Яку вибрати плитку для кухні: рекомендації професіоналів

Вибір керамічної плитки — відповідальна задача, яка вимагає, перш за все, обліку експлуатаційних особливостей приміщення. Саме даний показник служить самим вірним орієнтиром при покупці. Простий на перший погляд питання, яку вибрати плитку для кухні передбачає наявність певних знань, які допомагають зробити вибір на користь надійного засобу обробки, який буде радувати як зовнішньою красою, так і бездоганними якісними характеристиками.

Яку вибрати плитку для кухні: рекомендації професіоналів

Настінна плитка повинна протистояти впливу хімічних речовин

Зміст

 • Плитка та дизайн кухні
  • Середземноморський стиль
  • Стиль хай-тек
  • Кантрі
 • Якою повинна бути плитка для кухні?
 • Уважніше при розрахунках
 • Корисні поради
 • ? Плитка і дизайн кухні

  Професіонали рекомендують приступати до укладання плитки тільки після того, як встановлена меблі і стільниці. Неспроста. Такий підхід дозволяє безпомилково розрахувати необхідну кількість плитки і остаточно визначитися зі стильовою складової приміщення. Дизайн розставить пріоритети, що стосуються кольору і фактури, допоможе виявити основні напрямки нелегкого (в умовах існуючого різноманіття варіантів) пошуку. Отже, яка плитка краще для кухні, якщо ви віддаєте перевагу…?

  ? Середземноморський стиль

  Любителів просторів сонячної Італії, красот Іспанії або чарівності Франції стає все більше. Бажаючих оформити життєвий простір в дусі цих країн — теж. Якщо ви якраз з їх числа, то плитку необхідно вибирати під натуральний камінь. Чудово виглядає яскрава мозаїка або розписний кахель насичених відтінків: теракотових, жовтих, коричневих.

  Яку вибрати плитку для кухні: рекомендації професіоналів

  Кухня в середземноморському стилі

  Дотримуєтеся стриманості, як в емоціях, так і в кольоровій палітрі навколишнього оточення? Можна за основу взяти ніжні тони, а соковиті ноти використовувати в якості ефектних штрихів, що надають приміщенню індивідуальний вигляд.

  ? Стиль хай-тек

  Тим, хто не бажає відставати від моди і віддає перевагу злегка набридлою класики сучасні мотиви, варто звернути увагу на гладку, однотонну плитку з глянцевою поверхнею. Колір стін повинен перегукуватися з кольором стільниці, малюнок — бути простим, цілісним.

  Яку вибрати плитку для кухні: рекомендації професіоналів

  Кухня в стилі хай-тек

  Улюблена багатьма плитка під камінь, так само як і кахель з дрібним малюнком зі стилем хай-тек не зовсім в’яжеться. В іншому ж — вибір залежить виключно від ваших бажань і смако-колірних уподобань.

  ? Кантрі

  Оптимальний варіант в даному випадку — плитка під мармур або камінь. Органічні зразки з нерівними краями, немов розбитими на кілька шматочків. Штучно зістарена, потерта плитка виглядає в інтер’єрі кантрі дивовижно, наповнює кухню особливим затишком і теплом. Що стосується кольорів, то найбільш виграшними стануть золотисті, кавові, бежеві.

  Яку вибрати плитку для кухні: рекомендації професіоналів

  Кухня в стилі кантрі

   

  ? Якою повинна бути плитка для кухні?

  Багато хто забуває про те, що вибір залежить від того, куди буде укладатися кахель. І абсолютно марно. Пол на кухні відчуває великі навантаження, чого не можна не враховувати. Меблі тут переміщається частіше звичайного, до того ж велика ймовірність падіння на підлогу тих чи інших предметів, так і показники виникнення забруднень зашкалюють. Це створює передумови для особливого підходу при виборі підлогової плитки для кухні. Наприклад, великого значення набувають такі якості, як твердість і опірність до вигинів.

  Яку вибрати плитку для кухні: рекомендації професіоналів

  Підлогова плитка повинні бути стійкою до пошкоджень

  Для кахлю вітчизняного виробництва опірність до вигинів повинна дорівнювати 25 МПа, для європейських примірників — 27 МПа.

  Відповідно до європейської класифікації підлогова плитка ділиться на 5 класів. Оптимальний варіант для кухні — 3 або 4 клас. Вибирайте плитку не глянсову, а трохи шорстку — ризик посковзнутися на такій підлозі зведений до мінімуму.

  Для настінної плитки міцнісні властивості не настільки важливі, а ось потурбуватися про здатність протистояти агресивному впливу хімічних речовин вкрай важливо. Настінна плитка контактує з шкідливими для неї кислотами найбільшою мірою, тому необхідно купувати лугу-, кислотостійкий кахель. Не менш значимі показники термостійкості, які повинні становити не менше 125 градусів.

  Яку вибрати плитку для кухні: рекомендації професіоналів

  Настінна плитка повинна протистояти впливу хімічних речовин

  Необхідна лугу-, кислотостійкість (за міжнародними стандартами) прирівнюється до класу Ст. Рекомендована стійкість до утворення забруднень — 2-й клас.

  Структура плитки для кухні повинна бути пористою, шар глазурі — товстим. Поверхню у якісного кахлю ідеально рівна, без тріщин, відколів, западин і опуклостей. Краї також повинні бути рівними. Перевірити це просто — достатньо прикласти дві плитки «обличчям».

  ? Уважніше при розрахунках

  Ніколи не купуйте плитку «впритул». При здійсненні розрахунків додайте 10% (проста кладка) або 15% (кладка по діагоналі, наявність на кухні виступів, ніш і. т. п.). Враховуйте ймовірність того, що близько 2% матеріалу може в процесі роботи зламатися.

  Це важливо!
  Якщо плитки не вистачило і доводиться докуповувати, зверніть увагу на маркування. Зразки з однієї партії іноді відрізняються за кольором.

  При вимірі прикладайте рулетку строго по прямій. Слід також переконатися в тому, що сторони кухні рівні. Це трапляється не завжди. Виміряйте діагоналі приміщення рулеткою. Цифри зійшлися? Значить, все в порядку!

  Яку вибрати плитку для кухні: рекомендації професіоналів

  Ретельно продумайте композицію

  Продумуючи розташування, краще передбачити декілька варіантів, що допоможе точно визначити кількість кахлю.

  ? Корисні поради

  • плитка меншого розміру не тільки коштує дорожче, але і вимагає більше часу на укладку. Якщо хочете заощадити час і гроші — купуйте зразки побільше;
  • на строкатій, зернистою і шорсткої поверхні забруднення помітні менше;
  • на темній глянсовій плитці навіть дрібні подряпини будуть кидатися в очі:
  • любителям екстравагантного інтер’єру варто звернути увагу на плитку, що контрастує з кольором з меблями;
  • набридли традиційні рішення? Вибирайте кахель «під текстиль» або шкіру рептилій. Модно і незвично;
  • купуйте плитку для кухні з водопоглинанням не більш 5%;
  • перевірити кахель на слизькість можна, капнувши на нього трохи води і потерши поверхню пальцем.

  Яку вибрати плитку для кухні: рекомендації професіоналів

  Тепер ви знаєте, як вибрати краще

  Питання «як вибрати плитку для кухні» не терпить поспіху і суєти — щоб виділити з існуючого різноманіття найкращий варіант необхідно як слід постаратися. Але тепер зробити це буде набагато простіше — адже докладна інструкція по вибору у вас вже є. Залишається лише застосувати її на практиці.

  Яку вибрати плитку для кухні: рекомендації професіоналів