструменти:

 • ГКЛ;
 • металопрофіль;
 • кріплення (дюбеля і саморізи);
 • шпаклівку, фарбу і герметик;
 • перфоратор або ударну дриль і шуруповерт;
 • ніж і шпатель;
 • будівельний рівень і просікач;
 • кисть або валик і лоток;
 • терку для гіпсокартону;
 • засоби захисту (рукавички, окуляри, закритий одяг і взуття, головний убір).

Як збирається барна стійка з гіпсокартону своїми руками

Як збирається барна стійка з гіпсокартону своїми руками

Покрокова інструкція

 • На першому етапі визначають габарити – зручні власникам параметри висоти, довжини і ширини.
 • Потім створюють каркас з профілю. Важливо продумати їх розташування для максимальної жорсткості, наприклад, кути монтувати з цільного профілю. Для цього дві стінки надрізають, а решта згинають по прямій лінії. Підсилюють саморізами або “просекателем”.
 • Після створення периметра стінок їх закріплюють на підлозі. Між ними на певній відстані встановлюють поперечний профіль для жорсткості. Перпендикулярно профілі з’єднують крабами.
 • Якщо в проекті є підсвітка, у каркасі завчасно треба зробити проводку. По ТБ кабель повинен бути ізольований і віддалений від металевих деталей.
 • Обшивати гіпсокартоном можна в тому випадку, якщо стійкість каркаса не викликає сумнівів. Відрізають шматки гіпсокартону за розмірами каркаса і з допомогою шуруповерта та шурупів з коротким кроком вкручують в профіль. Капелюшки злегка втоплюють, щоб замаскувати їх шпаклівкою.
 • Стики зашпаровують, торці шліфують теркою. Отвори під саморізи покривають шпаклівкою, просушують, зачищають шліфувальним папером і грунтують.
 • Фарбування зручно робити валиком або пензлем ( у важкодоступних зонах).
 • Якщо необхідно, встановлюють плінтус, у місцях нещільного прилягання обробляють шви герметиком.
 • Освітлення для барної стійки відіграє особливу роль. Зазвичай використовують світильники або світлодіодні світильники розміщуються у балці, встановленої над стільницею, але можна зробити освітлення і за допомогою люстри на стелі. Світильники зручно оснастити діммером, що дозволяє регулювати інтенсивність освітлення.
 • Якщо розеток і розподільної коробки поруч немає, можна прокласти подовжувач з фільтром.

Як збирається барна стійка з гіпсокартону своїми руками

Облаштування

Мабуть, самий приємний момент – остаточне облаштування стійки. До речі, етап фарбування можна замінити іншою облицюванням або укладанням плитки, мозаїки.

Барну стійку доповнюють зручні високі стільці. Слід придбати і підставки під стакани і високі келихи. Тематичні картини, декоративний посуд та інші сувеніри створять повноту враження.

Ідеї про те, як гармонійно вписати в інтер’єр кухні барну стійку, зроблену своїми руками, можна черпати з відео.

Як збирається барна стійка з гіпсокартону своїми руками

Барна сойка своїми руками (відео)

Галерея: барна стійка з гіпсокартону (20 фото)