Як зробити перегородки з гіпсокартону своїми руками

Як зробити перегородки з гіпсокартону своїми рукамиЗ появою на сучасному будівельному ринку гіпсокартону, оригінальне оформлення і перепланування будь-якого приміщення стали не просто комфортними, але й приємними. Тепер, зробити перегородку з гіпсокартону своїми руками досить просто, і впоратися з цим завданням може навіть новачок.

Важливо й те, що гіпсокартонна перегородка має невелику вагу, а це зручно для тих, хто хоче встановити її самостійно. Екологічність ГКЛ – ще один «плюс» на користь рішення робити перегородки саме з цього матеріалу.

Як зробити перегородки з гіпсокартону своїми руками

Отже, що ж нам потрібно для зведення перегородки з гіпсокартону?

Інструменти і матеріали

Перш ніж приступити до монтажних робіт, необхідно подбати про те, щоб під рукою було все, що може знадобитися.

Необхідний інструмент:

 • Перфоратор. Призначенням перфоратора є створення отворів в стіні, підлозі або стелі, в які буде поміщатися дюбель. З його допомогою направляючий профіль для каркаса перегородки буде закріплений до поверхні.
 • Шуруповерт. Відомий всім інструмент, за допомогою якого можна буде досить швидко провести монтаж гіпсокартону на профіль, а також, з’єднати профіль між собою.
 • Ножиці по металу. Даний інструмент необхідний для точної різання металевого профілю у відповідності з розмірами.
 • Торцевий рубанок. Необхідний для обробки гипсокартона у випадку різання або вирівнювання.
 • Інший інструмент, який допоможе швидко і якісно завершити роботу по зведенню перегородки з гіпсокартону: будівельний ніж, додаткові леза, викрутки, молоток, схил і рівень.

Як зробити перегородки з гіпсокартону своїми руками

Звісно, добре, коли весь інструмент під рукою і готовий до роботи, але варто подбати ще й про наявність правильного кількості будівельного та витратного матеріалу, щоб робота не зупинилася на половині шляху. Отже, відразу необхідно зняти розміри і закупити гіпсокартон.

 • Це може бути стандартний гіпсокартон для перегородок та інших робіт, або ж вологостійкий гіпсокартон.
 • Разом з основним матеріалом вам необхідно закупити профіль направляючий і стієчний.
 • Не забудьте і про саморізах, блішок також чи насінні (саморізах для того, що скріпляє профілів між собою), а також додаткових матеріалах для обробки гіпсокартонної перегородки – шпаклівки, серпянки, грунтовки і т. д..
 • Процес установки

  Робота по монтажу перегородки виконується в кілька етапів:

 • Розмітка – один з основних етапів, завдяки якому робота може бути виконана якісно або зведе нанівець всі зусилля. Тобто, як розумієте, саме від правильності розмітки і залежить весь результат.Як зробити перегородки з гіпсокартону своїми руками
 • Монтаж металлокаркаса перегородки. Далі, по розмітці, і чітко відповідаючи планом перегородки, необхідно встановити каркас з металевого профілю, якісно закріпивши його до стіни і скріпивши між собою.
 • Проміжні роботи. В даний список можна спокійно ввести прокладання електропроводки, водопровідних труб, вентиляції, інших комунікацій та інженерних систем, а також, укладання звуко – і теплоізоляції.
 • Обшивка каркаса гіпсокартоном. Одна із завершальних стадій споруди перегородки з гіпсокартону, під час якої відбувається монтаж ГКЛ на металокаркас з профілю.
 • Установка дверей. Якщо в перегородці передбачена двері, то в металлокаркасе необхідно передбачити певного розміру отвір і посилити несучі, далі, коректно провести обшивку. Коли перегородка створена, можна встановити в існуючий отвір дверей. Установка коробки, кріплення, задувка. Наличники встановлюються вже після остаточної обробки перегородки з гіпсокартону.
 • Оздоблення. Після встановлення металоконструкцій, обшивки його ГКЛ, а також, встановлення дверей, необхідно обробити перегородку ґрунтовками і зашпаклювати усі шви з застосуванням необхідного матеріалу та інструменту. Далі, зробити зовнішню обробку тим матеріалом, який ви обрали.
 • Щоб розібратися в нюансах монтажу перегородок з ГКП, варто більш детально дізнатися про кожному етапі робіт.

  Каркас конструкції

  Каркас для майбутньої конструкції робиться або з металопрофілю, або з дерев’яних брусків. Частіше використовуються металеві елементи, так як вони будуть більш надійною і довговічною основою для перегородкового споруди.

  Також рекомендуємо прочитати:Монтаж перегородок з гіпсокартону
  Перегородка з гіпсокартону своїми руками
  Креативні ідеї: перегородка для зонування кімнати з гіпсокартону
  Як зробити декоративну перегородку з гіпсокартону

  Металопрофіль гарний тим, що:

  • Вологість і перепади температур йому не страшні;
  • Металеві конструкції апріорі довговічніше;
  • У металлопрофилях відразу є отвори для проведення комунікацій, в дерев’яних брусках доведеться робити своїми руками.

  Процес спорудження каркаса починається з розмітки. На підлогу, і на стелю наносяться дві однакові лінії, що визначають місце перегородки. Вони будуть знаходитися строго в одній вертикальній площині.

