Як зробити ремонт гіпсокартону своїми руками

Як зробити ремонт гіпсокартону своїми рукамиРемонт гіпсокартону – важливе питання для будь-якої людини, який помітив дефекти після облицювання стін або стелі даним матеріалом. Але цікаво те, що в ремонті гіпсокартону немає нічого складного, і зараз ми розповімо вам, чому.

 

Ремонт гіпсокартоном часто перетворюється на ремонт самого гіпсокартону. Звичайно ж, спостерігається певна тавтологія, але зате твердження повністю правдиво. Після монтажу ГКЛ на стіни або стелю, після створення арок і ніш, звичайної зашиття труб або деяких інших конструкцій, можливо прояв дефектів. Пов’язано це з неправильністю технології або механічними ушкодженнями. Наприклад, неправильно встановили каркас і розподілили навантаження, дерев’яний каркас повело, промахнулися повз профілю при навішуванні полиці або декору, вдарили ненавмисно важким предметом або стіну з гіпсу просто розбив м’ячем дитина. В результаті тріщини і вибоїни, які тепер доведеться ремонтувати.

Як ремонтувати скол

Не особливо важливо, де стався цей скол – на стелі або стіні, закрити його можна дуже просто. Вам необхідно тільки визначити найближчі профілі каркаса, розмітити скол і акуратно зрізати його.

Як зробити ремонт гіпсокартону своїми руками

 • Робити це необхідно, відступивши мінімум 10 см від кожного краю видимої тріщини.
 • Вирізавши шматок будівельним ножем або навіть болгаркою, ви повинні замінити його гіпсом тих же характеристик.
 • Встановити шматок гіпсу потрібно на теж місце, але тепер обов’язково дотримуючись відстань між ними приблизно в 5 мм, щоб не було ніякого механічного напруги між шматками ГКЛ.
 • Установка відбувається на найближчий профіль каркасу на саморізи. Якщо ж виходить так, що одна сторона нового шматка не потрапляє на профіль, необхідно встановити реставраційні опори всередині глухого отвору.
 • Можна просто встановити в порожнину стіни або стелі ГКЛ дві-три невеликих монтажних планки, і прикрутити до них саморізами гіпс – і новий шматок, і старий цільний. Таким чином, кріплення пройде на профіль і на існуючий на каркасі лист.
 • Далі оздоблювальні роботи серпянкой і шпаклівкою, грунтовка і декоративні роботи з відреставрованої частини площини.
 • Як ремонтувати тріщину

  Як зробити ремонт гіпсокартону своїми рукамиПотрібно буде придбати правильний склад для ремонту – універсальну шпаклівку для тріщин або ж гіпсову суміш, яка згодом заробки щілини зможе створити з існуючим листом облицювання однорідну поверхню.

  Також рекомендуємо прочитати:Стіни з гіпсокартону своїми руками
  Як закрити дірку в гіпсокартону (відео)
  Дизайн арки з гіпсокартону для кухні: складні конструкції в інтер’єрі
  Як повісити карниз на гіпсокартон

  Необхідно якісно зачистити тріщину і навіть трохи розширити її, прибрати шар картону та промести щіткою від пилу, загрунтувати і дати просохнути. Після нанести шпаклівку і добре втиснути її в тріщину, закрити дефект серпянкой або іншим подібним матеріалом і знову зашпаклювати. Далі тільки затірка, грунтовка і відновлення площині декоративними матеріалами.

  Як ремонтувати діру

  Найбільш складна ситуація у тому випадку, якщо ви (не ви) пробили помітний отвір в стіні або стелі з гіпсу. Тепер вам потрібно повноцінна реставрація, а не просто закладення дрібної щілини.

  Як зробити ремонт гіпсокартону своїми руками

   

 • Для цього ми виробляємо виріз, віддаляючись від крайніх ділянок пробоїни мінімум на 10 див. Бажано розширити отвір у вигляді правильної фігури, щоб було простіше підібрати під нього латку.
 • Тепер зачищаємо краю зробленого нами отвори, грунтуємо торці і встановлюємо у порожнину обшивки ГКЛ пару шматків монтажної планки, яку і прикручуємо до основного гіпсокартону прямо крізь нього. Таким чином, у нас створено основу під латочку, яка не дасть ремкомплекту провалитися і встановити потрібний рівень з існуючою площиною. Тепер просто вирізаємо шматок ГКЛ за розміром зробленого для ремонту гіпсокартоном отвори, грунтуємо торці і встановлюємо латку всередину, прикручуємо її на саморізи до основі з монтажної планки і переходимо до опорядження.
 • Шпаклюємо шви правильним складом, накладаємо серп’янку і знову шпаклюємо і вирівнюємо після висихання дрібною наждачкою.
 •  

  Як зробити ремонт гіпсокартону своїми руками

  Як ремонтувати кути

  Нерідкою є і проблема сколів кутів, адже ми не завжди встановлюємо перфоуглы відразу. Ну, що ж, тоді їх доведеться встановлювати вже в тому випадку, коли кути побиті.

  Необхідно підготувати гіпс до ремонту, прибрати сміття, картон, обмести від пилу. Далі розкрити всі грунтом, щоб збільшити надійність прилягання шпаклівки, встановити на дефектний кут спеціальний елемент – перфоугол, і зашпаклювати його. Основна проблема з правильним виведенням ідеально рівній площині.

  Як зробити ремонт гіпсокартону своїми руками

  Додаткові питання

  У нас є кілька запитань від читачів, на які ми із задоволенням відповідаємо.

  Як зробити ремонт гіпсокартону своїми руками

  Як зробити ремонт під фарбою?

  Немає жодних відмінностей від процесів, описаних нами раніше. Все по тій же технології і незалежно, ремонт стін гіпсокартоном ви проводите або ремонт стелі з гіпсокартону, головним тут буде фінішний процес, а саме фарбування поверхні.

  Але і тут ніяких проблем, тільки підібрати правильний тон, придбати фарбу і якісно зафарбувати ділянку після ремонту. Якщо зробити це нереально, цілком імовірно, що доведеться фарбувати заново всю поверхню.

  Як ремонтувати під шпалерами?

  До початку ремонту вам слід добре намочити шпалери, щоб ті відійшли від поверхні, і ви змогли б підняти смугу без збитку. Далі потрібно дати матеріалів просохнути (шпалери потрібно буде пришпилити, приміром, на пару шпильок), провести ремонт проблеми методами, які ми вказали, і приклеїти шпалери на гіпсокартон заново.

  Ремонт гіпсокартону з ушкодженнями (відео)