Якої товщини ламінат краще вибрати для квартири: характеристики розмірів ламінату, на що впливає товщина ламінату.

Якої товщини ламінат краще вибрати для квартири: характеристики розмірів ламінату, на що впливає товщина ламінату.Створення комфортного мікроклімату житлового приміщення залежить від якості оздоблювальних матеріалів. Покриття для підлоги з ламінату, яке завойовує популярність, завдяки надійності і великому вибору кольорів, розрізняють не тільки за лінійними параметрами панелей, але й по товщині. Застосування того чи іншого типорозміру обумовлено призначенням покриття, а також умовами експлуатації.

Характеристики розмірів ламінату

Зміст статті

 • Характеристики розмірів ламінату
 • На що впливає товщина ламінату
 • Якої товщини ламінат вибрати для будинку і квартири

Виробники панелей виготовляють обробний матеріал різної довжини і ширини. Це сприяє зручності монтажу і естетики сприйняття готового покриття. Існує три стандартних параметра по довжині:

 • 126 см;
 • 138 см;
 • 185 див.

При монтажі на маленькій площі, користуватися довгими ламелями незручно, тому використовують короткі заготовки.

Ламінат також розрізняють по ширині:

 • 9-16 см;
 • 18-20 см;
 • до 33 см;
 • до 40 див.

Застосування панелей шириною до 20 см знайшло широке застосування. Монтаж і підрізування таких заготовок менш трудомістка, ніж укладання ламелей більшого розміру. Ламінат великої ширини використовують при створенні специфічного малюнка під кахель або художній паркет.

Важливим параметром матеріалу є товщина (висота). Панелі складаються з чотирьох шарів, кожен з яких виконує окреме функціональне призначення.

Якої товщини ламінат краще вибрати для квартири: характеристики розмірів ламінату, на що впливає товщина ламінату.

Розмір панелей по товщині варіюється від 4 до 15 мм, має різний клас стійкості до навантажень:

 • 4-5 мм, відносять до легкого рівня, що відповідає 21-23 класу;
 • 6-8 мм, для середніх навантажень, що характерно для 31 класу;
 • 10-12 мм виготовляють для середніх і складних умов експлуатації, відносять до 32-33 класу;
 • 12 мм і більше (34 клас) для використання при великих навантаженнях.

Якої товщини ламінат краще вибрати для квартири: характеристики розмірів ламінату, на що впливає товщина ламінату.

ДОВІДКА! Зазначена класифікація може відрізнятися від реалізованої продукції, т. к. виробники, застосовуючи зносостійкі плівки, підвищують класність, не змінюючи висоти панелі!

В залежності від приналежності до тієї чи іншої категорії ламелей, вартість матеріалу збільшується прямо пропорційно розміру і зносостійкості. Навантаження, які належить витримати статевого покриття, є основними при виборі товщини.

ДОВІДКА! Практичними вважають ламелі, висотою 10-12 мм. Цей типорозмір застосовують в приміщеннях різного призначення, в тому числі, громадських місцях.

На що впливає товщина ламінату

Наскільки товстим буде матеріал покриття – настільки довше, відносно тонкого, він буде виконувати своє призначення. Цей розмір найважливіше при виборі панелей. Висота укладання покриття впливає:

 • на жорсткість зчіпки замків;
 • показник стабільності сусідніх ламелей;
 • на шумоізоляцію;
 • теплопровідність, важливо враховувати при укладанні на теплу підлогу;
 • стійкість до навантажень;
 • покращує рівність поверхні підлоги.

Якої товщини ламінат краще вибрати для квартири: характеристики розмірів ламінату, на що впливає товщина ламінату.

Монтаж зручніше виконувати з більш товстого матеріалу, при укладанні тонких плит, виникає ймовірність пошкодження замків. Незручністю при роботі з ламелями великої товщини, є підвищена вимога до різального інструменту, яким вирізають заготовки потрібної довжини.

Якої товщини ламінат вибрати для будинку і квартири

При монтажі панелей в житловому приміщенні, професіонали рекомендують використовувати матеріал, не менше 7 мм. найпоширенішим ламінованим покриттям є 8-ми міліметрові панелі, які використовують для укладання в спальні, вітальні або коридорі. Такий матеріал вважається середнім по співвідношенню ціни і довговічності, що дозволяє зберегти якість покриття протягом 15-20 років.

При відсутності достатньої кількості коштів, укладають покриття 31-го класу (6-7 мм), враховують необхідність більш акуратного монтажу та можливого скорочення терміну служби.

Якої товщини ламінат краще вибрати для квартири: характеристики розмірів ламінату, на що впливає товщина ламінату.

ВАЖЛИВО! Якщо в будинку є маленькі діти, то краще купувати ламелі товщиною не менше 8 мм, з показником зносостійкості 32-го класу. Це дозволить зберегти ламінат від пошкодження дитиною.

Для підвищення терміну служби панелей, підлогу застилають матеріалом 9-10 мм. Потреба в укладанні покриття товщиною більше 10 мм у житловому приміщенні відсутня, оскільки навантаження на підлогу в квартирі менше, ніж у громадських місцях. При розрахунку товщини, враховують необхідність монтажу на спеціальну підкладку і однакову висоту на переходах з іншими видами покриттів. Ці переходи закривають декоративною планкою, але висота перепаду не повинна відрізнятися більш, ніж на 2 мм.

ВАЖЛИВО! Для збереження ламінату, в процесі експлуатації, заборонено перетягувати по поверхні важку меблі, а при встановленні масивних гарнітурів, рекомендують під опори підкладати підставки з ДВП для зниження навантаження!

Після прийняття рішення про товщині ламелей, визначаються, яку вибрати довжину і ширину, щоб кількість відходів було мінімальним. Потім набувають бажане покриття.