Як зробити арку з гіпсокартону в передпокої своїми руками

Зміст статті:

 • Попередні важливі моменти
 • Підготовка до зміни дверного отвору
 • Робота з металопрофілем

Передпокій і коридор – це перші приміщення, куди потрапляє людина з вулиці. І багато господарі хочуть зробити гарні враження про себе з перших хвилин гостинності. Щоб здивувати гостей, зробити свою квартиру більш затишною і оригінальною, ви можете самостійно спорудити арки з гіпсокартону в передпокої. Насправді це не така вже складна і професійна робота, як вам може здатися відразу. Уважність і старання варто додати – тут не посперечаєшся. А у всьому іншому вам допоможе наша покрокова інструкція виготовлення дверних арок.

Як зробити арку з гіпсокартону в передпокої своїми руками

Попередні важливі моменти

Якщо ваша буде проходити з кухні у вітальню, то перед початком її виготовлення вам потрібно ознайомитися з декількома важливими деталями:

 • Матеріал для арки повинен бути вологостійким
 • Гіпсокартон для арки між кухнею і іншим приміщенням краще підбирати вогнетривкий
 • Колір фінішної обробки арки повинен гармоніювати з кухнею і передпокоєм.

Красиві арки з передпокою до кухні можуть бути виконані в різних стилях і формах. Наприклад, класичні арки внесуть у вашу квартиру витонченість і елегантність. Стиль модерн в міжкімнатних арці додасть елегантності приміщенню з вишуканістю. Різні форми арок також вносять у приміщення креативність, нестандартний підхід до дизайнерським рішенням і гарний настрій. Тому перед початком роботи дуже важливо визначитися з формою і стилем майбутньої дверної арки. Для цього ми для вас зробили підбірку фото встановлення арок в передпокої.

Підготовка до зміни дверного отвору

Отже, спочатку озброюємося потрібними матеріалами. Це: гіпсокартон (2 аркуша для арок), гіпсокартон (1 аркуш для внутрішнього арочного каркаса), металеві профілі (4 штуки), сантиметр або рулетка, олівець, перфоратор, шурупи, електролобзик, армована стрічка, шпаклівка, інструмент для обробки.

Як зробити арку з гіпсокартону в передпокої своїми руками

Перед початком роботи і придбання матеріалів вам потрібно зробити прості виміри за допомогою рулетки. Розмітка повинна проходити в такому порядку:

 • В першу чергу очистіть дверний отвір від старих матеріалів –фарбування шпалер і т. д.
 • За допомогою сантиметра або рулетки виміряйте ширину самого отвору. Після цього приступите до вимірювання висоти самої майбутньої арки.
 • Нанесіть отримані мірки на гіпсокартонний лист і за ним виріжте потрібний шматок.
 • Далі за допомогою саморобного циркуля (нитки і цвяха) нанесіть на гіпсокартон ідеальну дугу. Таку маніпуляцію ви повинні будете виконати два рази на двох однакових шматках гіпсокартону. У цьому пункті дуже важливо пам’ятати про один момент – дуга не повинна бути занадто крутий інакше при монтажі металопрофілю у вас можуть виникнути труднощі. З отриманої лінії дуги виріжте арку.
 • Тепер вам потрібно відрізати металеві кріплення для кріплення арки. Їх має бути три. Два вам знадобляться для боків арки, а третє – для верхньої частини. Для двох гіпсокартонних арок потрібно буде шість кріплень.
 • Далі проведіть монтаж арочних деталей на кріплення. Візьміть саморізи і шуруповерт, прикрутіть кріплення на внутрішні сторони дверного отвору і після цього на них прикрутіть гіпсокартонні арки. Щоб вони трималися якомога краще і щільніше, прикручувати саморізи через кожні 10 або 15 сантиметрів.

Як зробити арку з гіпсокартону в передпокої своїми рукамиМабуть, варто сказати, що на цьому закінчилася найпростіша ваша робота. Далі вам потрібно буде набратися ретельності, терпіння і старань, адже попереду вас чекають самі відповідальні моменти, від яких може залежати якісний результат роботи, а саме кріплення арочного профілю.

Робота з металопрофілем

Щоб ваша арка в передпокої своїми руками була ідеальною, вам потрібно якісно зробити внутрішній арочний каркас. Спочатку зніміть заміри з довжини самої арки, щоб знати, який шматок кріплення та металопрофілю вам потрібен буде. Спочатку правильно згинаємо металопрофіль –на ньому(металевому кріпленні) через 2-3 сантиметри за допомогою ножиць по металу зробіть надрізи на бічних сторонах. Пам’ятайте, що центральну частину профілю різати не можна, так як вона буде виконувати роль основи. Тепер прикладіть кріплення гіпсокартонної арці «дном» вниз зсередини і з допомогою шурупів або саморізів прикрутіть елемент. Повторіть таку ж маніпуляцію з другим кріпленням.

