Як зробити стелю з підсвічуванням з гіпсокартону своїми руками

Як зробити стелю з підсвічуванням з гіпсокартону своїми руками

Гіпсокартон – порівняно новий обробний матеріал. При невеликій міцності він досить дешевий, практичний, не старіє і не викликає алергічних реакцій, дозволяє робити своїми руками будь-які поверхні. Монтаж гіпсокартонних конструкцій нескладний. Встановлюючи стеля з гіпсокартону в якому-небудь приміщенні, ви можете відразу продумати і декоративне освітлення. Підсвічування гіпсокартонної стелі стане частиною оформлення і завершенням дизайну кімнати.

Пристрій, розміри і форма

Гіпсокартонний стеля своїми руками можна робити як підвісним, так і багаторівневим, з деталями будь-якого рельєфу. Рівна поверхня матеріалу зазвичай використовується для створення цікавої підсвічування на багаторівневому стелі з гіпсокартону з багатьох точкових джерел світла, що створюють в різних місцях кімнати різний рівень освітлення. При цьому джерела світла спрямовані не на підлогу вертикально вниз, а в пази структур стелі або убік, що дозволяє зробити освітлення м’яким матовим.

Як і у випадку облицювання стін, гіпсокартон кріпиться своїми руками на каркас з металевого профілю, несучі елементи якого повинні бути розташовані не менш ніж через 40 см. При монтажі несучого каркаса потрібно у відповідності з планом розвести і укласти електричні дроти, що живлять ваші світильники.

Зазвичай такі підвісні стелі намагаються робити багаторівневими, з деталями складної кривизни для додання унікальності вашій квартирі.

Необхідно подбати про гідроізоляцію стелі – адже протікання у квартирі сусіда зверху може призвести до серйозних наслідків. Дроти бажано заховати у водонепроникні гофровані труби. Можливо, варто застрахувати квартиру!

Проста конструкція

Дворівневий підвісна стеля включає в себе площину першого рівня, за якою знаходиться несучий каркас і проводка, і рельєфні деталі другого рівня, несучі лампи і розсіюють його.

Після формування каркасу і обшивки його гіпсокартоном стеля грунтується і забарвлюється в потрібний колір, потім встановлюється і підключається підсвічування в саморобному стелі з гіпсокартону.

Типова схема

Зазвичай вертикальний розріз такої стелі показує поздовжні і поперечні напрямні, які кріпляться один до одного за допомогою спеціальних «крабів». Для надійності краще скріпити їх спеціальними саморезами по металу. Елементи другого рівня виконані нішею, і бічна матова поверхня другого рівня відбиває світло, створюючи різні ефекти.

Монтаж проводки полягає у приміщенні її своїми руками в несучий профіль, що, звичайно, вимагає певної кваліфікації і правильного складання проекту.

Підготовка установки освітлення

Дуже правильно буде продумати підсвічування стелі тоді, коли ви складаєте проект на установку стелі з ГКЛ. До креслення повинна бути внесена розводка, розміщення люстри або світильників, продумано закріплення кабелів і забезпечення захисту. Крім того, ви повинні вирішити, який саме освітлення будете встановлювати в приміщенні.

Підготовчим етапом можна вважати розмітку стелі під розведення, правильне підключення та розміщення проводів в товщі стелі.

Також рекомендуємо прочитати:Дворівневі стелі з гіпсокартону
Як збільшити отвір у гіпсокартон під світильник
Акценти створення: двоярусні стелі з гіпсокартону
Основні моменти: обробка стель гіпсокартоном своїми руками

Як зробити стелю з підсвічуванням з гіпсокартону своїми руками

Розведення освітлення та підключення електричних приладів повинен виконувати кваліфікований майстер, який добре розбирається в цьому ділі. Тоді вам не доведеться додатково вивчати переріз проводів, опір, необхідну потужність освітлення, паралельне і послідовне з’єднання та інші моменти.

Види освітлення

Сьогодні дуже модним є світлове оформлення стель, яке значно відрізняється від загальноприйнятих стандартів. Звичайно, ви можете залишитися при думці, що люстра в центрі стелі – найкраще висвітлення приміщення, але завжди можна попрацювати з точковими світильниками, спеціальними бра, внутрішнім підсвічуванням, неоном чи світлодіодним підсвічуванням і так далі. Дане рішення буде потрібно від вас також на підготовчих етапах, адже кожен тип і вид освітлення стелі дуже відрізняється за технічним вимогам.

Як зробити стелю з підсвічуванням з гіпсокартону своїми руками

Світлодіодна підсвітка

Приховане підсвічування гіпсокартонної стелі забезпечує декор стельового покриття і допомагає домогтися максимально оригінального оформлення. Використовується світлодіодне підсвічування стель у різних видах обробки, наприклад, при оформленні натяжної стелі, підвісної стелі або, як у нашому випадку, стелі з ГКЛ.

Найбільш цікаво стрічка виглядає в дворівневі стелі з гіпсокартону і комбінованих стелях, де виконує роль центрального освітлення і акцентів дизайну.