  Як зробити перегородки з гіпсокартону своїми руками

  Можна прокреслити на стелі лінію, яка буде перпендикулярна стін, що вона ж і з’єднує. Озброївшись схилом, від цієї лінії вже на підлогу спускаються кілька точок, за якими прочертится нижня лінія.

  Можна піти і зворотним шляхом – спочатку лінії на підлозі, потім – на стелі. Правильно зробити можна і в першому, і в другому випадку.

  Монтаж каркасу конструкції

  Далі робити каркас потрібно по проведених лініях.

  Інструкція така:

  • Строго по лініях встановлюються стельові профілі, до поверхні вони кріпляться саморізами;
  • Фіксувати профілі саморізами потрібно з допомогою перфоратора і шуруповерта;
  • Крок між кріпленнями – не більше 40 см, але й менше 30 см робити відстань не варто;
  • Слідом встановлюються вертикальні стійки, відстань між ними – ширина листа гіпсокартону, виходить, що лист буде впиратися на три вертикальних профілю;
  • Прослідкуйте, щоб вийшло саме так – два сусідніх листа гіпсокартону краями кладуться на один профіль;
  • Установка вертикальних стійок починається від будь-якої стіни, де монтований пристінний профіль.

  Зробити каркас не так складно, але подальшою обшивкою ГКЛ справа не закінчиться. Перегородкові конструкції, якщо вони суцільні, завжди мають двері.

  Двері в перегородку

  Профілі дверного отвору відчувають найбільше навантаження, тому їх установка повинна пройти без єдиного промаху.

  Як зробити перегородки з гіпсокартону своїми руками

  Щоб профілі були більш міцними і жорсткими, правильно буде вставити дерев’яний брус. Розмір бруса повинен бути строго такий же, як розмір внутрішнього отвору профілю. Саморізи кріпляться по бічних полиць.

  Покрокова інструкція по створенню отвору:

  • Отвір формується завжди поперечкою – вона ж визначає висоту двері, з профілю робиться П-образна конструкція, яка закріплюється догори ногами;
  • Параметри горизонтальної полиці залежать від розмірів ширини дверного прорізу;
  • Якщо отвір планується зробити арочний, замість поперечки встановиться арочна конструкція – в профілі робляться надрізи. За яким потім він згинається в арку.

  Обшивка каркаса

  Далі своїми руками залишилося тільки провести облицювання каркаса гіпсокартоном. Обшивка здійснюється в три етапи.

  Як зробити перегородки з гіпсокартону своїми руками

  Покрокова інструкція обшивки:

  • Обшивається перша сторона перегородки. З першого листа гіпсокартону знімається фаска (ширина – 50 мм), видаляється заводський зріз. Лист закріплюється шурупами до каркаса, крок – 250 мм.
  • Для поліпшення звукоізоляції конструкція наповнюється. Робити це можна мінеральною ватою. В порожнину перегородки можна заховати і комунікації.
  • Обшивається друга сторона стінки. Робиться це аналогічно, як і з першою стороною.

  Після цього порожнину потрібно закрити обрізками гіпсокартонних плит. Шви закриваються армуючою стрічкою і шпаклюються.

  Фінальний штрих – підсумкова оздоблення. Конструкцію можна пофарбувати або обклеїти шпалерами.

  Оздоблення перегородок

  Шпаклівка і фарбування – найпростіший варіант обробки, але робити так сьогодні стали все рідше. Ринок рясніє більш цікавими варіантами, які виглядають органічно в сучасному інтер’єрі. Якщо матеріал дорогий і обробка вимагає певних навичок, своїми руками виконати це буде складно.

  Як зробити перегородки з гіпсокартону своїми руками

  Але можна облицювати гіпсокартонні перегородки і самостійно.

  Сьогодні популярні такі види обробки:

  • Кварцит;
  • Піщаник тонкої нарізки;
  • Декоративна штукатурка;
  • Штучний камінь;
  • Мозаїка.

  На лист гіпсокартону завжди добре лягають шпалери – перегородочную стінку можна обклеїти комбінованим способом шпалерами, розділивши їх або за принципом панелей, або за принципом контрасту. Цю роботу нескладно виконати своїми руками.

  Як зробити перегородку з гіпсокартону — відео

  Галерея: перегородки з гіпсокартону (25 фото)

  Як зробити перегородки з гіпсокартону своїми рукамиЯк зробити перегородки з гіпсокартону своїми рукамиЯк зробити перегородки з гіпсокартону своїми рукамиЯк зробити перегородки з гіпсокартону своїми рукамиЯк зробити перегородки з гіпсокартону своїми рукамиЯк зробити перегородки з гіпсокартону своїми рукамиЯк зробити перегородки з гіпсокартону своїми рукамиЯк зробити перегородки з гіпсокартону своїми рукамиЯк зробити перегородки з гіпсокартону своїми рукамиЯк зробити перегородки з гіпсокартону своїми рукамиЯк зробити перегородки з гіпсокартону своїми рукамиЯк зробити перегородки з гіпсокартону своїми рукамиЯк зробити перегородки з гіпсокартону своїми рукамиЯк зробити перегородки з гіпсокартону своїми рукамиЯк зробити перегородки з гіпсокартону своїми рукамиЯк зробити перегородки з гіпсокартону своїми рукамиЯк зробити перегородки з гіпсокартону своїми рукамиЯк зробити перегородки з гіпсокартону своїми рукамиЯк зробити перегородки з гіпсокартону своїми рукамиЯк зробити перегородки з гіпсокартону своїми руками