Зверніть увагу! Дуже важливо, щоб кріплення і всі профілі з арками між собою були якісно скріплені, інакше конструкція вийде пухкої, а готовий зовнішній вигляд арки – неакуратним.

Ось і дійшла черга до підготовки внутрішнього арочного каркаса. І тепер виготовляємо вигнуту гіпсокартонну деталь, яка необхідна для завершення арочної конструкції.

Як зробити арку з гіпсокартону в передпокої своїми рукамиМожете знову виміряти довжину дуги і ширину отвору або взяти попередні показники. Нанесіть їх на шматок гіпсокартону і точно по лініях виріжте прямокутну фігуру. Покладіть отриманий відрізок паперовим шаром вгору і з цієї сторони через кожні приблизно 10 сантиметрів робіть надрізи, які будуть точно перпендикулярні довжині виробу.

Важливо! Надрізи повинні бути поверхневими. Не потрібно максимально перерізати виріб. Адже Вам просто потрібно, щоб воно зігнулося. Максимальна глибина надрізів може досягати середини висоти виробу.

Щоб ваш гіпсокартон гнувся максимально податливо, за допомогою пульверизатора злегка змочіть його. Але не перестарайтеся. Тепер надрізами догори прикладаємо гіпсокартон до аркам і саморізами прикручуємо його до кріплень, які вами були встановлені раніше. Щоб внутрішній арочний каркас максимально щільно прилягав до загальної конструкції, прикручувати кожну його частину двома саморізами з різних сторін. Щоб краще пояснити картину, скажу іншими словами – наприклад, завдяки надрізів у вас вийшов гіпсокартон з 8 деталей. Для однієї деталі вам потрібні будуть 4 саморіза, тобто, в цілому для кріплення внутрішнього каркаса візьміть 32 шт. шурупів.

Важливий момент! Починати прикручувати внутрішній каркас слід від середини вироби і поступово пересуваючись до його країв.

Як зробити арку з гіпсокартону в передпокої своїми руками

Останній етап з декількох кроків — обробка швів і стиків. Для цього можете використовувати як готову суміш, так і зроблену самостійно. Пам’ятайте, що вона не повинна бути занадто рідкою, її консистенція повинна дозволяти вам добре заповнювати всі щілини і вади. Перший шар можна зробити досить товстим, але не поспішайте перестаратися, так як він може довго сохнути і цим зіпсувати всю роботу. За допомогою інструменту і суміші робимо ідеальні переходи від конструкції до стін і дверного отвору. Намагайтеся як можна далі розтягувати суміш шпаклівки за один рух.

Тепер можете приступити до шпатлювання зовнішньої частини арки. Старанно і терпляче потроху наносимо суміш, розтираємо її по арці і замазуємо всі вади з поглибленнями. Дайте першому шару гарненько підсохнути і після чого можна приступати до другого кроку завершительную етапу виготовлення арки в передпокої власними руками. Тепер беремо штукатурну сітку, рівне кладемо її на всі стики і зверху знову накладаємо суміш. Слідкуйте, щоб вона не м’ялася, не згиналася і не морщилася, так як це дуже відповідальний пункт. По закінченні цього кроку зніміть зайві залишки суміші поки вона сильно не підсохла.

Останній крок виготовлення арки – це фінальне шпатлювання. Візьміть паперову армуючу стрічку, яка дозволить добитися ідеально рівної поверхні на вигинах, акуратно накладіть її на кути арки, але так, щоб одна її половина перебувала на стінці арки, а друга – на перпендикулярної її боці. Не поспішайте накладати стрічку шматочками – спочатку викладіть її до закінчення довжини арки, а вже потім відрізати. Уважно придивляйтеся за тим, щоб стрічка також не морщилася і не згиналася. Якщо вона все ж морщиться, то зробіть маленькі надрізи, які допоможуть рівно укласти матеріал.

Залишаємо стрічку для висихання, зверху знову накладаємо тонкий шар шпаклівки по всьому периметру арки, знову даємо їй можливість висохнути і наждачним папером починаємо шліфувати поверхню. Спочатку використовуйте грубозернисту папір, потім середньозернисту і по закінченні дрібнозернисту.

Як зробити арку з гіпсокартону в передпокої своїми руками

Ну ось і підійшло до завершення виготовлення унікальної міжкімнатних дверної арки. Тепер залиште ваш витвір мистецтва на 12 годин для повноцінного висихання і після цього знову озбройтеся дрібнозернистою папером для видалення дрібних похибок. Після того, як ви досягнете ідеально рівній поверхні і красивих кутів, можете вважати свою роботу завершеною.