Установка світлодіодного підсвічування дуже проста, якщо зроблена спеціальна розведення і прилади освітлення виведені до місця установки. Вам необхідно буде лише виконати монтаж і закріплення освітлювальних приладів в необхідних точках стелі, що можна буде зробити за допомогою стандартного інструменту. Цілком реально, що ви будете працювати зі спеціальною діодної стрічкою для стелі, що і взагалі значно простіше.

Як зробити стелю з підсвічуванням з гіпсокартону своїми руками

Точкове освітлення

Точкове освітлення передбачає установку в стелю великої кількості малопотужних світильників, які відмінно справляються з дизайном і оформленням навіть строго стилізованих приміщень. Точкове освітлення може допомагати розділяти приміщення на певні зони, по-різному висвітлювати окремі частини приміщення, міняти колір, розсіювати освітлення і навіть впливати на просторове сприйняття.

Як зробити стелю з підсвічуванням з гіпсокартону своїми руками

Скажімо так, достоїнств у подібній підсвічування стелі цілком достатньо, тим більше що ви завжди можете обіграти стелю саме так, як зручно вам, домігшись від оформлення повної ексклюзивності.

Точкове освітлення використовується в стандартних варіантах стель з гіпсокартону, в багаторівневих і комбінованих конструкціях, встановлюється досить просто, але вимагає початкової розмітки. Розмітка і установка проводиться з використанням спеціального інструменту для гіпсокартону, скажімо, навіть із застосуванням насадки «балерини», якій завжди можна вирізати необхідний отвір під світильник.

Як зробити стелю з підсвічуванням з гіпсокартону своїми руками

Неонова підсвітка

Сприймати неонове підсвічування, як центральне освітлення, не варто, адже даний матеріал призначений лише для декору і додаткового оформлення стельових конструкцій. Неонова підсвітка відмінно підходить для доопрацювання сучасних стилів, де розміщується в товщі стель, як внутрішня підсвітка багаторівневих стель і так далі.

Світлодіодні стрічки часто плутають з неоновим підсвічуванням, однак відмінності між ними суттєві.

Працювати з неоном дуже складно, і це не під силу абсолютно кожному, адже неонові лампи необхідного розміру знайти в прямий продаж дуже складно, доведеться замовляти видув неонових ламп в спеціальних організаціях, які і допоможуть з установкою. Це можуть бути вузькоспрямовані фірми, які продають неон, або ж рекламні агентства, які щодня стикаються з подібними замовленнями.

Як зробити стелю з підсвічуванням з гіпсокартону своїми руками

Встановити неон можна під стелю, спеціально підібраних місцях на зовнішній частині площини ГКЛ або навіть в товщі стелі, але останнє дуже складно.

Люстри і бра

Самий стандартний і навіть класичний варіант, для встановлення якого не варто нічого вигадувати. Ви можете просто розмітити місце розміщення освітлювальних приладів, зробити елементарну розведення і підключити люстру або кілька світильників на стелі з гіпсокартону.

Пам’ятати в цьому випадку слід тільки одне – перед обшивкою каркаса слід передбачити додаткові ребра з металевого оцинкованого профілю для встановлення даних приладів, адже сам ГКЛ може і не витримати вагу люстри. Тут все дуже просто – кілька ребер, наскільки стандартних підвісів і монтаж освітлювального приладу до профілю через шар гіпсокартону.

Як зробити стелю з підсвічуванням з гіпсокартону своїми руками

Можна вибрати й інший варіант, наприклад, встановити основу люстри на саме стельове перекриття, а далі обшити його ГКЛ і вже з зовнішньої сторони встановити освітлення, але це тільки за власним бажанням.

Монтаж гіпсокартонної стелі з підсвічуванням вимагає певної послідовності, а тому, не забудьте відключити електроенергію при роботі з розводкою, потім зробити перевірку правильності підключення, знову відключити подачу струму, встановити каркас і обшити його ГКЛ, встановити освітлювальні прилади і тільки тоді включити електроенергію для освітлення стелі.

Як зробити стелю з підсвічуванням з гіпсокартону своїми руками

Особливості установки

Гіпсокартонні стелі з підсвічуванням дуже відрізняються від стандартних, а тому й вимагають до себе серйозного ставлення.

Під час такої роботи ви завжди повинні пам’ятати наступне:

  • У роботі з електричними кабелями, розведенням і підключенням освітлювальних приладів, завжди повинен брати участь фахівець;
  • Всі роботи повинні йти в чіткій послідовності. Можливо, вам і не знадобиться сувора інструкція для гіпсокартонного стелі з підсвічуванням, але от спиратися на рекомендації профі вам все-таки доведеться, і неодноразово;
  • Не спішіть і не нервуйте, робіть все послідовно, адже деякі етапи роботи ви вже знаєте напам’ять;
  • Незалежно від того, зовнішню або внутрішню підсвічування стелі з гипсокартона ви встановлюєте, поєднуйте її з загальним стилем, дизайном, і навіть кольором декоративної обробки стельової;
  • Намагайтеся правильно підібрати кількість світильників, їх окрему та загальну потужність, спектр та інші параметри;
  • Встановлюючи стельове освітлення, ви завжди можете візуально збільшувати або зменшувати простір, змінювати характер приміщення.

