Заливні підлоги своїми руками – технологія створення

Одним з варіантів облаштування фінішного підлогового покриття є заливні підлоги. Раніше такі підлоги використовувалися тільки в промислових та виробничих приміщеннях, а також в лабораторіях, де ставляться жорсткі вимоги до міцності підлогового покриття і його стійкості до впливу хімікатами, кислотами і лугами. Але ринок не стоїть на місці. На сьогоднішній день заливні підлоги облаштовуються і в житлових приміщеннях. Для цього використовуються безпечні для здоров’я і зносостійкі експлуатації поліуретанові суміші.

Заливні підлоги своїми руками  технологія створення

Заливний підлогу перетворює кімнату в справжній шедевр майстра

Зміст

 • Підготовка основи під підлогу заливний
  • Бетонна підлога
  • Дерев’яна підлога
  • Керамічна плитка
 • Заливні підлоги: технологія укладання
  • Ґрунтовка підготовленого підстави
  • Приготування і нанесення суміші заливного підлоги
 • Заливні підлоги: фото – приклади
 • Заливна підлога може бути матовим або глянсовим. У житлових приміщеннях найчастіше роблять блискучий підлогу, іноді імітацію під натуральні камені, але найбільшою популярністю користуються заливні підлоги 3d. Будь-який з цих варіантів характеризується винятковою міцністю, зносостійкістю, стійкістю до механічних навантажень, довговічністю. На додаток до всього заливні підлоги володіють пилевідштовхуючим властивістю і «не бояться підвищеної вологості, що дозволяє їх облаштовувати у ванній і на кухні.

  ? Підготовка основи під підлогу заливний

  Вирішивши облаштувати заливний підлога своїми руками, знайте, найважливішим і відповідальним етапом їх виготовлення є підготовка якісного підстави. Якщо не простежте за рівнем вологості старої підлоги або перепадом висот, не видалите жирні плями, в подальшому це може звести «нанівець» всі Ваші труди.

  ? Бетонну підлогу

  Для підготовки бетонної основи виконуємо наступне:

  • Видаляємо будь-які старі покриття з підлоги. Знімаємо двері і плінтуса. Якщо поверхня колись відкривали фарбою, мастикою, клеєм, водорозчинними сумішами, що самовирівнюються, їх також необхідно видалити.
  • Тріщини розкриваємо трикутним шкребком.
  • Очищаємо підлогу від пилу, сміття, раскрошившегося бетону. Зачищаємо металевою щіткою.
  • Перевіряємо горизонтальний рівень підлоги. Беремо двометрову рейку, прикладаємо її до поверхні підлоги, виявляючи всі нерівності. Зазори між підлогою і рейкою не повинні перевищувати 2 мм
  • Відзначаємо на стінах рівень, до якого будемо заливати підлогу. Якщо стіни були поштукатурені, знімаємо штукатурку від підлоги і на 25 мм вище зазначеного рівня.
  • Очищаємо підлогу пилососом.
  • Перевіряємо рівень вологості бетонної підстави. Він не повинен бути вище 4%, інакше необхідно попередньо просушити підлогу.
  • Перевіряємо міцність бетонної підстави на стиск і розтяг. Нормою є на стиск 20 МПа і 1,5 МПа на розтяг.

  Важливо! Якщо бетонна основа залито недавно, то облаштовувати заливний підлогу можна не раніше, ніж через місяць.

  • Знежирюємо поверхню підлоги спеціальними засобами.
  • Всі тріщини, вибоїни і великі щілини закладаємо цементним розчином з додаванням смоли. Дрібні щілини, відколи і розриви закладаємо розчином з додаванням клею.
  • Знову перевіряємо горизонтальність двометровою рейкою.

  Перед нанесенням грунтовки бетонна поверхня повинна бути рівною, сухою і без тріщин.

