Які бувають комплектуючі для гіпсокартону: їх види та призначення

Які бувають комплектуючі для гіпсокартону: їх види та призначенняВсі гіпсокартонні вироби мають міцну основу – каркас, який складається з декількох видів різноманітних профілів і кріпильних елементів, які прийнято називати комплектацією. Проведемо детальний огляд комплектуючих для гіпсокартону і розглянемо критерії їх вибору.

Види і призначення

Гіпсокартон має два способи кріплення – каркасний і безкаркасний. Безкаркасний спосіб монтажу включає в себе використання комплектуючих лише при оздоблювальних роботах, а каркасний метод – ще з початкових етапів.

Які бувають комплектуючі для гіпсокартону: їх види та призначення

Профіль

Основою несучої конструкції для гіпсокартону є профільний каркас, монтаж якого включає в себе різні типи даних елементів.

Профіль для монтажу гіпсокартону має кілька основних видів:

Також рекомендуємо прочитати:Види профілів для гіпсокартону
Самонарізи для профілю під гіпсокартон
Чому бізнес вибирає LED
Вибираємо, який гіпсокартон краще: огляд виробників і матеріалів

 • Ud — профіль направляючий. Даний вид профілю задає жорстке підставу і основний напрямок майбутнього каркаса. Профіль Ud має наступні габарити: 25мм х 3000 мм. Надійність Ud визначається товщиною сталі, з якої виготовлений даний профіль. Чим товще сталь, тим надійніше профіль.
 • Cd профіль несучий. Даний профіль використовується для створення цілісності каркасній конструкції. Несучий профіль встановлюється перпендикулярно спрямовує і покладає на себе основне навантаження кріплення гіпсокартону. Профіль Cd має наступний габарити: 60 мм х 3000 – 4000 мм. Товщина сталі, з якої виготовляється даний профіль, також є основним критерієм його надійності.
 • Профіль арочний. Основна відмінність даного виду профілю від двох попередніх типів в його структурі. Арочний профіль навмисно ослаблений, так як має безліч надрізів та отворів для гнучкості. Габарити його схожі з Cd і Ud профілями.
 • Які бувають комплектуючі для гіпсокартону: їх види та призначення

  Які бувають комплектуючі для гіпсокартону: їх види та призначення

  Це були основні види профілю для гіпсокартону, однак будівельний ринок пропонує великий вибір видів і підвидів даних елементів.

  Фурнітура для кріплення

  Крім профілю для монтажу гіпсокартону ще використовуються такі елементи, як підвіси, з’єднувачі, дюбелі, саморізи. Розглянемо більш докладно кожний з елементів.

  Фурнітура для кріплення ГКЛ:

  • З’єднувачі – кріпильні елементи, які служать для кріплення профілю в місцях з’єднання хрест-навхрест. Елементи бувають однорівневими або дворівневими, відповідно, можуть здійснювати кріплення гіпсокартону на одному або двох рівнях. По краях елементи фіксуються саморізами. З’єднувачі бувають двох типів – поздовжні і кутові. Якщо з’єднувач поздовжній використовується в разі, якщо профіль потрібно подовжити, то кутовий кріпить його в місцях дотику.
  • Підвіси – елементи, необхідні для здійснення жорсткості кріплення гіпсокартону на стелю. Підвіси бувають анкерні і прямі. Прямий підвіс кріпить профіль до стелі, а анкерний застосовується в тих випадках, коли прямий гульвіс занадто короткий.

  Які бувають комплектуючі для гіпсокартону: їх види та призначення

  Для монтажу каркасу і самого гіпсокартону використовуються такі елементи, як дюбелі, саморізи. Жодна конструкція не обходиться без їх участі.

  Елементи для монтажу гіпсокартону:

  • Саморізи служать для кріплення профілю, фурнітури і самого гіпсокартону. Саморізи бувають прокалывающими і свердлувальними. Для кріплення несучої конструкції до стіни потрібні саморізи з дюбелем.
  • Дюбелі застосовуються для кріплення профілю до стіні, підлозі або стелі. Стельовий дюбель дуже надійний, не піддається руйнівним впливам середовища. Дюбель з ударним шурупом застосовується для монтажу конструкції до бетонної стіни.

  Розрахунок

  Для того щоб здійснити розрахунок гіпсокартону і комплектуючих для монтажу конструкції, можна скористатися онлайн калькулятором або заздалегідь складеним ескізом. Розглянемо розрахунок матеріалу на прикладі стельової конструкції.

  Які бувають комплектуючі для гіпсокартону: їх види та призначення

  Проводячи розрахунок за ескізом, слід уявити собі стельову конструкцію у деталях:

 • По периметру стелі розташовується направляючий профіль. Його розрахунок проводиться згідно периметру стелі. Профіль кріпиться до стіни дюбелями з ударними шурупами, крок між якими не повинна перевищувати 500 мм.
 • Профіль Ud з’єднаються латами з профілю Cd. Розрахунок несучого профілю проводиться з розрахунком кроку монтажу не більше 400 мм.
 • Профіль Cd кріпиться до несучого профілю і до самої стелі за допомогою підвісів, розрахунок яких проводиться з урахуванням кроку не більше 500 – 1000 мм.
 • Гіпсокартон кріпиться до конструкції в один шар. Розрахунок матеріалу здійснюється з урахуванням площі стелі. По можливості, монтаж гіпсокартону здійснюється в цілому вигляді, але дуже часто матеріал доводиться різати для добору конструкції.
 • Гіпсокартон кріпиться до профілю на саморізи. Розрахунок саморізів проводиться з урахуванням стиків листів ГКЛ і несучого каркаса, крок між ними не повинен перевищувати 250 мм.
 • Загальна кількість саморізів по металу, як правило, не вираховується. Упаковки зі ста штук, як правило, достатньо для монтажу стелі в приміщенні середньої площі.

  Розрахунок матеріалів можна здійснити також за допомогою онлайн калькулятора, який здатний надати загальна кількість необхідних матеріалів і їх вартість, помноживши значення на площу кімнати.

  Що потрібно для монтажу гіпсокартону (відео)