Як зробити стелю з підсвічуванням з гіпсокартону своїми руками

Крім того, завжди замислюйтесь про параметри самих світильників для стель, адже вони мають певний форми, вага і розмір, а значить, вам може знадобитися фігурна порізка гіпсокартону, додаткові частини каркасу для установки приладів або зсув стелі далі від основного перекриття ще на етапі проекту, якщо точковий світильник, приміром, дуже великий.

Як підібрати вбудовані світильники

Який вид освітлення краще саме для вас — визначити не проблема.

Зазвичай у поєднанні з гіпсокартоном використовують кілька типів джерел освітлення:

  • Лампи розжарювання. Точкові джерела світла з прожекторами, що дають вузьконаправлене освітлення. Призначені, щоб робити комбінацію світла і напівтемряви на невеликому просторі. Так наприклад, у людини, що стоїть безпосередньо під лампою, різко освітлене обличчя, а деталі, що знаходяться на відстані 10 см вже знаходяться в напівтемряві.
  • Лампи денного освітлення. Дають досить яскраве світло, приємний оку, проте часто мерехтять і чутливі до кидків струму.
  • Оптоволоконні світильники. Виключно ефектні джерела світла, що виглядають як яскраві точки світла на темному тлі – якась схема зоряного неба. Досить дорогі і складні в установці.
  • Світлодіодні стрічки. Практично вічні і економічні джерела світла різних кольорів, стрічки можна робити будь-якої довжини.

Приховане підсвічування – за і проти

Втоплена всередину світлодіодна стрічка дає виключно цікаве освітлення, на зразок того, що буває в нічних клубах. Такий світло надає приміщенню інтимний характер, він більше підходить для нічного перегляду телевізора, гри в комп’ютер або сну. Але таке освітлення, особливо різнобарвне, не дозволить почитати книгу або зайнятися якою-небудь домашньою роботою.

Світлодіодна стрічка не гавкає повноцінного освітлення. Конструкція більше використовується в декоративних цілях або в якості нічника.

Організація підсвічування гіпсокартонної стелі своїми руками – робота дуже цікава, яка вже після першого разу притягує, дає привід для роздумів, самостійного підбору обладнання, включення фантазії для нового дизайну, а тому, обов’язково продовжуйте вчитися, адже дуже скоро ви і самі зможете давати слушні поради.

Монтаж гіпсокартонної стелі з підсвічуванням (відео)

Галерея: стеля з підсвічуванням з гіпсокартону (20 фото)

Як зробити стелю з підсвічуванням з гіпсокартону своїми рукамиЯк зробити стелю з підсвічуванням з гіпсокартону своїми рукамиЯк зробити стелю з підсвічуванням з гіпсокартону своїми рукамиЯк зробити стелю з підсвічуванням з гіпсокартону своїми рукамиЯк зробити стелю з підсвічуванням з гіпсокартону своїми рукамиЯк зробити стелю з підсвічуванням з гіпсокартону своїми рукамиЯк зробити стелю з підсвічуванням з гіпсокартону своїми рукамиЯк зробити стелю з підсвічуванням з гіпсокартону своїми рукамиЯк зробити стелю з підсвічуванням з гіпсокартону своїми рукамиЯк зробити стелю з підсвічуванням з гіпсокартону своїми рукамиЯк зробити стелю з підсвічуванням з гіпсокартону своїми рукамиЯк зробити стелю з підсвічуванням з гіпсокартону своїми рукамиЯк зробити стелю з підсвічуванням з гіпсокартону своїми рукамиЯк зробити стелю з підсвічуванням з гіпсокартону своїми рукамиЯк зробити стелю з підсвічуванням з гіпсокартону своїми рукамиЯк зробити стелю з підсвічуванням з гіпсокартону своїми рукамиЯк зробити стелю з підсвічуванням з гіпсокартону своїми рукамиЯк зробити стелю з підсвічуванням з гіпсокартону своїми рукамиЯк зробити стелю з підсвічуванням з гіпсокартону своїми рукамиЯк зробити стелю з підсвічуванням з гіпсокартону своїми рукамиЯк зробити стелю з підсвічуванням з гіпсокартону своїми рукамиЯк зробити стелю з підсвічуванням з гіпсокартону своїми рукамиЯк зробити стелю з підсвічуванням з гіпсокартону своїми рукамиЯк зробити стелю з підсвічуванням з гіпсокартону своїми рукамиЯк зробити стелю з підсвічуванням з гіпсокартону своїми рукамиЯк зробити стелю з підсвічуванням з гіпсокартону своїми рукамиЯк зробити стелю з підсвічуванням з гіпсокартону своїми руками