  ? Дерев’яна підлога

  Для підготовки дерев’яної поверхні обов’язково перевіряємо справність підлоги. Якщо є скрипи і видимі пошкодження, спочатку ремонтуємо дерев’яну підлогу, а потім:

  • Знімаємо плінтуса і двері.
  • Видаляємо старі покриття лакофарбові матеріали: лак, фарбу, клей, віск. Ці роботи можна виконати вручну скребком і металевою щіткою, а це надто трудомістка робота. Краще скористатися шліфувальним або циклювальної машинкою.
  • Розкриваємо всі тріщини і зачищаємо підлогу великої наждачкою.
  • Видаляємо всю пил, бруд, сміття, використовуючи промисловий пилосос. Якщо такої можливості немає, тоді выметаем сміття підручними засобами, а для видалення дрібного пилу моєму підлоги вручну.
  • Після висихання підлоги перевіряємо його вологість. Вона повинна складати не більше 10%, в іншому випадку підлогу необхідно просушити.
  • Знежирюємо поверхню.
  • Закладаємо всі тріщини будівельним розчином або шпаклівкою на основі клею.

  ? Керамічна плитка

  З покриттям з керамічної плитки все набагато простіше. Для початку перевіряємо міцність кріплення плиток. Все погано закріплені плитки видаляємо. Від залишків будівельного розчину позбавляємося за допомогою пилососа. Порожнечі, що утворилися після видалення плиток зашпаклевываем.

  Глянсове покриття плиток знежирюємо органічним розчинником.

  ? Заливні підлоги: технологія укладання

  ? Ґрунтовка підготовленого підстави

  Перед нанесенням суміші заливного підлоги поверхню необхідно ретельно погрунтовать. Це необхідно для того, щоб закрити всі пори підстави, запобігти появі повітряних бульбашок і поліпшити розтікання суміші.

  Для більш якісної грунтовки в приміщенні повинна бути постійна температура, в крайньому випадку, вона повинна знижуватися, але ні в якому разі не підвищуватися. Інакше можуть з’явитися пухирі.

  Важливо! Якщо основа високопористих, наприклад, дерев’яне, тоді має сенс використовувати високов’язкі ґрунтовки.

  Ґрунтування необхідно проводити в два етапи, домагаючись повного закриття пор. Не варто шкодувати грунтової суміші, краще докупити її, ніж потім знімати неправильно залитий ділянку підлоги.

  • Розмішуємо ґрунтовку до однорідної консистенції.
  • Наносимо перший шар валиком. Для нанесення можна також використовувати кисть або безповітряний розпилювач.

  Важливо! Стежимо за поведінкою ґрунтовки. Якщо вона змінила колір, або з’явилися здуття, значить, поверхня була недостатньо сухий. В такому разі спочатку просушуємо підлогу, а потім продовжуємо нанесення грунтовки.

  • Після повного висихання першого шару наносимо другий.
  • Чекаємо, поки поверхня висохне. Фахівці стверджують, що не можна чекати більше доби. Оптимальним є час від 4 до 20 годин, через цей час можна заливати підлогу.

  ? Приготування і нанесення суміші заливного підлоги

  Виконуючи заливні підлоги своїми руками, необхідно ознайомитися з інструкцією до використовуваної суміші і неухильно її дотримуватися.

  Заливні підлоги своїми руками  технологія створення

  Засипаємо сухий компонент у воду, а не навпаки, і вимішуємо дрилем

  Важливо! Справа в тому, що на відміну від інших водорозчинних сумішей для приготування суміші заливного підлоги необхідно засипати сухий компонент у воду, а не навпаки, спочатку насипати порошок, а потім залити водою.

  Технологія заливного статі виглядає так:

 • Заливаємо в ємність необхідну кількість води, засипаємо сухий компонент. Розмішуємо дрилем зі спеціальною насадкою протягом 10 хвилин, робимо перерви в 1-2 хвилини. У результаті повинна вийти однорідна маса.
 • Проводимо тест на текучість:
  • Беремо пластикове кільце діаметром 5 см, висотою 4-5 див. В якості підручного засобу підійде практично будь-кришка від балончика з кремом або пінкою для гоління, аерозолем або освіжувачем повітря, дезодорантом і т. д. Зрізаємо дно.
  • Встановлюємо кільце на гладку поверхню, наприклад, скло.
  • Заливаємо в нього приготовану суміш. Прибираємо кільце.
  • Суміш повинна розтектися і утворити пляма діаметром 15-16 див. Якщо діаметр менше, значить, у розчин необхідно додати воду. Якщо набагато більше 16 см, тоді додаємо сухий компонент.

  Важливо! Головне, не «переборщити» з водою. Якщо її буде дуже багато, в результаті можуть з’явитися тріщини, розшарування в підлозі, і сповільниться його висихання.

  3. Під час нанесення суміші на поверхню підлоги в приміщенні має бути певний режим: температура +15-+25°С, вологість не вище 80%. Більш висока вологість може стати причиною появи конденсату на поверхні підлоги.

  Важливо! Приготовлена суміш заливного підлоги висихає дуже швидко, твердіння починається вже через 40 хвилин. Тому між заливкою смуг проміжок часу повинен бути не більше 10 хвилин. А підлога по всьому приміщенні необхідно заливати за один прийом. Доцільно буде заготовити не весь розчин відразу, а по частинах, щоб він не засох до того часу, як буде заливатися остання смуга.

  4. Починаємо заливати суміш з кута, протилежного від дверного отвору. Заливаємо смугою уздовж стіни.

  Заливні підлоги своїми руками  технологія створення

  Розрівнюємо шар заливного підлоги ракелем, контролюючи його товщину

  5. Регулюємо товщину залитого шару шпателем або ракелем. Протягуємо розчин, розрівнюючи поверхню.

  Заливні підлоги своїми руками  технологія створення

  Повітряні бульбашки можна успішно видалити голчастим валиком, прокочуючи його по всій поверхні

  6. Прибираємо всі повітряні бульбашки спеціальним голчастим валиком, прокочуючи його по всій поверхні.

  7. Заливаємо наступну порцію також смугою, паралельної вже залитої.

  8. Виконуємо всі дії за алгоритмом: заливаємо, розгладжуємо, прокатуємо валиком. На фото заливний підлогу заповнює всю кімнату, виступаючи за дверний проріз. Повинно вийти так само.

  Заливні підлоги своїми руками  технологія створення

  Тільки що виконаний заливний підлога

  Важливо! Якщо є необхідність переміщатися по вже залитому ділянки підлоги, можна користуватися спеціальними краскоступами. Вони являють собою підошви з шипами, які кріпляться до взуття. Ступаючи в них на поверхню заливного статі, ми також видаляємо бульбашки повітря, як і валиком.

  9. Після заливання всій поверхні підлоги накриваємо його плівкою, щоб на нього не осідав пил.

  10. Чекаємо повного висихання заливного підлоги. Це займе не менше 3 діб. Але користуватися підлогою можна вже через 6-12 годин, його поверхня вже буде досить твердою і міцною.

  11. При бажанні покриваємо поверхню спеціальним лаком.

  Важливо! Якщо заливний підлогу устатковувався разом з системою «тепла підлога», його можна вмикати не раніше, ніж через 7 днів.

  ? Заливні підлоги: фото – приклади

  Заливні підлоги своїми руками  технологія створення

  Реалістичний заливний підлогу 3D космічної тематики перемістить Вас в далекі куточки Всесвіту

   

  Заливні підлоги своїми руками  технологія створення

  Заливний підлогу 3D в басейні — частинка моря у себе вдома

   

  Заливні підлоги своїми руками  технологія створення

  Заливний 3D підлога у ванній — несподіване рішення в зелених тонах

   

  Заливні підлоги своїми руками  технологія створення

  Заливний 3D підлога з зображенням потрісканої землі в пустелі викличе у Вас відчуття спраги

   

  Заливні підлоги своїми руками  технологія створення

  Заливний підлогу 3D у вигляді натурального каменю — вдале рішення для оранжереї

   

  Заливні підлоги своїми руками  технологія створення

  Однотонний глянцевий заливний пів — універсальне рішення

   

  Заливні підлоги своїми руками  технологія створення

  Матовий заливний підлогу зручний і практичний у спортзалі

  Заливний підлогу останнім часом дуже популярний, він естетично привабливий, міцний, теплий, довговічний. Але при роботах по його заливанні необхідно дотримуватися заходів безпеки: працювати в спеціальних рукавичках, захисних окулярах, а при попаданні на шкіру змити розчин милом і водою.

  Заливні підлоги своїми руками  технологія створення